Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

    Originally posted by Marijan


    dobro, jeli istina da što više kolesterola unosiš to ga manje organizam sam proizvodi? jeli to istina Riše?
    to si me već pitao... i raspravljali smo o tome... i ako želiš jest jaja, jedi, neću ti ja branit... Dobar tek!
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #32
      Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

      znači istina je.
      Koliko prosječna osoba dnevno proizvede kolesterola? oko 2 g.
      Koliko jedno jaje ima kolesterola? oko 200mg.
      postoje novije studije o unosu jaja i govore pozitivno o porastu HDLa i "mirovanju" LDL-a u zdravih aktivnih osoba. A mislim da svi shvaćaju povezanost kolesterola i testa. Čak i kod starijih neaktivnih osoba odnos oba kolesterola ostao je isti. (iako je naravno porasao).

      bla.

      Comment


      • #33
        Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

        Originally posted by Marijan
        znači istina je.
        Koliko prosječna osoba dnevno proizvede kolesterola? oko 2 g.
        Koliko jedno jaje ima kolesterola? oko 200mg.
        postoje novije studije o unosu jaja i govore pozitivno o porastu HDLa i "mirovanju" LDL-a u zdravih aktivnih osoba. A mislim da svi shvaćaju povezanost kolesterola i testa. Čak i kod starijih neaktivnih osoba odnos oba kolesterola ostao je isti. (iako je naravno porasao).

        bla.
        @Marijane sine samo ti papaj jaja, nemoj tražit opravdanje... dao sam ti odgovor još ranije i nemam potrebe da me teroriziraš s 2g i 200mg kolesterola, to si negdje pročito i napravio cijelu filozofiju oko toga... ubit će te filozofija dijete... Uči, pa kad saznaš što je to kolesterol, LDL i HDL i mehanizam sinteze i fiziologiju čovjeka, onda mi se javi pa ćemo prekinit s folozofiranjem i krenit raspravljat, ovo nema smisla i ne vodi ničemu....

        predlažem da neki razumniji admin zaključa ovu temu jer smo debelo offtopic
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #34
          Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

          ponašaš se ko djete. I neznam jel ti cilj bio da me iziritiraš al si uspio. jbt tražim neke razumne antiargumente od tebe al onda napadneš sa "ja sam doktor i znam samim time više od svih" stavom...

          Comment


          • #35
            Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

            a i ti si mene naživciro što ti moram stalno jedno te isto tupit.... samo se tebi mora dvaput objašnjavat neke stvari... i ne samo ovdije već u svim temama...

            al ajdmo onda filozofirat! Nu ti uneseš u organizam tih svojih 5x200mg kolesterola dnevno i po tvojoj logici organizam toliko smanji da bi ukupno bilo 2g. i što si s tim jajima učinio? koja je svrha tolikih jaja po tebi?
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #36
              Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

              pa...svrha jaja je da ih se jede. Znači P+M obrok. unio sam proteine i masti.

              Comment


              • #37
                Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                Originally posted by Marijan
                pa...svrha jaja je da ih se jede. Znači P+M obrok. unio sam proteine i masti.
                ma super
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #38
                  Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                  Riss i ti malo pretjeruješ. Ne znam što se dešava kod neaktivnog organizma, dakle organizma čovjeka koji se ne bavi sportskom aktivnošću ali npr. ja jedem gotovo svakodnevno 4 jaja i sa kolesterolom mi je sve super. Dapače. I tako već godinama.
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • #39
                    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                    Prekjucer sam vadio krv, i imam nizak secer(hipoglikemija rece doktor), 3,6 dok je donja granica 4 ako se ne varam...jel imao neko slican problem i jel mi moze rec nesto vise o uzrocima,posledicama itd...

                    Comment

                    Working...
                    X