Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

    Nisam primijetio da je netko uopće govorio o ovoj temi ili da se posvetilo govoru o analizi krvi. Iznio bih ukratko svoj nalaz, samo ono što je bilo preko granice ili sumnjivo.

    Krv i mokraća daju se ujutro, natašte. (u zagrade stavljeni normalni intervali)
    Laboratorijska hematologija:
    sedimentacija eritoricita (2-13): 2
    - doktorica rekla da uz vodu treba unositi i neki izotonični napitak da se poveća sedimentacija jer krv je pregusta
    leukociti
    eritrociti (4,34-5,72): 6,18
    - zbog mišićne aktivnosti (imao leđnu i prsnu upalu)
    hemoglobin, hematokrit
    MCV (83-97,2): 80,6
    MCH
    MCHC (320-345): 351
    Trombociti, DKS, RDW

    Analiza mokraće (sve uredno)
    Metaboliti i suprstrati:

    Glukoza, Kreatinin, Mokraćna kiselina
    Urea (2,8-8,3): 8,9
    - povećana - treba više tekućine, moguće i zbog nekonzumacije izo-napitka

    Enzimi (sve uredno)

    Elementi u tragovima:

    Željezo (11-32): 31,5
    UIBC
    TIBC (49-72): 73
    - zbog MCV i MCHC (valjda??)

    Lipidi (sve uredno)

    Eto, ljudi, nalaz je dakle uredan i nema brige. Ubacujem izotonični napitak u trening (bar 2 dcl).

  • #2
    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

    Kako je lipo trenirat sa tako visokim željezom. A meni na zadnjem mjerenju željezo bilo 2.5 a na predzadnjem 0.8. I onda treniraj ti sine!
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • #3
      Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

      mozes mi pojasnit koju ulogu zeljezo ima u treningu, tj zasto je tak tesko bez njega trenirat?
      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

      Comment


      • #4
        Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

        Željeo tj. hemoglobin vrši transport kisika do stanica pa tako i do mišićnih. E sad zamisli što se dešava kad u stanici nemaš dovoljno kisika za obavljanje rada. Istina da je rad sa utezima pretežino u anaerobnim uvjetima gdje se kisikom ne stvara energija ali bez željeza ti se manta, srce se uzlupa, nemaš energije, neprestano ti se spava itd. Aerobni rad u tim uvjetima je nemoguć.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

          Dalibore, ako možeš još samo pojasniti kako da smanjim udio ureje? Naime, uzeo sam i izotonični napitak (vindijin) pa ga popijem, po savjetu doktorice, 2 dcl tijekom treninga.
          Vode pijem dovoljno...

          Comment


          • #6
            Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

            Glej,tebi je to tek neznatno povišeno,možda da si išao dan poslije vaditi bi ti bilo u normali.Nebi se previše brinuo,samo pojačaj tekučinu.Vele da je neko vizualno mjerilo unosa tekučine to da ti mokrača bude ili prozirna ili skroz blago žute boje.Ja se po tome ravnam.

            Comment


            • #7
              Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

              Nije da se brinem nego bih htio smanjiti ispod 7 (barem), odnosno što mogu manje. Mokraća mi jest uvijek prozirna ili sviiiiiijetlo žute boje, zaista po tome se mogu i ravnati...
              Nego mene najviše zanimaju ti izotonični napitci... Isplati li se to konzumirati??

              Comment


              • #8
                Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                Originally posted by Dalibor
                Kako je lipo trenirat sa tako visokim željezom. A meni na zadnjem mjerenju željezo bilo 2.5 a na predzadnjem 0.8. I onda treniraj ti sine!
                Jel ti dugo tako nisko zeljezo? Moja je stara imala pravih zdravstvenih problema zbog manjka zeljeza.. nije se s tim zajebavati brate, potrudi se da dignes tu vrijednost.
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • #9
                  Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                  Originally posted by Ivan
                  Dalibore, ako možeš još samo pojasniti kako da smanjim udio ureje? Naime, uzeo sam i izotonični napitak (vindijin) pa ga popijem, po savjetu doktorice, 2 dcl tijekom treninga.
                  Vode pijem dovoljno...
                  Ne mogu ti pojasniti jer se ne razumijem u te stvari. Pitaj Rissa. On je budući liječnik i znat će ti sigurno to objasnit.
                  Inače to povećanje je mislim zanemarivo.
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                    Originally posted by Da_Mask
                    Originally posted by Dalibor
                    Kako je lipo trenirat sa tako visokim željezom. A meni na zadnjem mjerenju željezo bilo 2.5 a na predzadnjem 0.8. I onda treniraj ti sine!
                    Jel ti dugo tako nisko zeljezo? Moja je stara imala pravih zdravstvenih problema zbog manjka zeljeza.. nije se s tim zajebavati brate, potrudi se da dignes tu vrijednost.
                    Prilično dugo. Radim na tome. Pijem željezo. Ali jednostavno dosasadi to sve pit. Organizam mi se već adaptirao na to stanje ali nikako nije dobro takvo stanje održavati.
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                      Sigurno da nije. Moja je stara imala problema sa koordinacijom(jednostavno kad krene kroz vrata udari sa strane), pa joj se znalo zamantati da i skoro padne,i sva je usporena bila,...jedi zeleno lisnato povrce spanak,blitva,prasa,kelj, (ne znam dal se i kod vas sve ovako kaze..ali vjerujem da znas na sta mislim)..
                      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                      http://www.staying-fit.net/

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                        Originally posted by Dalibor
                        Originally posted by Ivan
                        Dalibore, ako možeš još samo pojasniti kako da smanjim udio ureje? Naime, uzeo sam i izotonični napitak (vindijin) pa ga popijem, po savjetu doktorice, 2 dcl tijekom treninga.
                        Vode pijem dovoljno...
                        Ne mogu ti pojasniti jer se ne razumijem u te stvari. Pitaj Rissa. On je budući liječnik i znat će ti sigurno to objasnit.
                        Inače to povećanje je mislim zanemarivo.
                        evo odgovor za mog imenjaka @Ivana: tebi je nalaz ureje ok, vjerovatno si došao blago dehidriran na pretrage... oni tamo mjere koncentraciju, pa ako je vode malo onda ti je mokraća koncentriranija pa u nalazu izgleda da je povećana vrijednost... ureja i kreatinin su inaće dobri pokazatelji funkcije bubrega... ureja je inače normalan metabolit, pomoću nje se organizam rješava viška dušika koji nastaje deaminacijom aminokiselina... u ureji se taj dušik najbolje izlući iz tjela jer lako prolazi kroz bubreg (zbog manje električne nabijenosti) i stvaranjem ureje dušik postaje manje toksičan... eto to je bilo nešto sažeto o ureji, da se ne zabrinjavaš bespotrebno... tj. ne moraš tražit način smanjivanja ureje, samo pij dosta vode...
                        izotonične ti je preporučila zato što oni više ostanu u organizmu, pa je bolja hidriranost organizma za razliku od obične vode koju prije izmokriš...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                          Originally posted by Da_Mask
                          Sigurno da nije. Moja je stara imala problema sa koordinacijom(jednostavno kad krene kroz vrata udari sa strane), pa joj se znalo zamantati da i skoro padne,i sva je usporena bila,...jedi zeleno lisnato povrce spanak,blitva,prasa,kelj, (ne znam dal se i kod vas sve ovako kaze..ali vjerujem da znas na sta mislim)..
                          Ma kakvo zelenje. Ja to ne priznajem za hranu. Ništa do dobrog crvenog mesa i jaja.
                          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                          I know it's hard to keep an open heart
                          When even friends seem out to harm you
                          But if you could heal a broken heart
                          Wouldn't time be out to charm you

                          November Rain, Guns and Roses

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                            Originally posted by riss
                            evo odgovor za mog imenjaka @Ivana: tebi je nalaz ureje ok, vjerovatno si došao blago dehidriran na pretrage... oni tamo mjere koncentraciju, pa ako je vode malo onda ti je mokraća koncentriranija pa u nalazu izgleda da je povećana vrijednost... ureja i kreatinin su inaće dobri pokazatelji funkcije bubrega... ureja je inače normalan metabolit, pomoću nje se organizam rješava viška dušika koji nastaje deaminacijom aminokiselina... u ureji se taj dušik najbolje izlući iz tjela jer lako prolazi kroz bubreg (zbog manje električne nabijenosti) i stvaranjem ureje dušik postaje manje toksičan... eto to je bilo nešto sažeto o ureji, da se ne zabrinjavaš bespotrebno... tj. ne moraš tražit način smanjivanja ureje, samo pij dosta vode...
                            izotonične ti je preporučila zato što oni više ostanu u organizmu, pa je bolja hidriranost organizma za razliku od obične vode koju prije izmokriš...
                            Hvala na brzom odgovoru!
                            Jedan od razloga postavljanja nalaza jest da svim onim sumnjivima , sad više ne razumijem radi čega, pokažem da uz dnevno (ujutro+PWM) uzimanje wheya i glutamina te redovitu dnevnu konzumaciju pet jaja ( mjesečno dakle 150 kom jaja), nalaz ostaje i jest uredan!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                              vidim nek već spominje jaja... dali je stetno jesti 5jaja dnevno, dal se moze od jaja dobit kolesterol?

                              e da i kak za tu pretragu, sam odes kod doktora i kazes da te posalje na vadenje krvi

                              Comment

                              Working...
                              X