Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PatrickStar
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Ja ti mogu reći samo svoje iskustvo - od kada pijem više kave, dosta sam tanak na živcima, relativno lagano planem, a i neke stvari (cure ) me malo više pogađaju nego inače. U kombinaciji sa svakodnevnim stresom - fax, starci, itd., sve u svemu dosta puta dnevno promijenim raspoloženje. No to sam ja, i što vrijedi za mene, ne mora i za tebe. Probaj s guaranom prije treninga!

    Leave a comment:


  • DrHouse
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Koliko dugo ti traje trening?

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    uglavnon uvik...
    da, popijen uvik jacu (duplu) kavu prije treninga

    Leave a comment:


  • PatrickStar
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Baš nakon svakog treninga, ili samo ponekad? Uzimaš kofein?

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    nisan tije otvarat novu temu, pa da pitan ode:
    naime kad zavrsin trening, sljedecih pola sata se odlicno osican, a onda dok spremam jesti i jos sat vrimena nakon sto jeden san zivcan skroz i dosta emocionalno nestabilan, pa onda nakon 2 sata bude sve normalno i opet se odlicno osjecan...
    pa san tije pitat jel to mozda zbog kortizola il neceg drugog?

    Leave a comment:


  • IgyBoy
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by t111
    ovo mi je malo oprecno...
    ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

    tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...
    Ok,vidim sto tebe u biti muci...
    Stvar je u tome da se kortizol ne luci samo kao odgovor organizma na nisku razinu secera u krvi,vec i u stresnim situacijama.
    U tom slucaju,je sasvim druga prica i tada je moguce da se u krvotoku nadju i jedan i drugi hormon.

    Evo dobar clanak.

    http://www.project-aware.org/Resource/a ... ight.shtml

    Leave a comment:


  • IgyBoy
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by t111
    ovo mi je malo oprecno...
    ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

    tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...

    edit: sad sam procitao ponovo ovo
    Originally posted by gironda
    Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola...
    vidis da dize inzulin
    Ok,hajde da ponovno prodjemo to gradivo...
    Ovo sto je citirano jednostavno nije tocno.
    Kortizol se luci u stresnim situacijama.
    Jedna od tih situacija je i kada razina secera u krvi padne ispod odredjene razine.
    U tom slucaju se luci kortizol, koji pokusava vratiti normalnu razinu secera u krvi kroz mehanizme glukoneogeneze(sintetizira glukozu iz proteina i masti(neugljikohidratnih izvora).
    U takvoj situaciji nemoguce je da istovremeno u krvi budu prisutni i inzulin - koji promovira spremanje glukoze u misicne stanice, i kortizol - koji promovira sintezu glukoze i njeno otpustanje u krv. Takodjer, kada organizam proizvodi kortozol,to cini naustrb svih ostalih hormona.

    Evo dobrih linkova,pa proucite:

    http://www.nhs4u.com/Stress-cortisol%20insulin.pdf

    http://en.wikipedia.org/wiki/Cortisol

    Leave a comment:


  • t111
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    ovo mi je malo oprecno...
    ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

    tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...

    edit: sad sam procitao ponovo ovo
    Originally posted by gironda
    Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola...
    vidis da dize inzulin

    Leave a comment:


  • IgyBoy
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by wicker
    kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.
    Originally posted by t111
    procitao sam sve od prve do zadnje rijeci, ali nisam dobio odgovore, pogotovo na ovo pitanje
    ''sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?''

    ok, znaci kortizol dize inzulin koji kako djeluje u kombinaciji s kompleksnim UH?

    Mislim da ste nesto pomjesali...
    Kortizol NE dize inzulin.
    Inzulin u krvotoku ce supresirati kortizol.
    Dakle,ako uzmemo shake(npr. Whey+Dex) dici cemo inzulin i supresirati kortizol.
    Upravo zbog toga(to je samo jedan od razloga) i jedete vise obroka, koji sadrze UH niskog GI, jednako rasporedjenih tijekom dana.Drzeci razinu secera u krvi konstantnom,sprecavate lucenje kortizola.

    Leave a comment:


  • t111
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    procitao sam sve od prve do zadnje rijeci, ali nisam dobio odgovore, pogotovo na ovo pitanje
    ''sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?''

    ok, znaci kortizol dize inzulin koji kako djeluje u kombinaciji s kompleksnim UH?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Spojene teme, pročitaj od početka.

    Leave a comment:


  • DrHouse
    replied
    Re: Kortizol

    Originally posted by wicker
    kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.

    Copy/paste...

    Leave a comment:


  • wicker
    replied
    Re: Kortizol

    kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.

    Leave a comment:


  • t111
    replied
    Kortizol

    Stalno slusam: ne uzbudjuj se, dici ce ti se kortizol pa ces se udebljati.
    Kortizol se digne i u treningu zbog stresa tijela zbog opterecenja.

    e sad, ako poslije treninga popijemo pwm whey+dex koji jos dize inzulin, koja je uloga i sta radi kortizol s dexom? ok, inzulin trpa dex u misice, ali dal je moguce dobivanje speka i u suficitu kalorija zbog kortizola?

    isticem - zbog kortizola, nakon treninga (jer je dobivanje speka normalna stvar kod izgladnjivanja).
    sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?

    Leave a comment:


  • mali priest
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Vendetha
    Originally posted by mali priest
    Originally posted by askoaki
    pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
    ja ne radim niti jedno niti drugo
    nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
    During workout meal

    I ne pijes PWM uopste ?

    ja imam osjecaj da bi se ispovracao na treningu kada bi uzimao to
    to ti je prakticki to ,znaci onih pet minuta nakon treninga mi je cirka nekih 30% shake
    a pravi obrok je onaj kad dodjem doma sa treninga a to je cirka nekih sat ,sat i pol nakon treninga kad me uhvati glad

    Leave a comment:

Working...
X