Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vendetha
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by mali priest
    Originally posted by askoaki
    pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
    ja ne radim niti jedno niti drugo
    nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
    During workout meal

    I ne pijes PWM uopste ?

    ja imam osjecaj da bi se ispovracao na treningu kada bi uzimao to

    Leave a comment:


  • Celtic
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    hvala na odgovoru ...ma inače imam problema sa stresom jer sve uzimam k srcu,a posljedice su prištići i psorijaza iako u zadnje vrijeme pokušavam onu metodu bmk... imam baš problema s tim salom na donjem dijelu leđa i guzici....al sam čekam ljeto da isključim mozak i sam dižem,igram košarku,jedem,spavam i radim...

    Leave a comment:


  • mali priest
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Celtic
    "kasnije sve dalje sam se sve vise rijesavao stresa uzivajuci u zivotu i sad trbuh iscrtam za cas ,dok moram nesto smanjiti estrogena kako bih se rijesio i sala na guzici i donjem dijelu ledja,znaci cistim deficitom u prehrani"-mali priest

    kako se riješiti tog estrogena,nisam skužio?....samo prehranom ili ima nešto drugo....nije mi baš jasno?
    vrlo tesko na prirodni nacin
    zato je i fizicki nemoguce se izrezati na vrlo niski bf bez pomoci dopinga raznih ,ovdje opcenito ne mislim na aas nego na blokatore estrogena tipa nolvadex
    neki imaju vise srece pa prirodno imaju manju razinu estrogena od drugih

    Leave a comment:


  • mali priest
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by askoaki
    pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
    ja ne radim niti jedno niti drugo
    nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
    During workout meal

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by gironda
    ima li istine u tome da povisen inzulin u krvi tijekom dugih treninga sprjecava lucenje kortizola?
    Pitao sam frenda koji studira medicinu, citiram njegov odgovor:

    "kortizol nazivamo "hormon stresa" zbog toga što se luči u raznim stresnim događanjima. stres može biti: gladovanje, prevelik i dugotrajan tjelesni napor, infekcije, psihička trauma itd... Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola... ono što mi možemo učiniti to je promjena fizioloških uvijeta, npr. ako je glad bio stresogeni faktor onda ćemo unosom hrane povećat glukozu u krvi i pošto glad nestaje, smanjuje se lučenje kortizola (jer nestaje stres)... no ako smo stres dobili dugotrajnim naporom (ozljedom mišića) onda unosom hrane i time povečanjem lučenja inzulina nećemo moći smanjiti razinu kortizola već se oni luče istovremeno... zaključak: za najbolji učinak treninga treba se pridržavat onih max 2h i poslje treninga imat kvalitetan pwm, i naravno uklonit sve zemaljske brige koje izazivaju psihogeni stres kako bi se što manje lučio kortizol i kako bi nam miške bile sve veće i veće )"

    Leave a comment:


  • Celtic
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    "kasnije sve dalje sam se sve vise rijesavao stresa uzivajuci u zivotu i sad trbuh iscrtam za cas ,dok moram nesto smanjiti estrogena kako bih se rijesio i sala na guzici i donjem dijelu ledja,znaci cistim deficitom u prehrani"-mali priest

    kako se riješiti tog estrogena,nisam skužio?....samo prehranom ili ima nešto drugo....nije mi baš jasno?

    Leave a comment:


  • askoaki
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g

    Leave a comment:


  • mali priest
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by gironda
    ima li istine u tome da povisen inzulin u krvi tijekom dugih treninga sprjecava lucenje kortizola?
    da ima istine u tome
    zato i je veca mogucnost gubitka misicne mase na definiciji iz jednostavnog razloga sto je unos ugljikohidrata puno manji a samim time to znaci i poviseni kortizol ,naravno u periodu velike fizicke aktivnosti

    Leave a comment:


  • gironda
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    ima li istine u tome da povisen inzulin u krvi tijekom dugih treninga sprjecava lucenje kortizola?

    Leave a comment:


  • Instinct
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    U tom slučaju počeo bih razmišljati o preseljenju u Zagreb
    ajme, na što sam spao - ljudi pročitaju moj post i odmah misle "kog vraga sad ovaj hoće"! Valoriziram sebe prema kriterijima - nikakva kritika.

    Leave a comment:


  • JoggericaLily
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    @instinct šta očekuješ da ću na bb forumu piati o
    Platonovim vrlinama
    Kantovoj transcedentanij svijesti
    Hegelovom apsolutnom duhu
    Sartreovom egzistencijalizmu
    ili
    Heideggerovom bitku
    da bih pojasnila pojam sreće i poz. emocija???

    Leave a comment:


  • Instinct
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by JoggericaLily
    hrana + vježbanje + relaksacija + dobri socijalni odnosi + stil života = pozitivne emocije
    3 + 4 + 2 + 1+ = ja (10 /25 )

    Leave a comment:


  • BlazBB
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Naopacke si napisao xD Al stvar je savrsena za dizanje raspolozenja

    Leave a comment:


  • teretana555
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    be happy,don't worry.

    Leave a comment:


  • JoggericaLily
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    jes Kelly
    to je to

    Tim dr. Cohena smatra da ove aminokiseline uspostavljaju izgubljenu ravnotežu stvarajući više neurotransmitera.

    Leave a comment:

Working...
X