Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by gironda
    ima li istine u tome da povisen inzulin u krvi tijekom dugih treninga sprjecava lucenje kortizola?
    Pitao sam frenda koji studira medicinu, citiram njegov odgovor:

    "kortizol nazivamo "hormon stresa" zbog toga što se luči u raznim stresnim događanjima. stres može biti: gladovanje, prevelik i dugotrajan tjelesni napor, infekcije, psihička trauma itd... Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola... ono što mi možemo učiniti to je promjena fizioloških uvijeta, npr. ako je glad bio stresogeni faktor onda ćemo unosom hrane povećat glukozu u krvi i pošto glad nestaje, smanjuje se lučenje kortizola (jer nestaje stres)... no ako smo stres dobili dugotrajnim naporom (ozljedom mišića) onda unosom hrane i time povečanjem lučenja inzulina nećemo moći smanjiti razinu kortizola već se oni luče istovremeno... zaključak: za najbolji učinak treninga treba se pridržavat onih max 2h i poslje treninga imat kvalitetan pwm, i naravno uklonit sve zemaljske brige koje izazivaju psihogeni stres kako bi se što manje lučio kortizol i kako bi nam miške bile sve veće i veće )"

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #32
      Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

      Originally posted by askoaki
      pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
      ja ne radim niti jedno niti drugo
      nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
      During workout meal
      TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
      Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

      Comment


      • #33
        Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

        Originally posted by Celtic
        "kasnije sve dalje sam se sve vise rijesavao stresa uzivajuci u zivotu i sad trbuh iscrtam za cas ,dok moram nesto smanjiti estrogena kako bih se rijesio i sala na guzici i donjem dijelu ledja,znaci cistim deficitom u prehrani"-mali priest

        kako se riješiti tog estrogena,nisam skužio?....samo prehranom ili ima nešto drugo....nije mi baš jasno?
        vrlo tesko na prirodni nacin
        zato je i fizicki nemoguce se izrezati na vrlo niski bf bez pomoci dopinga raznih ,ovdje opcenito ne mislim na aas nego na blokatore estrogena tipa nolvadex
        neki imaju vise srece pa prirodno imaju manju razinu estrogena od drugih
        TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
        Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

        Comment


        • #34
          Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

          hvala na odgovoru ...ma inače imam problema sa stresom jer sve uzimam k srcu,a posljedice su prištići i psorijaza iako u zadnje vrijeme pokušavam onu metodu bmk... imam baš problema s tim salom na donjem dijelu leđa i guzici....al sam čekam ljeto da isključim mozak i sam dižem,igram košarku,jedem,spavam i radim...

          Comment


          • #35
            Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

            Originally posted by mali priest
            Originally posted by askoaki
            pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
            ja ne radim niti jedno niti drugo
            nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
            During workout meal

            I ne pijes PWM uopste ?

            ja imam osjecaj da bi se ispovracao na treningu kada bi uzimao to
            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

            http://www.staying-fit.net/

            Comment


            • #36
              Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

              Originally posted by Vendetha
              Originally posted by mali priest
              Originally posted by askoaki
              pa je li onda bolje uzeti npr. 30g glukoze prije treninga, a u PWM-u još 30g ? da bi imali povišen inzulin tokom treninga. naravno to je primjer ako uzimamo 60g
              ja ne radim niti jedno niti drugo
              nego si shake napravim prije treninga pocnem ga piti pet minuta prije treninga i nastavim kroz trening umjesto vode lagano pijuckati izmedju serija pa sve tamo do pet minuta nakon treninga i to je to
              During workout meal

              I ne pijes PWM uopste ?

              ja imam osjecaj da bi se ispovracao na treningu kada bi uzimao to
              to ti je prakticki to ,znaci onih pet minuta nakon treninga mi je cirka nekih 30% shake
              a pravi obrok je onaj kad dodjem doma sa treninga a to je cirka nekih sat ,sat i pol nakon treninga kad me uhvati glad
              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

              Comment


              • #37
                Kortizol

                Stalno slusam: ne uzbudjuj se, dici ce ti se kortizol pa ces se udebljati.
                Kortizol se digne i u treningu zbog stresa tijela zbog opterecenja.

                e sad, ako poslije treninga popijemo pwm whey+dex koji jos dize inzulin, koja je uloga i sta radi kortizol s dexom? ok, inzulin trpa dex u misice, ali dal je moguce dobivanje speka i u suficitu kalorija zbog kortizola?

                isticem - zbog kortizola, nakon treninga (jer je dobivanje speka normalna stvar kod izgladnjivanja).
                sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #38
                  Re: Kortizol

                  kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.
                  Zašto sam tako nabildan !??

                  Comment


                  • #39
                    Re: Kortizol

                    Originally posted by wicker
                    kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.

                    Copy/paste...
                    Originally posted by HeadacheR
                    Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                    Comment


                    • #40
                      Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                      Spojene teme, pročitaj od početka.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #41
                        Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                        procitao sam sve od prve do zadnje rijeci, ali nisam dobio odgovore, pogotovo na ovo pitanje
                        ''sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?''

                        ok, znaci kortizol dize inzulin koji kako djeluje u kombinaciji s kompleksnim UH?
                        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                        Comment


                        • #42
                          Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                          Originally posted by wicker
                          kortizol iza treninga potiče razgradnju glikogena radi oslobođenja glukoze u krvi..time se postiže stabilna razina glukoze u krvi omogučavajući pravilnu opskrbu mišića energijom.
                          Originally posted by t111
                          procitao sam sve od prve do zadnje rijeci, ali nisam dobio odgovore, pogotovo na ovo pitanje
                          ''sto kada se uzrujamo preko dana i idemo jesti? tijelo je bez treninga, a obrok su kompleksni UH i P ili samo P?''

                          ok, znaci kortizol dize inzulin koji kako djeluje u kombinaciji s kompleksnim UH?

                          Mislim da ste nesto pomjesali...
                          Kortizol NE dize inzulin.
                          Inzulin u krvotoku ce supresirati kortizol.
                          Dakle,ako uzmemo shake(npr. Whey+Dex) dici cemo inzulin i supresirati kortizol.
                          Upravo zbog toga(to je samo jedan od razloga) i jedete vise obroka, koji sadrze UH niskog GI, jednako rasporedjenih tijekom dana.Drzeci razinu secera u krvi konstantnom,sprecavate lucenje kortizola.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #43
                            Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                            ovo mi je malo oprecno...
                            ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

                            tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...

                            edit: sad sam procitao ponovo ovo
                            Originally posted by gironda
                            Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola...
                            vidis da dize inzulin
                            prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                            Comment


                            • #44
                              Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                              Originally posted by t111
                              ovo mi je malo oprecno...
                              ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

                              tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...

                              edit: sad sam procitao ponovo ovo
                              Originally posted by gironda
                              Uglavnom, lučenje kortizola potiče lučenje inzulina jer kortizol diže razinu glukoze u krvi i potiče gušteraču... inzulin, koliko ja znam nema sposobnost utjecaja na lučenje kortizola...
                              vidis da dize inzulin
                              Ok,hajde da ponovno prodjemo to gradivo...
                              Ovo sto je citirano jednostavno nije tocno.
                              Kortizol se luci u stresnim situacijama.
                              Jedna od tih situacija je i kada razina secera u krvi padne ispod odredjene razine.
                              U tom slucaju se luci kortizol, koji pokusava vratiti normalnu razinu secera u krvi kroz mehanizme glukoneogeneze(sintetizira glukozu iz proteina i masti(neugljikohidratnih izvora).
                              U takvoj situaciji nemoguce je da istovremeno u krvi budu prisutni i inzulin - koji promovira spremanje glukoze u misicne stanice, i kortizol - koji promovira sintezu glukoze i njeno otpustanje u krv. Takodjer, kada organizam proizvodi kortozol,to cini naustrb svih ostalih hormona.

                              Evo dobrih linkova,pa proucite:

                              http://www.nhs4u.com/Stress-cortisol%20insulin.pdf

                              http://en.wikipedia.org/wiki/Cortisol
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #45
                                Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                                Originally posted by t111
                                ovo mi je malo oprecno...
                                ako je razina glikogena niska zbog unosa UH s niskim GI i ne luci se inzulin, omogucava se lucenje kortizola... a kad se uzrujamo, onda bi bilo dobro pojesti nesto s visokim GI kako bi se aktivirao inzulin i snizio kortizol... ali opet, ne u velikoj kolicini jer inzulin trpa glikogen primarno u misice, a poslije u spek...

                                tesko mi je vjerovati da bi ovo moglo biti tocno, ali po logici stvari, tako je...
                                Ok,vidim sto tebe u biti muci...
                                Stvar je u tome da se kortizol ne luci samo kao odgovor organizma na nisku razinu secera u krvi,vec i u stresnim situacijama.
                                U tom slucaju,je sasvim druga prica i tada je moguce da se u krvotoku nadju i jedan i drugi hormon.

                                Evo dobar clanak.

                                http://www.project-aware.org/Resource/a ... ight.shtml
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X