Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo-ja
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Slavonka23 View Post
    nije.. kortizol je hormon kore nadbubrežne žlijezde i sudjeluje u regulaciji razgradnje uh,m i p..znači djeluje na sami metabolizam, umjesto da se salo razgrađuje kortizol ga još više sprema (ako je visok). Visok kortizol koči razgradnju uh,m i p..što dovodi do usporavanja mršavljenja...jer čuva zalihe glukoze u krvi. Zove se "hormon stresa".

    Dok serotonin nastaje u mozgu, probavnom traku i nekim žlijezdama..i zove se još "hormon sreće". On regulira disanje, rad mišića, apetita, krvnog tlaka itd... manjak serotonina dovodi do depresije, raznih poremećaja u mozgu, poremećaja spavanja,agresivnosti itd.,a kada je u normali...daje signal mozgu da je sve ok i dolazi do tog nekog zadovoljstva i opuštenosti..zato se i zove hormon sreće

    Ja inače imam problema sa kortizolom...dosta je visok i on i inzulin...a glukoza mi je užasno niska xD
    Aha ok, učinilo mi se sličnim (ne po nazivu) nego po svojstvima.

    Leave a comment:


  • Slavonka23
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Samo-ja View Post
    Dali je kortizol isto što i serotonin?
    nije.. kortizol je hormon kore nadbubrežne žlijezde i sudjeluje u regulaciji razgradnje uh,m i p..znači djeluje na sami metabolizam, umjesto da se salo razgrađuje kortizol ga još više sprema (ako je visok). Visok kortizol koči razgradnju uh,m i p..što dovodi do usporavanja mršavljenja...jer čuva zalihe glukoze u krvi. Zove se "hormon stresa".

    Dok serotonin nastaje u mozgu, probavnom traku i nekim žlijezdama..i zove se još "hormon sreće". On regulira disanje, rad mišića, apetita, krvnog tlaka itd... manjak serotonina dovodi do depresije, raznih poremećaja u mozgu, poremećaja spavanja,agresivnosti itd.,a kada je u normali...daje signal mozgu da je sve ok i dolazi do tog nekog zadovoljstva i opuštenosti..zato se i zove hormon sreće

    Ja inače imam problema sa kortizolom...dosta je visok i on i inzulin...a glukoza mi je užasno niska xD

    Leave a comment:


  • Samo-ja
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Dali je kortizol isto što i serotonin?

    Leave a comment:


  • Joe
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by giusseppe7777
    Originally posted by Joe
    Originally posted by giusseppe7777
    ispada da je najjednostavnije i najeftinije narucit od galenike i rjeseno
    da da treba poslat pismo u galeniku, kao ja sam vaš veliki fun bla bla bla....dajte 50 ampula depoa, hvala
    mislis da bi ti ljudi imali srca i poslali kad bi procitali?
    sigurno bi poslali, i to ove nove sa smedjim natpisom

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Joe
    Originally posted by giusseppe7777
    ispada da je najjednostavnije i najeftinije narucit od galenike i rjeseno
    da da treba poslat pismo u galeniku, kao ja sam vaš veliki fun bla bla bla....dajte 50 ampula depoa, hvala
    mislis da bi ti ljudi imali srca i poslali kad bi procitali?

    Leave a comment:


  • Joe
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by giusseppe7777
    ispada da je najjednostavnije i najeftinije narucit od galenike i rjeseno
    da da treba poslat pismo u galeniku, kao ja sam vaš veliki fun bla bla bla....dajte 50 ampula depoa, hvala

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    ispada da je najjednostavnije i najeftinije narucit od galenike i rjeseno

    Leave a comment:


  • t111
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    al kada si pod stresom kod kojeg ne pomaze dizanje inzulina, onda ispada da je najbolja opcija vitamin C solo.

    Leave a comment:


  • PatrickStar
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by Joe
    u pwm 1000mg c vitamina 10g glutamina i 10g bcaa, nema brige za kortizol, e da i dianabol od 10mg hihihihihi
    Izbaci uljeza, ha, ha!

    Leave a comment:


  • Joe
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    u pwm 1000mg c vitamina 10g glutamina i 10g bcaa, nema brige za kortizol, e da i dianabol od 10mg hihihihihi

    Leave a comment:


  • PatrickStar
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by t111
    kaj je s vitaminom C? citao sam da on snizuje kortizol
    Tu informaciju sam i ja pokupio negdje na forumu, pa ga stavim u PWM i u jutro prije kardia. Sad da'l to doista i je tako, nemam pojma.

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by gigi01
    Originally posted by giusseppe7777
    Originally posted by gigi01
    Originally posted by giusseppe7777
    u ljekarnama? cijena?
    nazalost nema ga u ljekarnama osobno ga narucujem preko neta, problem je sto nije dozvoljen od ministarstva zdravstva iako ne znan zasto, svi spojevi u njemu su na prirodnoj bazi i djeluje odlicno (baren na mene)
    sastav ti je:
    calcium (as calciume carbonate) 60mg
    magnesium (as magnesium oxide)40mg
    phosphatidyl serine complex (serineAid 30% phosphatidyl serine) 500mg
    l-theanine (suntheanne) 100mg
    magnolia bark (SE 2% honokiol) 100 mg
    Rhodiola rosea (SE minimum 3.0°rosavins, 1& salidrosides) 100mg
    beta sitosterol 60mg
    serviranje je 2 kapsule(zbaci ovo je sastav u dvije kapsule) provaj sa tribulusom ako ti ne pomogne meni je ovo osobno odlicno,jer iman dosta problema sa stresom,
    ja san naruci ima mozda jedno mjesec dana, ostalo mi je pola bocice jos, koristin dvije kapsule iza zadnjeg obroka prije spavanja. inace stres mi je bio jako izrazen zbog teskog perioda u zivotu kroz ovih par tjedana da san cak razmislja i o nekim alternativama poput antidepresiva. tada mi je prijatelj dao na probu recovox i mogu van rec da je djelovao pozitivno(mozda je i placebo efekt) ali stogod glavno da me smiruje i bolji mi je san. bocica je oko 50 dolara (dosta skupo) ali isplati se provat, plus postarina pedesetak kuna. inace oni imaju posebnu svoju stranicu na internetu jer ta firma proizvodi samo ovaj proizvod,na njihovoj stranici ti je detaljno objasnjena pojava stresa i kortizola. ne znan jeli smijen upisat link od stra. da ne bude da reklamiran nesto, jednostavno u google upisi recovox
    fala lipa...al nemoj ni pomisljat na antidepresive...***** to...to ti se racuna kao poraz
    za pocetak cu uzet tribulus pa cemo vidit

    Leave a comment:


  • giusseppe7777
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by VelikiBlek
    Originally posted by giusseppe7777
    Originally posted by gigi01
    Originally posted by giusseppe7777
    u ljekarnama? cijena?
    nazalost nema ga u ljekarnama osobno ga narucujem preko neta, problem je sto nije dozvoljen od ministarstva zdravstva iako ne znan zasto, svi spojevi u njemu su na prirodnoj bazi i djeluje odlicno (baren na mene)
    sastav ti je:
    calcium (as calciume carbonate) 60mg
    magnesium (as magnesium oxide)40mg
    phosphatidyl serine complex (serineAid 30% phosphatidyl serine) 500mg
    l-theanine (suntheanne) 100mg
    magnolia bark (SE 2% honokiol) 100 mg
    Rhodiola rosea (SE minimum 3.0°rosavins, 1& salidrosides) 100mg
    beta sitosterol 60mg
    serviranje je 2 kapsule(zbaci ovo je sastav u dvije kapsule) provaj sa tribulusom ako ti ne pomogne meni je ovo osobno odlicno,jer iman dosta problema sa stresom,
    jednostavno osican se potrgano nakon treninga i zna me nekad uvatit takav stres(ko danas) da je to ono strasno...prije nije bilo toliko al sad zadnjih mjesec dana bas onako uvik isto me pere...
    cudno da nije dozvoljeno od ministarstva ako je sve normalno?
    jel se smije pitat kolika je cijena i od koga narucujes?(nadan se da se to smije pitat ako je to vani legalno?)
    glutamin uzmi
    ma iman glutamin, bije san uzeje kilogram jos davnije...ma to je nula

    Leave a comment:


  • gigi01
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by giusseppe7777
    Originally posted by gigi01
    Originally posted by giusseppe7777
    u ljekarnama? cijena?
    nazalost nema ga u ljekarnama osobno ga narucujem preko neta, problem je sto nije dozvoljen od ministarstva zdravstva iako ne znan zasto, svi spojevi u njemu su na prirodnoj bazi i djeluje odlicno (baren na mene)
    sastav ti je:
    calcium (as calciume carbonate) 60mg
    magnesium (as magnesium oxide)40mg
    phosphatidyl serine complex (serineAid 30% phosphatidyl serine) 500mg
    l-theanine (suntheanne) 100mg
    magnolia bark (SE 2% honokiol) 100 mg
    Rhodiola rosea (SE minimum 3.0°rosavins, 1& salidrosides) 100mg
    beta sitosterol 60mg
    serviranje je 2 kapsule(zbaci ovo je sastav u dvije kapsule) provaj sa tribulusom ako ti ne pomogne meni je ovo osobno odlicno,jer iman dosta problema sa stresom,
    ja san naruci ima mozda jedno mjesec dana, ostalo mi je pola bocice jos, koristin dvije kapsule iza zadnjeg obroka prije spavanja. inace stres mi je bio jako izrazen zbog teskog perioda u zivotu kroz ovih par tjedana da san cak razmislja i o nekim alternativama poput antidepresiva. tada mi je prijatelj dao na probu recovox i mogu van rec da je djelovao pozitivno(mozda je i placebo efekt) ali stogod glavno da me smiruje i bolji mi je san. bocica je oko 50 dolara (dosta skupo) ali isplati se provat, plus postarina pedesetak kuna. inace oni imaju posebnu svoju stranicu na internetu jer ta firma proizvodi samo ovaj proizvod,na njihovoj stranici ti je detaljno objasnjena pojava stresa i kortizola. ne znan jeli smijen upisat link od stra. da ne bude da reklamiran nesto, jednostavno u google upisi recovox

    Leave a comment:


  • VelikiBlek
    replied
    Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    Originally posted by giusseppe7777
    Originally posted by gigi01
    Originally posted by giusseppe7777
    u ljekarnama? cijena?
    nazalost nema ga u ljekarnama osobno ga narucujem preko neta, problem je sto nije dozvoljen od ministarstva zdravstva iako ne znan zasto, svi spojevi u njemu su na prirodnoj bazi i djeluje odlicno (baren na mene)
    sastav ti je:
    calcium (as calciume carbonate) 60mg
    magnesium (as magnesium oxide)40mg
    phosphatidyl serine complex (serineAid 30% phosphatidyl serine) 500mg
    l-theanine (suntheanne) 100mg
    magnolia bark (SE 2% honokiol) 100 mg
    Rhodiola rosea (SE minimum 3.0°rosavins, 1& salidrosides) 100mg
    beta sitosterol 60mg
    serviranje je 2 kapsule(zbaci ovo je sastav u dvije kapsule) provaj sa tribulusom ako ti ne pomogne meni je ovo osobno odlicno,jer iman dosta problema sa stresom,
    jednostavno osican se potrgano nakon treninga i zna me nekad uvatit takav stres(ko danas) da je to ono strasno...prije nije bilo toliko al sad zadnjih mjesec dana bas onako uvik isto me pere...
    cudno da nije dozvoljeno od ministarstva ako je sve normalno?
    jel se smije pitat kolika je cijena i od koga narucujes?(nadan se da se to smije pitat ako je to vani legalno?)
    glutamin uzmi

    Leave a comment:

Working...
X