Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

    Imam osjećaj da bodybuilderi imaju manjak kose, što se dobro vidi i na nekim temama iz "slika članova". Isto tako moj poznanik, bavi se 5 godina BB-om, od kad je počeo imao je fakat gustu kosu i jaku, danas ima tri put manje i skoro pa je ćelav.

    Što je uzrok i kako spriječiti?

  • #2
    Re: Kosa i BB

    Mislim da to nema veze sa BB ako si natural.
    Možda se pojedincima smanji kosa od nekih AAS.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Kosa i BB

      Jedino što mi pada na pamet je povećani unos proteina da je kriv za to. Ali nema smisla.

      Comment


      • #4
        Re: Kosa i BB

        Dok god ne budeš uzimao steroide nemaš bojazni da če ti kosa otpasti. To su negativni efekti androgenosti steroida i još se upotrebljava termin Androgenetic Alopecia. Dapače, ja sam mišljenja da kada središ prehranu i skrbno unosiš sve potrebne elemente (i dodatke) prehrane, da se ti situacija s kosom (ako je slaba) može samo popraviti. Po drugoj strani nisu svi koji su pročelavi na forumu korisnici steroida tako, da to nije neko dobro mjerilo. U slučaju tvojega prijatelja koji je jako brzo izgubio kosu je 99% da je to zbog uporabe steroida. Pitaj ga pa češ vidjeti reakciju.

        Comment


        • #5
          Re: Kosa i BB

          Originally posted by mario91
          Jedino što mi pada na pamet je povećani unos proteina da je kriv za to. Ali nema smisla.
          Mario, ne baljezgaj

          Comment


          • #6
            Re: Kosa i BB

            Originally posted by kelly
            Mislim da to nema veze sa BB ako si natural.
            Možda se pojedincima smanji kosa od nekih AAS.

            +1!
            Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

            Comment


            • #7
              Re: Kosa i BB

              Originally posted by AnfrA
              Originally posted by mario91
              Jedino što mi pada na pamet je povećani unos proteina da je kriv za to. Ali nema smisla.
              Mario, ne baljezgaj
              Znam da baljezgam, ali logično gledano - moguće. Jer pazi, netko imas visok unos UH stalno, masti ne pazi, proteini kad dođu dođu. I onda počne ići u teretanu (vježba) i unosi više proteina. Od vježbanja mu to ne može biti, jedino što je promijenjeno je veći unos proteina.

              Al opet kosu čine proteini (keratin ?) pa bi bujnija trebala biti.

              Ovaj moj poznanik ne koristi steroide, rodbina je, koristi jedino kreatin i whey.

              Comment


              • #8
                Re: Kosa i BB

                Originally posted by mario91
                Originally posted by AnfrA
                Originally posted by mario91
                Jedino što mi pada na pamet je povećani unos proteina da je kriv za to. Ali nema smisla.
                Mario, ne baljezgaj
                Znam da baljezgam, ali logično gledano - moguće. Jer pazi, netko imas visok unos UH stalno, masti ne pazi, proteini kad dođu dođu. I onda počne ići u teretanu (vježba) i unosi više proteina. Od vježbanja mu to ne može biti, jedino što je promijenjeno je veći unos proteina.

                Al opet kosu čine proteini (keratin ?) pa bi bujnija trebala biti.

                Ovaj moj poznanik ne koristi steroide, rodbina je, koristi jedino kreatin i whey.

                protein i kreatin nisu isto....jedino aas moze utjecati na gubitak kose,proteini joj mogu samo pomoci, a ne ucinit da utece sa glave
                Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

                Comment


                • #9
                  Re: Kosa i BB

                  Zamijeti razliku između kreatin i keratin.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                    Čekaj dak mi samo reci jel mu stari čelav i eto odgovora na tvoje pitanje??? Jednostavno genetika a i ne mora bit ,ali ako ti je stari celav i ti ces bit oko 90 posto iako ovaj moj prijatelj ima 21 i skroz je ocelavija ,stari i stariji brat mu imaju super kosu a nikad nista nije pija ,možeš pokupit i sa mamine strane ili perut može isto bit loša stvar ako se na vrime ne riješi.....
                    Menky je napisao...
                    Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                      Originally posted by robertost
                      Čekaj dak mi samo reci jel mu stari čelav i eto odgovora na tvoje pitanje??? Jednostavno genetika a i ne mora bit ,ali ako ti je stari celav i ti ces bit oko 90 posto iako ovaj moj prijatelj ima 21 i skroz je ocelavija ,stari i stariji brat mu imaju super kosu a nikad nista nije pija ,možeš pokupit i sa mamine strane ili perut može isto bit loša stvar ako se na vrime ne riješi.....
                      +1
                      Do prije par godina sam imao jako gustu kosu.
                      Stari mi ima viskoe zaliske na celu,a ja sam sve nekako mislio da ce me to mimoici.
                      No,evo dvije godine kasnije vec primjetim da mi se lagano kreiraju zalisci.
                      Mogao bih to povezati i s BB-om,ali nije, jer tocno imam "friz" k'o stari.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                        Čelavost i bodybuilding nisu u korelaciji. Dakle nemaju veze jedno s drugim.
                        Čak ni korištenje steroida neće potaknuti gubitak kose ako niste genetski predisponirani za to. Dakle ljudima koji imaju genetsku predispoziciju za čelavost upotreba steroida može samo taj proces ubrzati. Oni koji nemaju takvu predispoziciju ne moraju se bojati gubitka kose.
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • #13
                          Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                          radim u svojoj struci 12 godina, i sa sigurnošču mogu reči da je čelavost genetski problem
                          eto samo toliko
                          NIJEDAN MIŠIĆ NE ČINI TE VELIKIM- VEĆ VLASTITI MORAL

                          Comment


                          • #14
                            Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                            Ja fala bogu imam čupu do jaja

                            Comment


                            • #15
                              Re: Manjak kose u BB-u. Što je uzrok i kako spriječiti?

                              Originally posted by ayae
                              radim u svojoj struci 12 godina, i sa sigurnošču mogu reči da je čelavost genetski problem
                              eto samo toliko
                              meni u obitelji svi imaju gustu i jaku kosu i niko nije celavio u obitelji izuzev oboje djedova ali tek u 65-toj kada su bili na kemoterapijama a ja vec u 23-coj imam toliko rijetku kosu s dubokim zaliscima da mi se opce ne isplati imati kosu. tak da sam osuden na jednostavne frizure.

                              ako je genetski nadam se da sam iznimka pravila, a ne posvojen

                              jel moze kaciga prouzrociti slabljenje korijena i celavost? jel vozim skutere i motore vec 8 godina gotovo uvijek s kacigom
                              Imam disleksiju

                              Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                              Comment

                              Working...
                              X