Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zanimljivo o spavanju (odmor)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Spavanje-odmor

    Originally posted by slatina_man
    Originally posted by riss

    - zeleni čaj ne piti prije spavanja, radije popiti čaj od kamilice ili šalicu toplog mlijeka

    zašto ne zeleni čaj prije spavanja?
    Eto @ćelavi ti je dobro odgovorio... ima ljudi koji ne mogu zaspat ako u organizam unesu određenu dozu kofeina koja djeluje stimulativno na središnji živčani sustav... ja npr. mogu zaspat čak i ako popijem Red Bull... uzrok tome je velika varijacija među ljudima, al u načelu, bolje izbjegavat kofein ako se ima problema sa spavanjem...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #17
      Re: Spavanje-odmor

      a bome ja mogu spavat u svatovima na stolu pored zvučnika

      Comment


      • #18
        Re: Spavanje-odmor

        Originally posted by slatina_man
        a bome ja mogu spavat u svatovima na stolu pored zvučnika
        haha, to je super... ja isto tako mogu lagano zaspat u svakakvim uvjetima i što god popio....
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #19
          Spavanje i nesanica

          Na prijedlog naše drage Joggerice Lily, otvaram ponovo topic o vjerojatno najzanemarenijem aspektu BB-a - spavanju, tj odmoru i poteškoćama koje se javljaju kod njega (koliko god to isprva čudno zvučalo).
          Cut the crap.
          Oderem trening do 20 sati, dernem PWN, istuširam se, dernem nekakvu večeru, odem malo na kompjuter i nastojim ici prije 23 sata spavati - što mi baš ne polazi za rukom (osobito vikendom, ovaj, sad kad su filmovi Brucea Leea na tv-u npr.). I legnem tako ja oko 23 sata, kad eto ti ga na - moram na wc. Scenarij se ponavlja sljedećih pola sata-sat. Onda malo mislim o ko zna čemu i ne mogu zaspati. Tako ležim do jedno 2 sata i onda nekeko zaspim. Budim se u 9 sati ujutro, mada bi htio da se budim npr u 8, a da odem spavati u 23 sata ili ranije. Ostatak dana ne mogu nadoknađivati neprospavanu noć - imam i drugih briga - ne pita se.
          Koji je medicinski lijek za ovo. Savijeti, sugestije itd.

          (nije mi se baš dalo pisati)

          Comment


          • #20
            Re: Spavanje i nesanica

            koliko se ja sjećam jer mi je to bila zanimljiva tema i skroz sam ju pratila bili su slijedeći odgovori:
            - vit. b6, b compleks, magnezij, aktivin-h (gospina trava u tableti - ima u apotekama) popiti prije spavanja
            - vježbe relaksacije, disanja, meditacija - jer treba opustiti tijelo i udaljiti se od misli, briga, obaveza koje se vrte glavom i stvaraju napetost (primjetiti da TI NISI TVOJE MISLI koje ti ne daju mira već da je to projekcija iz projektora koju treba promatrati)
            - seks prije spavanja dobar za san (ali onda je problem ako nema seksa svaki dan i tu je rasprava bila zanimljiva...!!!)
            - pa smo se snašli: Desanka Šakić za dečke (ili za žene Srednjo Prstić )
            - melatonin (u tabletama)
            - 5 HTP (5-Hydroxytryptophan) - diže serotonin isto

            dakle, aktivin-h diže serotonin, a ovaj pak utječe na sintezu melatonina koji pospješuje spavanja. bitno je kako sam zaključila dići serotonin bilo ovim prirodnim suplementima, bilo seksom, bilo masturbacijom, bilo meditacijom, ili hranom koja ga diže (to uguglaj, ja sam to davno čitala, pa kad nađeš popis hrane daj nabaci da se vidi za vjeke vjekova). uh ne volim duge postove pisat.
            "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

            Comment


            • #21
              Re: Spavanje i nesanica

              Originally posted by KeLavra
              -marihuana
              od toga ce da spava 1h pa ce da vilenja celu noc
              NO ....
              NO ....
              NO ....





              <3 REP JE MOJA LJUBAV VOLIM KADA GLASNO BIJE <3

              Comment


              • #22
                Re: Spavanje i nesanica

                Dosta ljudi ima problema sa spavanjem ako imaju večernji trening. Probaj par puta prebaciti trening na ranije popodne pa vidi da li pomaže.
                Najlakši način za dizanje serotonina je dobro zamračivanje prostora u kojem spavamo. Možda je teže dići se ujutro u totalnom mraku ali osobno provjereno se bolje zaspi i spava.
                Ja koristim ZMA odn. cink i magnezij koji su preporučljivi ako se baviš BB-om i nekima pomažu za spavanje a ne narušavaju prirodnu proizvodnju serotonina kao što bi mogao biti primjer kod uzimanja tableta melatonina ili drugih.

                Comment


                • #23
                  Re: Spavanje i nesanica

                  koje su posljedice melatoninskih tableta i koliko otprilike dodju (na koliko komada).
                  Ja ince spavam u totalnom mraku - imam debele crne zastore na prozorima, iza njih obične bijele roletne, tako da nema problema oko toga. Da li da uzmem magnezijevu šumeću tabletu prije spavanja - njih ionako koristim preko dana.
                  Čuo sam da je čaj od kamilice navodno dobar, i mlijeko. E sad...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Spavanje i nesanica

                    Po mom licnom misljenu, sva ta sredstva koja ste naveli su, necu niposto reci zanemarljiva, ali djeluju samo na simptome, a nikako na uzroke koje dovode do nesanice, pa zbog toga i nisu narocito efikasna. Valjda treba pokusati otkloniti osnovni problem koji dovodi do nesanice, razne uzroke danas tako cestih anksiozno-depresivnih stanja, manje brinuti, a vise uzivati u aktivnostima koje nas ispunjavaju. Mislim da je jedan od najboljih ljekova za to socijalizacija i druzenje, jer to tako ispunjava covjeka, a danas je toga sve manje, kao nema se vremena, sve se nesto jurca itd. Kvalitetno proveden dan, ispunjen aktivnostima koje nas uveseljevaju i ispunjavaju, je garant dobrog sna.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Spavanje i nesanica

                      Originally posted by Instinct
                      Da li da uzmem magnezijevu šumeću tabletu prije spavanja - njih ionako koristim preko dana.
                      Čuo sam da je čaj od kamilice navodno dobar, i mlijeko. E sad...
                      magnezijeva šumeća nije dosta, treba uzet pravu tabletu 500mg magnezija + kako kaže lukazi promijeniti stil života totalno ako je moguće i rješavati uzrok!
                      mlijeko je ok tko ga voli treba biti toplo, a može i čaj gospine trave (jak) ak nećeš tablete
                      "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                      Comment


                      • #26
                        Re: Spavanje i nesanica

                        Ne znam koliko je dobro piti mlijeko navece zbog laktoze. Mozda sve to zavrsi u salo na kraju.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Spavanje i nesanica

                          Originally posted by lukazi
                          Ne znam koliko je dobro piti mlijeko navece zbog laktoze. Mozda sve to zavrsi u salo na kraju.
                          da to znam, ali ja sam žgoljava pa mi ne smeta, niti mojem metabolizmu to što znači u tom debljanje smislu, pa ak niti njemu ne smeta nek proba, bolje bolje spavat i bit debel nego bit mršav a ne spavat pa poludit. nemam poma više ništa o ničemu. muka mi je od svega!
                          "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                          Comment


                          • #28
                            Re: Spavanje i nesanica

                            Imash, imash Samo opushteno...

                            Comment


                            • #29
                              Re: Spavanje i nesanica

                              nema opušteno kod mene danas i ovih dana. totalni rusvaj. baš zato što ne spavam već danima. i sad čitam Anu Karenjinu - Tolstoj, i Madam Bovary - Flaubert, i još više ludim a mislila sam od klasika ku zaspat! dosta mi je svega. ne znam više ništa o ničemu niti mi je išta više jasno na ovom svijetu. kako treba kako ne treba, kako se živi, kako se bude sretan, kako se jede, kako se vježba, ništa više ne znam. eto, od nespavanja.
                              "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                              Comment


                              • #30
                                Re: Spavanje i nesanica

                                Samo prolazna faza, koju treba sto vise ignorisati
                                Cimni fino drugaricu pa sa njom u setnju...

                                Comment

                                Working...
                                X