Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pušenje - Cigarete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: prestanak pušenja cigareta...

    Originally posted by riss
    ajdmo na najbanalniju stvar: priključiš na oksimetar (sprava koja mjeri kisik u krvi) čovjeka koji nikad nije pušio i dugogodišnjeg pušaća, i vidiš da oksimetar pokazuje različite vrijednosti... nu dobro, sad malo na fiziologiju: za kontrakciju je bitan ATP kojeg dobiješ iz glukoze većinom anaerobnom glikolizom i misliš da tu kisika ne treba, nu tu se čovjek prevari jer se tad stvara laktat (ili dug kisika) koji ograničava daljnje vježbanje i čini čovjeka umornim i dobiš upalu... laktata se rješavaš u jetri pomoću kisika... i sad pogledaj tko će se prije riješit laktata onaj što puši i ima manje kisika ili onaj koji ne puši?
    spomenuo sam i ranije aterosklerozu (stvaranje plakova na krvnim žilama), to sužava krvne žile (a u patogenezi je jako bitno pušenje)... a pogledaj raspave na forumu o tome koliko je bitno da imaš pol centimetra široku žilu na ruci... a s pušenjem ju kroz dugi niz godina iznutra sužavaš i nemože ni glukoza ni kisik doć do mišića...
    vjeruj mi mogao bi do prekosutra pisat o pušenju i utjecaju na mišiće...
    evo ovo je post koji si trebao odma napisati



    da se razumijemo, osobno ne pušim i ne pada mi na pamet.

    Comment


    • Re: prestanak pušenja cigareta...

      konačno ja i s filozofom na zelenu granu
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • Re: prestanak pušenja cigareta...

        jer nie jarni pusio, i to cini mi se cak dvije kutije dnevno

        Comment


        • Re: Cigarete

          pusim vec jedno 2 godine mozda i vise...nemogu bas dobiti na misicnoj masi...jel moguce da je to radi pusenja??? hvala

          Comment


          • Re: Cigarete

            ne.

            da me ne bi napali, možda je 1% od toga.

            Comment


            • Re: Cigarete

              Originally posted by ando
              pusim vec jedno 2 godine mozda i vise...nemogu bas dobiti na misicnoj masi...jel moguce da je to radi pusenja??? hvala
              Nedavno smo o tome raspravljali, evo spojio sam teme pa pročitaj sve od početka.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: Cigarete

                Originally posted by ando
                pusim vec jedno 2 godine mozda i vise...nemogu bas dobiti na misicnoj masi...jel moguce da je to radi pusenja??? hvala
                Pušenje ili još gore Pojačano pušenje (do 2 i višekutija dnveno) ubija želju za hranom i tako ne osjetiš kada si gladan, a druga stvar je to što cigarete ubijaju vitamine u organizmu...To ti je nagrubo dovoljno...
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • Re: Cigarete

                  pa dobro al unosim relativno dosta vitamina brijem a i jedem bez obzira na pljuge tak da...

                  Comment


                  • Re: Cigarete

                    aj stani na vagu i pogledaj svoju težinu, pa prestani pušiti 2tjedna i onda stani na vagu! Sve če ti biti jasno! P.s. ni slika ti nije bajna što se mase tiče!
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • Re: Cigarete

                      da znam...nemam mase bas...do sad sam to uspio napraviti od sebe al masa neide gore...jbg

                      Comment


                      • Re: Cigarete

                        e moj prijatelju...cigare, ništa drugo! Ja sam imo 67 prošlu zimu, a sad nikako ispod 70 nemogu!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • Re: Cigarete

                          Pušenje je loša i nezdrava navika. Svakom normalnom covjeku to bi trebalo biti dovoljno razloga za prestanak, a ne cinjenica dali ce radi toga imati 1kg vise ili manje misica.

                          Vise o stetnosti pusenja:

                          http://www.hzjz.hr/epidemiologija/kron_mas/pusenje.htm

                          http://hr.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%A1enje

                          http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...e-bolesti.html

                          Comment


                          • Re: Cigarete

                            Pošto je riss već dao komentar na pušenje, zamolio sam da i Moi da svoj komentar, poslao mi je PM:
                            Originally posted by Moi
                            Nisam nista napisao o pusenju iz razloga sto je vec dosta toga receno. Glupo mi je ponavljati izreceno. Mogao bih nadodati neke stvari, ali tu se vec radi o malo kompliciranijoj fiziologiji. Tebi je jasno, kao i meni da u BB nema mjesta za pusace(i opcenito, cemu se svjesno trovati), tako da nema opravdanja. Ono sto se ponavljalo kao pitanje o direktnoj povezanosti pusenja i rasta misica, ponovno nije bas jednostavno. Kao sto mi se cini da je Riss vec naveo, vecina stetnih tvari ne djeluje direktno na odredene stanice, vec se radi o nizu posrednika koji zajedno rezultiraju bolescu.
                            Jedan primjer: Nije bitno dali netko pusi bez filtera, sa filterom ili light cigarete. Sve one jako pridonose razvitku karcinoma, jedina razlika je dali ce doticna osoba dobiti karcinom usne supljine, sitnostanicni ili adenokarcinom(ovo su samo primjeri na plucima, da ne spominjem djelovanje na ostale unutarnje organe)...POZZ Ako smatras potrebnim, premjesti ovaj post u temu
                            Zahvaljujem obojici.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Cigarete

                              Originally posted by kelly
                              Pošto je riss već dao komentar na pušenje, zamolio sam da i Moi da svoj komentar, poslao mi je PM:
                              kelly, ne vjeruješ mi, pa tražiš drugo mišljenje, ha? (šala)
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • Re: Cigarete

                                Originally posted by riss
                                Originally posted by kelly
                                Pošto je riss već dao komentar na pušenje, zamolio sam da i Moi da svoj komentar, poslao mi je PM:
                                kelly, ne vjeruješ mi, pa tražiš drugo mišljenje, ha? (šala)
                                Vjerujem ti ali želim objasniti onom idiotu marijanu da pušenje nije bezopasno, a nije loše ni za sve nas da čujemo još koje stručno mišljenje o pušenju.

                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X