Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pušenje - Cigarete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pušenje - Cigarete

    -Dakle kao što u temi piše, radi se o cigaretama...nigdje nisam vidio ovaku temu, ako postoji molim vas oprostite mi

    Prvenstveno otvaram ovu temu jer želim prestati pušit...Htjeo sam kupiti mass geiner kako bi dobio na masi, ali sam si prislonio prst na čelo i zamislio se onako duboko nobelovski "ŠTO ČE MENI MASS KADA JE PUŠIM" čim prestanem pit mass, ode moja masa u rac-ku...A želja mi je naravno biti ogroman!

    Našao sam ODLIČAN materijal na našem web-u i nadam se da če mi pomoči...
    Ovdje bi želio razmjeniti iskustva sa svima koji su nekada pušili pa prestali... (Dakle, način prestanka, kolko je pušio/la dnevno i koliko dugo je bio pušač/ica i dali ih danas vuče da zapale?!?)

    Ja sam aktivni pušač več 5god. (iako imam 19 god.)
    Pušim otprilike 10-15 cigareta dnevno
    I najviše staža imam sa plavim walterom (a šta sam se i od njega isro XD )
    U zadnjih pet god najviše sam izdržao 2 dana bez cigarete

    Nadam se da če mi netko pomoči...kao i uvijek
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

  • #2
    Re: Cigarete

    Nisam pušač ali sam probao rano i ostavio sam ih. Kod mene je ljek bio jednostavan jer mi nije prešlo u ovisnost ko trening danas ali sam razmišljo na ovaj način:

    Čemu nešto raditi kad apsolutno nemam nikakve koristi a uz sve to potrošim brdo para i da pače štetim samom sebi.

    Kad si već u fazi u kojoj jesi snaga tvoje volje će odlučiti da li si spreman odustati od cigara a isti taj primjer pa i teži bi bio jednog dana kad bi se odlučio natjecati u body-buildingu, ako znaš šta je jedna ekstremna djeta za natjecanje da bi došo na 4% BF onda su cigare naj manji problem, vjeruj mi.

    Tu ti niko neće dati čarobni lijek već ga sam moraš pronaći i izlječiti se, a ja ti jedino sreću poželjeti mogu.

    Comment


    • #3
      Re: Cigarete

      ra, razumijem te...nadam se da ču prestat...ne vuče me nekih 5 sati...inačeprije spavanja obavezno 2-3 cigare
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment


      • #4
        Re: Cigarete

        također nisam pušać, ali znam dosta o nikotinu i ovisnostima... uglavnom prvi korak si već napravio, a to je da želiš prestat pušit... moraš znati da ćeš sljedećih dva do tri tjedna osjećati snažnu želju za pušenjem što će se očitvati nervozom, razdražljivošću, eventualno nesanicom, ali to treba preživit... bitno je bacit cigare u potpunosti, umjesto cigara uzmi si neke ljute bombone ili nešto za grickat, jer u mozgu postoji i ovisnost o tome da nešto imaš u ustima... kad prođe ta prva tri tjedna onda nećeš više imati ta "ustezanja" s fizičkim simptomima nemira i razdražljivosti, ali naravno želja za cigaretama će još uvijek trajati, posebno za vrijeme nekih stresnih stanja, ali bitno je ustrajati u nepušenju!!
        i još jedna bitna stvar koju želim napomenut je ta da poslije kad se odvikneš, samo jedna cigareta koju zapališ vraća ovisnost nazad kao da nisi prastajao s pušenjem i zbog te jedne cigarete prolaziš opet kroz to grozno razdoblje od tri tjedan ustezanja!!! stoga pametno!!!
        znači bitno je da shvatiš da kod prestajanja s pušenjem nema onog sad hoću, sad neću pušit, to je zagarantirani neuspjeh!!
        a osnovni motiv imaš, to nek ti je stalno na pameti. ne trebam ti pričati koliko je pušenje nezdravo i da truje sve moguće organe u tijelu...

        sorry zbog dužeg teksta... nadam se da sam ti barem malo pomogao...
        držim ti fige da uspiješ u svojoj namjeri
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Cigarete

          Frende sve ti je u glavi,ja sam prestao puši prije 4 mjeseca i od tada sam 2 puta pokleknuo i to se dogodilo na nekim feštama ali si to ne uzimam za zlo.Jebiga,proklet bio dan kad sam prvu zapalio ali vrijeme nemožeš vratit

          Comment


          • #6
            Re: Cigarete

            Evo ja sam bio aktivni pusac 11 godina,,sad imam 25 g....Probavao sam prestajati sa tim flasterima i mogu tio reci da su to sve gluposti,,sve je u glavi i ako vidis da putem treninga napredujes i vide se rezultati i onda kad shvatis da nepusis da bi uz isti ritam mogao napredovati jos bolje ,,onda se zamislis i vidis jel ti stvarno treba taj dim ,,radje zapalis koju jojicu dnevno nego 20 cika
            Nepusim mjesec i pol dana i osjecam se nikad bolje,,nisam se tako osjeco 11 godina
            Malo sam pokleknuo kako kaze covik u postu iznad na festi ,,ali tih par cigara ne smatram da pusim kad me posle toga opet nije vuklo ni malo,,koda nisam nikad pusio..
            I kad prestanes dodje zelja,,ali to ti traje 2,3 minute i tad je bitno da se na silu ulovis necega da skrenes misli,,ili pojedi nesto,,ali to je to 2,3 minute traje zelja..Sretno sa prestajanjem
            NO PAIN,NO GAIN

            Comment


            • #7
              Re: Cigarete

              Originally posted by nettrick
              Evo ja sam bio aktivni pusac 11 godina,,sad imam 25 g....Probavao sam prestajati sa tim flasterima i mogu tio reci da su to sve gluposti,,sve je u glavi i ako vidis da putem treninga napredujes i vide se rezultati i onda kad shvatis da nepusis da bi uz isti ritam mogao napredovati jos bolje ,,onda se zamislis i vidis jel ti stvarno treba taj dim ,,radje zapalis koju jojicu dnevno nego 20 cika
              Nepusim mjesec i pol dana i osjecam se nikad bolje,,nisam se tako osjeco 11 godina
              Malo sam pokleknuo kako kaze covik u postu iznad na festi ,,ali tih par cigara ne smatram da pusim kad me posle toga opet nije vuklo ni malo,,koda nisam nikad pusio..
              I kad prestanes dodje zelja,,ali to ti traje 2,3 minute i tad je bitno da se na silu ulovis necega da skrenes misli,,ili pojedi nesto,,ali to je to 2,3 minute traje zelja..Sretno sa prestajanjem
              ...to care
              ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

              Comment


              • #8
                Re: Cigarete

                Hmmm...Stvarno svakakvih priča, i sve su korisne!

                Znam da me čeka dug put, tj, najgora su prva tri tjedna!
                Nadam se da ču uspijet....Hvala svima koji me podupiru
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #9
                  Re: Cigarete

                  Kako svi kazu sve je u glavi - psiha, ali evo ti jedan recept da ti se cigarete zgade Zapali 1 cigaretu i kad je popusis odmah uzmi drugi i cijelu je stavi u usta i zvaci kao da ces je pojest...bit ce odvratan okus ali zvaci je par minuta i nakon toga ispljuni i odmah zapali 3 cigaretu.Tako ponavljaj svaki put kad osjetis zelju za duhanom i mislim da nakon zvakanja cigareta neces imat neku veliku zelju za uzivanjem u njoj. : Probaj pa javi kako je :P
                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Cigarete

                    hehhehe..ovo mi se sviđa...pokušat ču ovako ako me natera da zapalim
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Cigarete

                      Originally posted by sthooligan
                      Kako svi kazu sve je u glavi - psiha, ali evo ti jedan recept da ti se cigarete zgade Zapali 1 cigaretu i kad je popusis odmah uzmi drugi i cijelu je stavi u usta i zvaci kao da ces je pojest...bit ce odvratan okus ali zvaci je par minuta i nakon toga ispljuni i odmah zapali 3 cigaretu.Tako ponavljaj svaki put kad osjetis zelju za duhanom i mislim da nakon zvakanja cigareta neces imat neku veliku zelju za uzivanjem u njoj. : Probaj pa javi kako je :P
                      cudna metoda, moram priznat...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cigarete

                        Originally posted by riss
                        Originally posted by sthooligan
                        Kako svi kazu sve je u glavi - psiha, ali evo ti jedan recept da ti se cigarete zgade Zapali 1 cigaretu i kad je popusis odmah uzmi drugi i cijelu je stavi u usta i zvaci kao da ces je pojest...bit ce odvratan okus ali zvaci je par minuta i nakon toga ispljuni i odmah zapali 3 cigaretu.Tako ponavljaj svaki put kad osjetis zelju za duhanom i mislim da nakon zvakanja cigareta neces imat neku veliku zelju za uzivanjem u njoj. : Probaj pa javi kako je :P
                        cudna metoda, moram priznat...
                        Ko ga jabe...ja ču probat čim me natera XD
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Cigarete

                          Ovako ja imam 16 godina ja vec pusim 2 godine, cuj ja mislim da je najbolje se dovest u to stanje da zapalis cigaretu ali iz gusta, najvise da popusis su 2-3 na tjedan, ako mozes jos smanjit onda smanji 2-3 na mjesec kuzis...postepeno smanji cigare...znam ja, ja mogu svakako, ali to je problem, u skoli popusim 3 cigarete kuzis...a prije sam znao svaki 5 min. odmor zapalit po jednu, to je stvar volje. Ako ti npr. zapalis u 9 ujutro pa u 10 nemas sta radit pa zapalis jos jednu, to ne valja, nego reci samom sebi da ces na dan 5 cigara popusit...kuzis sta ti ocu rec...
                          LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Cigarete

                            Originally posted by igor
                            Originally posted by riss
                            Originally posted by sthooligan
                            Kako svi kazu sve je u glavi - psiha, ali evo ti jedan recept da ti se cigarete zgade Zapali 1 cigaretu i kad je popusis odmah uzmi drugi i cijelu je stavi u usta i zvaci kao da ces je pojest...bit ce odvratan okus ali zvaci je par minuta i nakon toga ispljuni i odmah zapali 3 cigaretu.Tako ponavljaj svaki put kad osjetis zelju za duhanom i mislim da nakon zvakanja cigareta neces imat neku veliku zelju za uzivanjem u njoj. : Probaj pa javi kako je :P
                            cudna metoda, moram priznat...
                            Ko ga jabe...ja ču probat čim me natera XD
                            ma odma je stavi u usta i zvaci nema odvratnijeg osjecaja ja proba
                            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Cigarete

                              Igore , ni slučajno da to nisi radio !!!! Ja sam pušać 15 god. i probavao sam razne načine ali sve ti je to uglavi . I ja se odlučujem prestati ali ovo nikako nemoj raditi . Ja sam probao prije par godina i bilo mi je jako loše . Kad sam došao liječniku rekao mi je da sam mogao dobiti trovanje nikotinom , jedva sam došao k sebi . Je da mi se cigareta par dana gadila ali da li je to vrijedno trovanja , ne znam baš ? Inače to ti je način odvikavanja tako da ih popušiš što više ja sam otprilike jedno 10 kom. za redom !!

                              Comment

                              Working...
                              X