Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: celavljenje

    Originally posted by milkaaa
    Originally posted by riss
    Originally posted by Ivan
    Ej, Riss.
    Evo baš gledam ovaj minoksidil.
    http://www.forum.hr/showthread.php?t...5&page=2<br />
    Ima ga za kupiti i u Zg.

    E sad, je li on u 5% pogodan i za žene ili za njih samo 2% kako piše u poveznici??
    Hvala Ti
    ženama se uglavnom propisuje 2%... ali prije uporabe žene bi svakako trebale otići na pregled dermatologu jer alopecija može imati različite uzroke npr. nepravilan rad štitnjače, autoimuni procesi, neke druge bolesti kože itd. itd., pa možda kad se to stavi pod kontrolu i taj bi problem bio riješen... uglavnom preporučujem pregled kod dermatologa svakako!!...
    Procitah da minox 5% se moze kupiti samo na recept od dermatologice, znas mozda nesto vise?
    Nije istina,jer se recimo Pilfud prodaje bez recepta(bar u osjeckim ljekarnama),a to je prakticki to.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #32
      Re: celavljenje

      Originally posted by IgyBoy
      Originally posted by milkaaa
      Originally posted by riss
      Originally posted by Ivan
      Ej, Riss.
      Evo baš gledam ovaj minoksidil.
      http://www.forum.hr/showthread.php?t...5&page=2<br />
      Ima ga za kupiti i u Zg.

      E sad, je li on u 5% pogodan i za žene ili za njih samo 2% kako piše u poveznici??
      Hvala Ti
      ženama se uglavnom propisuje 2%... ali prije uporabe žene bi svakako trebale otići na pregled dermatologu jer alopecija može imati različite uzroke npr. nepravilan rad štitnjače, autoimuni procesi, neke druge bolesti kože itd. itd., pa možda kad se to stavi pod kontrolu i taj bi problem bio riješen... uglavnom preporučujem pregled kod dermatologa svakako!!...
      Procitah da minox 5% se moze kupiti samo na recept od dermatologice, znas mozda nesto vise?
      Nije istina,jer se recimo Pilfud prodaje bez recepta(bar u osjeckim ljekarnama),a to je prakticki to.
      Ok. Zna mozda netko gdje u zagrebu to ima, kod mene u samoboru imaju samo 2 % postotni. trazim i zovem vec par dana nigdje nema

      Comment


      • #33
        Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

        evo da i ja malo pridonesem temi svojim iskustvima. kod nas se minox uopce ne isplati kupovat. skup je uzasno jer se vodi kao neki kozmeticki proizvod i nase ljekarne drze visoku cijenu jer znaju da mogu i ljudi ce ga i dalje kupovat. moram priznat da sam i ja uzeo jedno 2 ili 3 bocice od belupa kolko mi se cini. i cijena jedne je oko 240 kn!! hvala bogu naletio sam na ljude koji svi mi savjetovali da narucim preko neta od kirklanda potpuno istu stvar ali su puuno jeftiniji. 6 bocica (za 6 mjeseci) me kosta sa postarinom 250 kn, i dode za nekih tjedan postom. vec sam uzimao par puta od njih, sad su i moji frendovi poceli i svi su sretni i zadovoljni. ovo je stranica http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil.htm ne znam jel smijem stavljat link, neka admin makne ako ne smijem. a oni koje zanima na pm neka me pitaju

        živili

        Comment


        • #34
          Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

          Originally posted by ervin
          evo da i ja malo pridonesem temi svojim iskustvima. kod nas se minox uopce ne isplati kupovat. skup je uzasno jer se vodi kao neki kozmeticki proizvod i nase ljekarne drze visoku cijenu jer znaju da mogu i ljudi ce ga i dalje kupovat. moram priznat da sam i ja uzeo jedno 2 ili 3 bocice od belupa kolko mi se cini. i cijena jedne je oko 240 kn!! hvala bogu naletio sam na ljude koji svi mi savjetovali da narucim preko neta od kirklanda potpuno istu stvar ali su puuno jeftiniji. 6 bocica (za 6 mjeseci) me kosta sa postarinom 250 kn, i dode za nekih tjedan postom. vec sam uzimao par puta od njih, sad su i moji frendovi poceli i svi su sretni i zadovoljni. ovo je stranica http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil.htm ne znam jel smijem stavljat link, neka admin makne ako ne smijem. a oni koje zanima na pm neka me pitaju

          živili
          cini se uredu ako ne nadem skoro uzet cu preko neta....kolko je to pakiranje jedne bocice, koliko mililitara ?
          Hvala

          Comment


          • #35
            Re: celavljenje

            Originally posted by milkaaa

            Procitah da minox 5% se moze kupiti samo na recept od dermatologice, znas mozda nesto vise?
            može se kupitit i bez recepta...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #36
              Re: celavljenje

              Originally posted by riss
              Originally posted by milkaaa

              Procitah da minox 5% se moze kupiti samo na recept od dermatologice, znas mozda nesto vise?
              može se kupitit i bez recepta...
              Hvala.

              Comment


              • #37
                Re: celavljenje

                Originally posted by milkaaa
                Originally posted by riss
                Originally posted by milkaaa

                Procitah da minox 5% se moze kupiti samo na recept od dermatologice, znas mozda nesto vise?
                može se kupitit i bez recepta...
                Hvala.
                zovem svakakve ljekarne ili nemaju 5 % ili im je cjena oko 220 kn....ocito se to njima neda radit pa prodaju ove skuplje...

                Comment


                • #38
                  Re: celavljenje

                  Originally posted by milkaaa
                  zovem svakakve ljekarne ili nemaju 5 % ili im je cjena oko 220 kn....ocito se to njima neda radit pa prodaju ove skuplje...
                  heh, sve je to komercijala... žele zaradit barem duplo prodavajuć već pakirano... a neš ti posla za napravit to, trebaju pomješat taj prah sa alkoholom i destiliranom vodom
                  masu lijekova i kremi oni mogu napravit, samo što neće, jer im se to kao ne isplati
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                    Originally posted by milkaaa
                    Originally posted by ervin
                    evo da i ja malo pridonesem temi svojim iskustvima. kod nas se minox uopce ne isplati kupovat. skup je uzasno jer se vodi kao neki kozmeticki proizvod i nase ljekarne drze visoku cijenu jer znaju da mogu i ljudi ce ga i dalje kupovat. moram priznat da sam i ja uzeo jedno 2 ili 3 bocice od belupa kolko mi se cini. i cijena jedne je oko 240 kn!! hvala bogu naletio sam na ljude koji svi mi savjetovali da narucim preko neta od kirklanda potpuno istu stvar ali su puuno jeftiniji. 6 bocica (za 6 mjeseci) me kosta sa postarinom 250 kn, i dode za nekih tjedan postom. vec sam uzimao par puta od njih, sad su i moji frendovi poceli i svi su sretni i zadovoljni. ovo je stranica http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil.htm ne znam jel smijem stavljat link, neka admin makne ako ne smijem. a oni koje zanima na pm neka me pitaju

                    živili
                    cini se uredu ako ne nadem skoro uzet cu preko neta....kolko je to pakiranje jedne bocice, koliko mililitara ?
                    Hvala
                    jedna bocica ima 60ml, znaci traje mjesec dana ako se koristi ujutro i navecer

                    Comment


                    • #40
                      Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                      Ja nikad nisam koristio minoxidil jer mi se uvijek činila prevelika zajebancija trljati to u glavu dvaput dnevno, a i nisu mi se sviđale moguće nuspojave.

                      Uglavnom, evo moje priče. prije 2 mjeseca sam prvi put u životu počeo koristiti whey protein. Onaj od gold standarda koji ima 5g BCAA u jednom servingu. I u ta dva mjeseca mi se kosa progustila i jača je na dodir. Odlučio sam malo istražiti na google povezanosti BCAA i rasta kose i što sam otkrio.
                      Početkom 2011. na tržištu se pojavio novi proizvod kojeg mnogi nazivaju "oralni minoxidil". Za razliku od minoxidila ne trlja se na glavu nego se uzima u obliku tableta. Sadrži nutritivne sastojke tako da ne može imati nuspojave.
                      Proizvod se zove TRX2. http://www.trx2.com/
                      Čitao sam na drugim forumima, da je nekim ljudima zbilja pomogao, kod nekih je zaustavio opadanje kose, a nekima je čak i malo nove kose naraslo.

                      Pogledam ja sastojke tog proizvoda i što vidim. Jedni od sastojaka su BCAA (kojeg ja uzimam zadnja 2 mjeseca) i biotin (kojeg sam također uzimao zadnja 2 mjeseca, kupio sam neke vitaminske tablete u ljekarni).

                      Ostala 3 sastojka su:
                      - nikotinacid (ove moje tablete sadrže nikotinamid)
                      - carnitin (njega nisam nikad koristio, ali sada ću ga deifnitivno kupiti na webshopu)
                      - pottasium chloride (ne znam gdje da to nabavim)

                      evo sastojke možete vidjeti na slici: http://www.trx2.com/store/wp-content...2_november.jpg

                      Uglavnom, nisam lud da kupujem te tablete jer mjesečna zaliha košta 50 eura. Ovako trebam nabaviti samo karnitin i pottasium chloride jer BCAA ionako unosim putem wheya(čak i veće količine nego u toj tableti) i biotin putem vitaminskih tableta.
                      Samo nisam siguran je li nikotinamid dovoljno dobra zamjena za nikotinacid.

                      Znate li gdje se može nabaviti pottasium chloride (vidio sam ga u sastojcima weight gainera, ali ima li ga igdje posebno)

                      Comment


                      • #41
                        Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                        Kosa, nokti.....njima tribaju proteini za normalnu funkciju, tako da ti nece otpadat kosa od toga, dapace
                        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                        Comment


                        • #42
                          Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                          ja sam primjetila da mi tablete cinka jaaaaaaako utječu na nokte i kosu... nokti su puuno čvršći i ne listaju se, mogu imati lijepe duge nokte a s obzirom da imam kosu skoro preko cijelih leđa, prije je dosta opadala...sada se i to smanjilo
                          I know i can be what i wanna be,
                          if i work hard at it,
                          i'll be where i wanna be
                          i know i can, i know i can <3

                          Comment


                          • #43
                            Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                            i meni sve isto tako

                            Comment


                            • #44
                              Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                              Originally posted by budala View Post
                              Znate li gdje se može nabaviti pottasium chloride (vidio sam ga u sastojcima weight gainera, ali ima li ga igdje posebno)
                              Potassium ti je kemijski element kalij [K], tako da možeš eventualno u ljekarni potražiti kalijev klorid u tabletama. Ovako ti izgleda kutija: http://bit.ly/OpwBgi
                              Uputa o lijeku: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-10-02-357.pdf

                              Comment


                              • #45
                                Re: Ćelavljenje od uzimanja protein shekova...?

                                neeeee kupovat kalij klorid i pit ga!! višak kalija može izazvat poremćaj rada srca! ovaj lijek se daje na recept kad je potrebno npr. pacijentima koji su na jednoj posebnoj vrsti diuretika zbog kojeg gube kalij..
                                kod "sastavljanja" svoje kombinacije lijeka za rast kose možeš ovo komotno izostavit... ionako je ovo sporedna stvar i u maloj količini je u lijeku pa su ga naveli u sastavu...
                                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                                Comment

                                Working...
                                X