Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding i štitnjača

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bodybuilding i štitnjača

    Za početak pozdravljam sve na forumu!

    Zovem se Marko i aktivno Bodybuildingom se bavim od 9 mjeseca prošle godine. Imao sam 98 kila sa svojih 178 cm visine, te sam u pola godine kontroliranom dijetom pao na 76kg. Trenutno imam 85 kila i zadovoljan sam izgledom i dosadasnjim uspjehom, no imam jedan "problem". Osobno bolujem od povećanja stitnjace, te sam bio na 2 punktiranja. TSH mi je velik i prošle godine, kada sam i krenuo sa dijetom, prestao sam piti terapije jer sam imao jako puno nuspojava od tableta. Trenutno ne uzimam terapije, kontroliram štitnjaču, sve je u redu, samo su mi hormoni malo povišeni, dakle nista strasno i nista sto bi moglo imati posljedice. Pokusao sam na internetu pronaci nesto o BB-u i stitnjaci, ali nisam pronasao nista. U razgovoru sa strucnjacima i doktorima nisu mi dali nikakav savjet. Dakle, primjetio sam da jako brzo postizem dobre rezultate, tijelo mi iz tjedan u tjedan doslovno raste, a ne uzimam nikakva sredstva kojima bi stimulirao rast, samo pazljivo i temeljno kontroliram prehranu.
    Zanima me dali to ima veze sa stitnjacom? Dakle ako su mi hormoni povecani, moze li to znaciti da upravo radi toga postizem bolje rezultate?
    Ako netko nesto znao o ovome, bio bih zahvalan kada bi mi pomogao.
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

  • #2
    Re: Bodybuilding i štitnjača

    Hm, moram priznat da sam se šokirao što ovakvo pitanje radi na forum ovog tipa... trebao si pronaći adekvatniji forum gdje odgaraju stručnjaci... no ipak ću ti probat pomoći ako je to ikako moguće..

    Originally posted by MakroPolo
    Osobno bolujem od povećanja stitnjace, te sam bio na 2 punktiranja. TSH mi je velik i prošle godine, kada sam i krenuo sa dijetom, prestao sam piti terapije jer sam imao jako puno nuspojava od tableta.
    povećanje štitnjače može biti iz više razloga, što su ti točno pronašli na punkciji i koja je tvoja dijagnoza na medicinskoj dokumentaciji?

    sam si odlučio prestati sa terapijom? koji lijek si uzimao? koje su bile nuspojave?

    Originally posted by MakroPolo
    Trenutno ne uzimam terapije, kontroliram štitnjaču, sve je u redu, samo su mi hormoni malo povišeni, dakle nista strasno i nista sto bi moglo imati posljedice.
    čudno, pa koji je onda problem ako je sad sa štitnjačom sve uredno? jel to neko od liječnika rekao da su hormoni uredni? I kako ti možeš znati da nije strašno i da ne liječenje bolesti neće imati posljedice?

    Originally posted by MakroPolo
    U razgovoru sa strucnjacima i doktorima nisu mi dali nikakav savjet.
    ovo mi je još čudnije... koliko sam shvatio, oni su te pregledali, odredili hormone, vjerovatno dali dijagnozu i propisali terapiju koju si samoinicijativno prekinio (ako sam dobro shvatio)? kakav savjet bi onda očekivao? ako ne uzimaš terapiju, to znači da su ti dali savjet samo što ti njihov savjet ne slušaš...

    Originally posted by MakroPolo
    Dakle, primjetio sam da jako brzo postizem dobre rezultate, tijelo mi iz tjedan u tjedan doslovno raste, a ne uzimam nikakva sredstva kojima bi stimulirao rast, samo pazljivo i temeljno kontroliram prehranu.
    Zanima me dali to ima veze sa stitnjacom? Dakle ako su mi hormoni povecani, moze li to znaciti da upravo radi toga postizem bolje rezultate?
    još i dalje ne znam koji su ti hormoni povišeni? predpostavljam da je to TSH, T3,T4... jel još nešto povišeno? hormoni hipofize (izdanak hipotalamusa)?

    zbog povišenih hormona štitnjače T3 i T4 možeš lakše gubit na kilaži jer su ti hormoni glavni odgovorni za povišenje bazalnog metabolizma tj. povećani potrošak eneregije u mirovanju... i posljedično tome gubiš masno tkivo ali...

    ono što bih ti preporučio je da se ipak vratiš savjetima liječnika (kojima ne vjeruješ zbog ne znam kojeg razloga)... povišeni ili sniženi hormoni štitnjače mogu imati dugoročne nepoželjne posljedice na sve organske sustave: mozak, srce i krvne žile, spolni sustav, kožu, kosti itd.... jedna bolest (štitnjače) može uzrokovati puno drugih bolesti kasnije, ako se pravilno ne lijeći...
    pametno se odnosi prema vlastitom tijelu!

    pozdrav
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Bodybuilding i štitnjača

      riss hvala na odgovoru, u ovom postu cu ti pokusati objasniti, tj prepisati cu ti svoju dijagnozu, nuspojave i sl.

      Stitnjaca je povecana, vise na racun lijevog reznja, zadebljanog istmusa, promijenjene ehostrukture. U cjelosti je nehomogena, hipoehogena u prednjim dijelovima reznjeva, s izmjenom hipoehogenih podrucja i izoehogenih tracaka. Nalaz govori za difuznu bolest stitnjace. Desno angularno nazali se limfni cvor velicine 10.8x5.6mm, te straznji cervikalni iza mSCM (gornja trećina) 6.3x5.5mm. Lijevo se nalaze angularno dva limfna čvora velicine 11.4x5.9 i 15.3x7.5mm te straznji cervikalni vel. 12.0x6.9mm.

      Na osnovu ucinjenih pretraga (povecani titar hTgAt, UZ nalaz i nalaz citoloske punktacije stitnjace) misljenja smo da se radi o autoimunom tiroiditisu.
      Indicirano je uvodenje terapeije: Euthyrox svaki dan.
      Preporučeno uciniti T3, T4, TSH i hTgAt.

      Nuspojave su bule: bol u grudima, glavobolja, grcenje misica i povracanje. Iako se od lijeka ne ocekuju nusbojave ako se uzima u propisanoj dozi, odnosno koliko je potrebno, tijelo mi je jenostavno ne zeli prihvatiti lijek te se javljaju navedene nuspojave koje su znale biti dosta ozbiljne.

      Daljnje mi od strane Miroslava Dumića (vodeceg endokrinologa) nije propisana nikakva terapija, nego samo cesce kontroliranje stitnjace, terapije i punktacija po potrebi, ali su TSH i ostali hormoni malo uvecani sto se vidjelo na meni dok sam bio u pubertetu jer sam se poprilicno neocekivano brzo razvio.

      U razgovoru sa strucnjacima o BB-u ili sportu i stitnjaci, nitko mi nije znao dati zadovoljavajuci odgovor ili pomoc, jednostavno se ta tema preskakala. Mislio sam da ovdje na forumu mozda ima netko tko boluje od stitnjace pa tko bi podijelio svoja iskustva u sportu i stitnjaci.

      Predpostavka je da cu morati odstraniti stitnjacu, ali to jos nije moguce jer imam tek 20 godina. Tako da moram zivjeti s tim dok odstranjivanje ne bude moguce.
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #4
        Re: Bodybuilding i štitnjača

        Previse se ti sikiras oko toga svega,doktor ti je rekao da kontroliras redovno to,ako ti ne odgovara jedan lijek neka ti daju zamjenu za isti,ako doktor sp.kaze da nema potrebe ih pit onda i nemoj,evo moja stitnjaca osjetim je kao da hoce da je progutam,tkz.knedla u grlu,nikad je nisam kontrolirao,obisao sve doktore nalazi uredni bili i na kraju ispadne da imam neki blagi oblik depresije,popijem tabletu za depr.ono me prode,isto tako bacim te tablete pa sad kad me zeza zeza ali isto tako i sama prode,ne mislim puno o tome,a misljenja sam da ti bb nema sta u tome smetat,tijelo ti samo pokazuje,razvija ze,nastavi tako tako i treba.Dobra prehrana,odmor,koliko toliko zdrav normalan zivot bez nekih problema i dozivjet ces sto-tu.
        uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

        Comment


        • #5
          Re: Bodybuilding i štitnjača

          Originally posted by emco
          Previse se ti sikiras oko toga svega,doktor ti je rekao da kontroliras redovno to,ako ti ne odgovara jedan lijek neka ti daju zamjenu za isti,ako doktor sp.kaze da nema potrebe ih pit onda i nemoj,evo moja stitnjaca osjetim je kao da hoce da je progutam,tkz.knedla u grlu,nikad je nisam kontrolirao,obisao sve doktore nalazi uredni bili i na kraju ispadne da imam neki blagi oblik depresije,popijem tabletu za depr.ono me prode,isto tako bacim te tablete pa sad kad me zeza zeza ali isto tako i sama prode,ne mislim puno o tome,a misljenja sam da ti bb nema sta u tome smetat,tijelo ti samo pokazuje,razvija ze,nastavi tako tako i treba.Dobra prehrana,odmor,koliko toliko zdrav normalan zivot bez nekih problema i dozivjet ces sto-tu.

          Nije da se sikiram, nego me jednostavno zanima ima li kakvog utjecaja stitnjaca na sve to. Savrseno se osjecam, nikada nisam bio ovakvog izgleda, fizickog i mentalnog zdravlja, itd. Prehrana je kontrolirana, 5-6 puta na dan manji obroci, pazim na proteine i uglj, treniram 4-5 puta tjedno, odmaram dovoljno. Ne pusim, ne pijem alkohol nikako, ni u manjim kolicinama.
          Hvala emco na odgovoru.
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #6
            Re: Bodybuilding i štitnjača

            od kuda si? moja stara je imala rak na stitnjaci, hvala Bogu, nakon operacije je sve dobro. ona ti je kod doktora Kusica. on ti je jedan od najvecih strucnjaka na podrucju stitnjace. radi ti u zagrebu, ak se ne varam na svetom duhu. probaj dobiti termin kod njega pa neka ti on kaze. ako on nece znati, morat ces potraziti pomoc vani. ne znam niti jednog drugog hrvata koji o stitnjaci zna vise. sta, kako, zbog cega, s cime,...
            prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

            Comment


            • #7
              Re: Bodybuilding i štitnjača

              http://tkojetko.irb.hr/znanstvenikDetal ... fznan=1168

              Ukratko, Miroslav Dumic, kod njega sam isao kada sam bio mlađi, strucnjak za dijabetes i endokrinolog za "mlađe", radi na Rebru, odličan je ali nazalost nije mi bas puno pomogao.

              Baka mi je preminula 91. od raka, da bi se kasnije ispostavila da je rijec o stitnjaci, stara mi također ima problema, bila na operaciji.

              Nisam cuo za Kusica, ali pogledati cu, hvala na savjetu i lijepo je cuti da ti je majka u redu. Inace sam iz Siska te kod nas ima samo jedan endokrinolog, no zena je katastrofa, mislim da cak i ja sam znam vise i stitnjaci nego ona. Mislim da je opcenito kod nas endokrinologija uzasno zapostavljena i tesko je naci dobro doktora ili nesto slicno.
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • #8
                Re: Bodybuilding i štitnjača

                akademij kusic je postao predsjednik HAZU-a. to ti govori o njegovom ugledu.
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #9
                  Re: Bodybuilding i štitnjača

                  Definitivno budem pogledao, ali ako imas mozda kontakt telefon ili informaciju kako doci do njega posalji mi privatnu poruku.
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bodybuilding i štitnjača

                    cekaj da mi stara dodje doma pa ovdje stavim i za druge

                    el imas na onoj stranici koju si ti dao

                    http://tkojetko.irb.hr/znanstvenikDetal ... fznan=3476

                    probaj na taj tel.

                    Brojevi telefona: Tel. +385-1-3768-301
                    E-mail adresa: zvonko.kusic@@zg-t-com.hr


                    btw, kusic je zasluzan sto se danas sol jodira.
                    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bodybuilding i štitnjača

                      @MarkoPolo, što se tiće BB-a, tu te tvoja štitnjača ništa ne može spriječavat da se s tim baviš... ako se osjećaš dobro, možeš se s tim bavit... ako osjetiš da ti je loše, srce pretjerano brzo kuca, vrtoglavica, napad panike ili slično, svakao stani sa treningom dok to ne prođe... sam si odredi intenzitet treninga koji podnosiš... suplemente poput whey-a možeš koristiti, ali ono što ti nikao ne bi preporučio je korištenje kofeinskih pripravaka i pripravaka tipa efedrina, jer može potencirat bolest štitnjače...

                      što se tiće samog liječenja štitnjače, svako nemoj ništa radit na svoju ruku već slušaj savjet liječnika i idi na sve pretrage koje ti sugeriraju... što se tiće drugog mišljenja, na to ima svako pravo, ali ako ćeš ići onda slušaj isključivo jednog liječnika kojem vjeruješ, jer inače ćeš napravit cijelu pomutnju...
                      Euthyrox je dobar lijek i lijek koji je se dosta uptrebljava te je stoga višestruko testiran za bolesti štitnjače toga tipa.. samo nekada je potrebno vrijeme da se organizam privikne na lijek, to nije smao slučaj s tim već i sa mnogim drugim lijekovima...
                      no ako je liječnik ipak predložio da treba štitnjaču samo pratit, ne vidim zašto ga nebi poslušao... pod redovitim si kontrolama i ne trebaš paničarit... sa ovakvim nalazom ultrazvuka ne trebaš se bojati nikakvih karcinoma... ali ne možeš ni očekivat da će neka magična tableta odmah riješit problem jer takva tableta ne postoji pa da i neznam gdije odeš... ali se ovakva bolest može jako dobro kontrolirat i s njom možeš dugo kvalitetno živit bavit se sa čim god hoćeš pa i BB-om... možda jednog dana nađu i lijek koji će zauvijek riješit takve probleme u jednoj dozi...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bodybuilding i štitnjača

                        Mr. Olympia hvala na broju za kontakt!

                        riss hvala na savjetu, ipak mi je trebalo par savjeta i sugestija ljudi koje ne poznajem. jednostavno me sve to ne mori fizicki koliko psihicki utjecaja ima na mene jer nigdje ne mogu pronaci odgovor na svoje pitanje. sto se tice suplemenata koristim glukozu, riblje ulje, dusikov oksid. Mislim na to sve jos ubaciti neki gainer i jos par stvari jer ozbiljno radim na misicnoj masi.
                        Na pretrage cu i dalje odlaziti naravno, pa cemo vidjeti kako ce stitnjaci reagirati na sve to. Mozda i na kraju pomognem nekome tko ima isti problem.
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bodybuilding i štitnjača

                          Originally posted by MarkoPolo
                          sto se tice suplemenata koristim glukozu, riblje ulje, dusikov oksid. Mislim na to sve jos ubaciti neki gainer i jos par stvari
                          predložio bih ti da malo pročitaš iskustva sa suplementima ovdje na forumu
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bodybuilding i štitnjača

                            Procitao sve, od foruma do knjiga iz gradske knjiznice pa pogledao niz dokumentaraca i itd.. Napredak je odlican, sutra se idu u kupovinu po ostatak, motivacija je na vrhuncu.
                            "Your body is your biggest artwork."

                            DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                            DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                            BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                            SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                            https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bodybuilding i štitnjača

                              Originally posted by MarkoPolo
                              Procitao sve, od foruma do knjiga iz gradske knjiznice pa pogledao niz dokumentaraca i itd.. Napredak je odlican, sutra se idu u kupovinu po ostatak, motivacija je na vrhuncu.
                              ako si pročitao, zašto onda gainer a ne whey??
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X