Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dal je ovo skolioza...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dal je ovo skolioza...?

    Poz...

    Novi sam tu i imam pitanje. Dal je ovo skolioza, ja mislim da je. Kad sam bio na sistematskom, doktorica mi je rekla da mi je blago iskrivljena kraljeznica da idem na plivanje malo vise i radim vjezbe za kraljeznicu, al sam se dns slikao, jer sam zelio poceti raditi po programu p90x.. inace nikad nisam vjezbao u teretani, a prije sam se bavio tajlnadskim samo par mjeseci jer nisam mogao zbog drugih obaveza... Zanima, dal ce se vidit jos jace razlika kad dobijem misicu masu, ili ce se manje primjetiti nego sad.. jer mi ovo sad jedno rame izgleda puno nize nego drugo, a i jedna strana prsiju je niza.. P bi zelio cuti i vase misljenje.. da i odradio prvi dan po onome programu i ubio se..
    Attached Files
    Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

  • #2
    Re: Pocetak(skolioza)..pomoc...

    evo tu se mozda bolje vidi razlika u ramenima...
    Attached Files
    Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

    Comment


    • #3
      Re: Dal je ovo skolioza...?

      Pa snimi kičmu i vidi, ne bi trebalo da je neki problem. A trening ti samo moze pomoć, ni u kojem slučaju odmoć
      Let's bring it!

      Comment


      • #4
        Re: Dal je ovo skolioza...?

        odmah dal mi je ovo dal mi je ono,daj se malo uspravi,drz ramena kak spada a ne ih objesit do koljena i zgrbit se ko stara baba....
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • #5
          Re: Dal je ovo skolioza...?

          jeste, imaš skoliozu, kao i ja, doduše mislim da ja imam malo manju.
          U svakom slučaju, ja bih ti najtoplije preporučio JOGU (relaksacioni tip hatha joge) da ojačaš mišiće donjeg dela leđa, a sa teretanom bih bio pažljiv. Zašto? Zato što u teretani, ako ne držiš kičmu pravilno i nemaš osećaj sa svoje telo, lako možeš da pogoršaš stvar, recimo stalno koristeći više jednu (jaču) stranu tela kod vežbi koje se rade s dve ruke zajedno.
          Meni je joga mnogo značila u životu po pitanju zdravlja kičme. Ne znam koliko imaš godina, ali vremenom će i da te bole leđa, kako idu godine, ako ne budeš nešto preduzeo. Ja znam, pre joge sam se stalno kočio, a vremenom je to prestalo potpuno.
          Možeš da radiš i korektivne medicinske vežbe za kičmu, ali skoro sve te vežbe su izvedene iz joge. Znam jer sam išao i na jedno i na drugo.
          Nisam ja protiv teretane, sačuvaj bože, ali mislim da imaš više šanse da se povrediš nego drugi, koji imaju pravu kičmu.
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #6
            Re: Dal je ovo skolioza...?

            Hvala na odgovoru... I mislio sam da imam skoliozu.. Nisam jos krenuo u teretanu, al mislim raditi sad po programu p90x, kolko samvidio unutra ima joga pa se nadam da se mi to pomoci, al jos cu ici kod doktora.. Imam 20, uskoro 21 godinu, pa iamm vremena da to ispravim, barem se nadam..
            Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

            Comment


            • #7
              Re: Dal je ovo skolioza...?

              Dosta ljudi s kojima znam radit i dođu po prvi put u teretanu imaju blago spušteno rame i tak problema s kralježnicom, tako sam ja imala isto, ali s već nekih 16 sam otišla na slikanje kralježnice i nabrojala mi doktorica valda 5 bolesti koje imam (ko klinka 3 puta strgala ruke, pa je i to utjecalo i dosta sam se pogrbila) i spuštena mi je bila desna strana.
              Uglavnom, danas imam takvo držanje da ne bi itko pomislio da mi je bilo išta krivo, sve sam ispravila u teretani, podigla ramena, učvrstila mišiće duž kralježnice, itd. nemam nikakvih bolova više..

              I probaj se izravnat kad hodaš, obraćaj pažnju na to (mrzila sam kad su mi to govorili ) i kako sjediš kad si za kompom, kada pišeš i sl. Bolje bi ti bilo ići u teretanu, nego ove programe, barem po mom mišljenju. I čitat puno o načinu treninga, informirat se i pazit na točnu izvedbu vježbi.

              Jogu ću rado probati, ali jednog dana kad ću imat živaca za nju

              "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

              Comment


              • #8
                Re: Dal je ovo skolioza...?

                kad sam ovo procitao odmah sam se uspravio.. .. ma hvala, probat cu i jedno i drugo... a ako cu krenuti u teretanu, uzet cu si trenera, da mi pokaze kako trebam pravilno raditi, dok se sam ne naucim.. a ovako kod kuce, od sklekova mislim da mi nista nemoze biti... pokusavam hodati ne pogrbljen, i uspraviti se...
                Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

                Comment


                • #9
                  Re: Dal je ovo skolioza...?

                  možda ču te razočarati, ali ne možeš da ispraviš skoliozu, već da popraviš samo držanje, jačanjem one slabije strane tela, tako da se skolioza ne primećuje. Isto kao što kaže Vea, kod mene niko ne bi rekao da imam skoliozu, jer stojim ispravnije sad od većine ljudi, jer stalno mislim o držanju - dok sedim, dok hodam, dok stojim i DOK RADIM VEŽBE.
                  Ali uvek ću realno da imam jednu sranu torzoa malo ulubljenu, a drugu ispupčenu, takva su mu rebra. Ima različitih razloga za skoliozu, kod mene su zaključili da je to od toga što sam u toku puberteta dvaput po više od 3 meseca za redom bio u gipsu s jednom nogom, pa mi je za to vreme noga u gipsu postala duža za 2 cm, a druga noga kraća, ali jača u mišićima. I onda je to tako išlo i posle gipsa i rehabilitacije, koristim više nogu koja nije u gipsu, a štedim onu slabiju, koja zato bolje raste u dužinu Zvuči smešno cela priča, znam, ali telo je čudo. Na kraju je preporuka ortopeda, bila da nosim uložak ispod kraće noge, pa će da mi se kukovi izjednače, a time i kičma... ali mene taj uložak nervirao, pa nisam. Ali kao pto rekoh, joga je sve popravila. Jeste ima u tom tvom programu joga, ali to je daleko od onoga što ja govorim. Mnogi misle o jogi kao o nekom tamo "razvlačenju" ali veruj mi, mnogo je više od toga i jača neke delikatne mišiće oko kičme koji se retko aktiviraju pokretima tokom sporta ili u teretani, već su za statiku, tj. držanje i aktiviraju se samo statičkim vežbama, kakve su većina vežbi u jogi.
                  U svakoj joga vežbi imaš više nivoa, tako da svi mogu da je rade. Recimo, evo jedna vežba, skakavac, koja jača te mišiće duboko oko kičme, o kojima govorim. Kada sam krenuo na jogu, ovaj početni nivo mi je već bio težak da držim bar 1 minut
                  http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._Pose_Wiki.jpg
                  a nakon 5 godina, iako sam već davno premašio 30. godinu i imao bolove u kičmi na početku, s lakoćom radim viši nivo ove vežbe
                  http://www.yoga-shala.net/img/photos...bhasana_02.jpg

                  Sad smešno zvuči, ali kad ovakvim vežbama ojačaš držanje, nikad ne možeš da se povrediš tokom deadlifta recimo, jer uvek držiš kičmu pravo, kao da uvek nosiš onaj pojas za deadlift

                  a ovo je krajnji nivo, da ne bude da se previše hvalim, heheheh
                  http://www.sunandmoonstudio.com/Pose...ics/locust.jpg

                  naravno, ovaj stadijum ne možeš nikad ni da uradiš, ako nabaciš one mišiće preko, koje dobijaš deadliftovanjem u teretani, nije jednostavno fizički moguće saviti se toliko
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dal je ovo skolioza...?

                    ovako, preko ovih slika što si postavio ne može se utvrdit jel ti imaš ili nemaš skoliozu tj. jeli to nepravilno držanje ili skolioza... slikanje na röntgenu također nebi otkrio ništa jer isto ovisi o tome kako staneš dok te uslika.. jedino test pretklona može odredit jeli to skolioza i ako ti je dokotorica na sistematskom rekla da imaš blago iskirvljenu kralješnicu onda očito imaš skoliozu... e sad, skolioza je jako rasprostranjena bolest i ako je manja od 20 stupnjeva tu se rade samo vježbe kao što ti je doktorica već i rekla... uglavnom, te blage skolioze su samo estetski problem za razliku od onih jačih koje se moraju operirat jer pritišću na organe, otežano je disanje i slično... ono što ti možeš napravit je da vježbama koliko toliko popraviš držanje, a potpuno ispravljanje kralješnice to sunjam da ćeš ikad uspit... teretana ti tu neće odmoć i možeš radit sve vježbe pod uvjetom da ih radiš pravilno da se ne ozljediš, a to vrijedi za sve nas i one s skoliozom i one bez...
                    na netu se mogu naći medicinske vježbe za pravilno držanje, neke su ti već u prethodnim postovima predložili
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dal je ovo skolioza...?

                      fala jos jedanput... ja mislim da napravim ono na zadnjoj slici, da me nitko nebi godinu dana sastavio natrag, kad bi se zapetljao.. .. trudit cu se, vjezbati kod kuce i u teretani, pokusat cu sto pravilnije raditi sve vjezbe i poboljsati, da se nevidi tolika razlika koliko sad...
                      Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dal je ovo skolioza...?

                        Originally posted by vege
                        Jeste ima u tom tvom programu joga, ali to je daleko od onoga što ja govorim.
                        Vege sad si me malo razocarao. De mi prvo reci jesil od pocetka do kraja gledao ili radio P90x Yogu, a da tek tako mozes reci da je "daleko od onog sto ti govoris"? Po tvom sad ispade da je ovo neko amatersko razvalcenje za debele zene posle 4-tog rođenog dijeta.
                        Vjerujem u tvoju rijec a i sam kazes da si radio 7 godina yogu, al ovo mi nije nikako jasno?!

                        Ja znam da ovo nije nivo za profesionalce, al ti sad od ovog napravi sprdnju.
                        Let's bring it!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dal je ovo skolioza...?

                          Originally posted by Mashinerija
                          Originally posted by vege
                          Jeste ima u tom tvom programu joga, ali to je daleko od onoga što ja govorim.
                          Vege sad si me malo razocarao. De mi prvo reci jesil od pocetka do kraja gledao ili radio P90x Yogu, a da tek tako mozes reci da je "daleko od onog sto ti govoris"? Po tvom sad ispade da je ovo neko amatersko razvalcenje za debele zene posle 4-tog rođenog dijeta.
                          Vjerujem u tvoju rijec a i sam kazes da si radio 7 godina yogu, al ovo mi nije nikako jasno?!

                          Ja znam da ovo nije nivo za profesionalce, al ti sad od ovog napravi sprdnju.
                          ma kakva sprdnja, skinuo sam ja te vežbe s interneta, gledao doduše onako sve po malo, preleteo preko materijala i ostavio da imam jednog dana kada se odlučim za program... nisam ja rekao da su tamo joga vežbe bezveze, nego se samo brinem za nekog ko nema iskustva da se ne povredi. Dobro je kad imaš učitelja joge prisutnog koji može odmah da te koriguje ako radiš nešto nepravilno, a to može stvarno da izazove povrede. Mada, i teretana može da izazove povrede, ako radiš na svoju ruku, bez da si prvo dobro saslušao instruktora i naučio pravilno da radiš.
                          A druga stvar je što je u P90x više zastupljena neka vrsta flow yoge, gde su položaji međusobno povezani, i prelazi se iz jednog u drugi bez odmaranja. Ja mislim da je to previše za početnika, koji treba da prvo ide na relaksacionu hatha yogu, gde se između dva položaja uvek pravi odmor od nekoliko minuta, uz duboko disanje i relakasaciju, a sam položaj se zadržava dugo, takođe uz pažnju na disanje. Na ovaj način, svaki položaj se naučl pravilno, nema žurbe i prilike da se povrediš.
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dal je ovo skolioza...?

                            Originally posted by vege
                            Originally posted by Mashinerija
                            Originally posted by vege
                            Jeste ima u tom tvom programu joga, ali to je daleko od onoga što ja govorim.
                            Vege sad si me malo razocarao. De mi prvo reci jesil od pocetka do kraja gledao ili radio P90x Yogu, a da tek tako mozes reci da je "daleko od onog sto ti govoris"? Po tvom sad ispade da je ovo neko amatersko razvalcenje za debele zene posle 4-tog rođenog dijeta.
                            Vjerujem u tvoju rijec a i sam kazes da si radio 7 godina yogu, al ovo mi nije nikako jasno?!

                            Ja znam da ovo nije nivo za profesionalce, al ti sad od ovog napravi sprdnju.
                            ma kakva sprdnja, skinuo sam ja te vežbe s interneta, gledao doduše onako sve po malo, preleteo preko materijala i ostavio da imam jednog dana kada se odlučim za program... nisam ja rekao da su tamo joga vežbe bezveze, nego se samo brinem za nekog ko nema iskustva da se ne povredi. Dobro je kad imaš učitelja joge prisutnog koji može odmah da te koriguje ako radiš nešto nepravilno, a to može stvarno da izazove povrede. Mada, i teretana može da izazove povrede, ako radiš na svoju ruku, bez da si prvo dobro saslušao instruktora i naučio pravilno da radiš.
                            A druga stvar je što je u P90x više zastupljena neka vrsta flow yoge, gde su položaji međusobno povezani, i prelazi se iz jednog u drugi bez odmaranja. Ja mislim da je to previše za početnika, koji treba da prvo ide na relaksacionu hatha yogu, gde se između dva položaja uvek pravi odmor od nekoliko minuta, uz duboko disanje i relakasaciju, a sam položaj se zadržava dugo, takođe uz pažnju na disanje. Na ovaj način, svaki položaj se naučl pravilno, nema žurbe i prilike da se povrediš.
                            Aha, nisam razumio dobro, sry.
                            Yoga je najbolji lijek za ledja, siguran sam da nema boljeg.
                            Ja bi se svakako slozio sa tobom da je u ovom slucaju bolje da momak radi yogu nego teretanu.
                            Let's bring it!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dal je ovo skolioza...?

                              Osim standardnih vježbi za leđa u teretani radi dodatno istezanje desne strane leđa i bočnih trbušnjaka a napravi koju seriju više za jačanje lijeve strane. Bilo bi dobro da ti je teretana opremljena sa spravama kod kojih svaku stranu možeš raditi odvojeno.
                              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                              I know it's hard to keep an open heart
                              When even friends seem out to harm you
                              But if you could heal a broken heart
                              Wouldn't time be out to charm you

                              November Rain, Guns and Roses

                              Comment

                              Working...
                              X