Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ne smijem piti proteine...? imao m sam ononukleozu koja je oštetila jetru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne smijem piti proteine...? imao m sam ononukleozu koja je oštetila jetru

    Prvo da napišem da nisam našao na forumu ovakvu temu te se ispričavam ako je vec bila tj da mi je netko da link....


    Evo kako je bilo..

    Počeo ic u teretanu,prehrana ovo ono kako vec to ide s početnicima

    Čitam po forumima,konzultiram se sa starijim osoba iz teretane i odlučim početi uzimat gainer i proteine....
    Dodem doma to rečem staroj(opčenito je osjetljiva na teretanu tj ona mislis da je to nepotrebno) i rečem joj da cu pocet to piti i ona kaže možeš ali prvo cemo izvadit krv i pogledat nalaze krvi pa tek onda(nemojte me pitati zašto jer ne znam ni ja)....
    I danas podem u doktorice zatražim uputnicu za vađenje krvi i rečem joj sto planiram tj sto ce mi uputnica a ona mi je na to rekla ovo:

    "Da ni slučajno to ne smijem uzimat jer sma imao mononukleozu prije dvije godine koja i je kao i svaka mononukleoza koliko toliko ostetila jetru i da ako prekinem konzumirat to,sanse da dobijem rak jetre(do 30 godine max bi ga dobio) su mi 99%"

    naravno kad je stara to cula dobio sam zabranu koristenja bilo kakvaih preparata -.-


    Pa evo vas sad pitam jeli imao ko sličan slučaj,jeli to istina ili doktorica malo preuveličava bilo što da mi dokaže da doktorica nie u pravu jer ne želim riskirat zdravlje amoćda i život zbog mišića

  • #2
    Re: Ne smijem piti proteine......

    AHAHAHAHAAAA!!!

    Reci ti svojoj doktorici nek se ne pravi pametna i nek ti da uputnicu za pretrage, pa nek onda komentira nalaze.

    http://www-epsteinbarrvirus.com/blog...-whey-protein/
    Željezo mi je u krvi!

    Comment


    • #3
      Re: Ne smijem piti proteine......

      nema on šta reć doktorici i zamarat ju sa takvim glupostima, doktorici se ide kad si bolestan a ne kad hoćeš jest proteine...
      i normalno je da će ti reći da ne uzimaš suplemente jer se ljudima pod tim imenom krije svašta i što tu ne spada... i zašto bi od nje dobio blagoslov pa da ona bude odgovorna ako ti se šta dogodi... ako ćeš uzet bilo šta, to uzmi na vlastitu odgovornost a ne maltretirat ljude okolo... u Americi da za tako što odeš doktoru izbubiš pravo na zdravstveno osiguranje
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #4
        Re: Ne smijem piti proteine......

        Confused
        Budi broj ili statistika.......Sam odluci........

        Comment


        • #5
          Re: Ne smijem piti proteine......

          pa sad, nije bas ni neophodno da pijes proteine, moze se i bez toga, pogotovo ako nisi naumio da postanes profi bodibilder
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #6
            Re: Ne smijem piti proteine......

            Realno, 99% doktora opće prakse nema blage šta su to proteini u vidu suplementacije i općenito im je teretana i sve vezano uz teretanu tabu tema.


            Prije kojih pola godine sam bio kod doktorice pošto sam jedno vrijeme imamo malo povišen tlak, pogodite šta je bio uzrok- teretana i oni praškovi
            Rečeno mi je da se ostavim teretane jer šteti razvoju i teretana je zlo i treba je zakonom zabranit

            jea rajt
            Chill bro

            Comment


            • #7
              Re: Ne smijem piti proteine......

              tipično maltretiranje doktora... oni bi nešto uzeli i došli vidit jel smiju... i sad ona tamo što se bavi bolestima i ozbiljnim problemima mora znat sastav svega što dotični hoće uzet... i onda najlogičniji odgovor je NEMOŽEŠ!! --- ruku na srce većina padobranaca koji bi se bavili sad BB-om ne zna što je to protein, ugljikohidrat, mast, kreatin, karnitin, aminokiselina, testosteron, NO, efedrin i ine stvari koji se ovdije koriste...
              oni koji znaju šta uzimaju i šta će uzet, oni ne idu doktora pitat... najjači su mi ti koje mamica dovede... e pa nemoš pit, prvo se informiraj pa onda donesi sam odluku
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Ne smijem piti proteine......

                Originally posted by riss
                nema on šta reć doktorici i zamarat ju sa takvim glupostima, doktorici se ide kad si bolestan a ne kad hoćeš jest proteine...
                i normalno je da će ti reći da ne uzimaš suplemente jer se ljudima pod tim imenom krije svašta i što tu ne spada... i zašto bi od nje dobio blagoslov pa da ona bude odgovorna ako ti se šta dogodi... ako ćeš uzet bilo šta, to uzmi na vlastitu odgovornost a ne maltretirat ljude okolo... u Americi da za tako što odeš doktoru izbubiš pravo na zdravstveno osiguranje

                Nisam ja nju išao pitat za savjete ili tako nesto
                nego cisto da mi da uputnicu i onda stara rekla....

                Comment


                • #9
                  Re: Ne smijem piti proteine......

                  Originally posted by riss
                  tipično maltretiranje doktora... oni bi nešto uzeli i došli vidit jel smiju... i sad ona tamo što se bavi bolestima i ozbiljnim problemima mora znat sastav svega što dotični hoće uzet... i onda najlogičniji odgovor je NEMOŽEŠ!! --- ruku na srce većina padobranaca koji bi se bavili sad BB-om ne zna što je to protein, ugljikohidrat, mast, kreatin, karnitin, aminokiselina, testosteron, NO, efedrin i ine stvari koji se ovdije koriste...
                  oni koji znaju šta uzimaju i šta će uzet, oni ne idu doktora pitat... najjači su mi ti koje mamica dovede... e pa nemoš pit, prvo se informiraj pa onda donesi sam odluku

                  Prva stvar prestani bit bahat,imam 17 godina i ako mi je stara rekla da ne smijem,sto da ih pijem skrivajući se ili dase posvadam doma radi teretane?
                  bravo legendo

                  a u vezi peglanja doktoraa sam ti vec napiso

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ne smijem piti proteine......

                    Originally posted by Soner
                    Realno, 99% doktora opće prakse nema blage šta su to proteini u vidu suplementacije i općenito im je teretana i sve vezano uz teretanu tabu tema.


                    Prije kojih pola godine sam bio kod doktorice pošto sam jedno vrijeme imamo malo povišen tlak, pogodite šta je bio uzrok- teretana i oni praškovi
                    Rečeno mi je da se ostavim teretane jer šteti razvoju i teretana je zlo i treba je zakonom zabranit

                    jea rajt
                    realno doktori ni ne moraju znat što je sastav pojedinog suplementa i njima se ne dolazi na konzultacije oko suplementacije već kad si bolestan
                    a suplementacija i ti "praškovi" mogu bit uzrok povišenom tlaku
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ne smijem piti proteine......

                      Originally posted by drama

                      Prva stvar prestani bit bahat,imam 17 godina i ako mi je stara rekla da ne smijem,sto da ih pijem skrivajući se ili dase posvadam doma radi teretane?
                      bravo legendo

                      a u vezi peglanja doktoraa sam ti vec napiso
                      sa toliko godina možeš samostalno ići liječniku ako imaš potrebu... a ovo da nemaš potrebu ići doktoru zbog proteina to trebaš objasnit svojoj mami... i nikad nećeš dobit blagoslov od doktorice, to ti mora bit jasno.. tako nećeš doć do svojih proteina, problem je što mama neda...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ne smijem piti proteine......

                        Originally posted by riss
                        Originally posted by Soner
                        Realno, 99% doktora opće prakse nema blage šta su to proteini u vidu suplementacije i općenito im je teretana i sve vezano uz teretanu tabu tema.


                        Prije kojih pola godine sam bio kod doktorice pošto sam jedno vrijeme imamo malo povišen tlak, pogodite šta je bio uzrok- teretana i oni praškovi
                        Rečeno mi je da se ostavim teretane jer šteti razvoju i teretana je zlo i treba je zakonom zabranit

                        jea rajt
                        realno doktori ni ne moraju znat što je sastav pojedinog suplementa i njima se ne dolazi na konzultacije oko suplementacije već kad si bolestan
                        a suplementacija i ti "praškovi" mogu bit uzrok povišenom tlaku
                        Realno, doktor mora znat šta je protein u prahu i da ne škodi zdravlju kod zdrave osobe. Od kad to doktor ne treba znat ulogu nutrijenata u prehrani?

                        I da, prvi put čujem da whey može uzrokovat blago povišeni tlak, neka studija na tu temu, ili barem stručni odgovor? Ne podbadam, stvarno me zanima.
                        Chill bro

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ne smijem piti proteine......

                          Originally posted by riss
                          Originally posted by drama

                          Prva stvar prestani bit bahat,imam 17 godina i ako mi je stara rekla da ne smijem,sto da ih pijem skrivajući se ili dase posvadam doma radi teretane?
                          bravo legendo

                          a u vezi peglanja doktoraa sam ti vec napiso
                          sa toliko godina možeš samostalno ići liječniku ako imaš potrebu... a ovo da nemaš potrebu ići doktoru zbog proteina to trebaš objasnit svojoj mami... i nikad nećeš dobit blagoslov od doktorice, to ti mora bit jasno.. tako nećeš doć do svojih proteina, problem je što mama neda...

                          OMG
                          vec sam rekao da NEMAM JA potrebu,vec mi je stara zeljena vidit krvnu sliku prije uzimanja proteina jer opcenito mi metabolizam nije jaca strana probo sam joj objasnit i ne ide jedino mi je rjesenje bilo izvadit tu krv i vidit sliku

                          a sad se vrati u svoje djetinjstvo kad si imao 17 godina i da ti je doktorica isprepadala staru s razlogom ili ne,isprepadala je a posto je ona laik u vezi toga LOGIČNO da ce prije vjerovati doktorici nego meni bili ih tebi dala?
                          ugl posli smo u off totalno zanemari

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ne smijem piti proteine......

                            da se vratimo na temu



                            Dajte mi molim vas neki dobar tekst koji bi mi potukao mišljenje doktora(mislim na staru) za proteine i gainer tražim ali sve nekako laički napisano a ona se danas ubila objašnjavajući "profesionalnim govorom",iskreno nisam je ni upravo sluso tako da ne znam tocno sto je govorila....

                            Samo to ne dodatna objašnjena ili pitanja



                            Hvala

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ne smijem piti proteine......

                              Originally posted by Soner

                              Realno, doktor mora znat šta je protein u prahu i da ne škodi zdravlju kod zdrave osobe. Od kad to doktor ne treba znat ulogu nutrijenata u prehrani?

                              I da, prvi put čujem da whey može uzrokovat blago povišeni tlak, neka studija na tu temu, ili barem stručni odgovor? Ne podbadam, stvarno me zanima.
                              svaki liječnik zna što je protein i koja je uloga nutritijenata u prehrani... ali ne mora znati sastav niti jednog komercijalnog proteina u prašku niti bilo kojeg drugog suplementa koji se upotrebljava u BB-u ili izvan njega...
                              ne ideš doktoru kad u trgovini hoćeš kupit Margo ili Ramu, zašto bi išao zbog nekog proteina u prahu??
                              kad neko dođe doktoru za savjet dal da to uzme ili ne, to je samo potvrda da ta osoba nije sigurna što je to zapravo.. i najbolji odgovor je da to ne uzme (dok ne sazori).. doktorica nije plaćena da sad tamo nekom objašnjava prehranu ili se bavi sastavom prašaka, već da liječi ljude, a to ovdije u RH nikom nije jasno...
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X