Announcement

Collapse
No announcement yet.

pristići - pomoc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pristići - pomoc

    Pozdrav, imem problema s pristicima po ledjima i rukama(a po licu imam nesto malo sto me iznenadjuje s obzirom da ih imam dosta po rukama i ledjima ).
    Nisu oni sad veliki(zuti) vec su sitni ali ih ima dosta, izgledaju kao neke flekice/osip. A imam ih otkako sam usao u pubertet, vec par godina preko ljeta malo nestanu vjerovatno sto sam stalno na kupanju i bez majce pa ih sunce isusi, tj. isusi kozu.
    Pa ako netko zna neku kremu za isusivanje, tablete i sl. preparate kao se rijesiti tih pristica neka javi

  • #2
    Re: pristići POMOĆ

    Traži od doktorice recept za klindamicin 0.6% otopinu, dođe nekih 15 kn i pij tablete cinka.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: pristići POMOĆ

      Originally posted by deni098
      Pozdrav, imem problema s pristicima po ledjima i rukama(a po licu imam nesto malo sto me iznenadjuje s obzirom da ih imam dosta po rukama i ledjima ).
      Nisu oni sad veliki(zuti) vec su sitni ali ih ima dosta, izgledaju kao neke flekice/osip. A imam ih otkako sam usao u pubertet, vec par godina preko ljeta malo nestanu vjerovatno sto sam stalno na kupanju i bez majce pa ih sunce isusi, tj. isusi kozu.
      Pa ako netko zna neku kremu za isusivanje, tablete i sl. preparate kao se rijesiti tih pristica neka javi
      zdravo se hrani, umjereno se izlaži suncu radi vitamina D, izbjegavaj mlijeko, suplementiraj cink i vitamin C, . Jedi minimalno 2 krastavca i 2 mrkve dnevno radi vitamina A.

      I sretno
      “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

      Comment


      • #4
        Re: pristići POMOĆ

        Originally posted by PatrickStar
        Traži od doktorice recept za klindamicin 0.6% otopinu, dođe nekih 15 kn i pij tablete cinka.
        koristio sam sam klindamicin vec 100 puta, ali nema neke pomoci :/

        Comment


        • #5
          Re: pristići POMOĆ

          Originally posted by rxownz
          zdravo se hrani, umjereno se izlaži suncu radi vitamina D, izbjegavaj mlijeko, suplementiraj cink i vitamin C, . Jedi minimalno 2 krastavca i 2 mrkve dnevno radi vitamina A.

          I sretno
          Sto se vitamina tice stvarno dosta konzumiram raznoliko povrce svaki dan, tako da opet sumnjam da bi mi to moglo pomoci.
          A sto se mlijeka tice njega konzumiram slabo, oko 1l tjedno(sa zitaricama).

          Comment


          • #6
            Re: pristići POMOĆ

            Onda se raspitaj za kvalitetnog (skupog) dermatologa (ne kozmetičara) koji će ti propisati prilagođenu terapiju. Ako si iz Zg., imaš u Kačićevoj ordinaciju.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: pristići POMOĆ

              Originally posted by PatrickStar
              Onda se raspitaj za kvalitetnog (skupog) dermatologa (ne kozmetičara) koji će ti propisati prilagođenu terapiju. Ako si iz Zg., imaš u Kačićevoj ordinaciju.
              Bila su dva prijatelja kod dermatologa u osijeku (inace iz našica sam) i dao im je recept za tablete roaccutane no to je dosta stetno za jetru, morali su ici na neke preglede za jetru(ako se dobro sjecam krv vadit da vide jel im jetra to moze podnjeti).
              Da li je netko koristio te tabelte? Iskustva?

              A od kozmeticara nema neke velike koristi?

              Comment


              • #8
                Re: pristići POMOĆ

                Originally posted by deni098
                Originally posted by rxownz
                zdravo se hrani, umjereno se izlaži suncu radi vitamina D, izbjegavaj mlijeko, suplementiraj cink i vitamin C, . Jedi minimalno 2 krastavca i 2 mrkve dnevno radi vitamina A.

                I sretno
                Sto se vitamina tice stvarno dosta konzumiram raznoliko povrce svaki dan, tako da opet sumnjam da bi mi to moglo pomoci.
                A sto se mlijeka tice njega konzumiram slabo, oko 1l tjedno(sa zitaricama).
                ipak probaj, jeftinije ti je i ZDRAVIJE nego bacat pare na te kreme i preparate.
                Evo da se nadovežem: konzumiraj 50g badema, povećaj unos vode min 3.5l dnevno, uzmi 2 jušne žlice lanenog ulje prije spavanja, izbaci transmasti kompletno iz prehrane, izbaci šećer i sve njegove oblike iz prehrane, redovno vježbaj i problem ćeš rješit za 3 mjeseca.

                AKO sve ovo već radiš i problem ti nije rješen znači da je genetski i da vrlo malo toga možeš učinit. Da postoji ijedna tableta na tržištu koja to rješava za 2 dana taj čovik bi dobio nobela, bio bi najbogatiji na svitu i svi ostali proizvodi bi propali. Budi uporan i problem će se rješit
                “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                Comment


                • #9
                  Re: pristići POMOĆ

                  Originally posted by rxownz
                  ipak probaj, jeftinije ti je i ZDRAVIJE nego bacat pare na te kreme i preparate.
                  Evo da se nadovežem: konzumiraj 50g badema, povećaj unos vode min 3.5l dnevno, uzmi 2 jušne žlice lanenog ulje prije spavanja, izbaci transmasti kompletno iz prehrane, izbaci šećer i sve njegove oblike iz prehrane, redovno vježbaj i problem ćeš rješit za 3 mjeseca.

                  AKO sve ovo već radiš i problem ti nije rješen znači da je genetski i da vrlo malo toga možeš učinit.
                  Sumnjam da je genetski jer u obitelji nitko bas i nema(niti je imao koliko znam) problema s tim.
                  Sve u svemu nadam se da ce sto prije proci. Slatko sam izbacio(ne u potpunosti), vode unosim i vise, a bademe i laneno ulje nisam uzimao pa cu vjerovatno probat s tim ako ne dobijem neki drugi, meni prihvatljiviji odgovor.
                  Hvala

                  Comment


                  • #10
                    Re: pristići - pomoc

                    Kozmetičarka će ti ih postiskati, a to možeš i sam, zar ne?
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: pristići - pomoc

                      Originally posted by PatrickStar
                      Kozmetičarka će ti ih postiskati, a to možeš i sam, zar ne?
                      hehe, da, al ovi moji se bas i ne mogu tiskati :/
                      mislio sam dal ce kozmeticarka pomocu neke kreme ili bilo cega slicnog to moc uklonit?

                      Comment


                      • #12
                        Re: pristići - pomoc

                        Originally posted by deni098
                        Originally posted by PatrickStar
                        Kozmetičarka će ti ih postiskati, a to možeš i sam, zar ne?
                        hehe, da, al ovi moji se bas i ne mogu tiskati :/
                        mislio sam dal ce kozmeticarka pomocu neke kreme ili bilo cega slicnog to moc uklonit?
                        Nema ti tu puno pomoći, poslušaj Rx-a. Mene su mučili čitav pubertet, a kad je završio, završili i prištići.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #13
                          Re: pristići - pomoc

                          Originally posted by PatrickStar
                          Nema ti tu puno pomoći, poslušaj Rx-a. Mene su mučili čitav pubertet, a kad je završio, završili i prištići.
                          Probat cu onda tako, ne preostaje mi nista drugo
                          Decki hvala na pomoci

                          Comment


                          • #14
                            Re: pristići - pomoc

                            Nek ti doktorica propiše Minocyclin antibiotike.....ma koliko pazio na prehranu nece ti to puno pomoći
                            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                            Comment


                            • #15
                              Re: pristići - pomoc

                              Originally posted by VelikiBlek
                              Nek ti doktorica propiše Minocyclin antibiotike.....ma koliko pazio na prehranu nece ti to puno pomoći
                              Nazalost moram se slozit! :/
                              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                              Napreduje se... Avatar^^

                              Comment

                              Working...
                              X