Announcement

Collapse
No announcement yet.

šum na srcu i teretana?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • šum na srcu i teretana?

    E ovako imam 17g,visok 185cm,debljina 80kg ,e sad namjeravam da se ozbilno pocnem bavit teretanom,da izdefinisem tijelo pogotovo prsa,e sad imam taj sum na srcu 2-3g i mnogi mi savjetuju da se bavim nekim drugim sportom, a ne teretanom cak i doktorica mi predlaze plivanje te da teretana nije preporucljiva ,sad ne znam da li bi slusao doktoricu jer i plivanje je veoma zamoran sport, mada ja ne osjetim nikakvu bol u srcu,niti me kad zaboli samo sto se brzo zamaram kad trcim,sta vi mislite dali ko od vas ima ovaj sum na srcu a bavi se teretanom???

  • #2
    Re: Sum na srcu i teretana?

    Originally posted by Hammers
    E ovako imam 17g,visok 185cm,debljina 80kg ,e sad namjeravam da se ozbilno pocnem bavit teretanom,da izdefinisem tijelo pogotovo prsa,e sad imam taj sum na srcu 2-3g i mnogi mi savjetuju da se bavim nekim drugim sportom, a ne teretanom cak i doktorica mi predlaze plivanje te da teretana nije preporucljiva ,sad ne znam da li bi slusao doktoricu jer i plivanje je veoma zamoran sport, mada ja ne osjetim nikakvu bol u srcu,niti me kad zaboli samo sto se brzo zamaram kad trcim,sta vi mislite dali ko od vas ima ovaj sum na srcu a bavi se teretanom???
    ja iman sum na srcu i nikad me nije sprjecava da iden u teretanu. niti ni ne osjetin da iman nekih problema u vezi toga, ne moras se brinut taj sum nije nista posebno oko cega bi treba brinut. po meni je opasniji aerobni trening ako srce nije u redu nego anaerobni.

    Comment


    • #3
      Re: Sum na srcu i teretana?

      U anaerobnom treningu srce radi na većim otkucajima tako da nikako nemože biti bolji za srce od aerobnog treninga

      Comment


      • #4
        Re: Sum na srcu i teretana?

        Aerobni trening ima za cilj razvoj, održavanje i poboljšanje funkcionalne sposobnosti organizma koju nazivamo aerobna izdržljivost. To je sposobnost koja omogućava dugotrajno provođenje određene aktivnosti definiranim intenzitetom prije pojave umora. Direktno djeluje na učinkovitiji rad srčanožilnog, krvnog i plućnog sustava, te postizanje pozitivnih transformacija na morfološka obilježja kao preduvjet za unapređenje i očuvanje zdravlja.

        Comment


        • #5
          Re: Sum na srcu i teretana?

          100 ljudi može imati sum na srcu a da svaki ima drugu bolest srca a neki od njih mogu bit i zdravi... s ovim sam sve rekao

          pitanje je besmisleno jer ne možemo znati u kakvom si stanju... kao što sam već negdje napisao, šum može potjecati sa 4 različita ušća ili s nekog drugog defekta u srcu, može biti različite jačine, može biti znak neke bolesti srca a može biti i fiziološki kod djece... evalvaciju šumova rade kardiolozi i s tim se ne treba igrat po forumima, pogotovo ne ovom..
          netko je spomenuo bol kao znak težine bolesti... to za srce ne vrijedi... čak većina i ozbiljnih bolesti ne boli..
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #6
            Re: Sum na srcu i teretana?

            Pa kazem ti sto mi onda preporucije plivanje koje je jako zamorno,sto se tice suma imao sam ga kao manji od 8do11 tad je iscezlo jer sam trenirao fudbal pa se ponovo vratilo oko 15g,zadnji put sam bio na kontroli prosle godine u januaru sa 16g,a sledeca mi je kad napunim 18 abd sledece godine oko juna,doktorica kaze da ce najvjerovatnije sam od sebe nestat tokom puberteta..

            Comment


            • #7
              Re: Sum na srcu i teretana?

              Originally posted by Hammers
              Pa kazem ti sto mi onda preporucije plivanje koje je jako zamorno,sto se tice suma imao sam ga kao manji od 8do11 tad je iscezlo jer sam trenirao fudbal pa se ponovo vratilo oko 15g,zadnji put sam bio na kontroli prosle godine u januaru sa 16g,a sledeca mi je kad napunim 18 abd sledece godine oko juna,doktorica kaze da ce najvjerovatnije sam od sebe nestat tokom puberteta..
              bilo aerobni ili anaerobni trening, svaki od njih će izazvat odgovor kardiovaskularnog sustava.. s tim da plivanjem možeš lakše dozirat opterećenje na srce i promjene su više postepenije nego sa utezima u teretani.. a ti uvijek možeš ne poslušat doktoricu i ako ti je žarka želja ići u teretanu, onda idi.. s opterećenjem na spravama postepenije, kad uzmeš težinu koja ti ne odgovara, naglo padne tlak, i to nije poželjno.. zato za početak manje kilaže više ponavljanja..
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                Imam povišen krvi tlak,150/96 sam imao danas,i imam šum na srcu,unatoč tome idem u teretanu i redovito se bavim aktivnostima kao sto su kosarka itd.Roditelji mi se brinu oko toga,jeli dobro bildati ako imam povišen tlak i šum na srcu?
                Its my life .

                Comment


                • #9
                  Re: Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                  zbog suma ti nista nece bit imam ga i ja a pritisak vidi jel ti stalno takav ili?kafe cigare lijekovi nenaspavanost?
                  uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                    Ne pusim,ne pijem,kavu nepijem,lijekovi nista :S
                    Its my life .

                    Comment


                    • #11
                      Re: Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                      Originally posted by mirko0987
                      Ne pusim,ne pijem,kavu nepijem,lijekovi nista :S
                      sol?
                      visok tlak i od puno soli možeš imat.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                        Originally posted by amogun
                        Originally posted by mirko0987
                        Ne pusim,ne pijem,kavu nepijem,lijekovi nista :S
                        sol?
                        visok tlak i od puno soli možeš imat.

                        hm,neznam
                        Its my life .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Povišen tlak,šum na srcu i teretana??

                          Originally posted by mirko0987
                          Imam povišen krvi tlak,150/96 sam imao danas,i imam šum na srcu,unatoč tome idem u teretanu i redovito se bavim aktivnostima kao sto su kosarka itd.Roditelji mi se brinu oko toga,jeli dobro bildati ako imam povišen tlak i šum na srcu?
                          vidim da si mjerio sa digitalnim tlakomjerom... oni su neprecizni, i tlak normalno varira tokom dana i u odnosu na tjelesnu aktivnost... prije mjerenja moraš 15 min sjedit i mjerit više dana za redom da bi vidio jeli tlak doista povišen... ali da i dobiješ dijagnozu arterijske hipertenzije uz neslanu dijetu i eventualnu terapiju bi i dalje mogao bildat... za šum sam već napisao
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Povišen tlak, šum na srcu i teretana?

                            Admine kakav povisen tlak brisi ovo iz imena teme ne znam kako si zakljucio da imam povisen tlak iz ovog gore texta

                            Comment

                            Working...
                            X