Announcement

Collapse
No announcement yet.

EKG, rad srca, bubrezi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EKG, rad srca, bubrezi

    Pozdrav momci, bio sam na ljecnickom pregledu... Bio sam siguran da cu proc a pao sam na stvari za koju sam najmanje sumnjao...


    Znaci pao sam na :
    -EKG-u, lijeva strana srca mi radi slabije od desne
    -Povisene neke tvari u burezima zbog gaziranog i alkohola (tako su rekli)



    Imam rok od 15 dana da ponovim pretrage a jednostavno moram to proc, i sada me zanima ako imate kakvih iskustava, znanja o tome kako poboljsati rad srca (Mislim da je to kardio trening? :S), i kako ocistiti jetru odnosno krv...

    I jos me jedna stvar zanima, dali u teretani mogu opterecivati srce pa mi to kvari sve, dali da stanem sa teretanom ovih 15 dana. Dali da prestanem pit protein Dymatize Elite Whey Pro , ili mozda ne!?


    Znaci trazim ono pametne odgovore, koji imaju smisla a ne ono "probaj jest povrca" lol !


    Pozdrav i Hvala!

  • #2
    Re: EKG, rad srca, bubrezi

    sjebano :S

    u vezi srca stvarno ne znam, ali googlao sam u vezi jetre..
    nema ti nikakve druge opcije nego pročistit jetru, e sad to moš sa raznim tabletama ili prirodnim putem..
    nemaš baš puno vremena, a ovo što si rekao, nemojte govorit ono tipa; "jedi povrće"... to nebi komentirao jer nemaš drugog izbora..
    evo ti par linkova koji mi je google pronašao, pa ti možda pomognu

    http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanjur/ ... nim-putem/
    http://zena.hr/clanak/zdrava_hrana/kucn ... e/327.aspx

    EDIT: ako ti ovo što sam ti rekao nema smisla..
    odi kod doktora ili ljekarnika, nekog ko je stručan u vezi toga i posavjetuj se s njim

    Comment


    • #3
      Re: EKG, rad srca, bubrezi

      Uzeo sam si onaj silmaryn za jetru... Nego me vise zanima dali smijem trenirat u teretani ovih 10-tak dana, dali da pijem proteine ili da ovih 10 dana ne pijem... Dali da odem u teretanu samo trcat i to bez utega...

      Comment


      • #4
        Re: EKG, rad srca, bubrezi

        Originally posted by Skovacin
        -Povisene neke tvari u burezima zbog gaziranog i alkohola (tako su rekli)
        Izbaci colu i ostala gazirana pića, to je otrov najveći:
        viewtopic.php?f=6&t=1332
        a za alkohol se sve zna.

        Originally posted by Skovacin
        kako ocistiti jetru odnosno krv
        Čim izbaciš gazirano i alkohol, jetra bi se trebala pročistiti, s time da ne jedeš junk.

        Originally posted by Skovacin
        dali u teretani mogu opterecivati srce
        Srce ne zna jesi ti u teretani ili gdje, svaki napor diže otkucaje srca, ali to ne bi trebao biti problem po meni.

        Originally posted by Skovacin
        Dali da prestanem pit protein Dymatize Elite Whey
        Whey je izvor proteina kao i meso itd, trebaš li prestati ikada jesti meso? Ne moraš.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: EKG, rad srca, bubrezi

          a za čega si išao na pregled?? upis u akademiju ili šta?
          koncenraciju tvari u krvi i mokraći možeš smanjit tako da piješ dosta vode... prije vađenja krvi, jedan dan nemoj pit proteine, nemoj jest jaja i ništa jako masno i slatko..
          ako si alkohol konzumirao redovito, za to treba više vremena da se "ispravi"...
          što se tiće EKG-a, pretpostavljam da si možda išao na ergometriju pa da si na kondiciji pao, otkucaji i to ono da lijeva radi slabije od desne je urnebesno smiješno
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment

          Working...
          X