Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ortoza za skoliozu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ortoza za skoliozu

    Pozdrav, našao sam na internetu neke ortoze pa me zanima gdje to ima kupiti i koliko košta, googlao sam i nisam ništa našao... Hvala!

  • #2
    Re: Ortoza za skoliozu

    Zar je tako teško stanje da ti treba ortoza?

    Comment


    • #3
      Re: Ortoza za skoliozu

      Nažalost je, pomozi molim te...

      Comment


      • #4
        Re: Ortoza za skoliozu

        ortoze ne moš kupovat kako se tebi svidi već moraju bit po preporuci ortopeda, dobiješ njegovo mišljenje i potvdru s kojom na socijalnom potvrdiš i dobiješ od zdravstvenog subvenciju za to pomagalo koje ti po uputama ortopeda izrade u trgovinama za ortopedska pomagala kojih imaš u svakom gradu... ortoped ti odredi koliko sati dnevno to trebaš nosit i u koje doba dana i naruči te na redovite preglede gdje prati stanje i korigira ortozu..
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Ortoza za skoliozu

          Hvala, jel ima gdje u splitu ortoped?
          Meni su na sistematskom pregledu rekli samo korektivna gimnastika, al sam prelijen za to, radije ću nosit tu ortozu...

          Comment


          • #6
            Re: Ortoza za skoliozu

            Originally posted by raki1234
            Hvala, jel ima gdje u splitu ortoped?
            Meni su na sistematskom pregledu rekli samo korektivna gimnastika, al sam prelijen za to, radije ću nosit tu ortozu...
            hehe, ne ide to tako.. ortoza se nosi samo za teže slučajeve i po preporuci ortopeda.. naravno da ima u Splitu ortoped..
            a zašto ne možeš izdvojit par minuta dnevno vježbi za kralježnicu? šta misliš da je lakše nosit ortozu po 12 sati dnevno ili više?
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #7
              Re: Ortoza za skoliozu

              Prvo što ti može pomoći je vježbanje i to što više. Ortoza ne riješava problem a uostalom za posljedicu doći će i do određene atrofije mišića uz kralježnicu i onda ti opet treba vježbanje.

              Da skratim priču jedino što ti može pomoći je vježbanje i ako ne uspiješ to ispravit sam si sebi kriv i očekuj sve veće probleme kako godine budu išle...

              Originally posted by raki1234
              Hvala, jel ima gdje u splitu ortoped?
              Meni su na sistematskom pregledu rekli samo korektivna gimnastika, al sam prelijen za to, radije ću nosit tu ortozu...

              Comment

              Working...
              X