Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam probleme sa bubrezima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam probleme sa bubrezima

    E ovako prije mozda 6-7 mjeseci bio sam teze bolestan... Imao sam one bakterije streptokoke a moj organizam je lose reagova na to. Prosirilo se na moje zglobove i bubrege , a ljekari su rekli da je moglo i na srce... Najvecu bol sam osjecao u bubrezima, doktor je to opisao kao "da imam zabodene nozeve u bubrezima" , znaci po nekoliko noci nisam spavao od tih bolova. Cak sam nekad i zaplakao jer to se stvarno nemoze opisati :/

    Oko 2 sedmice sam lezao u krevetu,primao penicilin i extencilin, od tableta uzimao Voltaren forte , prejake tablete... Pio sam samo cetvrtinu te tablete i bol bi prestao za 5-10 minuta, bar na nekoliko sati. Ali posto su tablete jake doktor mi nije davao da ih puno uzimam, svaki drugi,treci dan po cetvrtinu :/

    Da ubrzam malo, posle 20-ak dana sam ozdravio i od tada nisam imao problema. Cijelo ljeto sam primao injekcije neke zastitne ...

    Posto sam isao kod nekoliko doktora, roditelji su htjeli da cuju razna misljenja, neki su sve to vezali sa mojim prebrzim rastom. Imam 16 godina i oko 190cm :/
    Imam i strije na ledjima , valjda zbog tog brzog rasta...

    Preporuceno mi je da pocnem ici u teretanu zbog zdravlja i jacanja kicme, pa sam kuci nabavio bucice i tako... Nekako sam to sve zavolio i poceo trenirati kick-box i ici u teretanu i slicno...

    I za kraj imam i jedno pitanje Htio sam da uzmem neki kreatin, pa sta mislite da li je sigurno za mene zbog tih problema tada, da napomenem od tad nisam imao nikakvih problema cak ni obicnu prehladu. Pozdrav :*
    Ja sam Gari

  • #2
    Re: Imao probleme sa bubrezima

    nebi ti trebao smetat,ali imas tek 16god i ociito se jos razvijas,pricekaj jos koju godinu s kreatinom..drzi se wheya za sad...
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: Imao probleme sa bubrezima

      Originally posted by KeLavra View Post
      nebi ti trebao smetat,ali imas tek 16god i ociito se jos razvijas,pricekaj jos koju godinu s kreatinom..drzi se wheya za sad...
      okej hvala na odgovoru
      Ja sam Gari

      Comment


      • #4
        Re: Imao probleme sa bubrezima

        znas da bubrezi filtriraju kreatin,tako da pazi ako se ipak odlucis za to..pogotovo ako si vec imao problema s nijma.(zabrio sam da pricas o jetri)
        Last edited by KeLavra; 29-09-11, 11:54.
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • #5
          Re: Imao probleme sa bubrezima

          Pošto si imao problema s bubrezima,prije uzimanja kreatina svakako bi se posavjetovao sa liječnikom! On je najbolje upoznat sa tvojom bolesti i dijagnozama koje si dobio.

          Nemoj se igrati zdravljem.

          Comment

          Working...
          X