Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB i rast: hormona rasta umjesto da ide u kosti ide u misice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BB i rast: hormona rasta umjesto da ide u kosti ide u misice

    Ovako ljudi,da odma razjasnimo, licno ne vjerujem da bodybuilding zaustavlja/usporava rast. Procitao sam dosta foruma i clanaka na tu temu te sam tako to zakljucio.Znam da se mnogo puta raspravljalo i na ovom forumu o tome i zakljucilo kako ne utice.. Međutim, danas mi neki covjek pocao pricati kako bb usporava rast i naveo je sljedeci argument(kojeg nisam viđao na forumima do sad) :"BB podstice lucenje hormona rasta, on umjesto da ide u kosti ide u misice i na taj nacin se rast zapostavi" Ovo me je opet malo potaklo na razmisljanje pa bih da cujem i vasa misljenja o ovome.
    No pain, no gain!

  • #2
    Re: BB i rast.

    haha kakav "argument"
    naravno da dizanje utega ne zaustavlja rast to je samo jos jedan u nizu retardiranih mitova vezanih uz ovaj sport

    Comment


    • #3
      Re: BB i rast.

      Ti mu odgovori da i hrana potiče lučenje hormona rasta pa ako hoće narasti, najbolje mu je da ne jede.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #4
        Re: BB i rast.

        a kako objasniti ovo za hormon rasta ?
        No pain, no gain!

        Comment


        • #5
          Re: BB i rast.

          Originally posted by Dida View Post
          Ti mu odgovori da i hrana potiče lučenje hormona rasta pa ako hoće narasti, najbolje mu je da ne jede.
          da, ali navodno ako trenira s tegovima nda to ode u misice a nece u kosti.. lol
          No pain, no gain!

          Comment


          • #6
            Re: BB i rast.

            Originally posted by Dida View Post
            Ti mu odgovori da i hrana potiče lučenje hormona rasta pa ako hoće narasti, najbolje mu je da ne jede.
            haha

            Comment


            • #7
              Re: BB i rast.

              Tip se pravi pametan.
              I ja sam mali milijun puta morao slušati starije ljude u teretani dok prosipaju neki bullshit i iz pristojnosti govoriti "da, da" i klimati glavom.
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment


              • #8
                Re: BB i rast.

                tako i ja, buden pristojan, nemos coviku od 40god rec da je glup

                Comment


                • #9
                  Re: BB i rast.

                  Originally posted by Dida View Post
                  Tip se pravi pametan.
                  I ja sam mali milijun puta morao slušati starije ljude u teretani dok prosipaju neki bullshit i iz pristojnosti govoriti "da, da" i klimati glavom.
                  ja se ipak suporstavim bez obzira sto je stariji.. samo ovdje nisam imao ideje.. a vidim ni vi jos nemate :P
                  No pain, no gain!

                  Comment


                  • #10
                    Re: BB i rast.

                    Iskreno, ovo je i jedini meni za sada pametni argument ZA.
                    Vec sam to bio pitao u onoj temi, no nitko nije konkretno odgovorio ako se nevaram.
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: BB i rast.

                      Pratit ćemo Naturala, pa ćemo vidjeti!
                      Last edited by PatrickStar; 09-10-11, 09:43.
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #12
                        Re: BB i rast.

                        Hahahaha, ja kad sam krenuo u teretanu sa 13 god bio sam visok 182-183, a sada imam 14 god i visok sam 188cm

                        Comment


                        • #13
                          Re: BB i rast.

                          Originally posted by Dida View Post
                          Ti mu odgovori da i hrana potiče lučenje hormona rasta pa ako hoće narasti, najbolje mu je da ne jede.
                          Upravo tako.

                          Ja imam podpitanje za tog gospodina. Po čemu vježbanje luči baš takav hormon rasta koji nejde u kosti već samo u mišiće? Gdje i u kojem (biokemijskom) momentu hormon rasta odluči otići samo u mišiće? Ako je razlog zato što mišići više traže od kostiju, onda ja mogu reći isto tako da upravo za mlade dečke u tom periodu kosti zahtjevaju više hormona kako bi narasle. Uzmimo npr. košarkaše, mlade košarkaše. Koliko znam također oni vježbaju u teretani, i nisu niski i nemaju slabašne kosti. Taj mit se provlači kod starijih ljudi jer oni više ne čitaju niti istražuju. Nekada se mislilo da je zemlja ravna.
                          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                          Comment


                          • #14
                            Re: BB i rast.

                            Originally posted by walter View Post
                            da, ali navodno ako trenira s tegovima nda to ode u misice a nece u kosti.. lol
                            Nevjerovatno kako netko može biti tako glup i izjaviti ovakvu bedastoću. Pa u doba rasta i razvoja ne rastu samo kosti već cjelokupni organizam pa tako i mišići. I vježbanjem se povećava i gustoća kostiju a ne utječe se samo na rast mišića. Svaki djelić tijela u doba rasta i razvoja će dobiti onoliko hormona koliko mu je potrebno vježbali mi ili ne.
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • #15
                              Re: BB i rast.

                              a znaci postoji i ta teorija, da se hormon rasta pravilno raspoređuje na sve dijelove bez obzira na nejgovu kolicinu..
                              No pain, no gain!

                              Comment

                              Working...
                              X