Announcement

Collapse
No announcement yet.

koliko je BB zapravo zdrav sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

    Originally posted by Moi
    vecina ljudi olako uzimaju sve te dodatke prehrani bez da se dovoljno informiraju. Realno je da nista od toga nije previse zdravo. Znas i sam ako si na medicini da svi ti preparati konstantno opterecuju organizam posebice gastrointestinalni sustav. A i statistike pokazuju(patologija) da ljudi koji unose manje kalorija duže žive, tako da je vec to kontradiktorno sa samim BB. Ako se tako gleda onda nista nema smisla, trebalo bi zivjeti pod staklenim zvonom...ali slazem se sa tobom u pogledu neinformiranosti i olakog uzimanja...
    Sto se tice vitamina, minerala i ostalih dodataka to opet znas sa farmakologije kakvo misljenje o njima imaju
    jedan primjermega 3-riblji triglicerid-reklamiraju ju kao neko cudo koje ima ne znam ni sam kakve sve utjecaje. Realno jedina pomoc kod ljudi koji imaju problem sa masnocama(povecan LDL,smanjen HDL) su hipolipemici, sama omega nema dovoljnu "moc"(laicki receno)
    tako je... samo bih nadodao na ovo da omega zapravo ima skoro pa "paradoksalno" djelovanje, a to je da smanjiva triacilglicerole a povećava LDL što nikako nije dobro za krvne žile (ovo sam provijerio u udžbeniku iz farmakologije) a znamo svi kako oni to bajno u medijima reklamiraju.... mene je isto to zapanjilo kad sam to pročitao...
    što se tiče vitamina, oni čak mogu i promijenit krvnu sliku (npr. vitamin B), pa sad koliko je to poželjno za osobu koja je zdrava, razmislite sami...
    najjače mi je je kad na preparatu piše da je doza 20 puta veća od dnevne potrebe (na svoje oči to vidio), pa sad ja pitam kome je to potrebno???
    što se tiče minerala, oni su isto priča za sebe, ako ih je previše oni se i talože... isto nisu bezopasni...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #32
      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

      razbacuješ se neprovjerenim informacijama i potpuno površno prelaziš preko stvari.

      Omega3 inhibira sintezu triglicerida i potice njihovu razgradnju. Nepovoljan odnos omega-6 i omega-3 masnih kiselina u prehrani je bitan faktor u razvoju kardio-vaskularnih poremecaja i poremecaja CNS-a. Većina namirnica koje bb koriste, i koje su nam neophodne za rast, na žalost sadržavaju izrazito nepovoljan omjer omega 6: omega 3. Iz toga je prilično očito, osim ako jedeš losos svaki dan, da ti je suplementacija omegom 3 više nego potrebna. Dovoljno je reći da se mozak sastoji od 50 posto DHA kiseline. Povoljan utjecaj na inzulinsku osjetljivost također se nemože zanemariti.

      volio bih da mi nađeš studiju koja dokazuje da omega3 POVEĆAVA KOLESTEROL, kako si sam rekao,.

      BILO KOJEM bberu neophodni su B i C vitamin koji pomažu u oporavku živčanog sustava i organizma od treniranja (nije baš zajebancija ako pretreniraš CNS). Poslje njih idu Kalcij, Mg i Cink.

      Comment


      • #33
        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

        Originally posted by Marijan
        razbacuješ se neprovjerenim informacijama i potpuno površno prelaziš preko stvari.
        neprovjerene informacije su tebi udžbenici iz farmakologije, patologije i interne medicine... ajd dobro... tvoje informacije s neta su točnije...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #34
          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

          Originally posted by Marijan

          volio bih da mi nađeš studiju koja dokazuje da omega3 POVEĆAVA KOLESTEROL, kako si sam rekao,.
          Rang, Dalle, Ritter, Moor: Farmakologija; Golden marketing, Zagreb, 2006. (str. 313.)

          nisam mogao na netu pronaći, ali možeš otići u bilo koju knjižaru pronaći to i pročitat... ja evo imam u stanu tu knjigu i upravo to još jednom pročitah samo za tebe...
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #35
            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

            Originally posted by riss
            Originally posted by Marijan

            volio bih da mi nađeš studiju koja dokazuje da omega3 POVEĆAVA KOLESTEROL, kako si sam rekao,.
            Rang, Dalle, Ritter, Moor: Farmakologija; Golden marketing, Zagreb, 2006. (str. 313.)

            nisam mogao na netu pronaći, ali možeš otići u bilo koju knjižaru pronaći to i pročitat... ja evo imam u stanu tu knjigu i upravo to još jednom pročitah samo za tebe...
            majstore, možda kad bi precizirao koji kolesterol, jer naime postoji i dobar i loš, a sad pogledaj koji to diže omega.

            Originally posted by riss
            neprovjerene informacije su tebi udžbenici iz farmakologije, patologije i interne medicine... ajd dobro... tvoje informacije s neta su točnije...
            moje informacije sa neta ne dobivam sa tportala i net.hr-a, tako da se nemoj pravit glup. jedno milijun cjenjenih instituta izbacuje AKTUALNA istraživanja na internet, ako nisi znao.

            Comment


            • #36
              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

              Da se osvrnem opcenito na temu...body building je dobar sport svakako, jer svi sportasi isto kao i builderi imaju pravilnu prehranu, vjezbaju(npr. nogometasi trce vise, boksaci vise rade snagu,brzinu..itd...) dokle se neki sportas bio to builder,rukometas,nogometas ili bilo tko pocne pucat sa steroidima, to je *****... sve u svemu ja BB prihvacam kao sport...
              LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

              Comment


              • #37
                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                Originally posted by matuljac
                Da se osvrnem opcenito na temu...body building je dobar sport svakako, jer svi sportasi isto kao i builderi imaju pravilnu prehranu, vjezbaju(npr. nogometasi trce vise, boksaci vise rade snagu,brzinu..itd...) dokle se neki sportas bio to builder,rukometas,nogometas ili bilo tko pocne pucat sa steroidima, to je *****... sve u svemu ja BB prihvacam kao sport...
                Da ali to se u BB dovodi do savršenstva a da ne kažem da je disciplina puno veča nego npr.kod nogometaša,rukometaša.Npr.proBB nečeš vidjet u subotu navečer na narodnjacima razvaljenog od cuge a u nedjelju ga vidjet na takmičenju za razliku od nogometaša,košarkaša,rukometaša.Nisu svi takvi,ali nisam jedanput zbog prirode posla koji radim bio u prilici vidjet Modrića,Čorluku,Džombu i sl. mrtve pijane kak teturaju bircom i posle ih sretao na kebabu,Mcdonaldsu itd da bi drugi dan navijao za njih na tekmi.Nadam se da kužiš razliku

                Comment


                • #38
                  Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                  Originally posted by Vladebisi
                  Originally posted by matuljac
                  Da se osvrnem opcenito na temu...body building je dobar sport svakako, jer svi sportasi isto kao i builderi imaju pravilnu prehranu, vjezbaju(npr. nogometasi trce vise, boksaci vise rade snagu,brzinu..itd...) dokle se neki sportas bio to builder,rukometas,nogometas ili bilo tko pocne pucat sa steroidima, to je *****... sve u svemu ja BB prihvacam kao sport...
                  Da ali to se u BB dovodi do savršenstva a da ne kažem da je disciplina puno veča nego npr.kod nogometaša,rukometaša.Npr.proBB nečeš vidjet u subotu navečer na narodnjacima razvaljenog od cuge a u nedjelju ga vidjet na takmičenju za razliku od nogometaša,košarkaša,rukometaša.Nisu svi takvi,ali nisam jedanput zbog prirode posla koji radim bio u prilici vidjet Modrića,Čorluku,Džombu i sl. mrtve pijane kak teturaju bircom i posle ih sretao na kebabu,Mcdonaldsu itd da bi drugi dan navijao za njih na tekmi.Nadam se da kužiš razliku [/quote

                  kuzim, kuzim...hehehe...
                  LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                  Comment


                  • #39
                    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                    Samo da se kratko osvrnem na komentare ovih doktora ili budućih liječnika.
                    To šta piše u vašim knjigama ne mora biti i isključivo točno. Postoje razne studije koje se međusobno kose pa tako i možda da vaša iz knjige naspram Marijanove koju je pročitao na netu.
                    Drugo, nažalost vi na fakultetu jako malo ili nimalo učite o dodacima prehrani za sportaše a o primjeni dopinga da ne govorim. Znate kako djeluje endokrini sustav u normalnim uvjetima organizma ali što se dešava kada se uzme određeni steroid, njegovo doziranje i djelovanje e o tome nemate pojma. Zato općenito niste kompetentni da pričate o tome. Jedino možda neki sportski liječnik se razumije u to iako ni tad nisam siguran. Ovo govrim iz jako osobnih razloga jer imam nekolicinu prijatelja liječnika i jednog kojeg posebno cijenim i koji je bio najbolji student svoje generacije a koji o primjeni sportske prehrane i dopinga nema pojma.
                    Uostalom te studije koje vi čitate i proučavate iz farmakologije se ne mogu jednako odnositi na običnu populaciju koja ne trenira kao na sportaše koji su svakodnevno izloženi velikim fizičkim naporima i stresu.
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #40
                      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                      Originally posted by Marijan
                      Originally posted by riss
                      Originally posted by Marijan

                      volio bih da mi nađeš studiju koja dokazuje da omega3 POVEĆAVA KOLESTEROL, kako si sam rekao,.
                      Rang, Dalle, Ritter, Moor: Farmakologija; Golden marketing, Zagreb, 2006. (str. 313.)

                      nisam mogao na netu pronaći, ali možeš otići u bilo koju knjižaru pronaći to i pročitat... ja evo imam u stanu tu knjigu i upravo to još jednom pročitah samo za tebe...
                      majstore, možda kad bi precizirao koji kolesterol, jer naime postoji i dobar i loš, a sad pogledaj koji to diže omega.

                      Originally posted by riss
                      neprovjerene informacije su tebi udžbenici iz farmakologije, patologije i interne medicine... ajd dobro... tvoje informacije s neta su točnije...
                      moje informacije sa neta ne dobivam sa tportala i net.hr-a, tako da se nemoj pravit glup. jedno milijun cjenjenih instituta izbacuje AKTUALNA istraživanja na internet, ako nisi znao.
                      odnosi se na LDL odnosno "loši kolesterol" kako ga ti nazivaš...

                      a što se tiće informacija na netu, prave meta analize koje su posebno cijenjene jer objedinjuju više nezavisnih istraživanja, za njih se posebno plaća i to skupo, do njih ne možeš doći tek tako preko neta, za njih moraš imat kupljenu licencu... ako nisi znao... sve ostalo je šrot... a u udžbenike se ne stavljaju bilo kakve informacije...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #41
                        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                        Originally posted by Dalibor
                        Samo da se kratko osvrnem na komentare ovih doktora ili budućih liječnika.
                        To šta piše u vašim knjigama ne mora biti i isključivo točno. Postoje razne studije koje se međusobno kose pa tako i možda da vaša iz knjige naspram Marijanove koju je pročitao na netu.
                        Drugo, nažalost vi na fakultetu jako malo ili nimalo učite o dodacima prehrani za sportaše a o primjeni dopinga da ne govorim. Znate kako djeluje endokrini sustav u normalnim uvjetima organizma ali što se dešava kada se uzme određeni steroid, njegovo doziranje i djelovanje e o tome nemate pojma. Zato općenito niste kompetentni da pričate o tome. Jedino možda neki sportski liječnik se razumije u to iako ni tad nisam siguran. Ovo govrim iz jako osobnih razloga jer imam nekolicinu prijatelja liječnika i jednog kojeg posebno cijenim i koji je bio najbolji student svoje generacije a koji o primjeni sportske prehrane i dopinga nema pojma.
                        Uostalom te studije koje vi čitate i proučavate iz farmakologije se ne mogu jednako odnositi na običnu populaciju koja ne trenira kao na sportaše koji su svakodnevno izloženi velikim fizičkim naporima i stresu.
                        nije istina da ne proučavamo doping i sportsku prehranu, to je jednako zastupljeno kao i ostali lijekovi... bez toga nama medicine... isto tako u prednosti smo jer kad nešto dodatno od literature pročitamo, onda to možemo i razumjeti, jer to zahtjeva dobro znanje iz fiziologije i patofiziologije ljudskog organizma... pošto me BB zanima, iz hobija još dodatno to područje proučavam...
                        a što se tiče literature, to sam komentirao u postu iznad...

                        ne znam kad su ti tvoji poznanici studirali, i gdje su studirali, al od onda se valjda nešto i promijenilo... i postoji i specijalizacija sportske medicine po novom...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #42
                          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                          Originally posted by Vladebisi

                          Da ali to se u BB dovodi do savršenstva a da ne kažem da je disciplina puno veča nego npr.kod nogometaša,rukometaša.Npr.proBB nečeš vidjet u subotu navečer na narodnjacima razvaljenog od cuge a u nedjelju ga vidjet na takmičenju za razliku od nogometaša,košarkaša,rukometaša.Nisu svi takvi,ali nisam jedanput zbog prirode posla koji radim bio u prilici vidjet Modrića,Čorluku,Džombu i sl. mrtve pijane kak teturaju bircom i posle ih sretao na kebabu,Mcdonaldsu itd da bi drugi dan navijao za njih na tekmi.Nadam se da kužiš razliku
                          kakav ti to posao imaš da poslje narodnjaka ideš na kebab i u McDonalds?
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #43
                            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                            Originally posted by riss
                            /
                            Sad sam tek vidio da argumentiraš pomoću knjige iz 2006. Nema smisla da raspravljamo. Tamo vjerojatno piše i da jaja dižu kolesterol

                            Originally posted by riss
                            a što se tiće informacija na netu, prave meta analize koje su posebno cijenjene jer objedinjuju više nezavisnih istraživanja, za njih se posebno plaća i to skupo, do njih ne možeš doći tek tako preko neta, za njih moraš imat kupljenu licencu... ako nisi znao... sve ostalo je šrot... a u udžbenike se ne stavljaju bilo kakve informacije...
                            http://www.fasebj.org/
                            http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/
                            http://www.ajcn.org/
                            http://jn.nutrition.org/

                            Comment


                            • #44
                              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                              Originally posted by Marijan
                              Originally posted by riss
                              /
                              Sad sam tek vidio da argumentiraš pomoću knjige iz 2006. Nema smisla da raspravljamo. Tamo vjerojatno piše i da jaja dižu kolesterol

                              Originally posted by riss
                              a što se tiće informacija na netu, prave meta analize koje su posebno cijenjene jer objedinjuju više nezavisnih istraživanja, za njih se posebno plaća i to skupo, do njih ne možeš doći tek tako preko neta, za njih moraš imat kupljenu licencu... ako nisi znao... sve ostalo je šrot... a u udžbenike se ne stavljaju bilo kakve informacije...
                              http://www.fasebj.org/
                              http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/
                              http://www.ajcn.org/
                              http://jn.nutrition.org/

                              ajd ohladi malo... vraga ti znaš i za jaja i za omegu i za LDL... kad si ti već našao valjanu meta analizu onda karte na stol kao što sam i ja napravio sa knjigom iz 2006. godine.... nemoj samo reć da si upravo pogledao reklamu na TV za omegu.... hahaha
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • #45
                                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                                Originally posted by riss
                                Originally posted by Dalibor
                                Samo da se kratko osvrnem na komentare ovih doktora ili budućih liječnika.
                                To šta piše u vašim knjigama ne mora biti i isključivo točno. Postoje razne studije koje se međusobno kose pa tako i možda da vaša iz knjige naspram Marijanove koju je pročitao na netu.
                                Drugo, nažalost vi na fakultetu jako malo ili nimalo učite o dodacima prehrani za sportaše a o primjeni dopinga da ne govorim. Znate kako djeluje endokrini sustav u normalnim uvjetima organizma ali što se dešava kada se uzme određeni steroid, njegovo doziranje i djelovanje e o tome nemate pojma. Zato općenito niste kompetentni da pričate o tome. Jedino možda neki sportski liječnik se razumije u to iako ni tad nisam siguran. Ovo govrim iz jako osobnih razloga jer imam nekolicinu prijatelja liječnika i jednog kojeg posebno cijenim i koji je bio najbolji student svoje generacije a koji o primjeni sportske prehrane i dopinga nema pojma.
                                Uostalom te studije koje vi čitate i proučavate iz farmakologije se ne mogu jednako odnositi na običnu populaciju koja ne trenira kao na sportaše koji su svakodnevno izloženi velikim fizičkim naporima i stresu.
                                nije istina da ne proučavamo doping i sportsku prehranu, to je jednako zastupljeno kao i ostali lijekovi... bez toga nama medicine... isto tako u prednosti smo jer kad nešto dodatno od literature pročitamo, onda to možemo i razumjeti, jer to zahtjeva dobro znanje iz fiziologije i patofiziologije ljudskog organizma... pošto me BB zanima, iz hobija još dodatno to područje proučavam...
                                a što se tiče literature, to sam komentirao u postu iznad...

                                ne znam kad su ti tvoji poznanici studirali, i gdje su studirali, al od onda se valjda nešto i promijenilo... i postoji i specijalizacija sportske medicine po novom...
                                Taj moj prijatelje je završio medicinu i prije par godina i sada radi u Splitu.
                                I napominjem, sportska prehrana i doping su toliko kompleksni da bi o njima trebao postojati zasebni predmet a ne da nešto malo spominjete kroz farmakologiju.
                                Aj barem mi je drago čut da postoji specijalizacija sportske medicine.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X