Announcement

Collapse
No announcement yet.

koliko je BB zapravo zdrav sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

    Originally posted by riss
    Originally posted by Vladebisi

    Da ali to se u BB dovodi do savršenstva a da ne kažem da je disciplina puno veča nego npr.kod nogometaša,rukometaša.Npr.proBB nečeš vidjet u subotu navečer na narodnjacima razvaljenog od cuge a u nedjelju ga vidjet na takmičenju za razliku od nogometaša,košarkaša,rukometaša.Nisu svi takvi,ali nisam jedanput zbog prirode posla koji radim bio u prilici vidjet Modrića,Čorluku,Džombu i sl. mrtve pijane kak teturaju bircom i posle ih sretao na kebabu,Mcdonaldsu itd da bi drugi dan navijao za njih na tekmi.Nadam se da kužiš razliku
    kakav ti to posao imaš da poslje narodnjaka ideš na kebab i u McDonalds?
    Konobario sam po tim klubovima,a i zalazi na razna slična mjesta,nažalost.To me i dovelo na margine
    Al to poglavlje je zatvoreno i iza mene

    Comment


    • #47
      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

      Originally posted by Dalibor
      I napominjem, sportska prehrana i doping su toliko kompleksni da bi o njima trebao postojati zasebni predmet a ne da nešto malo spominjete kroz farmakologiju.
      spominje se štortska prehrana i kroz mnoge druge predmete, već na biokemiji su nas driblali s tim i na fiziologiji (što znači na samom početku studija), a gdje kasnije... što se tiče kompleksnosti, slažem se da je kompleksno i upravo zbog toga se mora pametno postupat... a ne trpat šta bilo u sebe...
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #48
        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

        Originally posted by riss
        Originally posted by Dalibor
        I napominjem, sportska prehrana i doping su toliko kompleksni da bi o njima trebao postojati zasebni predmet a ne da nešto malo spominjete kroz farmakologiju.
        spominje se štortska prehrana i kroz mnoge druge predmete, već na biokemiji su nas driblali s tim i na fiziologiji (što znači na samom početku studija), a gdje kasnije... što se tiče kompleksnosti, slažem se da je kompleksno i upravo zbog toga se mora pametno postupat... a ne trpat šta bilo u sebe...
        Da ali treba postojati zaseban predmet. Ovako je sve to šturo i nodorečeno i većina sve zaboravi.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #49
          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

          Originally posted by Marijan
          BILO KOJEM bberu neophodni su B i C vitamin koji pomažu u oporavku živčanog sustava i organizma od treniranja (nije baš zajebancija ako pretreniraš CNS). Poslje njih idu Kalcij, Mg i Cink.
          slažem se, samo treba radit pauze od par tjedana, ne uzimat sve navedeno istovremeno... za Ca ima također jedna zanimljivost da se on ne reapsorbira dobro ako se uzme u obliku šumećih, puno bolja efikasnost je ako se uzima u obliku tableta s citratom i 2h prije i poslije nebi se smjela konzumirat kava (jer se onda neće dobro apsorbirat)... Kod izbora vitamina, pazit na proizvođača... dobro se pokazao Supradin, ali se nakon tura mora pravit pauza...
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #50
            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

            Originally posted by Dalibor
            Originally posted by riss
            Originally posted by Dalibor
            I napominjem, sportska prehrana i doping su toliko kompleksni da bi o njima trebao postojati zasebni predmet a ne da nešto malo spominjete kroz farmakologiju.
            spominje se štortska prehrana i kroz mnoge druge predmete, već na biokemiji su nas driblali s tim i na fiziologiji (što znači na samom početku studija), a gdje kasnije... što se tiče kompleksnosti, slažem se da je kompleksno i upravo zbog toga se mora pametno postupat... a ne trpat šta bilo u sebe...
            Da ali treba postojati zaseban predmet. Ovako je sve to šturo i nodorečeno i većina sve zaboravi.
            i ja bih volio da je toga više, zato što me to posebno zanima... ali ipak nije šturo, dosta se podataka nakupi kroz različite predmete...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #51
              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

              Originally posted by riss
              samo bih nadodao na ovo da omega zapravo ima skoro pa "paradoksalno" djelovanje, a to je da smanjiva triacilglicerole a povećava LDL što nikako nije dobro za krvne žile (ovo sam provijerio u udžbeniku iz farmakologije) a znamo svi kako oni to bajno u medijima reklamiraju.... mene je isto to zapanjilo kad sam to pročitao...
              što se tiče vitamina, oni čak mogu i promijenit krvnu sliku (npr. vitamin B), pa sad koliko je to poželjno za osobu koja je zdrava, razmislite sami...
              Što se tiče omege 3, čini se da navedena knjiga iz farmakologije ciljano obrazuje populaciju budućih lječnika tako da razmišljaju upravo onako kako zdravstveni sistem i želi; farmaceutska industrija ima svoje globalne interese koji usmjeravaju znanstvena istraživanja, koja pak kreiraju prihvaćene paradigme unutar formalne medicine;
              ipak, na znanstvenim pretraživačima postoje i radovi koji nude oporbeno mišljenje, koje govori o pozitivnom učinku omege; o tome pišu i neke knjige koje su dostupne širokoj populaciji, a ima ih u knjižnicama grada Zagreba:
              Omega Rx u zoni, Sears, Barry, Zagreb, Algoritam, 2004
              Život u zoni, Sears, Barry, Zagreb, Algoritam, 1999
              pa kome vjerovati? ako se na pitanje pogleda sa stajališta integrativne medicine koja ujedinjuje i paradigmu formalne medicine i komplementarne medicine onda proizlazi da treba stvari pogledati iz šire perspektive: koji je cilj formalne medicine i njezine dominantne paradigme? cilj je uvjeriti populaciju u liječenje lijekovima koji su zaštićeni kao patenti, da bi farmaceutska industrija financijski napredovala; ukoliko će se populacija preventivno ponašati jedući suplemente i omegu, tko će kupovati lijekove? pa tako naučavaju svoje studente da omega 3 nije zdrava, što je samo jedna od mnogih upitnih formula zdravlja?
              uostalom, može se individualno eksperimentirati, treba jesti omegu 3 nekoliko tjedana i pogledati što je s LDL-om, u ovisnosti kakav je bio prije, s time da se ostali faktori stila života i prehrane kontroliraju, tako da se nastala promjena može pripisati jedino uzimanjem omege.
              vrijedi probati ako nam je istina o našim životima važna.

              Comment


              • #52
                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                hardcora, dobar tekst od tebe,

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #53
                  Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                  ne bi sad preveliku važnost pridavao teorijama zavjere.

                  Comment


                  • #54
                    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                    Originally posted by hardcora
                    Što se tiče omege 3, čini se da navedena knjiga iz farmakologije ciljano obrazuje populaciju budućih lječnika tako da razmišljaju upravo onako kako zdravstveni sistem i želi; farmaceutska industrija ima svoje globalne interese koji usmjeravaju znanstvena istraživanja, koja pak kreiraju prihvaćene paradigme unutar formalne medicine;
                    ipak, na znanstvenim pretraživačima postoje i radovi koji nude oporbeno mišljenje, koje govori o pozitivnom učinku omege; o tome pišu i neke knjige koje su dostupne širokoj populaciji, a ima ih u knjižnicama grada Zagreba:
                    Omega Rx u zoni, Sears, Barry, Zagreb, Algoritam, 2004
                    Život u zoni, Sears, Barry, Zagreb, Algoritam, 1999
                    pa kome vjerovati? ako se na pitanje pogleda sa stajališta integrativne medicine koja ujedinjuje i paradigmu formalne medicine i komplementarne medicine onda proizlazi da treba stvari pogledati iz šire perspektive: koji je cilj formalne medicine i njezine dominantne paradigme? cilj je uvjeriti populaciju u liječenje lijekovima koji su zaštićeni kao patenti, da bi farmaceutska industrija financijski napredovala; ukoliko će se populacija preventivno ponašati jedući suplemente i omegu, tko će kupovati lijekove? pa tako naučavaju svoje studente da omega 3 nije zdrava, što je samo jedna od mnogih upitnih formula zdravlja?
                    uostalom, može se individualno eksperimentirati, treba jesti omegu 3 nekoliko tjedana i pogledati što je s LDL-om, u ovisnosti kakav je bio prije, s time da se ostali faktori stila života i prehrane kontroliraju, tako da se nastala promjena može pripisati jedino uzimanjem omege.
                    vrijedi probati ako nam je istina o našim životima važna.
                    jao koje ti nebuloze pišeš, pa to je strašno... nemam potrebu komentirat ove nebuloze... samo ti papaj omegu i nemaš brige... ti zapravo sve kontra radi, jer medicinari sve lažu...
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #55
                      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                      čekaj, jel ima koji zdraviji sport ili disciplina, ili koja kategorija vec, zdravija od izgradnje tijela i istraživanja granica ljudskog organizma ??????
                      "kukavice umiru cijeloga života, hrabri samo jedanput"

                      Comment


                      • #56
                        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                        Originally posted by hrcoo
                        čekaj, jel ima koji zdraviji sport ili disciplina, ili koja kategorija vec, zdravija od izgradnje tijela i istraživanja granica ljudskog organizma ??????
                        BB je izuzetno zdrav sport, i sve do ovog crvenog bih ja proglasio zdravim...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #57
                          zdravlje u ovom sportu

                          Zanima me vaše mišljenje u ovoj temi, pogotovo mišljenje doktora i onih koji se natječu.
                          Naime zanima me je li baš najzdravije i pogodno za tijelo

                          Unositi tolike količine hrane?

                          Podosta aditiva i ostalih gluposti što se nalaze u supplementima a i u hrani koju opet unosimo više nego prosječan čovjek?

                          Često raditi tolike promjene u kilaži, to jest masa-defka-masa-defka (imajmo na umu da nekima zna razlika sa mase i defke biti podosta kila i neki to odrade par puta godišnje)?

                          Kako tolike oscilacije utječu na zdravlje pojedinca, sada ću karikirati situaciju-
                          Kada je netko na masi, ne radi kardio, u kalorijskom je suficitu, deblja se(jer unatoč tome što dobiva mišiće ipak dobiva i salo), netko možda još i junka na masi itd...
                          Kako to sve utječe na krvožilni sustav i zglobove i tetive?

                          Nadam se da ste razumjeli što sam htio pitati?

                          Nestrpljivo čekam komentare

                          Comment


                          • #58
                            Re: zdravlje u ovom sportu

                            I ja nestrpljivo cekam komentare na tvoja pitanja

                            Ja znam da se nisam nikad bolje osjecao u zivotu, nego sada kad posvecujem dosta paznje fizickoj aktivnosti i ishrani...jos kad dodje whey ima da

                            Comment


                            • #59
                              Re: zdravlje u ovom sportu

                              Odogovaram kontra pitanjem. Kako ispijanje velikih kolicina alkohola, pusenje cigareta, jedenje bijeloga kruha uz sve, nezdrava hrana, junk ( cips, pizza, coca cola, bomboni, itd. ) i nebavljenje nikakvom sportskom aktivnoscu utjece na covjeka? Sigurno ne manje nego ovo, pa i dosta stetnije dok bi ovo zapravo trebao biti zdrav nacin zivota stoga mislim da pozitivno utjece kao i suplementi. Ne govorim o steroidima koji imaju negativne nuspojave.
                              There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                              Comment


                              • #60
                                Re: zdravlje u ovom sportu

                                I mislio sam da će doći do ovakvih komentara, i eto imam još jedno pitanje
                                ZAŠTO svi odmah pomisle da je alternativa ovom načinu životu jedenje velike količine junka i nimalo tjelesne aktivnosti?
                                Postavio sam konkretna pitanja.
                                Očigledno wolf nije razumio nadam se da ostali hoće...

                                Comment

                                Working...
                                X