Announcement

Collapse
No announcement yet.

koliko je BB zapravo zdrav sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

    Rekao bih da je zdravije od nacina zivota prosjeka - osnova dnevne prehrane bijeli kruh, pece se obavezno na ulju, za desert ide kolac i popije se sok/pivo itd.
    Rekao bih isto tako da nije zdravije od neke x osobe koja konzumira neke "normalne" kolicine hrane, ali ciste, vodi sportski zivot i sve sto ide uz to.

    Jednostavno mislim da nije zdrava ta relativno brza promjena mase tijela u periodima mase i definicije. Velika misicna masa je po mome misljenju vece opterecenje za sustav. Samim time sto povecavamo volumen misica, to je i u neku ruku duzi put za krv, a ako treba veci put preci, to znaci da treba i veci pritisak da pumpa tu krv. Pretvaranje jednog mrsavog ektica od 60 kg u mrgu od 100+ kg na vrhuncu mase mi se ne cini bas zdravo.

    Ovo sa razlogom sad stavljam u zasebni odlomak jer bavljenje bodybuildingom ne podrazumijeva i uzimanje steroida. Dakle, nisam u poziciji da puno pametujem o steroidima jer mi je znanje o tome na minimumu. Ali, imam neku misljenje kako visestruko povecavanje hormona u nama i neko poigravanje cijelim tim sustavom ne odgovara tijelu. Nisam protiv steroida, tko voli nek' izvoli.

    Ali opet, tko kaze da je bit bodybuildinga zdravlje. Ako cu dobro izgledati sad na ustrb par godina u starim danima kad nisam ni zaku***, neka.
    My Karma ran over your Dogma.

    Comment


    • #62
      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

      Ja sam uvjeren da konstatno dobivanje i gubljenje na težini recimo i samo 2 puta godišnje nikako ne može biti dobro za ljudski organizam..Znači imaš 100 kg i onda u roku 3 mjeseca smršaviš na 80 kg svi te pitaju šta ti je jel te šta boli itd..I onda tako održaješ još 3 mjeseca pa onda opet nabiješ masu i dođeš na 110 kg ,i opet te ljudi pitaju šta je tebi ..p.s. Nekidan mi je prijatelj postavija pitanje kako je moguće da je kreatin prirodan ako se od njega napušeš ,aj napuši se tako samo od hrane ,i nisam zna šta da mu odgovorim na ovo.Isto tako kao što je whey recimo skoro neophodan,vitamini i zaštita zglobova, kretain je ipak u odnosu na ovo čista suprotnost ,ako me razumite... Osobno sam ima puno više ozljeda u bb da nemogu reć da je za mene na kraju ispa zdrav sport,ali opet ko zna da nije bilo toga bilo bi možda nešto drugo,čovjek uči dok je živ i dobro je kad uspiješ naučiti na svojim pogreškama.....
      Menky je napisao...
      Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

      Comment


      • #63
        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

        Zanimljiva tema

        Mislim da je Bodybuilding zdrav sa aspekta povećane fizičke aktivnosti , ali sa strane prehrane nije. Bilderi , rekreativni i profesionalni unose mnogo hrane koja je bogata masnoćama životinjskog porijekla , koje se talože na unutrašnjosti krvnih sudova , što povećava šanse za ateriosklerozu. Meso , jaja , mliječni proizvodi su puni masnoća. Mislim da jedan bilder u prosjeku ima mnogo zakrčenije krvne sudove od prosječnog čovjeka.
        Ja lično u svom režimu vježbanja koristim vježbe nižeg intenziteta , radim sa manjim težinama sa više ponavljanja , a prehrana je uglavnom eliminisana masnoća životinjskog porijekla

        Comment


        • #64
          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

          Čitajući ovih 5 stranica dolazim do zaključka koji sam mogao zaključit i bez čitanja - svatko tko pazi kako se hrani i koliko je moguće izbjegava junk, svatko tko aktivira svoje tijelo u cilju razvijanja svojih sposobnosti na viši nivo prvenstveno bavljenjem sportom, bio to BB ili neki drugi oblik sporta, može samo biti u prednosti pred onima koji svoje tijelo ne smatraju hramom vrijednim ulaganja, ponajviše kako bi pridonijeli kvalitetnijem životu koji vodi u još kvalitetniju budućnost - vlastitu!

          Svaki sport zahtjeva određenu vrstu prehrane, pa tako i BB. S vremenom se otkrivaju nove spoznaje o ljudskom tijelu, o funkcioniranju organizma i dolaze novi suplementi pa bilo bi šteta kad se to ne bi primjenjivalo.

          Iz potonjeg možemo zaključit da je BB itekako zdrav oblik sporta. A u svemu postoje granice i lako može doći do pretjerivanja. Ali granice su individualna stvar pojedinca i nema istih pravila za sve.

          eto
          http://www.martinturk.com
          Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

          Comment


          • #65
            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

            BlackdoG U POZPUNOSTI SE SLAZEM amaterski bb je zdrav,pogotovo zbog nacina zivota,prehrane...
            do ozljeda najcesce dolazi kod pocetnika koji jos nerazume da bb nije dizanje utega i da nije to sport snage,nego misicnog volumena tj sto vecih misica s sto manjim udjelom bf...
            uobicajena pitanja poput "koliko dizes na BEĐU" vode do ozljeda,zglobova,tetiva itd...
            meni samome je rame ispalo dok sam vijezbao s bucicam(38kg) rameni potisak i mislio sam da cu tako dobit velika ramena,a ozljedio se prije na poslu i nisam bio u doktora il fizioterapeuta,jer dok sam dosa doma bol je prosla i ja naravno forsirao tezine...
            sada od kad sam prihvatio bb kao lifestyle,ne pit,ne bancit ,nejest 2 junk obroka dnevno il p+m+uh i uz to pumpat u teratani i cudit se sta nema napretka,sam se preporodio,osijecam se zdraviji,izgledam bolje,a neke trajne posljedice koje sam imao od lose hrane i prevelike potrosenosti su sada kao gumicom izbrisane...
            moja obitelj se bunila da jedem kao dijete,da nisam normalan do kad ce to trajat itd pa kad im pokazem kako mi je to proslo samo zamuknu
            naravno pro bb su nesto totalno dr,kao svaki profesionalni sport nosi svoje,svakodnevno smo svijedoci kako iz svih sportova atlete umiru mlade,svi znamo sta se desava u biciklizmu,atletici,borilackim sportovima itd,zato bb nije iznimka
            ali natural bb sam uvjeren da je zdrav
            mogu,hoču i želim!!!

            Comment


            • #66
              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

              Originally posted by winch
              BlackdoG U POZPUNOSTI SE SLAZEM amaterski bb je zdrav,pogotovo zbog nacina zivota,prehrane...
              do ozljeda najcesce dolazi kod pocetnika koji jos nerazume da bb nije dizanje utega i da nije to sport snage,nego misicnog volumena tj sto vecih misica s sto manjim udjelom bf...
              uobicajena pitanja poput "koliko dizes na BEĐU" vode do ozljeda,zglobova,tetiva itd...
              meni samome je rame ispalo dok sam vijezbao s bucicam(38kg) rameni potisak i mislio sam da cu tako dobit velika ramena,a ozljedio se prije na poslu i nisam bio u doktora il fizioterapeuta,jer dok sam dosa doma bol je prosla i ja naravno forsirao tezine...
              sada od kad sam prihvatio bb kao lifestyle,ne pit,ne bancit ,nejest 2 junk obroka dnevno il p+m+uh i uz to pumpat u teratani i cudit se sta nema napretka,sam se preporodio,osijecam se zdraviji,izgledam bolje,a neke trajne posljedice koje sam imao od lose hrane i prevelike potrosenosti su sada kao gumicom izbrisane...
              moja obitelj se bunila da jedem kao dijete,da nisam normalan do kad ce to trajat itd pa kad im pokazem kako mi je to proslo samo zamuknu
              naravno pro bb su nesto totalno dr,kao svaki profesionalni sport nosi svoje,svakodnevno smo svijedoci kako iz svih sportova atlete umiru mlade,svi znamo sta se desava u biciklizmu,atletici,borilackim sportovima itd,zato bb nije iznimka
              ali natural bb sam uvjeren da je zdrav
              +1
              Originally posted by Jurica
              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

              Comment


              • #67
                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                Cile i robertost su pogodili bit, vi ostali opet mislite da je jedina alternativa bb načinu života nezdrav život... malo smo zamišljeni a
                Masa ljudi se hrani sasvim solidno i bez da ide u teretanu ili trenira nešto drugo.
                Na masi svi imaju popriličan bf, pa pljuju po debelima a bf im isti, naravno nakon defke nije tako, ali opet dosta dugo vremena namjerno se debljamo, za to vrijeme radimo pretežno anaerobno, dok je aerobno zaopstavljeno.
                Uz to unosimo povelike količine hrane i supplemenata, koji su htjeli vi to priznat ili ne puni aditiva i kojekakvih gluposti a i porijeklo hrane je upitno(sva ta zamrznuta piletina, riba od tko zna odakle itd..).
                Razmislite malo, dođete u teretanu sa 70kg i krenete na masu, radite samo u teretani i nastojite jesti što više da što više narastete, unosite puno veće količine hrane nego prije i za recimo nekoliko mjeseci vi ste na 80kg, vaše tijelo je teže, imate više sala, zglobovima i tetivima vjerujem nije više isto.
                Nisam doktor ali mi i ne zvuči baš najzdravije, a vidim i u prijašnjim postovima teme da je forumaš koji je doktor također skeptičan
                Nemojte shvatiti krivo, ne blatim ovakav način života, samo se pitam je li baš najbolji za naš organizam

                Comment


                • #68
                  Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                  ti brate onda budi na defki cili život...
                  ne možeš ti stalno bit nas istoj kilaži i imat isto količinu mišića jer su mišići dinamični
                  Originally posted by Jurica
                  ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                  Comment


                  • #69
                    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                    Pogledajte sebe sada i sjetite se sebe prije ulaska u svijet BB-a Ja tvrdim da se nitko od vas nebi vratio na prijašnje stanje. Dobili ste samopouzdanja, osjećate se bolje nego ikad u životu, niste bili bolesni odavno, izbacili ste alkohol i junk, jaki ste i dobro izgledate, hranite se zdravo i birate kvalitetne namirnice, još je tisuću razloga zašto je BB način života zdrav, a oni koji tako ne misle ili imaju dilemu slobodno se vratite na prijašnje stanje i uživajte.
                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • #70
                      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                      Originally posted by sthooligan
                      Pogledajte sebe sada i sjetite se sebe prije ulaska u svijet BB-a Ja tvrdim da se nitko od vas nebi vratio na prijašnje stanje. Dobili ste samopouzdanja, osjećate se bolje nego ikad u životu, niste bili bolesni odavno, izbacili ste alkohol i junk, jaki ste i dobro izgledate, hranite se zdravo i birate kvalitetne namirnice, još je tisuću razloga zašto je BB način života zdrav, a oni koji tako ne misle ili imaju dilemu slobodno se vratite na prijašnje stanje i uživajte.
                      +1
                      Originally posted by Jurica
                      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                      Comment


                      • #71
                        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                        Originally posted by giusseppe7777
                        ti brate onda budi na defki cili život...
                        ne možeš ti stalno bit nas istoj kilaži i imat isto količinu mišića jer su mišići dinamični
                        Zna li itko prvo pročitat išta prije napisano ili samo misle da su najpametniji
                        Nigdje nisam rekao da ću biti na defki cijeli život, samo me zanima kako se sve to odražava na naš organizam.
                        Sthooligan, brate po tvom i po još nekima samo bodybuilderi se hrane kak spada jel?

                        Comment


                        • #72
                          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                          Originally posted by elHuron
                          Cile i robertost su pogodili bit, vi ostali opet mislite da je jedina alternativa bb načinu života nezdrav život... malo smo zamišljeni a
                          Masa ljudi se hrani sasvim solidno i bez da ide u teretanu ili trenira nešto drugo.
                          Na masi svi imaju popriličan bf, pa pljuju po debelima a bf im isti, naravno nakon defke nije tako, ali opet dosta dugo vremena namjerno se debljamo, za to vrijeme radimo pretežno anaerobno, dok je aerobno zaopstavljeno.
                          Uz to unosimo povelike količine hrane i supplemenata, koji su htjeli vi to priznat ili ne puni aditiva i kojekakvih gluposti a i porijeklo hrane je upitno(sva ta zamrznuta piletina, riba od tko zna odakle itd..).
                          Razmislite malo, dođete u teretanu sa 70kg i krenete na masu, radite samo u teretani i nastojite jesti što više da što više narastete, unosite puno veće količine hrane nego prije i za recimo nekoliko mjeseci vi ste na 80kg, vaše tijelo je teže, imate više sala, zglobovima i tetivima vjerujem nije više isto.
                          Nisam doktor ali mi i ne zvuči baš najzdravije, a vidim i u prijašnjim postovima teme da je forumaš koji je doktor također skeptičan
                          Nemojte shvatiti krivo, ne blatim ovakav način života, samo se pitam je li baš najbolji za naš organizam
                          to što živite po bb načelima,ne znači da je zdravo.....brojčano zadovoljite "potreban" dnevni unos proteina,uh,masti i slično,ali da li je ta hrana zdrava...ribe u morima sadrže veliki postotak žive...smrznuta piletina iz brazila,a zna se da se pilad šopa svim i svačim,i još sad izađe u novinama kako se jede meso zamrznuto i po 10 godina....od suplemenata koristim samo whey...bcaa i glutamine nisam koristio,ali još k tome ubacivat razne tablete pune vitamina,kreatine,razne preparate na bazi dušika i slično

                          Comment


                          • #73
                            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                            Originally posted by elHuron
                            Originally posted by giusseppe7777
                            ti brate onda budi na defki cili život...
                            ne možeš ti stalno bit nas istoj kilaži i imat isto količinu mišića jer su mišići dinamični
                            Zna li itko prvo pročitat išta prije napisano ili samo misle da su najpametniji
                            Nigdje nisam rekao da ću biti na defki cijeli život, samo me zanima kako se sve to odražava na naš organizam.
                            Sthooligan, brate po tvom i po još nekima samo bodybuilderi se hrane kak spada jel?
                            gle,ti sumnjaš...a ja kad u nešto sumnjan ne radin
                            Originally posted by Jurica
                            ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                            Comment


                            • #74
                              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                              Originally posted by elHuron
                              Originally posted by giusseppe7777
                              ti brate onda budi na defki cili život...
                              ne možeš ti stalno bit nas istoj kilaži i imat isto količinu mišića jer su mišići dinamični
                              Zna li itko prvo pročitat išta prije napisano ili samo misle da su najpametniji
                              Nigdje nisam rekao da ću biti na defki cijeli život, samo me zanima kako se sve to odražava na naš organizam.
                              Sthooligan, brate po tvom i po još nekima samo bodybuilderi se hrane kak spada jel?
                              Nepostoji sportaš koji se može mjeriti sa prehranom jednog bodybuildera i time ne mislim na količinu unosa hrane nego na režim cijelodnevne prehrane. Ovdje je riječ o bodybuildingu, a ne o nekom nogometaš, tenisaču ili nekom veganiću. Znaš li ti kako izgleda prehrana jednog sportaša? Bilo kojega osim BB-a? Siguran sam da nitko ne pazi na prehranu koliko i bodybuilder.
                              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                              Comment


                              • #75
                                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                                Originally posted by giusseppe7777
                                Originally posted by elHuron
                                Originally posted by giusseppe7777
                                ti brate onda budi na defki cili život...
                                ne možeš ti stalno bit nas istoj kilaži i imat isto količinu mišića jer su mišići dinamični
                                Zna li itko prvo pročitat išta prije napisano ili samo misle da su najpametniji
                                Nigdje nisam rekao da ću biti na defki cijeli život, samo me zanima kako se sve to odražava na naš organizam.
                                Sthooligan, brate po tvom i po još nekima samo bodybuilderi se hrane kak spada jel?
                                gle,ti sumnjaš...a ja kad u nešto sumnjan ne radin
                                Poprilično ograničen način razmišljanja, no ja ti tu ne mogu pomoći...
                                I nisam nigdje rekao da sumnjam, već da me zanima.

                                Originally posted by sthooligan

                                Nepostoji sportaš koji se može mjeriti sa prehranom jednog bodybuildera i time ne mislim na količinu unosa hrane nego na režim cijelodnevne prehrane. Ovdje je riječ o bodybuildingu, a ne o nekom nogometaš, tenisaču ili nekom veganiću. Znaš li ti kako izgleda prehrana jednog sportaša? Bilo kojega osim BB-a? Siguran sam da nitko ne pazi na prehranu koliko i bodybuilder.
                                A kako ti znaš kako se ti ljudi hrane? Nemoj biti tako kritičan, znam dosta ljudi koji ne idu u teretanu a sasvim se zdravo hrane, no iako je i prehrana pod pitanjem ovdje se govori o svim utjecajima bb-a na zdravlje.

                                Comment

                                Working...
                                X