Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

    Dakle izrazio bi se ovako:"Houston we have a problem!" Malo sam pratio što se događa i zaključio sam da imamo sve više nezadovljnih iskusnih članova foruma, sve manje istih aktivnih na forumu, sve više novih članova, za svaku pohvalu, među kojima ima dosta i onih koji su lijeni informirati se, postavljaju banalna već 1000 puta odgovorena pitanja, otvaraju prožvakane diskusije i teme itd.

    Dakle u svakoj aktivnosti kojom se netko može baviti, profesionalno ili iz hobija, uvijek ima netko tko se time duže bavi i vjerojatno je iskusniji i ima širi pogled i znanje od nekoga tko je tek počeo. Tako je i u BB-u. Znači uvijek će postojati iskusni i početnici, iako se ove kategorije mogu detaljnije gradirati. Također je normalno da iskusni ipak vode glavnu riječ kada je u pitanju odlučivanje o tome kako će se dalje odvijati aktivnost kojom se grupa ljudi bavi. Slijedom svega ovoga predlažem slijedeće.

    1.Otvoriti nove i/ili dodjeliti neke od postojećih foruma grupi naprednih korisnika. Ta grupa će biti samo na poziv ili odobrenje. Članovi te grupe imat će forume na koje će samo oni moći postati. Tu će se moći razvijati ozbiljnija diskusija bez ometanja početničkim pitanjima. Također moramo regrutirati članove koji će biti u toj grupi, tu će pomoći admini koji imaju više kontakta sa ljudima na forumu. sadržaj tih foruma će biti vidljiv svima, no možemo se dogovriti čak i to da neke stvari uopće ne budu vidljive nečlanovima grupe. To su detalji koje ćemo kasnije u hodu definirati.

    2. Otvoriti početnički forum. Novi članovi (osim ako nemaju specijalan status i ako nisu na poziv nekog od iskusnjara) moći će do određene reputacije i borja postova postati samo u taj forum. Kasnije će moći postati i u regularan forum, no u forum za znalce će moći ući samo na poziv.

    3. Definirati koje teme početnici moraju pročitati prije no što uopće krenu postati.

    Ovo su za sada samo neki nacrti koji se veoma lako mogu ostvariti.

  • #2
    Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

    meni ove 3 tocke zvuce predobro, nadan se da ce se realizirati!!

    Comment


    • #3
      Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

      Vezano za treću stavku( jbga neam dovoljno rep hahaha) mogu li da predložim nešto?
      DR. Lonnie Lowery

      Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

      Comment


      • #4
        Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

        ovo sto se trazi nije lose...samo sto tu treba posla i to dobro..Pitanje koliko su admini spremni uloziti truda,zivaca,slobodnog vremena u takvo nesto...jer bi se tu trebalo prakticno 24 sata non stop pregledati forum,teme i sve ostalo...Ja sam ZA tu ideju samo ja mislim da je ona tesko ostvariva...Svaki dan dodje 10-tak novih clanova,otvori se isto toliko novih tema,pokrene se duplo vise starih tema ....

        Comment


        • #5
          Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

          Originally posted by damko View Post
          ovo sto se trazi nije lose...samo sto tu treba posla i to dobro..Pitanje koliko su admini spremni uloziti truda,zivaca,slobodnog vremena u takvo nesto...jer bi se tu trebalo prakticno 24 sata non stop pregledati forum,teme i sve ostalo...Ja sam ZA tu ideju samo ja mislim da je ona tesko ostvariva...Svaki dan dodje 10-tak novih clanova,otvori se isto toliko novih tema,pokrene se duplo vise starih tema ....
          Ima posla samo u startu, kada se uspostavi stvari će se odvijati automatski.

          Comment


          • #6
            Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

            Originally posted by arnie View Post
            Dakle izrazio bi se ovako:"Houston we have a problem!" Malo sam pratio što se događa i zaključio sam da imamo sve više nezadovljnih iskusnih članova foruma, sve manje istih aktivnih na forumu, sve više novih članova, za svaku pohvalu, među kojima ima dosta i onih koji su lijeni informirati se, postavljaju banalna već 1000 puta odgovorena pitanja, otvaraju prožvakane diskusije i teme itd.

            Dakle u svakoj aktivnosti kojom se netko može baviti, profesionalno ili iz hobija, uvijek ima netko tko se time duže bavi i vjerojatno je iskusniji i ima širi pogled i znanje od nekoga tko je tek počeo. Tako je i u BB-u. Znači uvijek će postojati iskusni i početnici, iako se ove kategorije mogu detaljnije gradirati. Također je normalno da iskusni ipak vode glavnu riječ kada je u pitanju odlučivanje o tome kako će se dalje odvijati aktivnost kojom se grupa ljudi bavi. Slijedom svega ovoga predlažem slijedeće.

            1.Otvoriti nove i/ili dodjeliti neke od postojećih foruma grupi naprednih korisnika. Ta grupa će biti samo na poziv ili odobrenje. Članovi te grupe imat će forume na koje će samo oni moći postati. Tu će se moći razvijati ozbiljnija diskusija bez ometanja početničkim pitanjima. Također moramo regrutirati članove koji će biti u toj grupi, tu će pomoći admini koji imaju više kontakta sa ljudima na forumu. sadržaj tih foruma će biti vidljiv svima, no možemo se dogovriti čak i to da neke stvari uopće ne budu vidljive nečlanovima grupe. To su detalji koje ćemo kasnije u hodu definirati.

            2. Otvoriti početnički forum. Novi članovi (osim ako nemaju specijalan status i ako nisu na poziv nekog od iskusnjara) moći će do određene reputacije i borja postova postati samo u taj forum. Kasnije će moći postati i u regularan forum, no u forum za znalce će moći ući samo na poziv.

            3. Definirati koje teme početnici moraju pročitati prije no što uopće krenu postati.

            Ovo su za sada samo neki nacrti koji se veoma lako mogu ostvariti.
            Vidim da je ovaj forum aktivan vec par godina i smatram sebe glavnim i odgovornim sto ste primorani uvoditi reformu, reviziju i restruktuiranje pravila na forumu. Ako sam uistinu glavni i odgovorni krivac i smatrate da ce te uklanjanjem mene izbjeci navedeno, ja bih molio brisanje racuna i svi ce biti zadovoljni...
            Naime u par crta, sa reformom ce te napraviti vise loseg nego dobrog, citiram...
            Originally posted by arnie View Post
            adržaj tih foruma će biti vidljiv svima, no možemo se dogovriti čak i to da neke stvari uopće ne budu vidljive nečlanovima grupe.
            Ukoliko to bude realizirano, glavna diskusija i sve bitno biti ce nevidljivo i samim time forum ce prestati biti bogat informacijama i postati ce nezanimljiv...

            Originally posted by arnie View Post
            Novi članovi (osim ako nemaju specijalan status i ako nisu na poziv nekog od iskusnjara) moći će do određene reputacije i borja postova postati samo u taj forum.
            Znaci nijedan novi član bez obzira na iskustvo nece moci davati svoja iskustva u ostalim temama...

            Isto kao sto iskusnjaci predlazu reviziju foruma, ja kao pocetnik na ovom forumu moram istaknuti bezobrazluk pojedinih clanova, vrijeđanje i omalovazavanje članova nazivajuci ih idiotima i kretenima...
            Znaci doveli ste se u situaciju da novi član od straha vise ne zeli pitati nista da nebi ispao smiješan...
            Koliko god da je ovaj forum ogroman i ima hrpu tema i tisuce odgovora, činjenica je jedna, Početnik je nesiguran, početnik smatra da se nijedan odgovor ne uklapa u njegov profil, početnik želi direktan odgovor uz objašnjenja, sve je bazirano na psihologiji i smatram da trebate prvenstveno na tome poraditi kao i upozoriti članove na vokabular.
            Da, i ja sad spadam u kategoriju bezobraznih članova..nažalost!

            Pozdrav!
            Last edited by kelly; 05-11-11, 15:13.

            Comment


            • #7
              Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

              Originally posted by qlined77 View Post
              Vidim da je ovaj forum aktivan vec par godina i smatram sebe glavnim i odgovornim sto ste primorani uvoditi reformu, reviziju i restruktuiranje pravila na forumu. Ako sam uistinu glavni i odgovorni krivac i smatrate da ce te uklanjanjem mene izbjeci navedeno, ja bih molio brisanje racuna i svi ce biti zadovoljni...
              Naime u par crta, sa reformom ce te napraviti vise loseg nego dobrog, citiram...


              Ukoliko to bude realizirano, glavna diskusija i sve bitno biti ce nevidljivo i samim time forum ce prestati biti bogat informacijama i postati ce nezanimljiv...



              Znaci nijedan novi član bez obzira na iskustvo nece moci davati svoja iskustva u ostalim temama...

              Isto kao sto iskusnjaci predlazu reviziju foruma, ja kao pocetnik na ovom forumu moram istaknuti bezobrazluk pojedinih clanova, vrijeđanje i omalovazavanje članova nazivajuci ih idiotima i kretenima...
              Znaci doveli ste se u situaciju da novi član od straha vise ne zeli pitati nista da nebi ispao smiješan...
              Koliko god da je ovaj forum ogroman i ima hrpu tema i tisuce odgovora, činjenica je jedna, Početnik je nesiguran, početnik smatra da se nijedan odgovor ne uklapa u njegov profil, početnik želi direktan odgovor uz objašnjenja, sve je bazirano na psihologiji i smatram da trebate prvenstveno na tome poraditi kao i upozoriti članove na vokabular.
              Da, i ja sad spadam u kategoriju bezobraznih članova..nažalost!

              Pozdrav!
              Pošto sam vidio da trolaš i da si neugodan član, ne radi se o normalnoj asertivnosti već o iskompleksiranom iživljavanju, rado ću ukloniti tvoj account. Ništa osobno, stvar je prilično utilitarna.

              Comment


              • #8
                Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                Originally posted by FEARiTseLF View Post
                ovaj forum je posta leglo kretena cije kombinirano znanje o ovon sportu odgovara 0 ali zato je retardacija na nevjerovatnon nivou a nista se ne radi po ton pitanju, forum je zasut temama koje nemogu bit gluplje i banalnije a u njima se vode rasprave na razini djecjeg vrtica.

                cisto da primjetin da , ako nije ocito, su clanovi tipa joe, soner, hardstyle, dehy itd. itd. koji imaju znanje o ovon sportu i sve, su sve manje na forumu ili ih uopce nema radi ovih kretena...eto uzet cu sonera za primjer posto smo super, lik vise ne dolazi na forum radi ovoga jer budimo realni, o cemu se ima pisat i sta se ima radit kad je glavna rasprava na forumu koji whey kupit i da li je gainer super za masu?

                ugl, ja iden na teretana net ili bb.com, ovo mi je doslo prekomicno, a znan da nisan jedini, ajd poz i sretno u daljnen bavljenju sporton

                ps: ova ekipa koja je super, znaju ko su, slobodno se javite na mail/fb/skype, provjerit cu tu i tamo inbox ode, i bilo mi je drago s vama bit na forumu.
                FEAR moraš malo smanjiti tenzije, ti si premlad dečko da bi se toliko živcirao (19 godina), pa nisu svi ljudi kreteni ako ne znaju sve što ti znaš. I ja puno puta popizdim ali jbg, ni na jednom forumu nije sve savršeno. Čak mogu slobodno reći da smo od svih hrvatskih foruma mi još uvijek najjači po mnogo stvari. I nama dolaze ljudi sa BB-hr i teretane foruma jer su tamo nezadovoljni. Mnogi ljudi govore da je naš forum najbolji, i tako i jeste, ali nikada neće biti svi zadovoljni šta god da učiniš. Nemoguće je udovoljiti svima. Osim toga, normalno je da ljudi dolaze i odlaze sa foruma, i da prelaze sa jednog na drugi forum.
                Nemoguće je zabraniti ljudima da se regaju, pa tako i idiotima i kretenima, toga je uvijek bilo i uvijek će biti, zato su tu admini i moderatori da rješavaju probleme.

                Nijedna reforma nije bezbolna, pa tako ni naš prelazak na novi forum. Činjenica je da je ovaj forum vrhunski i da ima puno tehničkih mogućnosti koje nitko od nas još nije svladao do kraja. Radi se dan i noć na forumu, još nije sve usklađeno i još nije sve onako kako bi trebalo biti, ali radi se i bit će. Malo se više radi na tehničkim stvarima tako da je malo zapostavljen red na forumu, ali i to će doći na svoje.

                Originally posted by qlined77 View Post
                Ovaj forum je prva liga i od velike pomoci, isto tako ljudi poput tebe ako su vec ovdje moraju shvatiti da su pocetnici uistinu pocetnici i ako je pitanje koji whey kupiti onda mu preporucis recimo whey koji ti pijes, ali ne, ti tipu kazes da je kreten...
                Uz tebe vise nitko od straha nece nista htjeti pitati pa ce forum i postati besmislen...
                Originally posted by Aronnax View Post
                Jbg, ja sam samome sebi ponekad glup, no eto sorry ako je ista do mene. Ja cu uvijek bit na strani gainera xD
                I ti i Soner (i ostali "stari" clanovi) od mene imate ogroman respect i veliko Hvala za svu pomoc i podjeljeno znanje, narocito Soner koji mi je davno mnoge stvari lijepo objasnio.
                Osobno mislim da je na ovom forumu vec sve sto se ima objasnit objasnjeno, te da se neki podforumi mogu komotno zatvorit. Sto ne pise na portalu pise na forumu i whey i sve ostalo je vec davno prozvakano. Trenutno vise ni ne citam takve teme, samo offtopic (caffe)...
                Aj' uzivajte...
                Da, sve je objašnjeno i ljudima je zamorno ponavljati stalno isto, baš zato i nema toliko kvalitetnih rasprava. Ali forum služi i da se prati napredak nas forumaša, da se razmjenjuju iskustva, da se komentiraju neke nove stvari, tako da ima uvijek nešto novo i zanimljivo, osim toga tu smo i da se družimo ako ništa drugo.

                Originally posted by hardstyle91 View Post
                Slažem se sa Fear-om, ocito su nove generacije/clanovi prelijene za malo zagrijati stolicu i procitati neke stvari, ja razumijem da je lijepo uvjeriti se sto puta pa tek onda nesto probati, ali 720 000 puta je vec previse, kvaliteta foruma nece rasti na tome da se pocetnicima ponavlja jedno te isto svaki puta, treba ih se usmjeriti na lijep nacin da se izbjegnu suvisna pitanja, a na tome trebaju poraditi admini, znaci, npr. svakome novom clanu nekako automatizirati da procita neke osnovne stvari o BB-u prije nego se registrira u potpunosti i naravno uz to malo bolje pojasniti pravila foruma, a samim time i poostriti, mozda pricam gluposti, al nek sam ja svoje rekao
                Radi se itekako na problemima početnika i početničkih pitanja, ali to je nemoguće potpuno izbjeći, nego treba smanjiti na najmanju moguću mjeru.

                Originally posted by FEARiTseLF View Post
                vec je to sve spomenuto vise puta, ja san i topic o tome otvoria, ali rezultata bas i nema, ocito
                Rezultata ima i bit će, samo što si ti jako nestrpljiv. Navedi mi jedan forum gdje je sve savršeno? Nema ga jer je to nemoguće postići.

                Originally posted by arnie View Post
                Je spomenuto je, dakle možemo početnike ograničiti na više načina.
                1.Mogu postati samo u podforumu početnici dok ne dođu do određenog broja postova, ili
                2.Mogu se preusmejriti na obavezne postove koje moraju pročitati prije nego šro mogu vidjeti bilo šta, iako mi se to ne čini baš efikasno ali bar malo otežava ponavljanje istih pitanja
                3. Napraviti jednu ili više exskluzivnih grupa di će diskutirati samo iskusni članovi, te grupe idu samo na poziv voditelja grupa, dakle početnik može postati član samo ako dobije poziv od jednog od voditelja

                Ovo su stvari koje su mi nabrzinu pale napamet i dakako ne iscrpljuju sijaset mogućnosti oko ovog problema.
                Originally posted by arnie View Post
                Ovo je ozbiljna stvar, ne želimo izgubiti znalce sa foruma, to je ionako i razlog zbog kojeg smo radili upgrade. DAkle imali smo posla s novim forumom i malo smo zapostavili prave razloge. Stavljam ovo za nr. 1. na listi prioriteta i možete očekivati reformu foruma do početka idućeg tjedna. Ja ću za ovo otvoriti poseban thread da ravijemo detalje oko načina koji svima , a najviše znalcima odgovara. Bit će i dosta komunikacije sa nekima od vas i sa kellyjem koji je upućen u neke stvari. Zahvaljujem pojedincima koji su žešće uputili na ovaj sve veći problem.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                  imas pravo kelly, sve ok, ka sta san i reka malo san pretjerano reagira jer mi ovaj qlined previse jede zivce ali sad je to rijeseno

                  Comment


                  • #10
                    Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                    Originally posted by arnie View Post
                    Dakle izrazio bi se ovako:"Houston we have a problem!" Malo sam pratio što se događa i zaključio sam da imamo sve više nezadovljnih iskusnih članova foruma, sve manje istih aktivnih na forumu, sve više novih članova, za svaku pohvalu, među kojima ima dosta i onih koji su lijeni informirati se, postavljaju banalna već 1000 puta odgovorena pitanja, otvaraju prožvakane diskusije i teme itd.

                    Dakle u svakoj aktivnosti kojom se netko može baviti, profesionalno ili iz hobija, uvijek ima netko tko se time duže bavi i vjerojatno je iskusniji i ima širi pogled i znanje od nekoga tko je tek počeo. Tako je i u BB-u. Znači uvijek će postojati iskusni i početnici, iako se ove kategorije mogu detaljnije gradirati. Također je normalno da iskusni ipak vode glavnu riječ kada je u pitanju odlučivanje o tome kako će se dalje odvijati aktivnost kojom se grupa ljudi bavi. Slijedom svega ovoga predlažem slijedeće.

                    1.Otvoriti nove i/ili dodjeliti neke od postojećih foruma grupi naprednih korisnika. Ta grupa će biti samo na poziv ili odobrenje. Članovi te grupe imat će forume na koje će samo oni moći postati. Tu će se moći razvijati ozbiljnija diskusija bez ometanja početničkim pitanjima. Također moramo regrutirati članove koji će biti u toj grupi, tu će pomoći admini koji imaju više kontakta sa ljudima na forumu. sadržaj tih foruma će biti vidljiv svima, no možemo se dogovriti čak i to da neke stvari uopće ne budu vidljive nečlanovima grupe. To su detalji koje ćemo kasnije u hodu definirati.

                    2. Otvoriti početnički forum. Novi članovi (osim ako nemaju specijalan status i ako nisu na poziv nekog od iskusnjara) moći će do određene reputacije i borja postova postati samo u taj forum. Kasnije će moći postati i u regularan forum, no u forum za znalce će moći ući samo na poziv.

                    3. Definirati koje teme početnici moraju pročitati prije no što uopće krenu postati.

                    Ovo su za sada samo neki nacrti koji se veoma lako mogu ostvariti.
                    ovo je dobro,i ja se nadam da ce se realizirati

                    Comment


                    • #11
                      Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                      Izgleda da će početnici moći postati samo u ovome forumu Početnici:
                      http://www.building-body.com/forum/f...Po%C4%8Detnici

                      Tako da tko neće ne mora tamo ni ići pa se neće ni živcirati.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                        super je ovo sve.. valjda će ić
                        Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                        R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                        <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                        Comment


                        • #13
                          Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                          Što se mene tiće tako je trebalo biti otkako se otvorio forum, počenici pišu u početnicima, a ostali mogu svugdje pisat dok početnici u naprednijem pod forumu nemogu...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                            Teme u kojima će moći sudjelovati samo članovi sa reputacijom je odlična ideja. Takve teme će pomoći i početnicima da nauče nešto novo a neće spamati temu sa nepotrebnim pitanjima.
                            Kad se samo sjetim jedne takve teme kad smo Riss i ja prije 2,5 godine raspravljali dugo u noć o apsorpciji fruktoze i glukoze.
                            http://www.building-body.com/forum/s...vne-%C5%A1kole
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • #15
                              Re: Reforma, revizija i restruktuiranje pravila na forumu!

                              Originally posted by Dalibor View Post
                              Teme u kojima će moći sudjelovati samo članovi sa reputacijom je odlična ideja. Takve teme će pomoći i početnicima da nauče nešto novo a neće spamati temu sa nepotrebnim pitanjima.
                              Kad se samo sjetim jedne takve teme kad smo Riss i ja prije 2,5 godine raspravljali dugo u noć o apsorpciji fruktoze i glukoze.
                              http://www.building-body.com/forum/s...vne-%C5%A1kole
                              da sjećam se toga, a sad raspolažemo i sa više znanja... osobno, vidim dosta stvari na forumu gdje bi mogao dati komentar al se zbog nekih uleta padobranaca to ne radim jer oni to sve popljuju a nemaju veze s vezom, pa me prođe volja da išta napišem...
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X