Announcement

Collapse
No announcement yet.

Affiliate - suplementi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Affiliate - suplementi

    Jeste razmišljali da napravite affiliate sistem kod narudžbe suplemenata? Mislim da biste digli profit u nebesa.

    Za smrtnike koji ne znaju što je affiliate, idemo ovako:

    Marko je odlučio postati velik i krenuti u teretanu. Pita mene što mu treba, ja mu na jednoj(?!) pivi sve fino pojasnim. Dolazimo do djela dok me pita "A koji je whey najbolji", a ja njemu "Evo, dobiš preko Facebooka, Twittera, Skypea, MSN-a, maila, ovoga onoga link od najboljeg proizvoda". I dam mu link koji izgleda ovako nekako:

    building-body.com/shop/whey-aminostar/12345

    - skužili ste da mu oću preporučiti Aminostar (mogao je biti i dymatize, scitec...), ali što je ovaj 12345? To je moj identifikacijski broj. Od mog profila (mario91). Njemu se taj broj upisuje u kompjuter i tamo ostaje (populani cookie). I ako Marko kupi aminostar whey u vrijednosti recimo 400 kn, ja dobivam na svoj building-body.com račun za kupce 10% od prodaje. Preporučim preko 10 ljudi i zaslužio sam svoj whey.

    Prednosti:
    * prodat ćete više suplemenata = više novac
    * ljudi će vas više reklamirati = imat ćete više posjeta = više novaca
    * i mi koji ćemo preporučiti imamo koristi od tih x% kolko se odredi. Najčešće je baš 10% na ovakvu uslugu, ali to će vidjet vlasnici. Znaju točno koliko imaju profit i koliko si mogu dozvoliti da taj profit raste.

    Nedostaci:
    * nema ih



    Ako me sad netko napadne, bacit ću mu uteg na glavu.

  • #2
    Re: Affiliate - suplementi

    ja sam za... ako treba tuci cu ljude da kupe nes
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: Affiliate - suplementi

      Ideja je odlična,jedino što bi moglo predstavljat problem je % od kupnje koji dobivamo (možda je 10% malo previše).
      For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

      Comment


      • #4
        Re: Affiliate - suplementi

        Originally posted by billy748
        Ideja je odlična,jedino što bi moglo predstavljat problem je % od kupnje koji dobivamo (možda je 10% malo previše).
        Kažem, ovo je primjer da svi shvate. Čista matematika je %.

        Comment


        • #5
          Re: Affiliate - suplementi

          :handgestures-thumbupleft: odlična ideja
          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

          Comment


          • #6
            Re: Affiliate - suplementi

            Pa neznam...Stavite se u položaj ovih koji prodaju! Več dobivate dodatne bodove za potrošenih 100 kn, šta bi više???
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #7
              Re: Affiliate - suplementi

              Originally posted by igor
              Pa neznam...Stavite se u položaj ovih koji prodaju! Več dobivate dodatne bodove za potrošenih 100 kn, šta bi više???
              Ne kužiš. Ako ja ne preporučim Marku, on neće kupiti ovdje, a dosta ljudi me pitalo gdje kupiti.

              A i mislim da su cijene ipak malo velike u usporedbi s lokalnim shopovima, da ne govorim preko granice. Na ovaj način to sve ne bi bilo bitno jer bi se forsiralno na B-B.com

              Sad će dizajner sigurno reći nešto kao i ti ili će reći da je tehnički teško izvedivo. Garant

              Comment


              • #8
                Re: Affiliate - suplementi

                Originally posted by igor
                Pa neznam...Stavite se u položaj ovih koji prodaju! Več dobivate dodatne bodove za potrošenih 100 kn, šta bi više???
                Ovako (kod affilate) su u dobitku vlasnici stranice,kao što je rekao mario ti preporučiš desetorici ljudi neki whey od 400kn,ti od toga dobijes recimo 5% od svake kupnje znaci 20 kn po whey-u .Sad vlasnici su zaradili 3800 kuna jer si im doveo 10 novih kupaca,a ti si dobio 200 kn koji možeš utrošit na shopu.Isto tako možda neki od tih kupaca klikne i na neki oglas što je opet dodatna zarada vlasnicima.Uglavnom ideja nije loša.
                For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

                Comment


                • #9
                  Re: Affiliate - suplementi

                  Ok fala na savjetu daj mi sam reci otkud kopiram svoj link!
                  Dont drink, dont smoke just eat and work

                  Comment


                  • #10
                    Re: Affiliate - suplementi

                    Originally posted by dabek777
                    Ok fala na savjetu daj mi sam reci otkud kopiram svoj link!
                    Ovo je samo prijedlog,nije to još napravito.
                    For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Affiliate - suplementi

                      Dobra ideja, čekamo šta će reći dizajner.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Affiliate - suplementi

                        oo fck a ja gledam tamo ko budala!... ccc hehe ***** sam

                        dobar prijedlog!
                        Dont drink, dont smoke just eat and work

                        Comment


                        • #13
                          Re: Affiliate - suplementi

                          Drago mi je da dolazite do ovakvih ideja. Affiliate prodaja je nešto o čemu smo razmišljali od samog početka i sigurno ćemo u jednom trenutku početi i s takvim načinom prodaje. Jedino što neće moći biti 10% jer su aminostar produkti u startu skuplji od većine proizvoda za koje smo se interesirali. Kada bi imali marže kao većina uvozika cijena velikog pakiranja bila bi 500+ kn. S obzirom na naše još mlado tržište i relativno mali ukupni kapacitet tržišta, affiliate prodaja ne bi imala kompenzaciju u povećanom prometu s obzirom na smanjenu maržu tj zaradu na proizvodu. U ovom trenutku je affiliate dobar za marketing odnosno za širenje glasa o kvaliteti proizvoda što bi dugoročno donijelo povećanje prodaje no ne i trenutnu zaradu zbog činjenice da je uveden affiliate program. Većina takvih programa dobro prolazi na velikim tržištima kao što je SAD jer se vode principom velikih brojeva. Oni jednostavno ostvare veću dobit zbog ogromnog povećanja prodaje uz ostvarenje manje marže jer daju priličan udio zarade partnerima. S druge strane, zna se dogoditi da velik broj b2c (maloprodaja) toliko snižava cijenu i daje veliki udio zarade partnerima, da jednostavno uguše prodaju proizvoda, jer su cijene toliko niske da bi trebali ostvariti ogromne promete koje ponekad ne uspiju ostvariti. Tada jednostavno prestanu naručivati takve proizvode jer su im marže preniske i bacaju se na druge skupljie i sa većom maržom.

                          Računica je jednostavna. Ako smanjimo maržu recimo za 10%. koliko se mora povećati promet da bi bili na istoj poziciji prije uvođenja affiliate programa, i koliko još da bi ostvarili povećanu dobit. Nije za zanemariti niti povećanje manipulativnih troškova s povećanjem prometa. (broj zaposlenih i njihov utrošak vremena i resursa).

                          Također se pokazalo da je jako dobro ići u takav način prodaje ako brzo i efikasno želiš penetrirati tržište. To obično rade velike firme kojima je to jedini prodajni kanal (amway, xango, calivita itd). Njima nije problem marža jer su oni proizvođaći proizvoda i imaju ogromne margine.

                          Affiliate je nešto što u našoj situaciji može poslužiti kao PR i plaćeni marketing, a rezultati se mogu očekivati posredno i dugoročno.

                          Baš mi je drago da ekipa na forumu razmišlja poslovno i biznismenski, već vidim buduće managere i marketinške stručnjake.

                          Pozdrav svima
                          bodybuilding is not just your body, you build your spirit and personality, and when you make it flow together, it shows you some hidden paths

                          Comment


                          • #14
                            Re: Affiliate - suplementi

                            Arnie nije mogo bolje reći.
                            Pošto vidim da ima zainteresiranih vidjet ćemo kako i kada bi to mogli ostvariti.
                            The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                            Comment

                            Working...
                            X