Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodovanje članova?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bodovanje članova?!

    Evo da je ne komuniciram preko PP s administratorima dao bi jedan prijedlog pa da popričamo svi zajedno šta i kako.

    Dakle prijedlog je vezan za kvalitetu foruma jer sam dobio dojam u zadnje vrijeme da dečki koji znaju čime se bave i barataju solidnim pa čak i izvrsnim znanjem provode više vremena razuvjeravajući kojekakve neznalice koje misle da su popile svu pamet BB-a.

    Pri tome se ne uspiju fiksirati na precizno davanje odgovora i gotovo 50% teme se svode na rasprave koje nemaju veze sa započetom temom i opet i opet i opet.....

    Prijedlog bi s moje strane bio konkretno uvođenje ocjenjivanje forumaša, ta praksa na mnogim forumima funkcionira i definitivno je jedan od ponajboljih pokazatelja s kim ulazimo u raspravu.

    Svaki član može svakom drugom članu osim sebi dati po jedan bod plusa ili minusa ovisno o realnom mišljenju koliko pridonosi forumu i koliko iznosi istinitih činjenica.

    S vremenom će mo na osnovu međusobnog bodovanja dobiti popriličnu čistu sliku koliko je ko u pravu te na taj način svako prepucavanje recimo između nekog sa +10 i -15 bodova će prestati i neće biti potrebe gušiti bezpotrebno teme.

    Tim dolazimo do povećane efikasnosti članova, bolje preglednosti foruma i na kraju krajeva bolje komunikacije između članova.

    S ovim pristupom svaka tema bit će kraća za barem 70%, puno preglednija, i preciznijeg odgovora.

    Stvar je naravno na ADMINIMA da to riješe a svi ostali nek daju u ovoj temi eventualno svoju podršku, zahvaljujem!!!

  • #2
    Re: Bodovanje članova?!

    samo dajte, ja sam za
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #3
      Re: Bodovanje članova?!

      Imam disleksiju

      Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

      Comment


      • #4
        Re: Bodovanje članova?!

        Da super ideja koju o kojoj sam ja već razmišljao. Ja ću se potrudit da to nekako ubacimo.
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: Bodovanje članova?!

          odlicna ideja i lako ostvariva , moze se na netu naci plugin ili add-on za phpbb da se ubaci bodovanje clanova
          Live for nothing or die for something

          Comment


          • #6
            Re: Bodovanje članova?!

            Hm ovo je lijepo zamišljeno ali nije baš lako sprovesti u praksi.
            Ako se nekom zamjeriš on će ti dati brdo minusa...

            Možda da se uvedu neka ograničenja; da jednoj osobi možeš dati samo jednu ocjenu - ili plus ili minus, onda bi prvo razmislio i analizirao kakva je ta osoba i tvoja ocjena bi bila puno pravednija...

            Prije uvođenja toga treba dobro razraditi ideju da ne bi napravili nešto što opet neće biti pravi pokazatelj kakav je netko član.

            Uostalom članovi foruma se poznaju međusobno i znaju tko je tko i kakav je...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Bodovanje članova?!

              Da kelly, ja sam spomenuo samo po jedan bod, ma ovdje su sve ok ljudi ali ima tih padobranaca kojima stalno moramo pojašnjavati jedno te isto.

              Lako meni za jedan bod minusa koji mi da netko tkome se ja ne sviđam (jedan manje više) ali ako se skupi tako 10 komada neće mi biti svejedno i htjet ću preispitati svoje znanje.

              Uz sve to po mojim iskustvima što sam vidio na primjerima takvih foruma di se ocjenjuje mora se navesti razlog zašto plus a zašto minus.......

              Mislim da sam sistam ocjenjivanja je dosta dobar, vjeruj mi.....

              Na kraju krajeva možemo barem probati pa ako vidimo da to ne šljaka lakše je pobrisati nego ga uvesti.

              A šta kažeš kelly kakav je onda ovaj sistem dobijanja statusa zeleni, junior.......po meni je ovo puno gore jer često smo svjedoci napucavanja scora radi Mr. Olympia a u mnogim primjerima takve zeleni može školovati.

              Možemo preoblikovati te statuse jednim glasovanjem pa to glasovanje svaki mjesec ponavljati zbog novih članova tko zaslužuje da dobije status Mr. Olympia ili zeleni......recimo ovo bi bila druga vrijanta na istu temu.........

              Comment


              • #8
                Re: Bodovanje članova?!

                i opet nista necemo postic bodovanjem postova jer uvijek svatko ima svoju teoriju o pojedinim stvarima pa prema tome bodovanje nece biti objektivno

                evo primjera:

                npr. Kizo napise neki post npr. o glikemijskom indexu koji je tocan i dodje neki padobranac i kaze to nije tocno i navede svoje glupo misljenje koje naravno nije tocno i da kizi negativan bod

                i onda dodje neki novi clan i postavi neko pitanje o prehrani, kizo mu tocno odgovori, međutim ovaj mu nece vjerovati jer vidi da kizo ima negativnih bodova pa prema tome vjerovatno pojma nema o temi po kojoj pise

                isto tako ako se neki clan zamjerio nekom drugom radi neke svadje, nece objektivno davati bodove nego ce gledati da mu cim prije da negativan bod bas radi te svadje

                uglavnom, ne svidja mi se ta ideja i tesko ce biti sprovesti je u djelo
                Mind over muscle.

                Comment


                • #9
                  Re: Bodovanje članova?!

                  3 plusa kizi na ovoj ideji
                  IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bodovanje članova?!

                    Originally posted by Kizo
                    Da kelly, ja sam spomenuo samo po jedan bod, ma ovdje su sve ok ljudi ali ima tih padobranaca kojima stalno moramo pojašnjavati jedno te isto.

                    Lako meni za jedan bod minusa koji mi da netko tkome se ja ne sviđam (jedan manje više) ali ako se skupi tako 10 komada neće mi biti svejedno i htjet ću preispitati svoje znanje.

                    Uz sve to po mojim iskustvima što sam vidio na primjerima takvih foruma di se ocjenjuje mora se navesti razlog zašto plus a zašto minus.......

                    Mislim da sam sistam ocjenjivanja je dosta dobar, vjeruj mi.....

                    Na kraju krajeva možemo barem probati pa ako vidimo da to ne šljaka lakše je pobrisati nego ga uvesti.

                    A šta kažeš kelly kakav je onda ovaj sistem dobijanja statusa zeleni, junior.......po meni je ovo puno gore jer često smo svjedoci napucavanja scora radi Mr. Olympia a u mnogim primjerima takve zeleni može školovati.

                    Možemo preoblikovati te statuse jednim glasovanjem pa to glasovanje svaki mjesec ponavljati zbog novih članova tko zaslužuje da dobije status Mr. Olympia ili zeleni......recimo ovo bi bila druga vrijanta na istu temu.........
                    Pa evo i ja pozivam sve forumaše da daju svoje mišljenje o ovome i svoje prijedloge, pa ćemo uzeti najbolje rješenje...
                    Treba sagledati sve dobre i loše strane takve ideje.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bodovanje članova?!

                      ne vidim u ovome nikakav problem. Ista stvar kao glasanje u saboru.
                      http://therealnews.com

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bodovanje članova?!

                        Ja sam isto ZA treba pokušati svakako....
                        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bodovanje članova?!

                          Originally posted by Svarcika
                          npr. Kizo napise neki post npr. o glikemijskom indexu koji je tocan i dodje neki padobranac i kaze to nije tocno i navede svoje glupo misljenje koje naravno nije tocno i da kizi negativan bod
                          i onda dode kizo i bana majmuna a sebi upise 100 pluseva

                          u principu ovo za bodovanje je ok,ali ja bi to ogranicio da ne moze svatko ocjenjivat,vec samo pr.forumasi s preko 1000 postova il tak nes.
                          manje je mogucnosti da je neki padobranac/troll s preko 1000 postova,jedino ak nije jako uporan,jer ipak treba 1000 postova napisat.


                          edit:i da svatko moze vidjet tko mu je dao pluseve a ko minuse
                          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bodovanje članova?!

                            Postovi se najviše nabijaju u temi Šta slušate.
                            Možda bi bilo dobro da se postovi u nekim podforumima ne broje, npr: Mjuza, Novi članovi itd.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bodovanje članova?!

                              Originally posted by kelly
                              Postovi se najviše nabijaju u temi Šta slušate.
                              Možda bi bilo dobro da se postovi u nekim podforumima ne broje, npr: Mjuza, Novi članovi itd.

                              onda bi neki imali 5 postova.
                              Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                              Comment

                              Working...
                              X