Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

    mcdonalds-olympics.jpg

    McDonald’sovi restorani su simbol lošeg zdravlja, s njihovim McNuggetsima koji ponajviše sadrže kemikalije koje se koriste u implatantima za grudi i sa glupim ljepilom. Zbog čega su, dakle, službenici Olimpijskih igara prihvatili lanac restorana kao službeni restoran olimpijade?

    Uzevši u obzir da Olimpijske igre predstavljaju neke od sportaša diljem planeta koji su u najboljoj kondiciji, čini se prilično bizarnim da bi lice cijelog događaja trebao biti Ronald McDonald.

    Uz medijsko mahanje oko Olimpijskih igara, lako je uvidjeti zbog čega je McDonald’s i dalje glavni sponzor (koji inkasira novac više od 35 godina). Prilika za masovni marketing je predstavljena tvrtci koja se uključuje u usklađivanje s „zdravim“ događajem osoba u vrhnskoj formi. U stvari, McDonald’s žanje prednosti kada neki od najnagrađivanijih olimpijskih finalista žvaču njihove frankenburgere povezane s bolestima. Izvješteno je da se najnagrađivaniji olimpijski finalist Michael Phelps prežderavao u McDonald’su nakon osvajanja zlatne medalje na Olimpijadi.

    Phelps i kolega, dobitnik zlatne medalje, Ricky Berens su navodno pojeli otrovnu gozbu od dva Quarter Poundersa sa sirom, jednog šestodijelnog obroka McNuggeta (od kojih svaki sadrži 7 različitih sastojaka za sastavljanje lažnog pilećeg „mesa“), srednji McFlurry i dva obroka prženih krumpirića srednje veličine.

    Sjajna vijest za McDonald’s, loša za promatrače.

    McDonald’s brza prehrana je kroz znanstvena istraživanja povezana s depresijom kod ljudi koji su jeli brzu hranu i za 51 % bili depresivniji od onih koji konzumiraju malo ili nimalo takve hrane.

    McDonald’s je također bio vrlo kritiziran zbog uključivanja „ružičaste sluzi“ u svoje proizvode, što je u svojoj osnovi staro mesto uronjeno u amonijev hidroksid. A to i nije ono najgore od svega.

    Drugi pogled na popularne McNuggetse pokazuje zbog čega McDonald’sova hrana sadrži neke od najviše zabrinjavajućih kemikalija u cijeloj industriji hrane. Vrstu koju bi sportaši i gledatelji koji pokušavaju živjeti zdravim načinom života trebali izbjegavati pod svaku cijenu.

    McNuggets sadrže dugačak popis sastojaka, uključujući autolizirani ekstrakt kvasca (slično MSG-u), dimetilpolisiloksan (vrsta silikona koji je izdvojen kao tvar u implantatu za grudi zbog skrbi za sigurnost), ulje šafranike (vrlo često GMO) i naravno butil hidrokinon (derivat nafte kako bi se „očuvala svježina“).

    Dakle, zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara? Čini se da se tvrtka očajnički želi povezati sa sportskim događanjima kako bi se predstavila kao zdravstveno svjestan lanac dok je u stvarnosti on jedan od najvećih uzgajivača bolesti u SAD.

    Ali, naravno, njihovi upravitelji vole misliti drugačije. U objavi za medije o tome kako McDonald’s „brine za vaše zdravlje“ pri krpanju uz uspjeh Olimpijskih igara, jedan od direktora izjavljuje:

    Klijenti McDonald’s vide kao odgovoran brand kojem se može vjerovati i koji je u toku s njihovim načinom života.

    Može li biti očitije od ovoga koliko malo ova tvrtka u stvari brine o vašem zdravlju? McDonald’s ne bi smio biti službeni restoran bilo kojeg događaja ili organizacije koja bi trebla predstavljati zdravlje i dobru formu diljem planeta.

    http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ra/#more-22206
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?


    Zamisli kad ti se to šmeće taloži u žilama i koći protok i smanjuje funkcionalnost... Isto dešava s mozgom. A ljudi blenu i negiraju porast bolesti i zaglupljenje populacije... Hrana, voda, zrak i informacije onaj ko to kontrolira kontrolira populaciju, tj. njihovo zdravlje i obrazovanje i inteligenciju. To me pocjeća na onu teoriju zavjere: "Population reduction" "We will use food as a weapon" aj bolje to nego bolesti i ratovi, a i kako ono kažu to je samo čišćenje zle krvi...

    Comment


    • #3
      Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

      To je kao i na EURU 2012, među glavnim sponzorima su bili McDonald's i Coca-Cola!
      Zar im je to promocija zdravog života?

      Comment


      • #4
        Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

        Al' najbolja fora s McDonaldsom je njihova web stranica: http://www.mcdonalds.hr/. Ako ju idete citati, ispada da je to najzdraviji moguci obrok kojega mozete pojesti. Odite gore na "Najčešća pitanja" i pogledajte sto tamo pise. Ako je istina, ja se od sutra hranim iskljucivo u Mc Donaldsu, no to je sve pre pre dobro da bi bilo istinito.
        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
        Napreduje se... Avatar^^

        Comment


        • #5
          Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

          Naše ulje ima najnižu moguću razinu transmasnih kiselina od samo 2%. Radi se o vrhunskom ulju mješavine suncokretovog i repičinog biljnog ulja koju su razvili najveći svjetski stručnjaci upravo kako bi osigurali da ne podiže zasićene masne kiseline i ne mijenja okus hrane. Tko još tako brine o pripremi svojih sastojaka?

          Možete biti posve sigurni da su svi naši mesni proizvodi provjerena porijekla i vrhunske kvalitete jer prolaze detaljne kontrole kako bi ispunili stroge standarde i zajamčili zdravstvenu ispravnost. Tko još tako brine o svojim hamburgerima?

          Mnogi ne znaju ali naši pileći medaljoni Chicken McNuggets sastoje se od 100% pilećih prsa vrhunske kvalitete.
          Mesu se dodaju samo sol i začini te se zatim panira i potpuno termički obrađuje prženjem u visokokvalitetnom biljnom ulju od suncokreta i uljane repice u kontroliranim uvjetima, uvijek pri istoj temperaturi i jednakom vremenu prženja. Tko još tako brine o svojim pilećim medaljonima?

          ... U prosjeku, Chicken McNuggets McMenu koji se sastoji od 6 pilećih medaljona, srednjeg gaziranog pića i srednjeg pommes fritesa ima kalorijsku vrijednost oko 930 Kcal.

          "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

          Comment


          • #6
            Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

            Al iskreno, aj koja je razlika mcdonalds il konzum koj, uvozi svinjetinu, odakle ono? Iz Kine. + još današnja stoka je pod hormonima + još ih hrane smećem i njima nezdravom hranom, hmm nije li tako i nastalo kravlje ludilo, a kolko je samo bilo još i u vjestima informacija čime ih sve hrane... uživajte u mesu iz trgovaćkih lanaca 19,99kg... bolesene životinje + bolesne gmo (genetski nestabilne) biljke sa smanjenim nutritivnim vrijednostima, koje ljepo izgledaju a okus đubre... = bolesni ljudi

            Kolko ja znam, na gmo neidu ni bolesti ni bakterije ni nametnici... inaće to je ista stvar s otrovnim smjesama niko ih u prirodi ne dira, dakle nije li gmo onda otrov...?
            Aj na placu se nađe voća da bude crljivo sa unutra živim crvom, i više puta punijim i boljim okusom (zna crv što valja)
            uživaj u svom mesu iz trgovačkih lanaca te dobar tek!

            Comment


            • #7
              Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

              Originally posted by Ant0ni0 View Post
              To je kao i na EURU 2012, među glavnim sponzorima su bili McDonald's i Coca-Cola!
              Zar im je to promocija zdravog života?
              Pa ja neznam da je uefa promovirala zdrav život,možda i je ali ja nisam vidio.
              Nekužim čemu čuđenje i da ste toliko frapirani,pa sve se vrti oko love,oni su enormne pipe novca za uefu,a njih vjerujte mi briga što coca cola nije baš zdrava ili big mac.I ford je sponzor pa šta se na njega ne obrušite jer njihovi auti štete okolišu i nama izravno ispuštajući otrovne plinove???Sve je bit da se zaradi a ne pita se kako!

              Comment


              • #8
                Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?



                Točko tako, ne budite naivni, sve se vrti oko love i profita..za koji to lanac zdrave hrane znate na globalnoj razini..ja ne znam nijedan, a tako ni većina ljudi..ovakav način života, zdrav, ne provodi 1% ljudi u RH, a da ne govorimo o SAD-u, itd. Dok se god ne promijeni način razmišljanja ljudi o životu i zdravlju, i dalje ćemo gledati njihov znak na stadionima, plivalištima, i svim ostalim mjestima koja mogu kupiti novcem..
                Simplify.

                There are no shortcuts to any place worth going.

                ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                HARDER.


                Comment


                • #9
                  Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                  ma kakvi zdravi zivoti..samo pare
                  ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                    Ma netreba nama McDonald's mi imamo Konzum.
                    http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...-svjeze_319342

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                      Originally posted by pava View Post
                      Ma netreba nama McDonald's mi imamo Konzum.
                      http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...-svjeze_319342
                      Nisu ništa puno bolji ni drugi trgovački lanci. Sjećam se prije nekoliko godina one velike afere u Kauflandu oko starog mesa, a ima još puno toga što se ne piše...
                      Jedini trgovački lanac koji svaki put ima lijepo meso je Interspar (barem u one koje ja idem), inače što se tiče mesa treba odjeb.at sve te trgovačke lance i kupiti u provjerenoj mesnici...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                        meni nije jasno zašto uopće kupujete meso u trgovini...pa više nego duplo je skuplje...npr. pileća prsa u konzumu 59kn/kg, dok je u mesnici 27kn.
                        I know i can be what i wanna be,
                        if i work hard at it,
                        i'll be where i wanna be
                        i know i can, i know i can <3

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                          27 kn, 1 kg pilećih prsa? Tog u Zagrebu nema nigdje...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                            Pogledaj malo po mesnicama... i u perutnini zna biti 29,99kn...isto i vindija - koka... a u osijeku, u večini mesnica je oko 26-7-8kn
                            I know i can be what i wanna be,
                            if i work hard at it,
                            i'll be where i wanna be
                            i know i can, i know i can <3

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zbog čega je McDonald’s službeni restoran Olimpijskih igara?

                              Ja sam najjeftinije našao za 40 kn. Moguće da je Zagreb skuplji od Osijeka.

                              Comment

                              Working...
                              X