Announcement

Collapse
No announcement yet.

Antarktik se topi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Antarktik se topi

    Originally posted by ruky
    Originally posted by Stjep
    kad ce bit ponovo ledeno doba
    po jednom dokumentarcu koji sam gledao pocinje za 40-50 god


    nekako mi zvuci smjesno da za 50godine pocinje

    Comment


    • #17
      Re: Antarktik se topi

      ovo je isto iz glave neda mi se provjeravati informacije. postoje neka jezera brijem u sibiru koja sadrze abnormalne kolicine metana (brijem da je metan) i pocela su se topiti. ona kada se otope i oslobode taj metan gotovo momentalno ce za****** ozonski omotac i krenuti ce jos brze topljenje lada na zemlji.
      dosta dokumentaraca danas su radeni na senzacionalisticki nacin tako da je pitanje koliko ima istine u tome
      Imam disleksiju

      Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

      Comment


      • #18
        Re: Antarktik se topi

        ajd sto se dize nivo mora neg sto se promjeni klima skroz na skroz ja ne pamtim evo u bosni januar da je bio ovakav bez snjega to snjega bude po 2 metra evo sad jedva kisa pada ko proljece otapanje ne donosi samo potop vec jos mnogo drugih promjena koje ce itekako uticat na covjekov zivot

        Comment


        • #19
          Re: Antarktik se topi

          Originally posted by ruky
          ovo je isto iz glave neda mi se provjeravati informacije. postoje neka jezera brijem u sibiru koja sadrze abnormalne kolicine metana (brijem da je metan) i pocela su se topiti. ona kada se otope i oslobode taj metan gotovo momentalno ce za****** ozonski omotac i krenuti ce jos brze topljenje lada na zemlji.
          dosta dokumentaraca danas su radeni na senzacionalisticki nacin tako da je pitanje koliko ima istine u tome
          Ovo prvi put čujem da jezera sadrže metan...metan je zemni plin u nalazi se u Zemljinoj površini,a kolko ja znam u smjesi sa zrakom je eksplozivan...uglavnom,istina je da se događaju poremećaji u klimi...Ljudi su stvorili previše CO2 u atmosferi radi ispušnih plinova...i ono kaj nam se sad događa je rezultat efekta staklenika jer kisik ne može slobodno odlaziti u atmosferu zbog ispušnih plinova...a po mom mišljenju treba djelovati ekspresno,odnosno odmah da se pokuša popraviti načinjena šteta...zanimljiva je priča s olovom...industrijska revolucija,motor s unutarnjim sagorijevanjem počela je masovna proizvodnja olova,zatim 1. svjetski rat gdje je također olovo jako puno korišteno,a onda su ljudi shvatili da je olovo jako štetno i na karaju svega smrtonosno-odlučili su reducirati njegovu primjenu u industriji i proizvodnji.Začudo jako nam je dobro pošlo za rukom i smanjili smo količinu olova u svijetu(koje se koristi u industriji općenito) na minimum.Poanta je u tome da smo mi sposobni zabrljati stvari,ali onda kad zagusti,te iste stvari popraviti i posložiti na svoje mjesto.Otapanje leda na Arktiku za koji su znanstvenici mislili da je siguran također je jedna od tih posljedica ispušnih plinova...Ono što je zabrinjavajuće jest da su satelitima zabilježeni odroni leda koji imaju površinu polovice SAD-a u samo 3 dana!!!rezultat-povišenje razine mora i direktno stradanje gradova na obali...najbolji primjer je New York,a gdje su tek Rotterdam,London,Marseille,L.A.????o onomu kaj bi bilo dalje uopće me strah pomišljati...:S
          A gde su noge?

          Comment

          Working...
          X