Announcement

Collapse
No announcement yet.

Once brothers - Nekoć braća

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Once brothers - Nekoć braća

    NEKOĆ BRAĆA
    Michael Tolajian

    Ovaj film govori o dvojici košarkaša iz NBA lige, Vladi Divcu i Draženu Petroviću, koji su isprva bili stranci, zatim suigrači, cimeri, prijatelji, iznimni košarkaši, da bi se poslije otuđili. Nekoć braća, kasnije neprijatelji – njihovo zajedništvo u jugoslavenskoj reprezentaciji i imigrantsko iskustvo u Americi srušio je rat koji ih je odredio prema srpskim, odnosno hrvatskim korijenima. Dirljiva je to priča, priča koja se doima kao da se trebala spriječiti, a ujedno se čini potpuno neizbježnom. Autorova je zasluga što nam je omogućio da s projekcije izađemo shvaćajući i poštujući osjećaje i postupke obojice. Film ‘Nekoć braća’ režirao je Michael Tolajian, no proizlazi iz srca Vlade Divca, pripovjedača filma koji se prisjeća svojih početaka u mirnome srpskom rodnom gradiću, teretani gdje je trenirala jugoslavenska reprezentacija, hotelu u Los Angelesu koji mu je bio prvi dom u Americi, do ulica zagrebačkog centra grada, kamo Divac nije kročio otkako je 1991. izbio rat.



    Sad je neki dan bio na telki, po meni odličan i dosta dirljiv dokumentarac. Jedino sto ljudi pricaju da je divac dao snimit ovaj film kako bi promovirao samog sebe i da je sve to cista laz... pa sto vi mislite o tome. Ko nije pogledo, preporucam da pogleda.

  • #2
    Re: Once brothers - Nekoć braća

    Film je dobar, pomalo dirljiv, no to mu je i poanta....Sada svi pljuju po Divcu...pogotovo ovi naši dežurni nacionalisti Arapović i Stojković.....ispada da oni nešto znaju, a da su Biserka, Aco (majka i brat od Dražena), Rađa i Kukoč glupi i da ne kuže što je bilo između Dražena i Divca...
    U svakom slučaju Divac je pokazao da je čovjek,pokazao je dozu kajanja, nadam se potpuno iskreno.
    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

    Comment


    • #3
      Re: Once brothers - Nekoć braća

      Odlican dokumentarac! Zbilja dirljiv! Samo mi je Arapovic na kraju zbilja ujebo cijeli dokumentarac... Divac se isprica za sve, objasni da nije tako mislio itd. i onda ga Arapovic popljuje...
      Takode malo mi je glupo sto je to snimano prvenstveno za americku publiku, a puca njima kakav je tu rat bio, pa su onda sami rat stisnuli u "Izbio je rat, krive su sve strane i sve su strane radile zlocine." To su trebali bolje razradit.
      No najbitnije da je to jos jedna posveta Drazenu Petrovicu, definitivno jednom od najvecih kosarkasa svih vremena!
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Once brothers - Nekoć braća

        Jedan od boljih dokumentaraca.Ali morate imati na umu da je rađen za američko tržište,neka pitanja su ostala otvorena
        A gde su noge?

        Comment


        • #5
          Re: Once brothers - Nekoć braća

          Originally posted by Mackiel
          Jedan od boljih dokumentaraca.Ali morate imati na umu da je rađen za američko tržište,neka pitanja su ostala otvorena

          Koja pitanja su ostala otvorena?
          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

          Comment


          • #6
            Re: Once brothers - Nekoć braća

            pogledo sam prvih 20 minuta dokumentarca.
            divac ga je napravio zbog sebe.
            kao nije mislio ono gazenje hrvatske zastave, ma de koja laz. frajer je premazan svim mastima. srbin. pricao sam s jednim profesorom o tom filmu i on se slaze da je laz.
            Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

            Comment


            • #7
              Re: Once brothers - Nekoć braća

              To je tvoje mišljenje, ok. Pusti profesora...meni je moj rekao da ćemo u EU ući 2007godine
              A šta kažeš na to da što je rekao da bi isto tako bio i gazio srpsku zastavu
              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

              Comment


              • #8
                Re: Once brothers - Nekoć braća

                Originally posted by VelikiBlek
                Originally posted by Mackiel
                Jedan od boljih dokumentaraca.Ali morate imati na umu da je rađen za američko tržište,neka pitanja su ostala otvorena

                Koja pitanja su ostala otvorena?
                Pa nikad nismo niti nećemo čuti Draženovu verziju priče u potpunosti.Onda me zanima zašto su mediji u obje strane prenapuhali priču,na jednoj strani Divac četnik,a na drugoj heroj.I zanima me općenito za rat,svi su suzdržano o tome pričali,a desilo se.Tu se po meni nadovezuje jedna druga dimenzija priče koja ne ulazi u film,a to su pitanja iz rata.Zašto se Tuđman u nekim situacijama postavio kak ose postavio i prskrbio nekim generalima titulu agresora(općenito mislim na situaciju za koju se nama sudi u Haagu,kao da mi sada ispadamo agresori)itd.Nije to sda za ovu temu,a u politiku se neću baš previše pačovati.Vrijeme će pokazati svoje
                A gde su noge?

                Comment


                • #9
                  Re: Once brothers - Nekoć braća

                  cekaj ti mislis da bi on gazio srpsku zastavu???
                  dokumentarac vrijedi pogledat osobito mi koji te neke stvari nismo mogli dozivit ali mislim da je puno stari jako ljepo upakirano u korist divcevu!! al ok nemam nista protiv ja sam ga pogledo radi Drazena!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Once brothers - Nekoć braća

                    Mackiel
                    Koga boli racku za Tuđmana i generale...istina da je rat lajtmotiv ovog dokumentarca, ali poanta je njihov odnos....Draže i Divca...Misliš da njihov odnos bolje zna njegov dobar prijatelj Stojko Vranković (veliki Hrvat btw , samnom zatvara narodnjačke klubove) ili Draženova majka i brat...pa čuo si da je Dražen s majkom razgovarao svaku večer....valjda ona zna više od svih nas...a ona vjeruje Divcu

                    Gargamel
                    Ne znam dal bi on gazio srpsku zastavu, postavio sam hipotetsko pitanje...on je rekao da se deklarirao kao jugoslaven i da bi iz tog razloga jednako gazio i hrvatsku i srpsku i makedonsku zastavu....
                    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Once brothers - Nekoć braća

                      Originally posted by VelikiBlek
                      Mackiel
                      Koga boli racku za Tuđmana i generale...istina da je rat lajtmotiv ovog dokumentarca, ali poanta je njihov odnos....Draže i Divca...Misliš da njihov odnos bolje zna njegov dobar prijatelj Stojko Vranković (veliki Hrvat btw , samnom zatvara narodnjačke klubove) ili Draženova majka i brat...pa čuo si da je Dražen s majkom razgovarao svaku večer....valjda ona zna više od svih nas...a ona vjeruje Divcu

                      Gargamel
                      Ne znam dal bi on gazio srpsku zastavu, postavio sam hipotetsko pitanje...on je rekao da se deklarirao kao jugoslaven i da bi iz tog razloga jednako gazio i hrvatsku i srpsku i makedonsku zastavu....
                      Ima istine u tome kaj veliš Blek.Al opet,ko smo mi da mu sudimo?Najbolje on zna svoju situaciju i jel se izlagao ili nije,ako je,njemu na dušu,meni ni iz đepa ni u đep.Nemam niš protiv njega ali se moglo čuti kak on "brani" svoj narod kad je rekao da su zločini činjeni s obje strane i da je to velik gubitak za obje strane.Žalosno je kaj oni razmišljaju kao žrtve,ali svi do jednoga.Pazi,oni su nas napali i dan danas oni ne priznaju(ili rijetko tko priznaje) da su oni prvi počeli.Srbi smatraju da su imali povod za oružani napad jer smo kao mi počeli prvi-time kaj smo proglasili neovisnost i srušili državu koja je kao takva utemeljena još 1918.Mislim o tome se može pričati danima i noćima,ali očito je da su slike još svježe i da rane još bole.Činjenica je da je to bio najkrvaviji sukob nakon 2. svj rata i da je oko 100.000 ljudi poginulo a milijun je izbjeglo.Ali zašto i dan danas onda postoje oni glupavi komentari na jutubu kad se svađaju i viču jedan drugom četnik i ustaša.Zake je onaj dečko kad se zaustavio pred kamerom i pitao jel to Divac onda zaturio nos u kameru i rekao četnik?Smeta me puno stvari,ali mislim da nisam kompetentan da ulazim u daljnje rasprave jer mi je onda još mam rit brisala dok su ljudi ginuli da bi ja danas mogel pod hrvatskom zastavom i u slobodnoj državi kopati nos ne razmišljajući o takvim stvarima.Samo kažem,da me žaloste,to je sve
                      A gde su noge?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Once brothers - Nekoć braća

                        Originally posted by Boban
                        pogledo sam prvih 20 minuta dokumentarca.
                        divac ga je napravio zbog sebe.
                        kao nije mislio ono gazenje hrvatske zastave, ma de koja laz. frajer je premazan svim mastima. srbin. pricao sam s jednim profesorom o tom filmu i on se slaze da je laz.
                        Ako sam dobro vidio snimku nije ju gazio nego sam bacio
                        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                        Napreduje se... Avatar^^

                        Comment


                        • #13
                          Re: Once brothers - Nekoć braća

                          Originally posted by gargamel69
                          cekaj ti mislis da bi on gazio srpsku zastavu???
                          dokumentarac vrijedi pogledat osobito mi koji te neke stvari nismo mogli dozivit ali mislim da je puno stari jako ljepo upakirano u korist divcevu!! al ok nemam nista protiv ja sam ga pogledo radi Drazena!
                          +1
                          Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Once brothers - Nekoć braća

                            i onda pogine u duji.....

                            Comment

                            Working...
                            X