Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uvoz - zastupništvo za suplemente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uvoz - zastupništvo za suplemente

    Da li mi netko može reči (iz vlastitog iskustva) koja je procedura prilikom uvoza suplemenata tj. zastupništva??
    Htio bih uvoziti suplemente jedne američke firme pa me zanima (recimo da sam sa njima u kontaktu) kako i gdje dobiti odobrenje za uvoz??Ministarstvo zdravstva...??Da li se prije samog uvoza slanjem mail-a državnoj ustanovi sa opisom sastava proizvoda može saznati da li če on biti moguče prodavati prije bilo kakvih financijskih troškova?

    Hvala!

  • #2
    Re: UVOZ-ZASTUPNIŠTVO za suplemente

    NAPUTCI VEZANI ZA NOTIFIKACIJU DODATAKA PREHRANI PRI MINISTARSTVU ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI

    http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... sZwDA_tG2w

    i ovo
    http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a

    ukratko:
    hebena procedura, treba puno proučavati, ispitivati ili si platiti konzultanta; svi hoće zeznut i carina, i država i štatijaznam; po artiklu se plaća 2300kn samo za notifikaciju, i još oko tolko za analitičko izvješće...to je sve što znam i što se sjećam
    "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

    Comment


    • #3
      Re: Uvoz - zastupništvo za suplemente

      zaboravih dodati,
      naime, htjela sam uvesti bio-uzgoj proteine bez dodataka iz Amerike i kad sam tjednima saznalavla što, kako, koliko i kuda, te uvidjela koliko love i vremena treba prije samog čina uvoza, a da ne govorim o carinskim pristojbama i dačama i nedačama, pustila me i prošla volja;
      čekam bolja vremena kad ću bit toliko bogata da ću platit nekog da to napravi sve za mene a ja ću samo plandovat, bildat i lokat bio-uzgoj proteine
      "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

      Comment


      • #4
        Re: Uvoz - zastupništvo za suplemente

        ako se zelis uciti uvoziti po povoljnijim cijenama, pravac kina i tamo naruci kontejner stvari za cijenu cunga lunge i prodaj ovdje. ostat ce ti dovoljno novaca da se upustis u uvoz ozbiljnijih stvari...
        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

        Comment


        • #5
          Re: Uvoz - zastupništvo za suplemente

          točno, jedino je pitanje na koliko problema če naiči kod takvog uvoza, obično su to stvari za malo veče mačore koji imaju neki back up.

          Comment

          Working...
          X