Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mljekari prosvjedi i izlivanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

    Originally posted by T.A.T.A. View Post
    Joooj šta volim ovakve kao ti i onaj fcb,pa ko ti brani da otvoriš firmu i bajo ubiri pare do mile volje,kad bi to bilo tako lako svi bi se bavili poljoprivredom i živili bi ko carevi,susdržite se od proljevanja vašeg primitivizma i ne znanja,ispadate totalno glupi i ne obrazovani.
    Ako nemožete skužiti neke stvari onda i ne komentirajte,stvar je u tome da su tim ljudima dužni aloo dužni znači oni su to zaradili samo im se treba dati,otvori firmicu lijepo pa nek ti uzmu vidio bi ja tebe jel bi ovako govorio.
    Nećemo mi daleko dogurati sa ovakvim mišljenjima jer uvjek naam je zelenija trava kod susjeda!
    pa već sam napisao da smo mi otvorili firmicu
    procitaj prvo prije nego komentiras

    glavno da mi ispadamo glupi...

    Comment


    • #17
      Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

      dio sa firmom se odnosi na citiranog,pročitao sam da si i ti otvorio firmicu,i super ubireš pare pa šta se onda buniš šta ljudima uzimaju??
      I da koju god firmicu imao eu fondovi imaju za sve predpristupne fondove za razvoj i razvitak,samo treba malo mučnuti glavom i bit če poticaja...

      Comment


      • #18
        Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

        Originally posted by T.A.T.A. View Post
        dio sa firmom se odnosi na citiranog,pročitao sam da si i ti otvorio firmicu,i super ubireš pare pa šta se onda buniš šta ljudima uzimaju??
        I da koju god firmicu imao eu fondovi imaju za sve predpristupne fondove za razvoj i razvitak,samo treba malo mučnuti glavom i bit če poticaja...
        pa dugovanja trebaju vratit, ali oni se ne bude zbog dugovanja, nego sto su smanjili proracun i sto će u buducnosti dobiti manje. a poznato je da masa poljoprivrednika na poticaje kupuje mercedese i bmw-ove
        Last edited by Stjep; 19-02-12, 19:04.

        Comment


        • #19
          Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

          ne bunim se ja, oni se bune
          ja sam samo iznio ovdje svoje vidjenje

          i nije za koju god firmicu, eu daje poticaje samo za proizvodne djelatnosti

          Comment


          • #20
            Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

            Joooj šta volim ovakve kao ti i onaj fcb,pa ko ti brani da otvoriš firmu i bajo ubiri pare do mile volje,kad bi to bilo tako lako svi bi se bavili poljoprivredom i živili bi ko carevi,susdržite se od proljevanja vašeg primitivizma
            primitivizam je što vecina njih prosipa mlijeko po ulici, bolje da su to mlijeko podjelili onima koji si nazalost ne mogu priuštiti, a kakvo je stanje sve če više biti takih.

            Comment


            • #21
              Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

              Originally posted by FcB View Post
              majko moja...
              to su primjeri

              a kupujes li novine?
              vozis li auto?
              ...
              hah, ne vozi on auto i ne cita novine, znaci ne osjeca trosak
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • #22
                Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

                Originally posted by Stjep View Post
                pa dugovanja trebaju vratit, ali oni se ne bude zbog dugovanja, nego sto su smanjili proracun i sto će u buducnosti dobiti manje. a poznato je da masa poljoprivrednika na poticaje kupuje mercedese i bmw-ove
                Ima istine da kupuju aute na doprinose ali takvi su rijetki i treba ih izolirati i kazniti,međuostaloga bune se jer je teška situacija a oni odkidaju od onih kojima je najteže ovako se krpa a sada ako poticaji odu još niže past će ispod praga isplativosti,više će koštati samo održavanje stoke mehanizacije i svega nego što se može prodajom podmiriti!

                Comment


                • #23
                  Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

                  Originally posted by T.A.T.A. View Post
                  Joooj šta volim ovakve kao ti i onaj fcb,pa ko ti brani da otvoriš firmu i bajo ubiri pare do mile volje,kad bi to bilo tako lako svi bi se bavili poljoprivredom i živili bi ko carevi,susdržite se od proljevanja vašeg primitivizma i ne znanja,ispadate totalno glupi i ne obrazovani.
                  Ako nemožete skužiti neke stvari onda i ne komentirajte,stvar je u tome da su tim ljudima dužni aloo dužni znači oni su to zaradili samo im se treba dati,otvori firmicu lijepo pa nek ti uzmu vidio bi ja tebe jel bi ovako govorio.
                  Nećemo mi daleko dogurati sa ovakvim mišljenjima jer uvjek naam je zelenija trava kod susjeda!
                  +1 deset znakova
                  slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

                    Originally posted by T.A.T.A. View Post
                    Ima istine da kupuju aute na doprinose ali takvi su rijetki i treba ih izolirati i kazniti,međuostaloga bune se jer je teška situacija a oni odkidaju od onih kojima je najteže ovako se krpa a sada ako poticaji odu još niže past će ispod praga isplativosti,više će koštati samo održavanje stoke mehanizacije i svega nego što se može prodajom podmiriti!
                    pa recesija je svima u hrv, zasto bi oni bili iznimka?
                    pa to sto je skupo odrzavanje mehanizacije, nije država kriva sto se kupuju traktori od par milijuna kuna za sto se trose novci od poticaja i onda normalno da nema novaca za nesto drugo. najlakse je ocekivat od drzave da ti pomaze, snađi se sam i prodaj to mlijeko negdje. a po po toj logici sto blokiraju ceste moze izaci i ovih 350 000 nezaposlenih ljudi

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

                      Originally posted by Stjep View Post
                      pa recesija je svima u hrv, zasto bi oni bili iznimka?
                      pa to sto je skupo odrzavanje mehanizacije, nije država kriva sto se kupuju traktori od par milijuna kuna za sto se trose novci od poticaja i onda normalno da nema novaca za nesto drugo. najlakse je ocekivat od drzave da ti pomaze, snađi se sam i prodaj to mlijeko negdje. a po po toj logici sto blokiraju ceste moze izaci i ovih 350 000 nezaposlenih ljudi
                      Ne može se prebacit odgovornost samo nea jednoga pojednica ili jednu ustanovu. Činjenica je da država ne radi previše na tome da bilo mljekari ili stočari mogu biti konkurentni ssa proizvodima koji se uvoze i prodaju diljem trgovina i velikih shoping centara. Naši prerađivači (hrvatske korporacije) kupuju mlijeko i meso iz vanan i onda ga reklamiraju kao domaće. Ovo je onda vezano na to a potrošača također nitko ne štiti. A država će kriviti ili prerađivača, ili uzgajivača i li čak prebaiti odgovornsot na samog potrošača sam oda ona sama nikad, nigdje nije odgovorna. Država upravo i psootj ida bi regulirala i svoju valstitio gospodrastvo učinilo jačim time i konkurentninm globalnom tržištu.

                      Te kad još dodam oda se konkretno mljeakri i prerađivači n mogu složit onda imamo ovo što imamo. Nažalost navjiše su pogođeni sami proizvođači jer ako žele živjeti morat će prihvatiti bilo koju cijneu, no to onda više nije život nego preživljavanje pod velikim uptinikom.

                      Ovo što se događa Grčkoj će se dogodit i nama samo u dužem roku kako ne bi osjetili jaki šok i time sukladno reagirali.
                      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mljekari prosvjedi i izlivanje

                        Da, slažem se u potpunosti.
                        Mene je iskreno sve to rastužilo s jedne strane.

                        U biti koliko god bilo do države, krive su firme koje otkupljuju mlijeko (Dukat i dr.) koje su smanjile te otkupne cijene.
                        Svaki dan putujem autoputom u Zg i ulazim s te istočne strane, danas nije blokirana glavna cesta, ali jučer sam zato izlazila pola sata duže iz grada i nije mi smetalo, neka prosvjeduju (ali čisto sumnjam da će još dugo jer su svi dobili prijave zbog kršenja reda)....

                        Svo to stanje ekonomije, pa što su napravili s poskupljenjem benzina. Barel je sad oko 120 dolara, a kad je bio i više, onda nije bila tako visoka cijena. Ali mi i s tim "imamo sreće", jer kod nas Vlada odlučuje o cijenama, pa samo neka dižu, ja ću još sporije voziti. Inače mi je potrošnja 8,5l, sad je pala na 7,4 i već sam uštedila i potrošila manje nego kad je cijena bila jeftinija + osjetno ima manje auta na cesti. To me isto zanima koliko će trajati s tim poskupljenjem...

                        "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                        Comment

                        Working...
                        X