Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kanada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kanada

    Dakle kao šta sam naslov kaže,doop...mi je voljena Hrvatska i rad za četiri tis.kn kn ,i pitanje oćeš li dobit plaću ili ne.Mislim ići u Kanadu šta prije,pročita sam već 240 str,na nekom forumu,ali opet neznam odakle krenuti.Šta znam da mi za početak treba za kartu i vizi oko 9000 kn i moraš imat sa sobom oko 2000 dolara kao dokaz ,da imaš novaca dok se ne snađeš.Ako itko zna bilo kakve informacije ili želi otić pa di puklo neka se javi ,bija bi mu zahvalan.Jedan poznanik mi je otiša ima par mjeseci radi dva posla,kao zaštitar u klubu odijelo laganini ,i trenira djecu ,čekam njegov mail za daljnje upute.Tako ako se ko priprema ić,ili zna nešto više neka mi se javi šta prije .Hvala ekipa
    Menky je napisao...
    Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

  • #2
    Re: Kanada

    znas naravno da je to samo kratkotrajno i da u kanadi ne mozes ostati duze jer nemas drzavljanstvo?

    ja sam planirao s frendovima otic tako u USA na 3 mjeseca, ali vise avanturisticki i da imam pricu a ne da bi zaradio..... jer kad zbrojis troskove i zaradu vratit ces se doma ili na nuli ili sa neznatnim plusom... ali...imat ces pricu
    Last edited by pekizggs; 15-12-12, 13:27.
    There is a price to pay for everything you gain.

    Comment


    • #3
      Re: Kanada

      Originally posted by robertost View Post
      treba za kartu i vizi oko 9000 kn i moraš imat sa sobom oko 2000 dolara kao dokaz ,da imaš novaca dok se ne snađeš
      Tko uspije danas ušparati 20000 kn njemu nije ni ovdje tako loše.

      a to što je susjedova trava uvijek zelenija ne znam kako da objasnim?

      inače slušam neki dan baš mislim u garderobi teretane 2 lika kako pričaju.
      Po razgovoru zaključujem da su vlasnici ugostiteljskih objekata. Priča jedan kako ga je dugogodišnji zaposlenik poslao u onu stvar i rekao kako neće više robovat njemu i kako ide van (mislim da u Njemačku) da konačno bude svoj čovjek i zaradi nešto.
      Nakon izvjesnog vremena se oni ponovo stretnu i pita gazda kako je u pečalbi? Kaže konobar odlično, plaća 1500€ u dan. Jedino što me stan košta 800 € i sve je skupo a tanjuri se peru na ruke a ima ih pun k.

      Drugim riječima istai drek. Jedina je razlika vjerujem u tome što se lakše nađe posao i nije depresija kao ovdje. Ali se i više naradiš i na kraju je pitanje jel ti šta ostane. Al eto bar se moš nagledat vrhunskog sporta
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #4
        Re: Kanada

        Meni se čini najbolja opcija za onog tko misli otići u inozemstvo odlazak na kruzer i onda se ovdje možeš vratiti nakon 6 mjeseci s dobrom lovom ako pametno raspolažeš i ne trošiš na gluposti.
        Ali čovjek treba biti spreman da neće tamo otići avanturistički ko Peki jer takvi odu s kruzera nakon 2 tjedna jer misle da će uživati kao gosti na kruzeru nego ćeš se naraditi ko konj i raditi uglavnom sve dane u tjednu. Da nebi bilo da trkeljam to mi je pričao frend koji se nedavno vratios kruzera, a i čitao sam po forumima.
        Btw, Roberto traže ti zaštitare na kruzerima pa ako trebaš više informacija javi se jer ja sam sebi gledao neke poslove za rad na kruzerima pa našao dosta toga.

        Comment


        • #5
          Re: Kanada

          Dakle zanima me ako je ko zainteresiran za Kanadu,nebi na kruzer nemogu toliko na moru bit.Druga stvar usavršija bi engleski ,možda francuski naučija ,i može se godinu dana ostat za početak.Kaže kolega nije loše ko može ušparat 20 tis kn,ako uzmeš u obzir da imam 28 god.radnog iskustva 9 godina ,i da živim sa roditeljima to je nula baš nula ,šta da imam ženu i djecu bija bi u minusu 50 tis.Dakle ako tko ide zna nešto više ,neka se javi ili na pm ,da popričamo ja sam odlučija i idem ,nemam šta izgubit.
          Menky je napisao...
          Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

          Comment


          • #6
            Re: Kanada

            Dakle prijatelju mi ostaje 1300 dolara misečno ,kad ti u Hrvatskoj uspije ostat od plaće 8000 kn misečno ,pa makar se naradija kao konj javi,osim ako nisi u saboru...
            Menky je napisao...
            Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

            Comment


            • #7
              Re: Kanada

              Imaš na ovoj stranici dosta o Kanadi, čak su se javljali i ljudi koji tamo žive i oni koji namjeravaju otići tamo pa traži: - http://www.facebook.com/pages/Mladi-...47839398634915

              Comment


              • #8
                Re: Kanada

                http://danas.net.hr/hrvatska/u-kanad...da-u-hrvatskoj
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Kanada

                  Da me žena natjera 50000 kn u minus pribio bi ju ki vola... šalim se malo

                  Razumijem ja tebe meštre i sve vas koji ne vidite svrhu ovokvog životarenja, ali mislim da je objest ljudi i sklonost neradu kreirala ovakovo stanje u kojem se nalazimo.
                  A sad, gle ironije, hoćemo ići negdje gdje se radi od jutra do mraka!?
                  Do duše ne radi se o našoj generaciji koja nas je uje_ala ali opet...
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kanada

                    - zanima me je li otisao ovaj u kanadu ?

                    Comment

                    Working...
                    X