Announcement

Collapse
No announcement yet.

iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

    Zanima dali je itko od ekipe s foruma radio kao konobar ili izbacivac negdje. nemam problema s lovom, starci mi daju kad mi treba. Al onako odradit koji vikend da se ima za supse, kave itd.

    kako uopce ide ta procedura, najvaznije iskustvo ili imaju neki tecajevi.
    Originally posted by Bilderčić
    Originally posted by Dehydronator
    sve do grama tjedno je natural
    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

  • #2
    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

    Ja sam konobar po struci i ne mogu nac nigdje posao
    Ali traze iskustvo svugdje najcesce.

    Comment


    • #3
      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

      U zagrebu da nemožeš naći posao konobara???jel to zahebancija ili???pa barem je u zagrebu nači posao puuuno lakše nego recimo u slavoniji.
      I ja sam radio kao konobar i posao je stvarno zanimljiv naučit ga dobro raditi i dalje je lakše.

      Comment


      • #4
        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

        I ja sam konobario u mladosti, mislim da je to većina nas prošla. Uvijek bude bakše a naučiš i kako se drpa...u svakom slučaju lijepo iskustvo.

        Za redara imaš visinu i masu ali mislim da takve mlade kao ti neće baš rado uzeti, jedva da si punoljetan.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

          Originally posted by T.A.T.A. View Post
          U zagrebu da nemožeš naći posao konobara???jel to zahebancija ili???pa barem je u zagrebu nači posao puuuno lakše nego recimo u slavoniji.
          I ja sam radio kao konobar i posao je stvarno zanimljiv naučit ga dobro raditi i dalje je lakše.
          Varaš se da je u Zagrebu lakše naći posao nego u nekom drugom gradu.
          99% poslodavaca traže iskustvo, a kako ga možemo imati kad nas nitko neće zaposliti jer smo mladi i nemamo iskustva?
          Užas, sve ozbiljnije mislim da odem iz Hrvatske!

          Comment


          • #6
            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

            Istina,i vecina trazi "konobarice" zato sto su napojnice bolje i "privlace" vise gostiju.
            Vec 4 mjeseca nemogu naci nikakav posao a kamoli u svojoj struci.
            To je zalosno.

            Comment


            • #7
              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

              Znate šta,nek me banaju ali serete,pričate taka sranja da to nije za vjerovati,to sam skužio kod purgera samo se oni bune da nemogu naći posao a svi dolaze u zagreb za poslom,pa kako onda oni mogu a vi tu domači ne možete??
              samo je vama ispod časti raditi nekakve druge ili možda teže poslove,ne serite da je posao naći u zg isto kao u drugim gradovima,jedete govna samo takva....

              Comment


              • #8
                Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                Od srca ti želim da završiš na burzi u Zagrebu pa da vidiš kako je naći posao u Zagrebu!
                Nisi u našoj koži pa ti je lako srat!
                I ovo što Nixa kaže je također istina, ženski rod još nekako može dobiti posao, ali mi muški jako, jako teško, a to mi je rekla i savjetnica na burzi, te da baš postoje poslodavci koji samo zapošljavaju ženski rod tako da ono što piše (m/ž) ne vrijedi u većini slučajeva već to piše zbog zakona!

                Comment


                • #9
                  Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                  Originally posted by Ant0ni0 View Post
                  Varaš se da je u Zagrebu lakše naći posao nego u nekom drugom gradu.
                  99% poslodavaca traže iskustvo, a kako ga možemo imati kad nas nitko neće zaposliti jer smo mladi i nemamo iskustva?
                  Užas, sve ozbiljnije mislim da odem iz Hrvatske!
                  Slažem se sa svime osim prve rečenice. Dolje ću pojasniti.

                  Originally posted by T.A.T.A. View Post
                  Znate šta,nek me banaju ali serete,pričate taka sranja da to nije za vjerovati,to sam skužio kod purgera samo se oni bune da nemogu naći posao a svi dolaze u zagreb za poslom,pa kako onda oni mogu a vi tu domači ne možete??
                  samo je vama ispod časti raditi nekakve druge ili možda teže poslove,ne serite da je posao naći u zg isto kao u drugim gradovima,jedete govna samo takva....
                  Dobro si rekao. Malo generaliziraš, ali dobro kažeš.
                  Zagrepčani su vrlo izbriljiva sorta (to je samo u većini slučajeva, ne i uvijek), dok jedan dečko/cura sa sela dolazi ciljano NAĆI POSAO.
                  Kako netko iz Zagreba praktički "čeka da uleti neki posao", ovaj hoda po okolo i traži ga.
                  Neki ljudi su jednostavno "gotovani" koji čekaju već pečeno jelo. Da ih se "nečiji netko sjeti i ubaci tam negdje".

                  U Zagrebu sigurno nije teže naći posao nego u drugim Hr gradovima, logika govori.
                  No kod konobarije (naročito u night clubovima) je iskustvo od iznimne važnosti (izgled i sve ostalo je sekundarno...mada vjerovali ili ne, i na to gledaju....seronje).
                  Ja ti garantiram, odi u 5 kluba koja ti se sviđaju (da želiš raditi tamo), bez iskustva, dobit češ šansu bar u jednom. Radio unutra šta radio. I iskoristi je.

                  Pazi, u subotu, dignem se u 7 ujutro, cijeli dan sam bio po gradu riješavao neke gluposti (trening, papiri ovi oni...bla bla), u 8 navečer otišao na posao, crnčio do 06:30h ujutro. Došao doma, zaspao u 07:20h, probudio se u 08:09h (49min spavanja) i već od 08:45 sam nosio fakin' antiktni namještaj (sve ormari, komode i sl.... po 150-250kg) skroz do 18h navečer! (imao sam jednu pauzu od 10min taman da pojedem 2 bureka odjednom....jer ničega nije bilo tog momenta u blizini, bolje jesti nego gladovati jer sam praktički padao u nesvjest od iscrpljenosti).

                  Evo, skroz do maloprije sam se navlačio po krevetu (radi svega toga), i danas ću propustiti trening i krenuti od sutra da si nebi žestoko uje'bo cns, sav sam u upalama.
                  Vježbao mind-muscle na svakoj stepenici

                  Iskren savjet od mene?
                  Odi tamo gdje želiš, zamoliš da ti pozovu voditelja, veliš mu kak/kaj...ovo ono... budi pozitivan, u petak te zove.
                  Riješeno...


                  EDIT:
                  Ant0ni0, ovo za lakoću pronalaženja posla govorim za konobariju, za ostale grane ne znam :/
                  Last edited by ScuderiaBull; 18-02-13, 14:08.
                  Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                  http://www.facebook.com/adoni.costo
                  http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                  http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                  Comment


                  • #10
                    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                    ^^ exactly


                    kada se javi prijeka potreba za poslom, nadje se (mi mladi, fizicki zdravi momci at least)


                    a sad sto nam fali malo i motivacije, i nije ti bas 100% potrebno jer ti roditelji cuvaju ledja parama itd., to je vec druga prica
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                      Evo da se ja ubacim kad smo vec kod konobarenja. Iako nisam nikad to javno spominjao vlasnik sam poveceg caffe bara.
                      Dali zaposljavam osobe bez iskustva? U praksi ne. Ali jako često sam znao dati šansu nekom tko je voljan i željan naučiti. Koliko je takvih stvarno naučilo? Jedan na deset.
                      Dali mi je problem naci radnika koji je iz moga grada? Je. Zasto? Jer mu se neda raditi, jer mu je tesko i jer mu je uvijek mala plaća.
                      S kakvim konobarima imam najbolja iskustva? Sa slavoncima. Jer taj kad dođe i pita za posao on ne pita za plaću, radno vrijeme ni što mu je opis posla, vec veze pregacu i crnci kao magarac da bi prezivljavao. E sad, poistovjecujem Zadrane sa Zagrebcanima jer je to ista pi.cka materina. Neda se nikom raditi i uvijek im neki k... smeta.
                      Evo moj konobar koji je radio kod mene studira u Zagrebu. Nije klasa ali je borac. Jel radi? Radi u nekom baru nocne i to za 400 kn/noc...
                      Ja se potpuno slazem s T.A.T.O.M ali bas potpuno... jer Zagreb je ogroman i onaj tko hoce, ALI BAS HOCE RADITI taj ce se snaci i uvaliti negdje.
                      Razlika između Zagrebčanina i Slavonca?
                      Slavonac ce obilaziti barove i pitati za posao, ostaviti kontakt ako zatreba i ici traziti dalje a sto ce napraviti Zagrebčanin?
                      Čekati da mu netko ponudi posao...
                      Najlakse je plakati i kukati '' nemam posao'' ... ja ruku stavljam u vatru da od 400.000 nezaposlenih Hrvata barem 300.000 moli Boga da ne nađe posao....to je tako, takav smo narod.

                      Nemas iskustva? Prijedlog...
                      Odi u neki bar i pitaj za posao. Ukoliko traze i treba im pomoc reci da nemas iskustva i da si voljan nauciti. Da ces biti na probnom radu 2 tjedna i da ne trebas biti placen. Ako bas budes imao volje i zelje nesto ces nauciti pa cak i ako te vlasnik ne ostavi poslije ta dva tjedna ti si opet bogatiji za ta dva tjedna i na sljedecoj destinaciji ces znati nesto vise. Pa cak i ako tamo izgubis 2 tjedna i potjeraju te ti si bogatiji za mjesec dana iskustva i vec na trecoj destinaciji mozes reci da znas i mozes se pokazati dobar.
                      Tako se decki moji stjece iskustvo, kadkad moras gubiti da bi na kraju profitirao.

                      Comment


                      • #12
                        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                        Evo ga,
                        Titikaka vam je sve rekao (čitaj "ponovio šta sam ja rekao")
                        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                        http://www.facebook.com/adoni.costo
                        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                        Comment


                        • #13
                          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                          Da necitiram sve,prvo ja tebi želim da ti završiš na burzi u požegi,vukovaru,sl.brodu... pa ćeš onda odućiti dići sidro i doći u zg za poslom.
                          Na ovakva sranja sam totalno osjetljiv,slažem se sa ferarrijem i wtf-om.Kad je sezona koju p.m. sjedite u zagrebu???
                          marš na more raditi ako toliko silno želiš raditi,pogotovo konobarenje,bez 25 000 kuna se ne vračaš to ti garantiram,ali ćeš i raditi nećeš drkati k.... i neznam šta.pol zagreba ide na more pola ostaje i onda se bunite kako nema posla,ma mrš stoko.
                          Ja sam iz slavonije i točno znam kakvo je tamo stanje ovdje je pet puta bolje,moja djevojka je došla zamnom u zg odnosno došla je prije,iz požege je našla posao došla na razgovor vratila se nazad po stvari i za zagreb preksutra imala posao,u tri godine promjenila je poslova i poslova,konobarila je,prodavala knjige od vrata do vrata po nekakvim kvazi poznatim centrima,vaflima...
                          a hoćeš da ti kažem zašto,zato jer je morala skup samnom platiti stanarinu,režije,staviti si nešto u usta...I evo sad je voditelj dvije trgovine,ostavio joj šef cijeli posao i pokupio se i otišao na godišnji mjesec dana u kinu,ona vodi sve jer je naučila na prijašnjim poslovima,radila je 3mj kod njega on ju vidio da super radi i od tada je to što je.I ja joj skidam kapu za to.
                          a vas boli kita jer te mama hrani neplačaš ništa i naravno teško je naći posao,zato nabijem i tebe i sve koji govore kako je teško nači posao u zagrebu.
                          Nije da hvalim svoj kraj ali mi slavonci želimo i hoćemo raditi,samo nam daj posla jer smo naučeni,ja od svoje 5 godine radim što sa svojim ocem što sastrane,nisam zarađivao ali sam naučio raditi,pitaj sve slavonce što su metlice i dali su išli u njih,treba vas poslati na takav posao da vidite šta je krvavo zarađenih 100kuna.
                          A i evo moj primjer kako sam bez iskuustva dobio posao,oglas naravno javio sam se došao i rekao "iskreno nemam prevelikog iskustva ali voljan sam naučiti i brzo učim" od sutra sam radio,i zahvaljujem se gospodinu makar više nisam tamo jer sam upao u kafić koji je bio prvoklasni i bio je picajzla za sve ali sam naučio na najboljemu i od tad znam raditi bilo gdje.
                          A što je ferari rekao za rađenje,ja sam jedanput konobario 24h u komadu ako sam to preživio a jesam ostalo je pičkin dim!
                          Last edited by T.A.T.A.; 18-02-13, 14:53.

                          Comment


                          • #14
                            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                            Kad ste već kod podjela tko je ljen, a tko nije mogu reći kao Zagrepčanin da su Slavonci i Zagorci jedni od najvrijednijih, a Dalmatinci i Zagrepčani jedni od najljenijih ljudi, ali isto tako ne valja sve osobe stavljati u isti koš pa sad zato što je netko Zagrepčanin i nema posao da je odmah ljen! To mogu reći zato jer sam obavljao praksu u jednoj velikoj firmi gdje su radili ljudi iz svih krajeva Lijepe naše.
                            I eto, ja npr. sad imam neko iskustvo jer ipak sam radio posao za kojeg sam završio školu 4 godine bez obzira što je to bila praksa i radio sam kao da sam bio zaposlen meni to sad ništa ne vrijedi jer mi to ne piše u radnoj knjižici i na kraju ispada da nemam nikakvog iskustva i da ništa ne znam.
                            Vi koji ste zaposleni, vjerujte mi da je najlakše zaposlenom čovjeku pljuvati po nezaposlenome, ali kad si nezaposlen tek onda vidiš koliko je teško naći posao! I ja kad sam završavao školu i dobro živio sam mislio da su na burzi samo ljenčine, a sad kad sam i ja među njima vidim koliko je teško dobiti i najobičniji posao zato vas molim da ne pričate da su ljenčine na burzi jer ja nemam pravo ni na besplatan prijevoz niti na ikakvu novčanu naknadu!


                            Originally posted by ScuderiaBull View Post
                            EDIT:
                            Ant0ni0, ovo za lakoću pronalaženja posla govorim za konobariju, za ostale grane ne znam :/
                            Ja govorim općenito o poslovima da je u današnje vrijeme teško naći neki posao jer ne tražim samo da je posao struka koju sam završio nego bilo što.
                            Od skladištara, građevinara, prodavača do vozača itd.

                            Comment


                            • #15
                              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                              Antonio nije lako biti na burzi i biti bez posla i sad bi ti rekao da mi te žao... Ali necu.. Znas zasto? Kad mi kazes da si obisao 50 caffe barova/restorana/night clubova i nisi uspio pronaci nista za sebe onda cu te zaliti ali cekati na burzi da ti burza nadje posao je jednako kao cekati svih sedam brojeva lota 7/39...

                              Comment

                              Working...
                              X