Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

    Originally posted by riss
    Originally posted by MegaMegaBadBoy
    zna li neko koji su poslovi trazeni u kanadi ? i koji su fakulteti sa balkana priznati nebitno iz kojeg grada bg/zg/bl/sr ?
    pravo i ekonomija im je totalno drugačije pa to ne priznaju, kao ni sa filozofskog sve moguće jezike... sa tehničkim fakultetima ne možeš pogriješit, vjerovatno treba nekih dodatnih ispita položit... biomedicinski fakulteti isto zahtijevaju polaganje njihovog državnog ispita za koji se posebno priprema... al to onda učiš po njihovoj literaturi tokom faksa što i nije neki problem jer je američka literatura puno bolja i razumljivija od domaće..
    jel to vazi i za sadasnji bolonjski sistem ?
    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

    Comment


    • #32
      Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

      Originally posted by riss
      Originally posted by MegaMegaBadBoy
      zna li neko koji su poslovi trazeni u kanadi ? i koji su fakulteti sa balkana priznati nebitno iz kojeg grada bg/zg/bl/sr ?
      pravo i ekonomija im je totalno drugačije pa to ne priznaju, kao ni sa filozofskog sve moguće jezike... sa tehničkim fakultetima ne možeš pogriješit, vjerovatno treba nekih dodatnih ispita položit... biomedicinski fakulteti isto zahtijevaju polaganje njihovog državnog ispita za koji se posebno priprema... al to onda učiš po njihovoj literaturi tokom faksa što i nije neki problem jer je američka literatura puno bolja i razumljivija od domaće..
      Ovo ima smisla pošto mi ovdje uz ono što trebamo učiti, učimo i ono što nam ne treba. Dok njih još u osnovnoj usmjeravaju prema onom što im dobro ide, nas trpaju s nepotrebnim stvarima do kraja srednje, a ima i slučajevima da nam to rade i na prvoj godini fakulteta.

      U Kanadi se ljudi vrlo lako snađu, tj. brzo se priviknu i okolina je takva da te odmah prihvate.

      http://www.canadainternational.gc.ca/cr ... aq-hr.aspx

      Comment


      • #33
        Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

        a cuo sam da kad ides tamo trebas imati odredjenu kolicinu novca na racunu negdje kako bi drzava bila sigurna da ti nece morati placati ako ti se nesto desi ili ako ne nadjes posao ? da li je to istina ?

        Comment


        • #34
          Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

          Originally posted by mali priest
          Originally posted by riss
          Originally posted by MegaMegaBadBoy
          zna li neko koji su poslovi trazeni u kanadi ? i koji su fakulteti sa balkana priznati nebitno iz kojeg grada bg/zg/bl/sr ?
          pravo i ekonomija im je totalno drugačije pa to ne priznaju, kao ni sa filozofskog sve moguće jezike... sa tehničkim fakultetima ne možeš pogriješit, vjerovatno treba nekih dodatnih ispita položit... biomedicinski fakulteti isto zahtijevaju polaganje njihovog državnog ispita za koji se posebno priprema... al to onda učiš po njihovoj literaturi tokom faksa što i nije neki problem jer je američka literatura puno bolja i razumljivija od domaće..
          jel to vazi i za sadasnji bolonjski sistem ?
          bolonjski sistem vrijedi samo za Europu, a Amerika ima svoj sistem i traži nostrifikaciju diploma... s tim da neke diplome tamo uopće ne vrijede npr. prava jer su zakoni i način suđenja totalno drukčiji...
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #35
            Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

            Originally posted by MegaMegaBadBoy
            a cuo sam da kad ides tamo trebas imati odredjenu kolicinu novca na racunu negdje kako bi drzava bila sigurna da ti nece morati placati ako ti se nesto desi ili ako ne nadjes posao ? da li je to istina ?
            to te traže i za Australiju i ako želiš samo turistički otići... Planirao sam tamo putovati pa sam proučavao sistem dobivanja vize... Moraš imat dosta para na računu, pismo od rodbine koja će te primiti, i oni čak moraju imat dobro imovinsko stanje da mogu tebe financirat ako ti se šta desi (ako se dobro sjećam)... imaš sve na netu za pročitat.. ja sam čitao za dobivanje vize iz Hrvatske, ti si pogledaj za svoju zemlju.. najbolje informacije dobiješ u ambasadi te strane zemlje kojoj i podnosiš molbu...
            i razlikuje se viza za turistički posjet, za ekonomski i neki drugi razlog preseljenja... ima tu dosta papirologije
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #36
              Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

              al mozda ipak vrijedi pokusati ovdje opstati danas sam pricao s djedom ako da on nema kome ostaviti nego meni svo nasljedstvo a tu ima najmanje 500 000 eura kad bi sve rasprodao ...a i druga baba ce ostaviti stan vjerovatno meni u centru grada ..tako da ne vidim zasto nebi pokusao ovdje ima jos vremena

              Comment


              • #37
                Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

                Daleko ces dogurat...

                Comment


                • #38
                  Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

                  Stavi tih 500 000e na banke i živi od kamata
                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #39
                    Re: Zivim u bih/rs - kad zavrsim skolu "pobjeci " odavde

                    Originally posted by sthooligan
                    Stavi tih 500 000e na banke i živi od kamata
                    aha mozda dok umru svi pa to rasprodam ako ne odlucim tu zivit i raditi to ...joj boze sto sam se rodio zasto je sve komplikovano

                    Comment

                    Working...
                    X