Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prestati "Lagati"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prestati "Lagati"

    LAŽ!!!

    Koliko to ozbiljno shvatamo??

    Jednog dana sam odlucio da cu prestati lagati jedno 15 dana, i stvarno probao sam, ali zbog toga sam upadao u probleme, prijatelji su se ljutili na mene, a ni s djevojkama nije nista bilo bolje, jer svi lazemo neko manje neko vise.
    I poslije 3-4 dana sam odustao jer nisam htio otjerati sve oko sebe samo zato sto sam govorio istinu.
    Znam da je mozda bolje i nemati prijatelje, nego imati one lazne, i ako cete se lagati medjusobno.

    Pitanje sta bi se vi uradili kad biste se na ovako nesto pa mogu reci EXTREMNO odlucili.
    I dali bi vam bilo svejedno ako biste poceli da se izdvajate od svog drustva i "ljudi" opcenito.???

  • #2
    Re: Prestati "Lagati"

    Procijeniš na osobi da li je sposobna podnijeti istinu.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Prestati "Lagati"

      jednostavno pocni govoriti istinu
      katolik sam... smatram laganje grijehom
      no naravno, dogodi se ponekad da slazem...
      postoji vrijeme kada je opravdano slagati
      tipa preuzeti krivicu, dati kompliment, itd

      ljudi koji su te napustili (ti prijatelji), su ustvari lazni prijatelji, koji su puno puta gori od neprijatelja
      tko treba pak neprijatelje pored takvih frendova zar ne?
      prestati lagati NIJE EXTREMAN cin, jer laganje samo po sebi nije nuzno!
      to je opca stvar navike
      isto kao i psovka, cigareta, alkohol, droga, itd...
      sada vec da ne ulazimo u vjerske tematike

      odgovor na pitanje da li bi mi bilo svejedno? > DA! bilo bi mi svejedno... ravno do neba
      jer bi vidio da sam puno puta bolji od te sredine u kojoj se nalazim!
      ako bi dobrom stvari se izopcio iz neke sredine i drustva, takva sredina i drustvo mi uopce nisu potrebni

      ako svi frendovi puse, zar moram i ja?
      ako svi frendovi psuju, zar moram i ja?
      NE
      tvoj stav kojeg ce tvoji ISKRENI prijatelji prihvatiti
      Originally posted by servantess
      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

      Comment


      • #4
        Re: Prestati "Lagati"

        Originally posted by mrza View Post
        LAŽ!!!

        Koliko to ozbiljno shvatamo??

        Jednog dana sam odlucio da cu prestati lagati jedno 15 dana, i stvarno probao sam, ali zbog toga sam upadao u probleme, prijatelji su se ljutili na mene, a ni s djevojkama nije nista bilo bolje, jer svi lazemo neko manje neko vise.
        I poslije 3-4 dana sam odustao jer nisam htio otjerati sve oko sebe samo zato sto sam govorio istinu.
        Znam da je mozda bolje i nemati prijatelje, nego imati one lazne, i ako cete se lagati medjusobno.

        Pitanje sta bi se vi uradili kad biste se na ovako nesto pa mogu reci EXTREMNO odlucili.
        I dali bi vam bilo svejedno ako biste poceli da se izdvajate od svog drustva i "ljudi" opcenito.???
        Ja sam također o tome razmišljao, jer mi je pun k...c svojih laži i tuđih naravno. Za tako nešto se odlučit nakon što si živio u laži je vrlo teško upravo zbog odbacivanja od većine ljudi. Ali ono što bi ostalo bi bili pravi prijatelji.

        Bilo bi vrlo zanimljivo kad bi ljudi počeli biti iskreni. Ali opet treba znati da iskrenost ne znači vrijeđanje nekoga, ili prijetna itd. Nekima iskrenost upravo to znači. I također treba definirat što je isitna. Mi smo svi subjektivni i reć ida je netko ovo ili ono može biti kriva procjena, ali se usuditi reći je druga stvar (ako je bez vrijeđanja)
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: Prestati "Lagati"

          -VELIKA vecina ljudi,bi pocela gubit prijatelje i sve oko sebe kad bi samo istinu govorili! po meni je danas ''normalno'' lagati,svi lazu,al bas svi!

          Comment


          • #6
            Re: Prestati "Lagati"

            kao i u svemu 'um caruje'...naravno svi lazu,samo treba znat prosudit kad,zasto i kako lagat.
            iskreno malo me plasi koliko sam dobar u tome ali sve moje sitne lazi ne utjecu na nikoga direktno osim na mene.
            ponekad je bolje izlagat nesto nego rec istinu jer tek onda sranja nastupaju...
            ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

            Comment


            • #7
              Re: Prestati "Lagati"

              Ja uvijek govorim istinu, ma štagod bilo, ja kažem i briga me.
              Nemam se čega sramit, nemam šta skrivat, ne volim prešutit i uvijek kažem svoje mišljenje makar mi to bilo zadnje što sam rekao.
              Druga je stvar slagat nekom nešta iz zezancije sa frendovima pa da se taj uvali u problemčiće itd, no to je sve šala

              Dok za ozbiljnije stvari nema zaje*ancije, vjerovatno nitko od vas ne voli kad vas netko gleda u oči i laže vam dok vi znate drugu stranu priče, stoga nemojte ni vi lagati

              Comment


              • #8
                Re: Prestati "Lagati"

                Originally posted by pavlek View Post
                Ja uvijek govorim istinu, ma štagod bilo, ja kažem i briga me.
                Nemam se čega sramit, nemam šta skrivat, ne volim prešutit i uvijek kažem svoje mišljenje makar mi to bilo zadnje što sam rekao.
                Druga je stvar slagat nekom nešta iz zezancije sa frendovima pa da se taj uvali u problemčiće itd, no to je sve šala

                Dok za ozbiljnije stvari nema zaje*ancije, vjerovatno nitko od vas ne voli kad vas netko gleda u oči i laže vam dok vi znate drugu stranu priče, stoga nemojte ni vi lagati
                Jos si mlad .... nemoj racunati sa ovakvim stavom na nikakvu ozbiljniju poslovnu karijeru

                To je nazalost istina nemoguce je uvijek reci istinu, kada bi se duboko preispito sigurno nisi uvjek govorio istinu... osim toga nekog ces i povrijediti sa iskrenoscu, nemoguce je uvijek govriti istinu po meni .. itd...

                Comment


                • #9
                  Re: Prestati "Lagati"

                  Originally posted by Newbie View Post
                  Jos si mlad .... nemoj racunati sa ovakvim stavom na nikakvu ozbiljniju poslovnu karijeru

                  To je nazalost istina nemoguce je uvijek reci istinu, kada bi se duboko preispito sigurno nisi uvjek govorio istinu... osim toga nekog ces i povrijediti sa iskrenoscu, nemoguce je uvijek govriti istinu po meni .. itd...
                  Ma kako da ne kad je svijet pun lažljivaca, i naravno da se ne uklapam u neku ozbiljniju poslovnu karijeru prodavanja magle -.-''
                  Fasovao sam u školi zbog toga što ne mogu držat jezik za zubima, fasovat cu i još puno puta u različitim situacijama, ali onda sam barem čist i na mjestu

                  Kako kaže moj dobar drug u klupi, dosta mi je i svojih laži a kamoli da još i tvoje slušam.. xD

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prestati "Lagati"

                    Originally posted by pavlek View Post
                    Ma kako da ne kad je svijet pun lažljivaca, i naravno da se ne uklapam u neku ozbiljniju poslovnu karijeru prodavanja magle -.-''
                    Fasovao sam u školi zbog toga što ne mogu držat jezik za zubima, fasovat cu i još puno puta u različitim situacijama, ali onda sam barem čist i na mjestu

                    Kako kaže moj dobar drug u klupi, dosta mi je i svojih laži a kamoli da još i tvoje slušam.. xD
                    hehe bas si me nasmijao sa ovim .... ma kakva ozbiljna karijera pa neces moci smece skupljati po cesti jer ces drukati kolege da su bili na gablecu 1h i pili pive ... daj se spusti na zemlju u kojem ti svijetu zivis ... nema smisla nabrajati milijun situacija u kojima ces morati presutiti istinu ili lagati da bi bio prihvacen od drustva itd..... to je realnost...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prestati "Lagati"

                      Originally posted by Newbie View Post
                      hehe bas si me nasmijao sa ovim .... ma kakva ozbiljna karijera pa neces moci smece skupljati po cesti jer ces drukati kolege da su bili na gablecu 1h i pili pive ... daj se spusti na zemlju u kojem ti svijetu zivis ... nema smisla nabrajati milijun situacija u kojima ces morati presutiti istinu ili lagati da bi bio prihvacen od drustva itd..... to je realnost...
                      I ti si mene baš nasmijao koliko si glup...znaš
                      Govorim za SEBE, da kažem šta mislim, da nemam šta skrivat i da ne lažem, za ostale me boli ona stvar nek lažu koliko god hoće, u to se ne miješam jer nije moja stvar. Ko je reko da cu drukati kolege?! Vidiš, treba biti sposoban pročitat post i onda ga shvatiti, to je teško no lagano je srat nekome kako će kupit smeće po cesti, vidiš... ja tamo tebe vidim
                      uživaj

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prestati "Lagati"

                        "svi lazu" - Dr.House
                        nemoguce je bez lazi koliko god to opovrgavali. opravdavam neke male lazi koje je bolje presutjeti.

                        npr cura/prijateljica/bilotko te pita kako joj stoji haljina koju je kupila i sminkala se cijeli dan i sprema se izic vanka, ako ti je dobra prijateljica/cura pa da ima 200 kila i izgleda ko nilski konj rekao bi joj da je najljepsa na svijetu.

                        ovo je banalan primjer ali moze se nac u svakodnevnom zivotu puno boljih.
                        tako da ono, ekstremno govorenje istine je pogubno, za ljude oko sebe i njihove osjecaje a potom za svoj drustveni zivot.
                        Originally posted by Bilderčić
                        Originally posted by Dehydronator
                        sve do grama tjedno je natural
                        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prestati "Lagati"

                          Originally posted by pavlek View Post
                          I ti si mene baš nasmijao koliko si glup...znaš
                          Govorim za SEBE, da kažem šta mislim, da nemam šta skrivat i da ne lažem, za ostale me boli ona stvar nek lažu koliko god hoće, u to se ne miješam jer nije moja stvar. Ko je reko da cu drukati kolege?! Vidiš, treba biti sposoban pročitat post i onda ga shvatiti, to je teško no lagano je srat nekome kako će kupit smeće po cesti, vidiš... ja tamo tebe vidim
                          uživaj
                          Jao neda mi se prepucavati ali moram kada nisi sam skuzio ocito sta si napisao, ja sam ti dao banalni primjer, poanta je da u svim stalezima i djelovima drustva ljudi lazu, htjeli to ili ne tako je i mora tako biti .... banalan primjer je da si recimo smetlar, ta ekipa redovito produzi gablec i cuga na poslu makar to nesmiju, znaci ako te sef pita za to ti ces reci istinu i tako se zamjeriti svojim kolegama ... ako si neki sef ili menader morati ces lagati jos vise .... sto vise love tj. placa to vise lazi valjda ces sada skuziti ... to su lazi koje su sastavni dio zivota ... ja svaki dan lazem jer mi je takav posao, znaci dobijem par ponuda za posao i moram lagati covjek kojeg zelim angazirati da imam bolju ponudu samo zato da bi mu spustio cijenu ... itd... znaci za 10 god kada izades iz osnovne skole i pocmes zivjeti i raditi onda ces skuziti o cemu sam ti ja pricao ...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prestati "Lagati"

                            Originally posted by Archiv3r View Post
                            npr cura/prijateljica/bilotko te pita kako joj stoji haljina koju je kupila i sminkala se cijeli dan i sprema se izic vanka, ako ti je dobra prijateljica/cura pa da ima 200 kila i izgleda ko nilski konj rekao bi joj da je najljepsa na svijetu.
                            to sam htio reći. Laž se prkosi zapravo sa odgojem u nebrojeno situacija. Kao što je gore naveo Archiv3r. Pa da curi ili momku koju/eg sam tek upoznao preko nekoga, kažem da je debel ko Houdek (iako jest) NE PADA mi na pamet. Slagat ću ili zaobić istinu i reći da nije tako, da se ne brine oko toga jer nije istina, da nije sve i izgledu itd.
                            dakle ako to kažeš nekome, pogotovo u lice toj osobi...,onda ispadaš neodgojena budala ili u namjanju ruku totalni kreten, što je kud i kamo lošije od zaobilaženja istine ili iskrene istine.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prestati "Lagati"

                              Negdje sam pročitala da prosječna osoba u danu izgovori oko 4 laži. Sad, to su neke male laži vjerojatno poput onog kad kasniš i govoriš da dolaziš za 5 minuta, a imaš bar još 20

                              "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                              Comment

                              Working...
                              X