Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mike Mentzer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mike Mentzer

    Evo još malo motivacije:
    http://www.youtube.com/watch?v=UyzNPD3Qru0

  • #2
    Re: Mike Mentzer

    U poslednje vreme ga dosta proučavam i počeo sam da isprobavam njegov HIT trening.
    Čudi me, iskreno, da tema na ovom forumu sa imenom jedno takvog velikana kao što je Mike ima samo jedan post! Mislim da Mike zaslužuje više!
    Meni je lično zanimljivo sve što sam pročitao od njega, neke stvari koje sam uvek i znao, ali pošto sam nov u ovome, nikad nisi siguran. A to su neke stvari koje su kontradiktorne sa onim što je danas main-stream razmišljanje u bodibildingu.

    1. KOLIČINA PROTEINA koja je potrebna za razvoj mišićne mase. Mike Mentzer u Heavy Duty Nutrition knjizi kaže da bodibiledru od 100kg treba 80 gr proteina DNEVNO! I još kaže, što se meni posebno sviđa, da su izvori proteina meso, riba, jaja, mleko i MAHUNARKE A na jednom mestu hvali hleb i testeninu kao izvor PROTEINA! Koliko je to netipično za današnje razmišljanje klasičnih bodibildera, koji proteine iz biljnih namirnica ne računaju! Kaže da više proteina jednostavno ne bude iskorišćeno. Što se tiče mesa, kaže da 2 ili više porcija mesa treba uneti dnevno. A porcija mu je 100 g!!! Koliko je to manje nego što danas bilderi unose!

    2. KOLIČINA UH: I ovde mi se POSEBNO dopada kako razmišlja. Mike Mentzer kaže da su UH najvažniji za razvoj mišića i da je defka bez UH nepotrebna. Potrebno je samo smanjiti unos ukupnih kalorija. Ukupan odnos UH/P/M treba da je 60/25/15

    3. TRENING: Treniranje bez otkaza ne služi ničemu! Treniranje svaki dan vodi u pretreniranost, ako se trenira sa HIGH INTENSITY, kako jedino i valja. Dakle, trening svakih 6 do 8 dana!!! A trenira se tako što se zagreva umerenim težinama, bez otkaza, nekoliko ponavljanja. A onda se uradi PREDZAMOR, recimo za grudi: letenje bućicama i onda bez ikakve pauze pređe na compound vežbu, tipa incline press i radi do TOTALNOG OTKAZA, polako se podiže i polako spušta, bez cimanja, bez žurbe, do totalnog otkaza! A to znači da po cenu života i smrti ne možeš više da uradiš ponavljanje. E posle tog otkaza se rade još i forced reps ili negativi (samo spuštaš teg, a neko ti pomaže da podigneš) da bi bio još totalniji otkaz. I to je to, nema više, prelaziš na drugu grupu mišića i ideš kući za 30 minuta. Dakle, nema blejanja po teretani satima i svaki dan da ideš i mlatiš tegove gore-dole, a bez otkaza. To je onda aerobik, kaže Mike Mentzer.

    Ja, nezavisno od Mike-a primećujem da mnogo bolje napredujem od kada idem u teretanu 1 do 2 puta nedeljno, ali kad odem UNIŠTIM SE! Tako više nisam ni primoran da jedem neprestano, kako bih nadoknadio energiju, jedem sasvim normalno, možda malo više. Mike kaže da ne postoji SUPER ISHRANA, već samo dobra i loša ishrana. Dobra je ona koja nam pruži potrebne kalorije, P, UH, M i minerale i vitamine. Sve što unesemo kao višak ne bude iskorišćeno i biva izlučeno ili pretvoreno u salo. Posebno se ovo odnosi na proteine, koji se danas najviše promovišu, ali zbog čega - da bi ih ljudi kupovali i izdržavali veliku industriju koja stoji iza ovih predrasuda o svemoćnosti proteina! A takođe, nijedan trener u teretani vam neće reći da je bolje da dolazite jednom nedeljno i radite trening pošteno, nego da se mlatite u teretani svaki dan, jer tako teretana zarađuje više novca.

    Mislim da Mike zna šta govori, s obzirom na izgled, koji je jedan od najboljih, po meni!
    Attached Files
    Last edited by vege; 11-01-12, 13:12.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Mike Mentzer

      Pa ja sam ga dosta proučavao i sa jako puno stvari se u potpunosti slažem, a i mislim da sam postigao ovoliko koliko sam postigao u kratkom vremenu, upravo zbog toga jer sam neke stvari radio i radim drugačije od onoga što se zagovara sada u "modernim" vremenima. Netko me je ovdje bio popljuvao jer računam proteine iz kruha, tijesta i biljnih namirnica, ali na to se i dalje samo mogu nasmijati. Kada gledaš globalno sve bodibildera, treniralo se puno drugačije i hranilo se puno drugačije, ali i izgled bio "prirodniji", dok je danas manipulacija hormonima i sto veca masa uzela pre veliki danak u ovome sportu.
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #4
        Re: Mike Mentzer

        http://www.building-body.com/Mike-Mentzer.html

        http://www.building-body.com/Trening...Mentzerom.html

        http://www.building-body.com/Bodybuilding_legende.html
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Mike Mentzer

          Hvala Kelly! Ja sam ukucao u search na forumu i našao samo ovu temu. Eto, dakle, ima članak na portalu, ali je generalno malo interesovanje članova foruma za Mentzera, sudeći po tome da ga nema među temama osim ovde.
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #6
            Re: Mike Mentzer

            Originally posted by MarkoPolo View Post
            Pa ja sam ga dosta proučavao i sa jako puno stvari se u potpunosti slažem, a i mislim da sam postigao ovoliko koliko sam postigao u kratkom vremenu, upravo zbog toga jer sam neke stvari radio i radim drugačije od onoga što se zagovara sada u "modernim" vremenima. Netko me je ovdje bio popljuvao jer računam proteine iz kruha, tijesta i biljnih namirnica, ali na to se i dalje samo mogu nasmijati. Kada gledaš globalno sve bodibildera, treniralo se puno drugačije i hranilo se puno drugačije, ali i izgled bio "prirodniji", dok je danas manipulacija hormonima i sto veca masa uzela pre veliki danak u ovome sportu.
            Slažem se! Mislim da se mnogo klinaca loži previše na suplemente, jer ih bombarduju njima, a malo ko hoće da ti kaže da je treniranje najvažnije. Čak se sve više i više provlači ideja da je treniranje samo mali deo, a da je glavna stvar u bodibildingu ishrana! Ne kažem ja da nije važna ishrana, ali kao što Menzter kaže: nema super-ishrane, postoje samo dobra i loša ishrana. Ako jedeš DOVOLJNO, to je sve što ti treba, a sve što uneseš previše je samo višak koji ode u WC ili u salo.
            Ja danas ne mogu da se pomerim od njegovor HIT treninga grudi/triceps/rame koji sam radio juče. A trajalo je 30 minuta, sa sve zagrevanjem Idem u teretanu tek u subotu ponovo, a do tada odmaranje i ugljeno-hidratna klopica )) Kilo i po krompira za ručkić
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Mike Mentzer

              Evo i ja sam potražio malo u google i pročita neke stvari iako sam tek amo reč početnik u ovome iman par prijatelja profesionalnih sportaša koji su amo reč potvrdili ovo šta mentzer kaže.Pola ovih stvari šta danas se ima nač na internetu su totalne *****rije i nemaju veze s mozgon to će potvrdit svaki nutricionista, ljudi te stvari pišu zato šta in neko plati da promoviraju njihov proizvod i to ne mislin samo na suplemente evo čita sam malo i američke neke forume kako tek tamo ljudima pune glave moraš kupit određenu marku piletine,kruva jer ti je to najzdravije itd.Misli da su to gluposti samo da neko digne pare jer je bodybuilding sve više rasteća industrija,A ovo šta mike piše mislin da bi svako triba poslušat ili primjenit baren dio toga jer uostalon samo poegledaj kako je čovik izgleda.

              Comment


              • #8
                Re: Mike Mentzer

                Originally posted by vege View Post
                Slažem se! Mislim da se mnogo klinaca loži previše na suplemente, jer ih bombarduju njima, a malo ko hoće da ti kaže da je treniranje najvažnije. Čak se sve više i više provlači ideja da je treniranje samo mali deo, a da je glavna stvar u bodibildingu ishrana! Ne kažem ja da nije važna ishrana, ali kao što Menzter kaže: nema super-ishrane, postoje samo dobra i loša ishrana. Ako jedeš DOVOLJNO, to je sve što ti treba, a sve što uneseš previše je samo višak koji ode u WC ili u salo.
                Ja danas ne mogu da se pomerim od njegovor HIT treninga grudi/triceps/rame koji sam radio juče. A trajalo je 30 minuta, sa sve zagrevanjem Idem u teretanu tek u subotu ponovo, a do tada odmaranje i ugljeno-hidratna klopica )) Kilo i po krompira za ručkić
                Marketing je jako moćna stvar, sa dobrim marketingom svatko moze postici veliku popularnost i uspjeh, točnije mislim upravo na industriju suplemenata. Svi misle da će se "nabildati" od tih "magičnih" prahova i prvenstveno smatram da je to najveći mit u bodibildingu.

                Baš me zanima kako ces napredovati.
                "Your body is your biggest artwork."

                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                Comment


                • #9
                  Re: Mike Mentzer

                  Npr. uzmimo za primjer Herbalife. Oni su vrh dobrog marketinga. Uzeli su Barcelonu za svoju "žrtvu" i masa ljudi ce to pokupovati jer misli da Barcelonini igrači koriste njihove proizvode. Mislim, smiješno, ali očito jako učinkovito. Kako se mi samo smijemo kada gledamo TV shop sa onim "glupim" proizvodima za mršavljenje, a zapravo je pola i suplemenata na tržištu ista stvar.

                  Treba se držati osnovnih suplemenata i nekih osnovnih stvari, preveliko ulaženje u dubioze samo stvara zabune i zablude.
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mike Mentzer

                    Samo što ovaj video link što je stavljen u članku na portalu nije baš najbolji... dečko se trudi, ali nije radio ni predzamor, a kod čučnja je stavio veliku težinu za sebe i loša mu je forma...
                    Ovo je pravi heavy duty training:


                    Mada je tip koji radi mnogo smešan)) Pogotovo kako glumi kao kako ulazi u teretanu sav u mind focusu i ne razgovara ni sa kim previše, suboko skoncentrisan na trening koji mu predstoji, itd... ma ludilo
                    Last edited by vege; 11-01-12, 16:09.
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mike Mentzer

                      Originally posted by MarkoPolo View Post
                      Npr. uzmimo za primjer Herbalife. Oni su vrh dobrog marketinga. Uzeli su Barcelonu za svoju "žrtvu" i masa ljudi ce to pokupovati jer misli da Barcelonini igrači koriste njihove proizvode. Mislim, smiješno, ali očito jako učinkovito. Kako se mi samo smijemo kada gledamo TV shop sa onim "glupim" proizvodima za mršavljenje, a zapravo je pola i suplemenata na tržištu ista stvar.

                      Treba se držati osnovnih suplemenata i nekih osnovnih stvari, preveliko ulaženje u dubioze samo stvara zabune i zablude.
                      Da šta se tiće tog Herbalife-a previše se forsira čak se sićan kad san u ljekarnu bia uzet vitamine da mi je išlo uvaljivat neke njihove *****rije koji su 15 puta skuplji od ostalih.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mike Mentzer

                        Ono je bilo zagrevanje, evo nastavk treninga, a posle ima jos nastavaka, da ih sad ne postujem sve...
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mike Mentzer

                          sad kad vege dođe do 100 kg svi će raditi po tom programu :P šalim se, izgleda zanimljivo

                          @ vege, fakat kilo i pol krumpira u jednom obroku? :O :O

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mike Mentzer

                            Originally posted by Majest4 View Post
                            sad kad vege dođe do 100 kg svi će raditi po tom programu :P šalim se, izgleda zanimljivo

                            @ vege, fakat kilo i pol krumpira u jednom obroku? :O :O
                            Pa sad, meni je dosta i da imam 85 kg lepih mišića
                            A za krompire... pa da, obično kupim 1,5 kg, pa oljuštim i onda mu to izađe na 1,2 kg otprilike, možda i manje... ali bez kilo krompira žive vage ni ne počinjem obrok)) Ne znam, meni to nije puno... Imam razvučen želudac... kad jedeš biljke, moraš jesti puno, inače smršaš, jer je puno vlakana, pa imaš osećaj da si sit, a uneseš malo kalorija. Što je dobro za one na dijeti, ali za mene ne! Meni je stomak razvučen tako da prima velike količine hrane. A i volim da jedem, pa sam zbog svega toga srećan! Još kad Mike Mentzer kaže da su UH najvažniji, tad mi je još veće zadovoljstvo. Posle krompira je bilo 10 svežih urmi. Dakle ubijam se od ugljenih hidrata i mnogo mi je dobro!
                            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                            mind, it doesn’t matter.”

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mike Mentzer

                              Eh, ovaj Mike Mentzer stvarno ima radikalne ideje... evo sta kaze kao savet ako ti neki misic zaostaje, tipa listovi, itd...

                              Special Tip for Lagging Body Parts
                              For some, even one set for certain body parts may prove more than the individual can tolerate or even need. For instance, over the years, I have had training clients, who informed me at the start that they couldn't stimulate growth in their calves, whether they were training them with 12 sets three times a week or just one set once a week. They took my advice, acknowledging the possibility that even one set may be too much, then ceased training their calves entirely. These individuals reported to me on a regular basis, claiming calf increases of 3/4" to 1 1/2" in several months.

                              Similarly, I've had clients who gained quite well overall with their greatest circumference increase in the neck. These examples prove the reality of "indirect effect", i.e., when growth is stimulated in one muscle, growth is stimulated through the entire musculature - though to a lesser degree; and the larger the muscle being worked, the greater the degree of indirect effect.

                              The calf increases reported above were likely the result of the effect provided by Leg Presses, Squats and Deadlifts; with those experiencing tremendous increases in their neck being the indirect result of growth stimulation induced by Shrugs and Deadlifts.

                              Conclusion: If you have a lagging body part, stop training that part entirely for a few weeks, then resume training with a lesser number of sets, or, with calves and neck, stop training them entirely.

                              Mike Mentzer
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment

                              Working...
                              X