Announcement

Collapse
No announcement yet.

sobni bicikl ili orbitrek?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: sobni bicikl ili orbitrek?

    evo kupio sam danas biciklo, extra je

    ovo sve ima na tom biciklu, kelly, to masa zamašnjaka ne razumijem, jel pod time podrazumjevas da je sto teze okretanje dole na pedalama ? otpor pri okretanju, ? ako na to mislis onda je ovo moje biciklo sasvim respektabilno, sa 8 razlicitih stupnjeva,
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #32
      Re: sobni bicikl ili orbitrek?

      Pa masa zamašnjaka zapravo jedino igra ulogu u tome koliko je "fino" okretati pedale. Dakle, jednak otpor je moguće ostvariti, ali bicikl s težim zamašnjakom će dulje održavati brzinu zamašnjaka nakon što prestaneš pedalirati te zbog toga nećeš imati osjećaj kao da se svaki put kad stisneš pedalu bicikl "usporio".
      Ak se kuži kaj sam htio reći... Neda mi se previše razmišljati i slagati rečenice.

      Mislim da moj bicikl ima 6 kg zamašnjak i to je super već i kad staviš veće opterećenje. Baš kad ga staviš na max bi bilo bolje imati još teži zamašnjak.

      Mislim da je i onaj od 3 kg super za lagani jutarnji cardio. Za neko ganjanje kondicije bi morao biti teži.
      Last edited by Dida; 27-12-11, 03:19.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #33
        Re: sobni bicikl ili orbitrek?

        Originally posted by SemaMare View Post
        ovo sve ima na tom biciklu, kelly, to masa zamašnjaka ne razumijem, jel pod time podrazumjevas da je sto teze okretanje dole na pedalama ? otpor pri okretanju, ? ako na to mislis onda je ovo moje biciklo sasvim respektabilno, sa 8 razlicitih stupnjeva,
        Da, mislim na teže okretanje. Svi oni imaju po 8 stupnjeva, ali šta to vrijedi kad je osmi stupanj prelagan.

        Ne može se postići isti otpor okretanja sa 3 kg i 6 kg. Ja sam imao bicikl sa 3 kg pa nisam mogao podići otkucaje srca (imam odličan pulsmetar), jer je otpor prelagan, kao da vrtiš u prazno.

        Last edited by kelly; 27-12-11, 14:23.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #34
          Re: sobni bicikl ili orbitrek?

          Evo sad sam baš nazvao prijatelja koji ima prodaju i servis bicikala pa sam dobio stručno objašnjenje.

          Zamašnjak daje otpor samo kod početnog okretanja, kasnije otpor daju magneti, ALI, kao što sa većim autom idu veći kotači tako i sa većim zamašnjakom idu veći i duži magneti koji daju veći otpor, tako da zamašnjak indirektno utječe na jačinu otpora okretanja. Što je veći zamašnjak veći su i magneti i bicikl je općenito kvalitetniji.

          Uglavnom savjet je: ne kupujte bicikle kojima je zamašnjak lakši od 6 kg, to je minimum da bi bicikl išta vrijedio, a 7-8 kg je već OK.


          Karakteristike proizvoda:
          * Dimenzije sprave u cm: 124 x 64 x 183
          * Maksimalna težina korisnika u kg: 120
          * Masa zamašnjaka u kg: 6

          * Neto/bruto težina sprave u kg: 35,9/39,8

          * Magnetni sistem regulacije otpora

          * Ručno podešavanje otpora u 8 stupnjeva
          * Baterijski kompjuter s LCD ekranom
          * Funkcije kompjutera: brzina (km/h), prijeđena udaljenost (km), vrijeme, potrošnja kalorija, mjerenje pulsa, odometar, funkcija scan (automatski prebacuje s funkcije na funkciju u određenom vremenskom intervalu)
          Last edited by kelly; 27-12-11, 15:07.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #35
            Re: sobni bicikl ili orbitrek?

            edit...... :P
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment

            Working...
            X