Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bandaze za zglobove??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

    prijatelj je uzeo u nekoj trgovini za rehabilitaciju po 65,00kn jedan dakle 130 za oba koljena, iako ja nikad ne bi koristio steznike, više štete neg koristi na duge staze
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #17
      Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

      Bandaže se u koriste, da ostanu zglobovi topli, u tvom primjeru koljena i da se zbog toga smanji mogučnost povrede. Ja sam probao s steznicima ali me žuljaju pa odpada stvar. Vježbam noge u donjem djelu trenirke tako da se u principu kuhaju unutra, pa mislim da je to dosta.

      Comment


      • #18
        Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

        Evo jučer sam čitao knjigu od Charles Poliquina u kojoj on ne preporuča upotrbu niti bandaža niti raznih remena u BB treningu,pa čak ni u PL jer na taj način samo oslabljujemo taj dio tijela koji izoliramo i radimo veču štetu nego korist tak dečki,razmislite dal vam to stvarno treba.

        Comment


        • #19
          Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

          to sam točno i ja rekao, dugoročno više štete neg koristi
          steznici preuzimaju dio funkcije tetiva i ligamenata, te samim time dodatno slabe zglob i smanjuju njegovu stabilnost
          preventivno nošenje je glupost, jer se tijelo navikava na vanjsku zaštitu koju steznik pruža, te samim time okolne strukture koje osiguravaju zglob gube svrhu, to jest steznik preuzima njihovu funkciju, te samim time dolazi do slabljenja, smanjenja amplitude pokreta itd.....
          preporuča se nositi nakon ozljede ligamenata ili tetiva, ali ne dugo, već se ciljanim vježbanjem treba rehabilitirati zglob i okolne strukture te im vratiti prvotnu funkciju
          slična stvar vrijedi i za pojas
          http://www.building-body.com/forum/v...php?f=3&t=3698
          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

          Comment


          • #20
            Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

            Svaka čast Poliquinu,ali sve je to do pojedinca. Netko preferira pojas,steznike i sl,a netko ne. Ronnie nosi i steznike i pojase,Vladek ne nosi,Arnie nosi i tak...Ne vjerujem da se nošenjem pojasa može oslabit zglobovi,tetive,stabilizatori i sl,vec ako dizemo ogromne tezine zbog kojih i stavljamo pojas,onda je taj misic ili dio tijela itekako jak.
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #21
              Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

              Nebi htio uspoređivat nas obične smrtnike s porfičima,ipak je tu velika razlika i u težinama,načinu i intenzitetu treninga a i količini kemije koja se unosi a osim toga,kad malo bolje sagledamo situaciju,svi oni imaju hrpu gadnih ozljeda iza sebe i cjeli su zbandažiarni baš zato kaj su im vezivna tikiva,ligamenti itd.u banani,da se ne krkaju tolko s hormonom rasta vukli bi ih okolo u invalidskim kolicima

              Comment


              • #22
                Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

                Bandaže su jeftinije?? Kolike se cijene kreću baš za bandaže??
                Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                Comment


                • #23
                  Re: Bandaže za koljena - radim veće težine u čučnju

                  Bandaže za powerlifting su po 25€ i više za koljena (knee wraps) odnosno 15€ za zglobove (wrist wraps) . Ja sam sad naručio neke preko njuškala izgledaju mi kao za powerlifting, ali jedino što znam o njima je to da su korištene svega par puta i da su 200cm x 7.5cm. Ima samo jedna slika na oglasu pa se nadam da će biti dobre. Trebaju mi malo za nabrijavanje CNS-a prije radnih serija da mogu s većim kilažama raditi i jedno natjecanje u 9. mjesecu.



                  Malo me muči što ne kužim kakav je ovo vez na desnoj, izgleda kao da je šivana ili nešto slično.

                  Comment

                  Working...
                  X