Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Biciklizam

    Biciklizam


    Biciklizam je rekreacija, sport i nacin kretanja kopnom koriscenjem bicikla, prevoznog sredstva na ljudski pogon.

    Bicikl je nastao je u Evropi u 19. veku. Otkrice bicikla nije vezano za odredjenu godinu ili konkretnog izumitelja. Kroz istoriju je bilo vise primera vozila pokretanih ljudskom snagom. Osoba koja se spominje kao prvi vozac bicikla je nemacki baron Karl von Drais, koji je 1817. godine vozio svojevrsni bicikl na guranje. Starlijev model bicikla iz 1885. godine se najcesce smatra prvim modernim biciklom. Daljnje poboljsanje bilo je uvodjenje pnemuatskih guma, 1888. godine, koje je uveo Skot Dzon Danlop. Od tada se osnovni koncept bicikla nije bitno menjao, osim sto su danasnji bicikli daleko laksi za upravljanje i sigurniji.

    Zbog relativno jeftine izrade i dostupnosti to je danas najrasirenije prijevozno sredstvo. Pretpostavlja se da danas na svetu postoji preko 1.000.000.000 bicikala.

    Zbog cinjenice da u poredjenju s drugim uobicajenim prevoznim sredstvima (npr. automobilom) daleko manje opasan po zagadjenje okoline a ujedno vrlo pozitivnog ucinka na zdravlje ljudi koji voze bicikle, brojni gradovi osiguravaju za bicikliste razlicitu infrastrukturu koja im olaksava voznju: odvojene biciklisticke staze, posebna mjesta za odlaganje bicikala, dijelove grada u koje je moguce doci iskljucivo biciklom ili pesice, itd.

    Danas je biciklizam standardni Olimpijski sport u nekoliko disciplina. Postoji i odredjen broj biciklistickih disciplina koje nisu u olimpijskom programu.

    Treba napomenuti da postoji dosta kategorija

    1.BMX

    2.Ciklokros

    3.MTB (brdski biciklizam)

    4.Drumski

    5.Pistovni

    Ovo su najrasprostranjenije kategorije.Postoje razlicite trke za svaku kategoriju.Za svaku su potrebne drugacije vestine,oprema i biciklovi.
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

  • #2
    Re: Biciklizam

    Što kažete na ovakvo tijelo:


    Nekako su mi čudna - bez masti, a sve nekako zaobljena - kao da nisu izražene konture između pojedinih mišića.

    Ha, u svakom slučaju izgledaju bolje od M. Rasmussena ->

    Izgleda ko Židov iz Aauschwitza, ali je na brdu zvijer

    Comment


    • #3
      Re: Biciklizam

      ma i lance je isto žgoljo...s nekog bb gledišta
      ovaj drugi malo bolji, al isto nekakva slabašna ramena, ružna mi je ta građa. no koment na ovog zadnjeg

      Comment


      • #4
        Re: Biciklizam

        Ma svi biciklisti su mršavi - ko će teglit 100kg na uzbrdicama. A i zbog ubrzanja je bolje imati manju kilažu.
        Meni se nekako čak i više sviđa recimo takva građa nego profesionalni bb - lakše se krećeš, brži si i ne okreću se baš ljudi na cesti
        Evo Rasmussena

        inače Contador je trenutačni no1 biciklist

        Comment


        • #5
          Re: Biciklizam

          Došlo je ljepše vrijeme, ja sam počeo svako jutro natašte voziti bicikl radi potrošnje sala, i sigurno nisam jedini, masa ljudi to radi uz brzo hodanje, rolanje itd...

          E sad pitanje; koliko je vožnja bicikla štetna, pogotovo za muškarce, jer je međunožje non-stop pod pritiskom?

          Negdje sam pročitao da biciklisti gube na kvaliteti spermatozoida pa neki ostaju i sterilni...neki kažu da može stradati i prostata...

          Imamo na forumu i liječnike i bicikliste pa ajmo to malo raspraviti svi...

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Biciklizam

            Evo nešto sam našao:

            http://www.ordinacija.hr/halo-doktore/p ... e-bicikla/

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Biciklizam

              sta je to s tjelom M. Rasmussena zas je tak bjel

              Comment


              • #8
                Re: Biciklizam

                Originally posted by kelly
                Došlo je ljepše vrijeme, ja sam počeo svako jutro natašte voziti bicikl radi potrošnje sala, i sigurno nisam jedini, masa ljudi to radi uz brzo hodanje, rolanje itd...

                E sad pitanje; koliko je vožnja bicikla štetna, pogotovo za muškarce, jer je međunožje non-stop pod pritiskom?

                Negdje sam pročitao da biciklisti gube na kvaliteti spermatozoida pa neki ostaju i sterilni...neki kažu da može stradati i prostata...
                toliko koliko ti voziš bicikl za potrošnju sala, neće ti ništ štetit....
                no neki koji se profesionalno bave biciklizmom pa su po cijele dane na biciklu oni mogu imat problema... stvar je u tome da je tijelo građeno tako da su testisi u mošnji, odvojeni od ostatka tijela kako bi bila niža temperatura... nošenje uske odjeće i biciklizam gdje su testisi pritisnuti uz tijelo dovodi do povišenja temperature i samnjuje se kakvoća spermija, jer im to ne odgovara...
                a za prostatu nisam siguran jel ona može stradat... premda se i na nju vrši pritisak prilikom vožnje bicikla, pa bi moglo imat nekakav učinak...

                preporuka je nosit odjeću koja omogućuje da su testisi odvojeni, kao npr. nošenje bokserica, hlaće od prirodnog materijala a ne traperice, mobitel ne nosit u džepu od hlaća....
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Biciklizam

                  Kupio sam novo sjedalo za bicikl...sad vozim 1-2 puta na dan po 45 min, i više me ne boli međunožje...

                  [attachment=0:2u28rc8y]DSC00950.JPG[/attachment:2u28rc8y]
                  Attached Files
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Biciklizam

                    Originally posted by Stjep
                    sta je to s tjelom M. Rasmussena zas je tak bjel
                    Pa prirodno je takav bijel, ruke su mu pocrnile od sunca...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Biciklizam

                      Originally posted by kelly
                      Originally posted by Stjep
                      sta je to s tjelom M. Rasmussena zas je tak bjel
                      Pa prirodno je takav bijel, ruke su mu pocrnile od sunca...

                      pa kak neko moze bit tolko bjel

                      Comment


                      • #12
                        Re: Biciklizam

                        Originally posted by kelly
                        Kupio sam novo sjedalo za bicikl...sad vozim 1-2 puta na dan po 45 min, i više me ne boli međunožje...

                        [attachment=0:3gkjidmb]DSC00950.JPG[/attachment:3gkjidmb]
                        Gdje si kupovao sjedalo i za koliko love?
                        Ja moram sutra u nabavku sjedala,ali neznam gdje se kako krecu cijene.

                        Htio sam uzeti ovo:
                        http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1569

                        Cijena je nekih 360kn,ali je poprilicno kvalitetno sjedalo.

                        Inace, ja sam, otkako sam imao prometnu, prisilio sebe voziti biciklu na posao(Mece-Osijek 12,5km u jednom smjeru) - super osjecaj,ali mi gluteusi pate.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Biciklizam

                          Ja sam ovo platio 80 kn. Bilo je još jedno dobro za 140kn, ali jako mala razlika.
                          Uzeo sam ga u Tenji kod jednog servisera.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Biciklizam

                            Originally posted by kelly
                            Ja sam ovo platio 80 kn. Bilo je još jedno dobro za 140kn, ali jako mala razlika.
                            Uzeo sam ga u Tenji kod jednog servisera.

                            Tnx. Rog-Joma mi je u gradu,pa cu vidjeti sto imaju jos raspolozivo(lijen sam tjerati biciklu do Tenje.
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Biciklizam

                              http://www.ciklo-centar.hr - sve što vam treba za bicikl možete naručiti preko njihovog web shopa i u kratkom roku overseas expressom roba dolazi na vašu adresu.
                              If you can't take the pain don't play the game

                              Comment

                              Working...
                              X