Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Biciklizam

    Originally posted by Timotej
    Ne, ne!
    Ja se ne bavim BB-om već pola godine, malo više jer nemam novaca i stvarno mi je teško sad izdvojit za to...
    Dakle nije mi cilj jačanje mišića nego jednostavno bit u kondiciji i vozit bicikl jer je to moja velika kak da kažem, ljubav!
    Tak da, meni BB nije primarni sport i samo me zanima da li ću izgubiti nešto mišića...
    OK, možda jesam pretjerao sa tim 50km, dakle vozit ću zato jer to volim a sad koliko to neznam...
    A, to je potpuno drugo stanje Ne, onda ti to nije puno. Samo trebaš početi postepeno. A na bajku isto možeš raditi snagu nogu, a ukoliko voziš stoječki možeš jačati i dio gornjeg djela tijela.
    S obzirom na toplu zimu, možeš već početi Uz vježbe snage vlastitom težinom možeš nadoknaditi dio teretane.
    Što znači postepeno ovisi o tvojem trenutnom iskustvu vrtenja pedala, slobodnom vremenu, ciljevima...

    Comment


    • #62
      Re: Biciklizam

      Ima jedna odlična knjiga, bila sam ju pročitala na moru dok sam bila, super literatura za plažu btw. puno bolja od onih pekmezastih romana

      Ken Doyle&Eric Schmitz - Weight training for cyclists (a total body program for power and endurance)

      Može se dosta naučiti i ima trikova kod rađenja kompleksnih vježbi, npr. da čučanj onda nije potrebno izvoditi do 90° već 80° jer to je trenutak koji najbolje oponaša izgled nogu kod pedaliranja i sl.

      Na kraju je cijeli program od 40 tjedana kako bi treninzi trebali izgledati (stabilization phase, strenght phase, power phase, maintenance phase i core circuits: beginning, intermediate, advanced).

      "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

      Comment


      • #63
        Re: Biciklizam

        Procitao ju - imam je doma. Sve je to divno i krasno - ali u toj knjizi, kao općenito na internetu, ne kaze se nista o uskladjivanju bicikla s utezima. Ne mozes svaki dan silovati noge i organizam. A ispod 10 sati tjedno na biciklu je - onak - za rekreativce - ni lijevo ni desno. Drz se teratane ako ti je do misica.

        Comment


        • #64
          Re: Biciklizam

          Originally posted by Instinct
          Procitao ju - imam je doma. Sve je to divno i krasno - ali u toj knjizi, kao općenito na internetu, ne kaze se nista o uskladjivanju bicikla s utezima. Ne mozes svaki dan silovati noge i organizam. A ispod 10 sati tjedno na biciklu je - onak - za rekreativce - ni lijevo ni desno. Drz se teratane ako ti je do misica.
          Pa knjiga je više kao uvod u sve to nego neka stručna literatura za profesionalce, slažem se, ali nije ni za zanemariti!
          Ali, kao i u svemu, ništa se ne može tvrditi 100% jer ovisi kakvu genetiku imaš, prehrambene navike i sl. Govorim jer brat mi je bio profesionalno u biciklizmu 12 godina, sad je trener i rekreativno odveze i nikad nije bio onaj za kojeg bi netko rekao da je biciklist nego više izgleda kao borac. Na svojih 188 imao je 90-97kg i kad bi došla zima praktički se bojao ić u teretanu jer mu mišići rastu tako da za mjesec dana izgleda kao netko ko se 6 mjeseci trudi svakodnevno. Budala je što taj potencijal za koje bi neki sve dali nije iskoristio nikad za nešto više, ali kad voli taj biciklizam i što da mu radiš! Znao je izvest po 120 km dnevno dok je bio u formi, putovanja na more biciklom po 400-500km u jednom danu! Tako da nije sve crno-bijelo!

          "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

          Comment


          • #65
            Re: Biciklizam

            Originally posted by vea
            Budala je što taj potencijal za koje bi neki sve dali nije iskoristio nikad za nešto više, ali kad voli taj biciklizam i što da mu radiš! Znao je izvest po 120 km dnevno dok je bio u formi, putovanja na more biciklom po 400-500km u jednom danu! Tako da nije sve crno-bijelo!
            Aposolutno ga razumijem. Mislim da i mojoj genetici bolje odgovara teretana, no tamo je bez partnera turbo dosadno. A bicikl ti je uvijek vjerni partner
            Pozdravi brata, iako se možda ne poznajemo

            @instinct - slažem se s tobom, ak ti je do mišića i lijepog izgleda teretana je rješenje. No ako ti je do kondicije i da se osjećaš dobro i zdravo, smatram da treba kombinirati svega po malo (aerobno i anaerobno) i obavezno bez pretjerivanja.

            Nisam pročitala tu knjigu, no pročitala sam noge druge. I pouzdano mogu reči da biciklisti ne prakticiraju svaki dan jedno i drugo. Teretana je dopusnki trening koji se izvodi na taj način da se "ne siluješ" (osim u jednom kračem periodu priprema). Često se izvodi u kružnom treningu zbog dobivanja aerobne komponente. I nikada se neide u razdoblju kada imaš utrke (ne brojim trening utrke).

            Comment


            • #66
              Trening s biciklom

              Imam jedno vazno pitanje za muske clanove foruma.
              Kad vozim biciklu jel onda smanjujem plodnost?
              To sam negdje cuo,neznan di.

              Pa bi vas molia jer san u pubertetu i tek san dobia bjeloga...hihih

              Hvala i Pozdrav!
              SVI PAZITE STA RADITE.

              Comment


              • #67
                Re: Trening s biciklom

                Comment


                • #68
                  Re: Trening s biciklom

                  Ne smanjuje?
                  SVI PAZITE STA RADITE.

                  Comment


                  • #69
                    Re: Trening s biciklom

                    Originally posted by Rudolf
                    Imam jedno vazno pitanje za muske clanove foruma.
                    Kad vozim biciklu jel onda smanjujem plodnost?
                    To sam negdje cuo,neznan di.

                    Pa bi vas molia jer san u pubertetu i tek san dobia bjeloga...hihih

                    Hvala i Pozdrav!
                    Pročitaj temu od početka, to smo već odgovorili.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #70
                      Biciklizam

                      Da li se neko ovde bavi biciklizmom ili se razume u popravljanje bikeova?

                      Comment


                      • #71
                        Re: Biciklizam

                        Originally posted by deki97
                        Da li se neko ovde bavi biciklizmom ili se razume u popravljanje bikeova?
                        Što trebaš...Večinu možeš naći na netu

                        Comment


                        • #72
                          Re: Biciklizam

                          Da li mozda znas kako da sprecim ispadanje kuglica-lezajeva iz zadnje osovine?Poceo je da mi ide tocak levo-desno,ima li nacin kako da zategnem taj deo?

                          Comment


                          • #73
                            Re: Biciklizam

                            Originally posted by deki97
                            Da li mozda znas kako da sprecim ispadanje kuglica-lezajeva iz zadnje osovine?Poceo je da mi ide tocak levo-desno,ima li nacin kako da zategnem taj deo?
                            kljucem
                            uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

                            Comment


                            • #74
                              Re: Biciklizam

                              jel ima nesto na youtubu,uputstvo neko ?

                              Comment


                              • #75
                                Re: Biciklizam

                                pasionirani sam bicikl rekreativac od 16-e. Negdej sam napisao da imam disk herniu, ali upravo biciklu mogu zahvaliti saniranje kraljeznice, te sad opet posjecujem teretanu. Odlican za redukciju masti i stosta. U biti sam treker putnik i volim putovati bajkom. Mislim da je odlicno kombinirati biciklizam s teretanom, samo sto treba paziti na dobar unos UH-a kad se sjeda na duze ture.
                                Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                                Comment

                                Working...
                                X