Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bonton u fitness centru

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bonton u fitness centru

    Postoji nekoliko jednostavnih pravila kako da nam boravak u zajedničkom prostoru, u ovom slučaju omiljenom fitness centru, bude što ugodniji. U pravilu, stariji članovi već su uspostavili svoj red i drže ga se, a novi se članovi tek moraju prilagoditi. Pravila ponašanja u fitness centru najčešće nisu previše različita od bontona kojeg primjenjujemo u svakodnevnom životu u ophođenju s drugim ljudima, samo su upotpunjena nekim detaljima primjerenim sredini u kojoj su postavljena.



    1. Osnovno ophođenje
    Osnovne komunikacijske vještine nalažu da pozdravimo kad dolazimo u novu sredinu, budemo ljubazni i susretljivi, ali ne previše nametljivi. Slobodno pozdravite prisutne, a sva pitanja o upisima, cijenama, korištenju sprava ili angažiranju privatnog trenera ostavite za osobu koja radi na info desku.

    Najčešće osoblje fitnessa ne odgovara za vaše osobne stvari, stoga nemojte pretjerivati sa nošenjem nepotrebnih dragocjenosti koje realno mogu nestati. Iz istog razloga, poštujte pravilo zaključavanja svlačionica ako ono postoji te ključ uvijek vratite nadležnoj osobi.

    Člansku iskaznicu nosite sa sobom kako bi vas osoblje lakše evidentiralo, ne kasnite sa plaćanjem članarine i ne dolazite vježbati u zadnji čas prije zatvaranja kako ne biste osoblje dovodili u neugodnu situaciju da zbog vas ostaju duže na poslu ili vas moraju "izbaciti" zbog zatvaranja.

    2. Korištenje opreme
    Prije bilo kakvog početka, trener fitnessa trebao bi vam napraviti program vježbi namijenjen samo vama u skladu s fizičkim predispozicijama. Dakle, on će odlučiti kojim ćete se redoslijedom služiti spravama, koliko dugo i koliko ponavljanja od vas to zahtijeva. Ukoliko je neka sprava zauzeta, sačekajte da osoba koja ju koristi završi bez da je ometate razgovorom. Iskoristite vrijeme za lagano istezanje mišića i zagrijavanje. Svu opremu (poput utega) vraćajte na svoje mjesto nakon korištenja.



    3. Higijena
    Kako bi higijena u fitness centru bila na zavidnom nivou, moramo i mi svojim ponašanjem tome pridonijeti. Prvo, najbolje bi bilo dolaziti u različitoj obući od one koju ćemo nositi u teretani. Time smanjujemo unos bakterija i nečistoća.

    Koristite različitu odjeću za vježbanje od one koju nosite po vani. Obavezno nosite čisti ručnik sa sobom. Svaku spravu nakon korištenja našpricajte sredstvom za dezinfekciju i prebrišite papirnatim ručnicima. Održavajte osobnu higijenu. Ne urinirajte pod tuševima. Očistite za sobom tuš kabine. Svlačionice ne zagušujte mirisom svojeg dezodoransa, kao što ne pretjerujte u njegovom korištenju prije nego ulazite u prostor predviđen za vježbanje.

    Ukoliko ste prehlađeni ili bolesni izbjegnite dolazak kako ne biste zarazili ostale članove centra šmrcanjem, kašljanjem te razbacivanjem papirnatih maramica; na taj ćete način ujedno poštedjeti narušen imunitet.

    4. Međuljudski odnosi
    Za dobre međuljudske odnose prvenstveno vrijedi pravilo – pusti druge da vježbaju na miru pa će i oni vas pustiti. Najgore je doći u teretanu, sav oran i spreman za vježbu kad ti se "prikrpa" osoba željna razgovora, a ne vježbanja. Dakle, ne započinjite duge razgovore, to ostavite za vrijeme nakon treninga. Ukoliko trebate pomoć, informaciju ili savjet obratite se voditelju fitnessa koji je tu da vam pomogne i rado će to učiniti. Također ukoliko vas netko pita za pomoć, budite spremni pomoći, naročito ako instruktora nema na vidiku, a vidite da je početnik i da bi mu pomoć dobro došla.

    Također, zaboravite na korištenje mobitela. Teretana je ionako prostor u kojem ćete se opustiti vježbajući, a to ne možete ako nosite mobitel sa sobom, čineći se dostupnim u svakom trenutku. Osim toga, drugi ljudi ne žele slušati vaše razgovore.

    Ne pretjerujte sa glasnim uzdasima ako dižete pretešku kilažu, pjevušenjem uz glazbu, glasnim razgovorima ili komentiranjem sa prijateljem/prijateljicom koja ide s vama na fitness.

    Ako imate djecu koju često nemate kome ostaviti sugeriramo vam upis u teretane sa dječjim vrtićem, čiju uslugu koristi sve veći broj roditelja, a usluga je u boljim fitness centrima besplatna za članove.



    Poštujući ova pravila boravak u fitness centru biti će ugodan svim njegovim korisnicima, a vježba daleko učinkovitija!

  • #2
    Re: bonton u fitness centru

    nedavno neki lik u teretani toliko zaudaro da sam morao pobjeć ranije nego što sam planirao... ne mogu razumjet ljude koji se ne peru... odvratno
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Bonton u fitness centru

      Originally posted by igor44
      Svaku spravu nakon korištenja našpricajte sredstvom za dezinfekciju i prebrišite papirnatim ručnicima.
      pa nisam cistacica ******
      Originally posted by Bilderčić
      Originally posted by Dehydronator
      sve do grama tjedno je natural
      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

      Comment


      • #4
        Re: Bonton u fitness centru

        naravno da je obavezno ocisiti traku ako si se sat vremena na njoj cijedio.. u svakoj teretani (VALJDA) imas dezinfekcijsko sredstvo i papirnate rucnike i ocistis svoj znoj po spravi
        “There are two things a real man likes - danger and play. And he likes woman because she is the most dangerous of playthings.” — Friedrich Nietzsche

        Comment


        • #5
          Re: Bonton u fitness centru

          ja za sobom obavezno ocistim znoj, a ovo za dezinfekciju to ce morat cistacica
          http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

          Comment


          • #6
            Re: Bonton u fitness centru

            da zbilja,još da umoran od utega ili kardia brišem sa krpom i dezinfekcijskim sredstvom sprave,lol...no way. obrišeš ručnikom i bok,makar 70% ljudi ni to nije u stanju napraviti,nažalost.
            mene recimo živcira primjer,lik radi na leptiru prsa,i dobro sad,odradi lik jednu seriju,ode van i nema ga 10 min,ja vidim nema nikoga,sjedem i radim,kad se on vrati i dođe mi: ej,pa ja tu radim,wtf?sad ko je tu lud. ...ili me živcira ekipa,ja dođem full nabrijan,a oni sjednu na spravu i zapričaju se..i nakon 45min odradili jednu seriju a ja već gotov sa cijelim treningom i gledam i ne vjerujem ...to bi tako tukao,zašto si došao onda u teretanu,odi van pričati,neki ljudi su strašno nepristojni u teretani,ali ne oni vježbači koji vole vježbati i koji kao svi mi tu na forumu žele postići nešto,nego oni početnici koji mi dođu kao dizat utege,pa za 10 dana odustanu,a tih 10 dana su sjedili na spravama...jaoooo,ili neki dan lik dođe u teretanu u trapericama,nekim fency cipelama,rozoj uskoj majici,sat na ruci...i ide on dizat utege,kakav tenkre...trebalo bi zaposliti nekoga na ulazu u teretanu da izbacuje takvu ekipu van pod hitno.

            Comment


            • #7
              Re: Bonton u fitness centru

              Originally posted by teretana555
              da zbilja,još da umoran od utega ili kardia brišem sa krpom i dezinfekcijskim sredstvom sprave,lol...no way. obrišeš ručnikom i bok,makar 70% ljudi ni to nije u stanju napraviti,nažalost.
              mene recimo živcira primjer,lik radi na leptiru prsa,i dobro sad,odradi lik jednu seriju,ode van i nema ga 10 min,ja vidim nema nikoga,sjedem i radim,kad se on vrati i dođe mi: ej,pa ja tu radim,wtf?sad ko je tu lud. ...ili me živcira ekipa,ja dođem full nabrijan,a oni sjednu na spravu i zapričaju se..i nakon 45min odradili jednu seriju a ja već gotov sa cijelim treningom i gledam i ne vjerujem ...to bi tako tukao,zašto si došao onda u teretanu,odi van pričati,neki ljudi su strašno nepristojni u teretani,ali ne oni vježbači koji vole vježbati i koji kao svi mi tu na forumu žele postići nešto,nego oni početnici koji mi dođu kao dizat utege,pa za 10 dana odustanu,a tih 10 dana su sjedili na spravama...jaoooo,ili neki dan lik dođe u teretanu u trapericama,nekim fency cipelama,rozoj uskoj majici,sat na ruci...i ide on dizat utege,kakav tenkre...trebalo bi zaposliti nekoga na ulazu u teretanu da izbacuje takvu ekipu van pod hitno.
              Kod mene ima neka umisljena tuka, koja mi mice rucnik s trake za trcanje na kojoj sam ja. Onda idem ja raditi zgibove i buduci da je sipka izmedju dvije sprave, jedan covjek radi seriju na spravi, ja pricekam i kada on zavrsi krenem ja raditi zgibove i ja vec radim i dodje ta tuka i pocne se derati da ne moze ni seriju napraviti.
              There is no good, no evil - only decisions and consequences.

              Comment


              • #8
                Re: Bonton u fitness centru

                Originally posted by Wolf1524
                Kod mene ima neka umisljena tuka, koja mi mice rucnik s trake za trcanje na kojoj sam ja. Onda idem ja raditi zgibove i buduci da je sipka izmedju dvije sprave, jedan covjek radi seriju na spravi, ja pricekam i kada on zavrsi krenem ja raditi zgibove i ja vec radim i dodje ta tuka i pocne se derati da ne moze ni seriju napraviti.
                Nemoj pričat s njom, udari je!
                Chill bro

                Comment


                • #9
                  Re: Bonton u fitness centru

                  Originally posted by Soner
                  Originally posted by Wolf1524
                  Kod mene ima neka umisljena tuka, koja mi mice rucnik s trake za trcanje na kojoj sam ja. Onda idem ja raditi zgibove i buduci da je sipka izmedju dvije sprave, jedan covjek radi seriju na spravi, ja pricekam i kada on zavrsi krenem ja raditi zgibove i ja vec radim i dodje ta tuka i pocne se derati da ne moze ni seriju napraviti.
                  Nemoj pričat s njom, udari je!
                  Jedanput se po cijeloj teretani derala da vaga ne radi dobro. Da je cijelo ljeto jela sladoled i da se nije udebljala, a da ne spominjem da cijelim gradom do teretane sece u sportskom topicu.
                  There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bonton u fitness centru

                    ima i kod mene baba koja se legne na klupu na bench i zaspi, rekel sam da bum ju stavil na presu pa nek onda zaspi
                    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bonton u fitness centru

                      Originally posted by Joe
                      ima i kod mene baba koja se legne na klupu na bench i zaspi, rekel sam da bum ju stavil na presu pa nek onda zaspi
                      Ajme kada mi se prijatelj isao praviti faca i isao bench raditi bez da je pitao vlasnika da mu pokaze iako sam mu rekao neka ga pita. Ja trcim na traci u drugoj prostoriji, kada se zacuje bum, vlasnik digne glavu i gleda i onda je opet spusti, kada opet bum i onda potrci u drugu prostoriju poceo drzati predavnje tom mom prijatelju. Faca nije stavio osigurace na sipku i dok je dizao jedan uteg mu je pao, a onda ga je izvrnulo na drugu stranu.
                      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bonton u fitness centru

                        Originally posted by Joe
                        ima i kod mene baba koja se legne na klupu na bench i zaspi, rekel sam da bum ju stavil na presu pa nek onda zaspi
                        Ha, ha, ha, mislim, stalno imaš provale, ali ovo moram prokomentirati!
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bonton u fitness centru

                          Originally posted by Joe
                          ima i kod mene baba koja se legne na klupu na bench i zaspi, rekel sam da bum ju stavil na presu pa nek onda zaspi
                          Kaj ti je?? nebu mi neka baba zauzimala presu, eno joj aduktor i abduktor pa nek si razvlači picu
                          Chill bro

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bonton u fitness centru

                            Originally posted by Soner
                            Originally posted by Joe
                            ima i kod mene baba koja se legne na klupu na bench i zaspi, rekel sam da bum ju stavil na presu pa nek onda zaspi
                            Kaj ti je?? nebu mi neka baba zauzimala presu, eno joj aduktor i abduktor pa nek si razvlači picu
                            joj fuuuj bas si prost ti mali hahhahaha
                            http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bonton u fitness centru

                              Originally posted by Joe
                              joj fuuuj bas si prost ti mali hahhahaha
                              Nisam prost, realan sam

                              BTW, imaš dobru cicu, kolko benčaš?
                              Chill bro

                              Comment

                              Working...
                              X