Announcement

Collapse
No announcement yet.

homemade - koliko novaca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Norco
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Ja sam kupio 400 KG utega za moju kućnu teretanu, pošto treniram powerlifting i strongman pa da na svakoj spravi za vježbanje imam bar po 100 KG, da ne mjenjam stalno sve s jedne sprave na drugu..
    Uglavnom imam doma bench klupicu, kavez, spravu za dipseve, spravu za zgibove, običnu klupicu, spravu za leđa, leptir spravu i yoke za strongman.. Večinu sprava sam doma sam napravio, i puno je jeftinije nego kupiti original, ovdje na forumu ti se isplati kupiti od Coffey-a, a utege sam platio 500 kn/100 kg jer su mi to u firmi izrezali krugove na laseru, e sad kilaža nije točna kao na originalnim ali to nema veze, sad nisu 15 kg dva, nego npr. 17.. Sve u svemu jeftino je i odlično.

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Originally posted by Coffey View Post
    jedno je stvar stabilnosti, a drugo stvar prakticnosti. za kucnu teretanu je daleko bolja opcija odvojeno jer stalci ti omogucavaju vjezbanje ramenog potiska, cucnjeva i sl.,
    Tako je, i stalci i klupica omogućavaju još puno vježbi kad su razdvojeni.

    Leave a comment:


  • Coffey
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    univerzalna klupa je 800kn, testirana nosivost 240kg. razmisljam, ako bi masina za plastificiranje bila do 2000kn, mozda bi i sam to radio...
    al slibodno potrazi broj, poziv nis ne kosta

    Leave a comment:


  • ScuderiaBull
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Zaboravio sam koliko opće cijeniš klupicu (bubam 300-400kn). Bilo bi ok da se s kupcem dogovoriš kakvu obradu želi. Za plastificiranje nadoplati još neš sitno i eto ga.

    I nemoj slušat te cijene kaj ja bubam, lagao bih kada bi znao točno. Treba nazvat čovjeka i pitat ga. Možda ti 5 klupica napravi za 150-200kn. (Nisi lud valjda da furaš 1 klupicu do Zg-a)
    Budem ti kasnije izvukao broj ak buš htio, da se s njim dogovorit.

    EDIT:
    Ko do reklamiram čovjeka jbt, a 2 put ga u životu vidio!

    Leave a comment:


  • Coffey
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    uh, 80kn po spravi je dosta velik postotak od moje zarade, plus gorivo da to odvezem i dovezem,... i sam vidis da sam cijenom u startu vrlo povoljan i nemam prostora niti snizavati cijene niti stvarati dodatne troskove.

    Leave a comment:


  • ScuderiaBull
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Ne znam kak to imaju na cm^2, ali računaj da bi ramu od bicikla mogao napravit za 50-100kn (ovisi o veličini komada, i firme u koju si otišao, ne).

    To je kod jednog privatnika kod kojeg sam bio tu u Zg, tip je zakon (ona vrsta čovjeka s kojim popiješ pivu i još ti za đabe napravi).

    Ali inače, firme poput ColorPlasta (malo veće firme za plastificiranje) bi ti garant 100kn naplatili, ak ne i više. Nemam puno lijepih riječi za njih.

    Ali inače, da se dogovoriti s ljudima, ak ti nije frka pričekat dan-dva-tri, da ne pale mikrovalku samo radi tebe, ubace ti te tvoje sitnice unutra s nekim drugim stvarima i još te povoljnije ispadne. A biraš boje kakve hoćeš. Od pastelnih do metallic-a...

    Sve u svemu, Coffey, ove stvri kaj ti delaš (klupice, squat rackove itd...) svakako bi otpeljal plastificirat.
    Puno je izdržljivije (nema ogrebotina i sl, pa ti hrđa probija...) i finije na dodir (ko tvornički), bez mane.
    A i za bagatelu to napraviš... brijem da te klupica nebi izašla više od kakvih 80kn, ak i toliko.

    I računaš da ti je sloj cca 0.2-0.5mm... da te nebi zahebalo u nekim proračunima (mjere itd..)
    Last edited by ScuderiaBull; 03-05-13, 16:32.

    Leave a comment:


  • Coffey
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Originally posted by ScuderiaBull View Post
    Sve skupa na plastificiranje (j**eš lakiranje i temeljne boje), pukneš par plastičnih čepova na krajeve cijevi radi estetike i voila...
    kak se krecu cijene plastificiranja?

    Leave a comment:


  • Frajer
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    evo nek ti ovo Coffey napravi i miran si za sva vremena http://www.youtube.com/watch?v=vOlaR73uYmc

    Leave a comment:


  • Stjep
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Originally posted by ScuderiaBull View Post
    Ovo šta je Žumanjak rekao.

    Po meni, puno je stabilnije kad je klupa spojena sa stalkom. Odeš u strojopromet, 4-5m kvadratne cijevi, uzmeš od nekog Co2 aparat.
    Sve skupa na plastificiranje (j**eš lakiranje i temeljne boje), pukneš par plastičnih čepova na krajeve cijevi radi estetike i voila...
    ma ne znam varit, uzo bi sve od Coffeya

    Leave a comment:


  • Coffey
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    jedno je stvar stabilnosti, a drugo stvar prakticnosti. za kucnu teretanu je daleko bolja opcija odvojeno jer stalci ti omogucavaju vjezbanje ramenog potiska, cucnjeva i sl., sto kod fiksnih nosaca ne mozes. ti stalci nisu toliko nestabilni da bi ova s fiksnim nosacima ikada bila bolji izbor za kucnu teretanu.

    Leave a comment:


  • ScuderiaBull
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Ovo šta je Žumanjak rekao.

    Po meni, puno je stabilnije kad je klupa spojena sa stalkom. Odeš u strojopromet, 4-5m kvadratne cijevi, uzmeš od nekog Co2 aparat.
    Sve skupa na plastificiranje (j**eš lakiranje i temeljne boje), pukneš par plastičnih čepova na krajeve cijevi radi estetike i voila...
    Last edited by ScuderiaBull; 03-05-13, 14:39.

    Leave a comment:


  • Stjep
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Originally posted by Bjelanjak View Post
    Bench i je klupa, a inace ako znas varit i brusit to za jedan dan možes napravit
    znam da benc znaci klupa, ali opceniti naziv za bench press je samo benc

    Leave a comment:


  • Bjelanjak
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Bench i je klupa, a inace ako znas varit i brusit to za jedan dan možes napravit

    Leave a comment:


  • Stjep
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    Originally posted by ScuderiaBull View Post
    Praktičnije je pogodit veću rupu
    a kako je bolje da benc bude u kompletu s klupom, ili da se klupa moze odvojit

    Leave a comment:


  • Coffey
    replied
    Re: homemade - koliko novaca

    osobno mislim da je olimpihska sipka, uz koju idu pripadajuce ploce, nepotreban trosak.

    Leave a comment:

Working...
X