Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fortitudo - Kućna teretana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fortitudo - Kućna teretana

    Pozdrav ekipa, evo danas sam malo odvojio vremena i poslikao svoju kućnu teretanu i odlučio staviti slike na forum da ih malo podijelim s vama
    Svi komentari , kritike i savjeti su dobrodošli


    P4016535.JPG P4016536.JPG
    P4016537.JPG P4016538.JPG
    Evo moj banch. Sve je ručni rad, a sav materijal od kojeg sam izradio sam već imao tako da je ulog bio doslovno 0kn. Klupa je napravljena da se može raditi ravni, kosi i kontrakosi potisak sa nekoliko različitih stupnjeva. Napravljena je od obične tvrđe daske dimenzija 210x30x5 cm i obložena sa etafonom (nešto slično kao spužva). Stalak za šipku i stalke za klupu sam također sam radio sa ocem koji mi je pomogao. Cijelo željezo sam našao oko kuće tako da sam to iskoristio i uštedio.

    P4016544.JPG P4016545.JPG
    Šipku za banch sam također imao. Dužine je 200 i 3 cm promjera. Na nju sam stavio buvel (zračnicu) od bicikle da manje žulja ruke i da je udobnije. Šipka je na mjestu stavljanja ploča probušena svakih 5 cm (koliko iznosi debljina svake ploče) tako da se može staviti improvizirajući osigurač za svaku težinu.

    P3196385.JPG P3196386.JPG
    Ploče sam radio tako da sam izračunao potreban volumen kalupa preko gustoće betona i potrebne mase, pronašao kalupe i u njih lijevao beton. Tako sam dobio ploče od 0,5, 1, 2, 5 i 15 kg (odstupanja težine su minimalna, možda nekih max +- 2-3%). Kod većih ploča (15kg) odstupanja su još manja (20-30 grama na 15kg). Ove najveće ploče od 15 kg su armirane sa željeznom žicom debljine 6-8mm, a u ove manje sam samo stavio povezujuća vlakna (ona što se koriste za estrih pod). Plan mi ih je još obojiti tako da su malo ljepšeg izgleda.

    P3196389.JPG P3196390.JPG
    Evo i mojih homemade bučica, na njima su po 4 ploče od 2 kg (ukupno 8kg). Jedini je problem šta su postale prelagane, a ako bih stavio ploče od 5 kg onda bi bio preveliki obujam tako da ne bi bilo moguće izvoditi neke vježbe. Tako da sam prije nekoliko dana počeo razmišljati o kupnji pravih željeznih utega u pločama sa šipkom od 35cm.

    P4016550.JPG P4016551.JPG
    U međuvremenu sam od rođaka dobio ove prave bućice, ali je i dalje problem što su prelagane jer nema dovoljno ploča (2x2 kg + šipka, ukupno 6,5kg po bućici). Na posljetku sam našao jednu dobru i dosta povoljnu ponudu na njuškalu od lika koji izrađuje ploče i kupio 45kg željeznih ploča koje bi trebale doći ovaj petak. Kupio sam nekoliko različitih težina da bolje mogu kombinirati težinu.

    P4016553.JPG P4016556.JPG
    Tu je još jedna šipka od 130 cm (također promjer 3cm). Rukohvat je obložen spužvom (ona koja se koristi protiv smrzavanja vodovodnih cijevi) koju sam također već imao doma. Na nju se također mogu stavljati ove betonske ploče i regulirati težina.

    P4016540.JPG P4016541.JPG
    Na slici iznad je mjesto gdje je predviđeno stavljanje slika sa vježbama određenih mišićnih skupina, plan i program treninga i prehrane, napredak tijekom mjeseci treninga i ostale bilješke.

    P4016542.JPG P4016552.JPG
    Evo tu je i jedan kompjuter već dosta star (koji ne služi ničemu) pa je samo za puštanje muzike tijekom treninga. Toliko je star i usporen da jedino za to služi. Desna slika je ručno izrađena drvena kutija u koju se spremaju ploče od utega da nisu razbacani po teretani. U planu je također bojanje i nje.


    Eto to bi bilo sve za sada. Bitno je napomenuti da je ovo sve napravljeno bez i jedne kune ulaganja jer sam se snašao za sav materijal, samo dobre volje i vremena. Jedina ulaganja su sada ovih 45 kg željeznih ploča za jednoručne bučice, koje bi trebale doći u petak, a i to je ispalo dosta jeftino. Ako bude nekih promjena ili novih stvari javim vam i postavim slike u sljedećim postovima u ovoj temi.
    O meniMoja kućna teretana
    Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

  • #2
    Re: Fortitudo - Kućna teretana

    lijepo je to sve, ali klupa od 2 metra? mislim, jel ti na njoj spavas ili lezis? nekako mi se cini da bi to moglo puno krace. takodjer, stalci su fiksni sto bas i nije dobro jer ako ti visina odgovara za, recimo ravni bench press, kako ga uzimas na kontrakosom, a koliko se mucis na kosom? takoder, njih ne mozes koristiti kod cucnja... bolje da si uzeo duzu cijev i stavio bocne nosace na visine od cca 90-160cm.
    takodjer, nekako mi se cini da si orijentiran treningom na prsa i mozda ruke/ramena. na cemu vjezbas ledja, noge?
    misli da bi bilo bolje da si ulozio stotinjak kn na zeljezo i napravio nesto kvalitetnije, nego ovako se zajebavao, trosio vrijeme, a vrlo brzo ces uvidjeti da si mogao bolje...
    ali, za prvi rad, meni se svidja
    pohvala za trud i rezultat.
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

    Comment


    • #3
      Re: Fortitudo - Kućna teretana

      Originally posted by Coffey View Post
      lijepo je to sve, ali klupa od 2 metra? mislim, jel ti na njoj spavas ili lezis? nekako mi se cini da bi to moglo puno krace.
      Istina da je malo duža, ali ta klupa ujedno služi i za trbušnjake, gdje na kraju klupe imaju držači za noge (vidi se na 16. slici). Istina za sam banch je duga, ali za trbušnjake je taman.

      Originally posted by Coffey View Post
      takodjer, stalci su fiksni sto bas i nije dobro jer ako ti visina odgovara za, recimo ravni bench press, kako ga uzimas na kontrakosom, a koliko se mucis na kosom? takoder, njih ne mozes koristiti kod cucnja... bolje da si uzeo duzu cijev i stavio bocne nosace na visine od cca 90-160cm.
      Priznajem, ovo je velika pogreška koju sam napravio. Ali jbg, ovo mi je prva sprava koju sam napravio. Kada sam pogledao tvoje slike od sprava vidio sam da sam na nekoliko stvari pogriješio, a ovo je definitivno jedna od njih. Kada sam radio spravu (bilo je davno) nisam baš bio upućen u izradu sprava, nažalost tada još nisam vidio tvoje slike, i nije mi uopće to palo na pamet :/
      Ali kada skupim nešto love ionako namjeravam kupit željeza i napravit još nekoliko novih sprava između kojih će biti i ova nova.

      Originally posted by Coffey View Post
      takodjer, nekako mi se cini da si orijentiran treningom na prsa i mozda ruke/ramena. na cemu vjezbas ledja, noge?
      Ma orijentiran sam ja na sve mišićne skupine, osim nogu (reći ću razlog, nemojte me odmah napast), ali nemam sprava za leđa. Za njih izvodim vježbe koje mogu sa bučicama i šipkom.
      E sada zašto ne noge? Zato jer svaki dan prijeđem min 40 km na biciklu (mjesečno oko 1200km) tako da su mi noge i ovako dosta jake i razvijene i smatram da bi ih bilo nepotrebno, čak i previše da ih treniram još u teretani. I ovako teško, jedva mogu naći hlače koje mogu navući preko butina i zadržati ih 2 mjeseca da mi se ne iskidaju na mjestu gdje deru jedna od drugu xD

      Originally posted by Coffey View Post
      misli da bi bilo bolje da si ulozio stotinjak kn na zeljezo i napravio nesto kvalitetnije, nego ovako se zajebavao, trosio vrijeme,
      Nisam htio odmah ulagati novac u prvi rad, jer nisam znao kakav će bit rezultat rada. Kako sam već rekao, tada nisam još bio upućen u ovo. I sad zamisli da sam potrošio stotinjak kuna i napravio ovo isto? Ovako mi bar nije žao jer nisam uložio ni lipe, samo vremena kojega sam tada imao doslovno na bacanje, a i potrošeno je samo jedno popodne Sada ću kada vidim gdje sam falio i kad pokupim još nekoliko ideja i naučim neke stvari uložiti, kupiti željezo i napraviti dosta bolji rad

      Originally posted by Coffey View Post
      a vrlo brzo ces uvidjeti da si mogao bolje...
      Znam, već sam vidio da sam mogao bolje, ali šta je tu je sad :/

      Originally posted by Coffey View Post
      ali, za prvi rad, meni se svidja
      pohvala za trud i rezultat.
      Hvala, to mi daje poticaj i dosta mi znači, naročito od tebe, pro majstora u izradi sprava
      Last edited by Fortitudo; 02-04-14, 00:56.
      O meniMoja kućna teretana
      Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

      Comment


      • #4
        Re: Fortitudo - Kućna teretana

        kapa do poda za trud, može se još puno toga dodati i napredovati ali trud je ono šta ovdje ne fali.
        razmisli o ugradnji šipke za zgibove, nekih za propadanja, velikoj sipci za mrtvo itd itd..

        Comment


        • #5
          Re: Fortitudo - Kućna teretana

          Originally posted by sanguis View Post
          kapa do poda za trud, može se još puno toga dodati i napredovati ali trud je ono šta ovdje ne fali.
          razmisli o ugradnji šipke za zgibove, nekih za propadanja, velikoj sipci za mrtvo itd itd..
          Hvala
          Imam već šipku za zgibove, samo što nije u teretani nego vani Znam, treba još tu dosta sprava, ali smatram da je ovo sasvim dovoljno za početak. Kad uspijem sredit nešto love krećem u izradu novih
          O meniMoja kućna teretana
          Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

          Comment


          • #6
            Re: Fortitudo - Kućna teretana

            Lijepo, još kad obojaš.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Fortitudo - Kućna teretana

              Originally posted by kelly View Post
              Lijepo, još kad obojaš.
              Hvala, boja je već spremna, samo da malo uhvatim vremena i riješeno je i to
              O meniMoja kućna teretana
              Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

              Comment


              • #8
                Re: Fortitudo - Kućna teretana

                Vrlo, vrlo simpatično.....

                Imaš i kaliper za merenje masnoća... Svaka čast...

                Vodi računa samo da ti se te ploče s vremenom ne okrnje od dizanja i spuštanja....
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Fortitudo - Kućna teretana

                  Upravo sam opremio teretanu sa još jednom stvari. Uređajem za mjerenje BMI-a i postotka masti u tijelu. Sada imam skoro cijeli komplet koji je potreban za mjerenje. Još samo trebam kupiti digitalnu vagu i to je sve. Imam vagu ali je ona stara (nije digitalna), tako da preciznost mjerenja nije baš najbolja , ali nadam se da ću uskoro i to kupiti

                  P4036570.JPG P4036569.JPG
                  O meniMoja kućna teretana
                  Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Fortitudo - Kućna teretana

                    Originally posted by Dača View Post
                    Vrlo, vrlo simpatično.....

                    Imaš i kaliper za merenje masnoća... Svaka čast...

                    Vodi računa samo da ti se te ploče s vremenom ne okrnje od dizanja i spuštanja....
                    Hvala
                    Nažalost neke su se već malo okrnjile, ali samo malo. Uglavnom, imam ih u planu obložiti gumom, barem samo sa strane koja dodiruje tlo i barem ove najveće, jer ove manje praktički nikad i ne dodiruju zbog ovih velikih kako su stavljene.
                    O meniMoja kućna teretana
                    Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Fortitudo - Kućna teretana

                      javi nam kako radi mjerenje BF% , jel valja ili malo malo mijenja

                      Comment


                      • #12
                        Re: Fortitudo - Kućna teretana

                        Originally posted by Bronko View Post
                        javi nam kako radi mjerenje BF% , jel valja ili malo malo mijenja
                        Hoću, svi rezultati testiranja i mjerenja će biti napisani u već otvorenoj određenoj temi
                        O meniMoja kućna teretana
                        Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Fortitudo - Kućna teretana

                          ti umjesto da ulazes u stvari za vjezbanje, ti trosis na stvari za mjerenje masnoca. koliko si kg zeljeznih utega mogao kupiti za te novce? mislim, izgleda da ti solim pamet, al u biti me zanima zasto si tako odlucio?
                          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                          Comment


                          • #14
                            Re: Fortitudo - Kućna teretana

                            Originally posted by Fortitudo View Post
                            Upravo sam opremio teretanu sa još jednom stvari. Uređajem za mjerenje BMI-a i postotka masti u tijelu. Sada imam skoro cijeli komplet koji je potreban za mjerenje. Još samo trebam kupiti digitalnu vagu i to je sve. Imam vagu ali je ona stara (nije digitalna), tako da preciznost mjerenja nije baš najbolja , ali nadam se da ću uskoro i to kupiti

                            [ATTACH=CONFIG]17621[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]17622[/ATTACH]
                            Muko bozja...

                            A nista, kad kupis vagu, javi sta aparat pokazuje i poprati to slikama da vidimo kako taj postotak izgleda, mozda naucimo nesto novo.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Fortitudo - Kućna teretana

                              Originally posted by Coffey View Post
                              ti umjesto da ulazes u stvari za vjezbanje, ti trosis na stvari za mjerenje masnoca. koliko si kg zeljeznih utega mogao kupiti za te novce? mislim, izgleda da ti solim pamet, al u biti me zanima zasto si tako odlucio?
                              Koliko sam željeznih utega mogao za to kupiti? Ako nađem preko njuškala za recimo 14 kn/kg mogao sam kupiti 17 kg utega. Hoće li mi to pomoć u nečemu posebnome? Mislim da neće jer je i dalje premalo. Između ostaloga, ako već nisi pročitao u prijašnjem postu kojeg sam napisao u ovoj temi, već sam kupio skoro 50 kg utega za jednoručne bućice i trebali bi mi sutra stići. Znači po 25 kg u svakoj bućici. To mi je stvarno dosta za duže vrijeme tako da ih nema potrebe uopće više kupovat.

                              E sada ostaje opcija da sam mogao kupiti još utega za velike šipke (recimo za banch, DL, SQ), a tu bi trebalo minimalno 100 kg utega, što je opet po cijeni, ako nađem jeftinije preko njuškala 1400 kn, šta je meni osobno skupo, ne znam za tebe, svi smo različiti. Ali ja smatram da mi je nepotrebno dat 1400 kn za nešto što mogu sam napravit za 80 kn i malo volje. Već si vidio moje betonske ploče, njih namjeravam nastaviti raditi i skupit dovoljno da imam za DL, banch što je za početak recimo nekih 100 kg za koje mi treba uloga niti 80 kn, a kada bi ih kupovao došlo bi me 1400 kn. Malo velika razlika za mene.

                              Zato sam još davno odlučio da ću ako budem ulagao u utege uložiti samo na bućice jer mi je nezgodno radit sa betonskim pločama (velik obujam). Na banchu, DL-u mi je obujam ploča potpuno nebitan. Slažeš li se?

                              I ne, ne brini, neću se ja uvrijedit ili mislit da mi soliš pamet, to je tvoje mišljenje i ja ga poštujem, ali imam i ja svoje Sve 5
                              Last edited by Fortitudo; 03-04-14, 23:56.
                              O meniMoja kućna teretana
                              Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                              Comment

                              Working...
                              X