Announcement

Collapse
No announcement yet.

84cm i težak 81 kg...nisan debel ali sam salav,oko stomka... -kako to skinut?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 84cm i težak 81 kg...nisan debel ali sam salav,oko stomka... -kako to skinut?

    Pozdrav družini...potpuno sam novi i trebao bih pomoc,ima li koji zainteresirani dobrovoljac da me uputi u svijet svega ovega... naime,odlucio sam okrenut novu stranicu u svom zivotu...promjenit prehranu,pokrenut se ucinit nesto da se bolje osjecam i da sam zadovoljan svojim zivotom...po cijele dane visim za ovim prokletim racunalom i gubim se...jednostavno nisan imo volje za icim sto vecina mojih vrsnjaka radi... imam 23 godine i kad se osvrnem i pogledam sto sam do sad u zivotu ucinio dodje mi se plakat... i kako sam vec rekao,odlucio sam okrenut novu stranicu u zivotu i pocet cu od sredjivanja sebe.. jer vjerujem ako nabacim naviku zdravog zivota da sve ostalo dolazi samo, volja...volja za necim u ovom slucaju treningom,paženjem na prehranu i cilj,nakraju svu tu volju zadrzat i preusmjerit na jos mnogo stvari... uvijek sam se divio ljudima koji treniraju neki sport,idu u teretanu,za to treba dosta odricanja i volje... naposljetku da i ja pomognem nekome tko se pronalazi u mojoj situaciji, koži.... bio bi vam veoma zahvalan da mi pomognete... uputite... postavit ču vam par pitanja koje me u startu zanimaju...unaprijed hvala,cijenim vaš trud...

    1. imam 23 godine,visok sam 184cm i težak 81 kg...nisan debel ali sam salav,oko stomka...
    -kako to skinut??? trčanje? prehrana??
    2. kao početnik što bih trebao koristit od proizvoda? tipa kreatin,karnitin,proteine
    3. dal bi vam pomoglo kad bi sliko par slika čisto da vas uputim u moje stanje pa po tome odlucite sto bih trebao??
    4. bili mi tko mogao pomoci oko prehrane?
    5. i zadnje ali ne posljednje, KRVNE GRUPE I PREHRANA? mit ili istina?

    jos jednom unaprijed hvala,cijenim vas trud...

  • #2
    Re: Početnik,pomoć

    1. kardio i prehrana

    2. dovoljna ti je kombinacija whey+glukoza

    3. da

    4. napravi sam plan prehrane i napiši ga, pa će ti svi pomoć i korigirat ga

    5. nope?
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Početnik,pomoć

      vidi se da imas dobru volju, eo ti jedna knjiga pa skini sve ti u njoj pise samo se nemoj predavat...

      osnove_treninga_goran_miko.pdf
      http://www.mediafire.com/?duqfod2qfxocpbd

      Comment


      • #4
        Re: Početnik,pomoć

        Originally posted by ziher View Post
        vidi se da imas dobru volju, eo ti jedna knjiga pa skini sve ti u njoj pise samo se nemoj predavat... http://www.mediafire.com/?duqfod2qfxocpbd


        u dobra dobra...

        evo za početak danas nisam imo vremna složit jelovnik za cijeli tjedan da ga napišen odje niti se sliko (obečavam kroz dan-dva da ču), ali malo sam pročitao o prehrani imao sam 5 obroka...

        dorucak
        žitarice + mlijeko 0,5

        međuobrok

        konzervu tune + posni sir

        objed (tu sam se prejeo da nemoram puno poslje jest)
        integralnu rižu + pileči fileti (zepter,na paru bez ulj) + blitva

        i poslje objeda sam jeo voća uglavnon, banane i jabuke samo da zavaram glad i pijo dosta vode....
        večeras sam napravio đir od 19.30 - 22h....
        samim prvim korakom i upuštanje u novi život osječam se več znatno psihički bolje...ispunjeni...
        možete li mi prokomentirat ddanašnji jelovnik... hvala vesela družino na potpori...

        Comment


        • #5
          Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

          slab jelovnik..povećaj broj obroka na 5,6..i ne smiješ se prejedat kao što si napisao za ručak,ni biti gladan poslije.pročitaj si malo jelovnike za definiciju..

          Comment


          • #6
            Re: Početnik,pomoć

            hababu ubaci u međuobroke orahe ili nesto orasasto (kikiriki,grozđice) to ti ke krcato proteinima

            Comment


            • #7
              Re: Početnik,pomoć

              Originally posted by ziher View Post
              hababu ubaci u međuobroke orahe ili nesto orasasto (kikiriki,grozđice) to ti ke krcato proteinima
              grozdice i kikiriki su krcati proteinima?
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • #8
                Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                znaci ovako,ja bi treao sjest i izracunat fino koliko kalorija dnevno unosim... ubiti da taj broj bude manje od broja s kojim održim kila...kako doč do teg broja? ima kakva formula ili? našo sam dobru tablicu kalorija ( http://www.fitness.com.hr/prehrana/n...-kalorija.aspx ) imam imam jedno pitanje vezano za nju....Kcal (kalorije) a sto je KJ? i UH?

                Comment


                • #9
                  Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                  KJ=kilodžul, UH=ugljikohidrati... izracunaj koliko si dosada kalorija dnevno unosio, izvazi se, kroz slijedecih tjedan dana unosi 200-300 kalorija manje, izvazi se, ako si smrsavio i ako ti taj tempo mrsavljenja odgovara, drzi se toga a ukoliko nisi smrsavio dodatno smanji unos kalorija ili povecaj njenu potrosnju...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                    samo da se pohvalim da sam u prvih tjedan dana sknuo 4 kg...pojačanom aktivnosču i promjenom prehrane...i feel good tananana

                    Comment


                    • #11
                      Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                      Originally posted by snoop665 View Post
                      samo da se pohvalim da sam u prvih tjedan dana sknuo 4 kg...pojačanom aktivnosču i promjenom prehrane...i feel good tananana
                      4 kg u 7 dana?

                      premda je to dosta brzo, treba vremena za prave promjene

                      samo radi i radi, i ulozeni trud ce se isplatit
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                        Originally posted by Aquila_hr View Post
                        4 kg u 7 dana?

                        premda je to dosta brzo, treba vremena za prave promjene

                        samo radi i radi, i ulozeni trud ce se isplatit
                        za sad nisan na utezima,nego samo masu trcanja i nogomet....
                        neznam bili uzeo karnitin...cito sam o njemu,ali nista konkretno,ugl mislim se da nean sto izgubit ako ga uzmem...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                          Najvažnija je volja i želja toga imaš izgleda dovoljno, jedna od najbitnih stvari je konstantnost u treningu u prehrani, izabrati jedan solidan program za pocetnike znaci ne vise od tri treninga tjedno, osnovne vježbe, pravilno izvodjenje, dobro zagrijavanje...to su opća pravila.
                          A sad odgovori na tvoja pitanja
                          1. Aerobni trening 3 puta tjedno na dane kad ne treniras sa utezima, aerobni trening poslije dizanja utega usporava napredak u povecanju mase i snage, podiže kortizol itd. zato na dane kad ne dizes.
                          2. Prehrana je najvažnija tek onda suplementi, whey je ok.
                          3. Slike nemogu odmoc.
                          4. Može .
                          5. U pocecima se koncentriraj na osnovne stvari.
                          Sretno.
                          https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                          http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                          Comment


                          • #14
                            Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                            Originally posted by VladimirVersic View Post
                            Najvažnija je volja i želja toga imaš izgleda dovoljno, jedna od najbitnih stvari je konstantnost u treningu u prehrani, izabrati jedan solidan program za pocetnike znaci ne vise od tri treninga tjedno, osnovne vježbe, pravilno izvodjenje, dobro zagrijavanje...to su opća pravila.
                            A sad odgovori na tvoja pitanja
                            1. Aerobni trening 3 puta tjedno na dane kad ne treniras sa utezima, aerobni trening poslije dizanja utega usporava napredak u povecanju mase i snage, podiže kortizol itd. zato na dane kad ne dizes.
                            2. Prehrana je najvažnija tek onda suplementi, whey je ok.
                            3. Slike nemogu odmoc.
                            4. Može .
                            5. U pocecima se koncentriraj na osnovne stvari.
                            Sretno.
                            upiso sam teretanu ovaj tjedan... a do sad sam išo na rekreativno veslanje... (3 put tjedno,ugl ergometar 2 km pa onda malo utezi) imo sam dana kad bi popodne igro nogomet a onda prikvečer na veslanje....
                            u zadnje imam problem,jedem zdravo, i pazim full kruh sam izbacio skroz, salame,paštete sva ta da oprostite govna...no što god da pojedem osječam se napuhano,nekako ko krava...
                            a za teretanu,našo sam frenda koji več konstanto ide par godina,tako da imam amo reč "trenera" koji me lagano uputio u sve to...

                            trening mi je odredio pon-sri-petak
                            pon: prsa i bicepsi
                            sri: ramena
                            pet: tricepsi,leđa

                            (ja bi još tu s ramenima ubacio i noge,jer kako sam nedje pročitao leđa i noge su 2 največe skupine mišiča koje kad se ide s ciljom mršavljenja obavezno treba radit jer troše najviše "sala") a i neda mi se bit još jedan od summer time bildera koji napor fokusiraju na gorrnji dio tjela tako da gore izgledaju ko fkng herkules a noge ko 2 da oprostite kur**.......

                            popodne cu se slikat samo da mi slegne objed jer sam sad ko krava =))

                            ugl skonto sma iz predhodno danog štiva (za početnike) da sam tip osobe koja se full brzo može udebljat ali brate mogu skinut full kila...što sam primjetio odma u prva 3 dana kad sam promjenio prehranu...
                            hvala svima što prate temu i pomažu...uvelike ste mi od pomoči,pošto sam stvarno novi u ovome svemu....prije me bolio ***** za takve stvari,veseo sam vedar i optimističan i sve mi je bilo ono kao "lako ču to,nema problema,ma pusti sad to" no stvarno što ljudi kažu,tjelo je tvoj hram,odnosi se prema njemu što bolje znaš bit če ti bolje... ali fascinantno je to što se više ubijem fizički,to više prštim energijom i vedrinom,...ispunjen sam samom tom činjenicom da sam učinio nešto dobro,a ne spizdio dan za računalom,televizijom,ugl niđe...još jednom hvala

                            Comment


                            • #15
                              Re: Početnik želi u svijet svega ovoga

                              Evo uhitio sam vremena i slikao sam se... vaše mišljenje? visok sam 184-težak 76 kg....
                              img0232new.jpg
                              img0234new.jpg
                              img0235new.jpg
                              img0236new.jpg
                              img0237new.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X