Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

    Napisat ću nešto o dijeti koju sam ja primjenjivao.

    Dakle djeta bazirana na sirovoj hrani.
    Jeo sam samo sirovu hranu određeno vrijeme + možda za ručak nešto kuhano, naravno sirovo ono što se da jesti sirovo voće i neko povrće, ne meso ili krumpir ili bilo što što se mora toplinski obrađivati da bi se uništile tvari čovjeku štetne u toj hrani.

    Izvor su mi bile ove 2 knjige:
    - Helmut Wandmaker: Zelis biti zdrav zaboravi kuhanje
    - Helmut Wandmaker: Prijesna hrana umjesto kuhane

    Tijedno sam gubio 3-4kg prilikom primjene ove dijete. Ako nekog treba dodatno uvjeravati u temi pava slike su dvije slike za usporedbu...

    Autora ne podržavam 100% niti kažem da je sve što je napisao točno, već su mi te 2 knjige bile dobar izvor informacija za dijetu. Primjena na vlastitu odgovornost.

    Volio bi da i ostali napišu svoje dijete, izvore informacija, iskustva, i naravno dokaz njezine učinkovitosti, uprotivnom ova tema je besmislena. I volio bi malo izmjeniti ISKUSTVA, a ne da dođe netko i piše besmislice bez ikakvih temelja i osnova.

  • #2
    Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

    Cikliranje UH. Izvor - forum. Jednostavna, bez nepotrebnog kompliciranja i djelotvorna.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

      Dijete u onome smislu rijeci u kakvome se redovito upotrebljavaju u nasoj svakodnevnici, ponajvise od strane zenske populacije su dugorocno - beskorisne!
      Ja osobno ne znam niti jednu osobu koja uspjesno je skinula kilograme tim dijetama, a znam barem 20 zena koje su na njima redovito...

      Pazljivo isplanirana i osobno prilagodena prehrana ucinkovitija je od bilokakve dijete. Istina da je potrebna nesto duza faza ucenja nego sto treba vremena da se isprintaju 2 papira i magnetom naljepe na frizider, no zato su rezultati sigurni.
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

        Klasični low carb (možda bi bilo točnije reći lowGI) i kasnije nekakva moja uvrnuta verzija cikliranja ugljićima dosad rezultirali sve skupa minusom od okruglih 10kg u razdoblju od 5 mjeseci

        Comment


        • #5
          Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

          Originally posted by BuciBoo View Post
          Klasični low carb (možda bi bilo točnije reći lowGI) i kasnije nekakva moja uvrnuta verzija cikliranja ugljićima dosad rezultirali sve skupa minusom od okruglih 10kg u razdoblju od 5 mjeseci
          Ček na samo 10kg u 5mj. djete...? Mora da ja nešto ne shvaćam il sam krivo proćitao, al ta ti djeta baš i nevalja.

          Comment


          • #6
            Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

            Originally posted by pava View Post
            Ček na samo 10kg u 5mj. djete...? Mora da ja nešto ne shvaćam il sam krivo proćitao, al ta ti djeta baš i nevalja.
            Smisao dijete je izgubiti masnoce u sto vecem postotku i max. ocuvati misice, a ne samo gledati na to koliko je netko izgubio kila, vaga je precijenjena
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

              Upravo to. Izgubila sam dobar dio maščobe, izgradila malo mišića i volia! Za mene i više nego zadovoljavajuće. Mogla sam i u mjesec dana izgubiti toliko kilograma, ali onda zasigurno ne bih izgledala kao što sad izgledam

              Comment


              • #8
                Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                Bravo BuciBoo, uspjeh je uspjeh bez obzira na vrijeme trajanja dijete...
                Mada, moze se izgubiti i do 15 kg u mjesec ipo dana ( pogledajmo KLEME ) isto je vjerujem kvalitetno odrađeno tako da sve je stvar pristupa dijeti
                Svaka dijeta je različita, na svakog svašta drugacije djeluje i u to je tesko ulaziti, ali tko god skine 5 ili 10 ili 15 kila, bilo mjesec, dva, tri ili pet, sve je to jedan veliki uspjeh...

                Comment


                • #9
                  Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                  Originally posted by pava View Post
                  Ček na samo 10kg u 5mj. djete...? Mora da ja nešto ne shvaćam il sam krivo proćitao, al ta ti djeta baš i nevalja.
                  Ja sam krenuo na defku u pocetkom 5. i do kraja 7. sam dosao sa 82 do 72 otprilike... Uz maksimalno ocuvanje misica i redovite treninge... tako da je moguce i osobno ne vidim tu nista cudno ako je sve dobro isplanirano i pridrzavano.
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                    Originally posted by Aronnax View Post
                    Ja sam krenuo na defku u pocetkom 5. i do kraja 7. sam dosao sa 82 do 72 otprilike... Uz maksimalno ocuvanje misica i redovite treninge... tako da je moguce i osobno ne vidim tu nista cudno ako je sve dobro isplanirano i pridrzavano.
                    Malo dug period trajanja djete... Al to je samo moje mišljenje. Ruka mi se smanjila u području bicepsa i tricepsa sa 35cm na 28cm hehehe jesam prase bio. Ma ja sam samo trebao nešto da se riješim sala na brzinu, jer sam shvatio da sam samo to i nabio a ne snagu...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                      Lud je mali nema sta. . .
                      DR. Lonnie Lowery

                      Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                        Originally posted by WTF View Post
                        Bravo BuciBoo, uspjeh je uspjeh bez obzira na vrijeme trajanja dijete...
                        Mada, moze se izgubiti i do 15 kg u mjesec ipo dana ( pogledajmo KLEME ) isto je vjerujem kvalitetno odrađeno tako da sve je stvar pristupa dijeti
                        Svaka dijeta je različita, na svakog svašta drugacije djeluje i u to je tesko ulaziti, ali tko god skine 5 ili 10 ili 15 kila, bilo mjesec, dva, tri ili pet, sve je to jedan veliki uspjeh...
                        Hvala, WTF

                        Kod mene bi to vjerojatno išlo brže da sam se usudila malo više srezati kcal, ubijati kardijanjem, smanjiti UH na minimum i sl., ali sam se bojala, poznavajući sebe, kako bi to moglo završiti - emocionalni breakdown za vrijeme dijete, pa vraćanje starim navikama i onda neizbježni jojo efekt - tak da nisam htjela riskirati. Više sam išla na to da trajno promjenim neke navike koje su me i dovele do viška kilograma.
                        I bome nisam pogriješila kad sam se odlučila na ovaj pristup mršavljenju...je da je trajalo duže, ali isplatilo se.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                          Moja dijeta je bila trening, treninig,samo vježba i kretanje vec sam se predstavio ali evo da se nadovežem na ovu temu ; Imao sam ukupno 122,5 kg srecom imam takvo tijelo da se je to rasporedilo nije sve bilo u struku ali svakako kičma i noge su to osjetile (i moj ego).Nakon što sam se nabacao hrpu love na razno razne preparate da ne pišem te proizvodjace vecinom su to svi poznati koji se reklamiraju svaki dan TV shvatio sam da je trening majka svega....

                          Ukupno sam izgubio 24 kg i sad mislim prestat da ne bi morao jos razmisljat o viškovima kože kao neki jer sada je ok sačuvao sam i dobar dio miš .mase (čitao sam da na svakih 3 kg masnoce gubimo oko 1 kg mišične mase).
                          Trenirao sam svaki dan cirkularne treninge sa večim težinama prilagodba je bila jako nevjerovatna jer na takav trening se možete prilagodit jedino kad vidite nekoga da to radi kao što su bila moja 2 prijatelja inače teško da možete ikad to sami dostić. Po treningu 1200 ponavljanja s tim da je u među danima bio boks.

                          Svu kilažu sam skinuo za 2 i pol mjesca to jest nekih 73 dana.
                          Nisam koristio nikakve djete ali sam pripazio na prehranu ulje, kruh, mljeko, umjetne sokove potupno zaboravio pratio sam unos kalorija ne 100% ali nije bilo prežderavanja i nikako nisam jeo poslije 16 h ako sam baš umirao štapići bi malo pomogli da zaspim dok se nisam navikao. Svakako nikom ne bih preporucio neka gladovanja ili da si poremete metabolizam pa se desi jojo efekt i još gore bude.

                          Od preparata sam koristio L-karnitin 2 bočice u tekučem stanju i jednu pixu whey proteina sa bcaa da sačuvam koliko toliko mase ostali unos proteina sam pokusao nadoknadit sa hranom.
                          Koristio sam i XEDRA-CUT puno ga platio smatram da je sve osim L-karnitina bezz bacanje love kad pogledate sadržaj toga shvatit ce te da se unutra nalazi extrakt zel.čaja + kofein+ taurin i jos neka vrsta kofeina sa jos nekim nebitnim stvarima sve to mozete kupit za 100 kn u nekoj apoteci ja sam svakako pio na svakom treningu bar pola litre tog čaja a guaranu i aspirin možte kupit bilo gdje tako da 40 € koliko sam ja morao dat je bilo uzalud baceno ne nasjedajte na to.....
                          "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                            Moram se pohvalit da sam u 3 mjeseca skinuo 13kg.
                            Na dnevnoj bazi bio sam u deficitu od 700-1000kcal, s time da sam prehranu do kraja sredio. Omjer je iznosio cca. 60% proteini,10-15% masti i 20-25% UGH,vježbanje u teretani 4x tjedno i to je sve.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dijete: uspjesi, iskustva, izvori

                              ja sam po dukanovoj prehrani skinuo u cca tri mjeseca 27 kila, sada sam na trećoj fazi dijete odnosno održavanje skinutih kila da se izbjegne jo jo efekt, u ovoj fazi jede se sve po malo i voće,ugljikohidrati čak i kolač, te sam ubacio treninge tipa les mills pump i rad s utezima doma i za sad zadovoljno mogu reći da uspješno održavam težinu bez većih odricanja u hrani ali su mi po toj prehrani proteini veći dio obroka!

                              Comment

                              Working...
                              X