Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoje

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoje

    vec sam vise puta cuo da u tijelu postoji odredjeni broj masnih stanica, te da sve sto mi radimo je povecavamo, odnosno smanjujemo njihov volumen, ali da one uvijek postoje.
    ako je to istina, zar ne bi bilo odlicno rjesenje liposukcija?
    naravno, to dovodi do pitanja kako se ljudi onda ponovo debljaju nakon liposukcije...
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

  • #2
    Re: Masne stanice

    Mislim da većina ljudi sta idu na te liposukcije jednostavno odu na taj zahvat jer su debeli,ne voli da imaju sala tu i tu, i misle da kad to izvade da ce bit sve fenomenalno. Poanta je da oni to naprave bez ikakvih prehrambenih priprema, mijenjanja navika, odricanja, da tijelo ne doživi taj šok, i naravno kad se to izvuče iz tijela, tijelo doživi taj šok, i dobije se taj ogroman jojo-efekt. Ista stvar vam je kod kraja defke- pogreska sta ljudi naprave je da sa niskog unosa UH odma krenu za njima, i dodje do tog Jojo efekta. Samo sta kod liposukcije je taj unos UH u većini slućajeva visok, pa je jos gore.


    Eto, ja sam laik pa cu laički zakljucit, al ne znan koj bi se čovjek, zdrav u tijelu i duhu, aktivnog zivota moze ic na to. Za mene je to sasvim neprirodno,, zar nije bolje iznojit se ko stoka za postic zeljenu figuru?
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Masne stanice

      Broj masnih stanica formulira se u djetinjstvu, mislim tamo negdje do 3. godine, tako da ono kako su vas roditelji hranili kao malog može se odraziti i na kasniji život, odnosno na količinu masnog tkiva, ali presudnu ulogu tu ima naravno genetika. Broj masnih stanica može se promijeniti i tijekom adolescencije, osobito kod žena, a također kod njih broj masnih stanica može se povećati i tijekom trudnoće.
      Uvijek je savijet plastičnih kirurga da se skine špek vježbanjem i dijetom do jedne razine, a onda ono što kao "dalje ne ide" rješava se liposukcijom, naravno da se rijetko tko toga pridržava i da su takvi ljudi i htjeli rješiti problem viška špeka dijetom ne bi dolazili na liposukciju, tako da se redovito rade liposukcije maximalne količine špeka i kada se ponoivno nastavi sa standardnom prehranom zna se dogoditi da se opet špek vrati, sad zašto se to događa, iako u teoriji se ne bi smjelo dogoditi još uvijek nije baš razjašnjeno, ali opet vjerojatno je to tako jer postoje neki obrambeni mehanizmi u tijelu pa se i ne možemo baš "igrati Boga" kako nam se sprdne!

      Comment


      • #4
        Re: Masne stanice

        Originally posted by Coffey View Post
        vec sam vise puta cuo da u tijelu postoji odredjeni broj masnih stanica, te da sve sto mi radimo je povecavamo, odnosno smanjujemo njihov volumen, ali da one uvijek postoje.
        ako je to istina, zar ne bi bilo odlicno rjesenje liposukcija?
        naravno, to dovodi do pitanja kako se ljudi onda ponovo debljaju nakon liposukcije...
        Nakon što se liposukcijom masne stanice mehanički uklone sa određenih rijegija tijela, njih tamo više nema.
        Liposukcijom trajno uklanjamo masno tkivo sa određenih dijelova tijela na kojima se nalazi.Liposukcija nikako nije metoda mršavljenja, već se radi o tehnici kojom se kod osoba normalne tjelesne težine oblikuju određeni dijelovi tijela na kojima se nalazi višak masnog tkiva.
        Mogućnost da se masne naslage ponovno vrate na tretirane dijelove tijela postoji jedino u slučaju da osoba znatnije dobije na težini, ali ni tada se uklonjene masne stanice ne vraćaju već postojeće masne stanice rastu.

        Comment


        • #5
          Re: Masne stanice

          Broj masnih stanica formulira se u djetinjstvu, mislim tamo negdje do 3. godine, tako da ono kako su vas roditelji hranili kao malog može se odraziti i na kasniji život, odnosno na količinu masnog tkiva
          Broj masnih stanica ne formulira se do trece godine, tipican primjer je da debelo dojenče često ne bude debelo dijete. Proces nastanka masnih stanica dogadja se sve do odrasle dobi. Dobar pokazatelj je kad je dijete debelo u 13 godini. Zbog toga je razdoblje od 7 do 12 godine kljucno u prevenciji debljini.
          Genetika u tome igra vaznu ulogu, cak 30 - 50 % genetika utjece na br. masnih stanica. Najvise je povezana sa relacijom unuk- djed tj baka - unuka.
          Veliku ulogu imaju i socio ekonomski status obitelji...

          Comment


          • #6
            Re: Masne stanice

            Novija istraživanja su pokazala da je liposukcija jedna velika prevara. Dokazano je da se masno tkivo vraća već unutar jedne godine, i to nerijetko na neuobičajenim mjestima - gornji dio abdomena, leđa, nadlaktice, gdje je estetski još manje prihvatljivo. Pretpostavlja se da tijelo ima mehanizme kojima određuje koliko će proizvesti ili pohraniti masnih stanica i gdje će ih smjestiti, i tu mehaničko uklanjanje istih nema dugoročno nikakvog učinka.

            Comment


            • #7
              Re: Masne stanice

              Novija istraživanja su pokazala
              Koja istrazivanja, tko ih je objavio, gdje koliki uzorak ispitanika??

              Comment


              • #8
                Re: Masne stanice

                Originally posted by TitanGym_BP View Post
                Broj masnih stanica formulira se u djetinjstvu, mislim tamo negdje do 3. godine,
                Mislim da se broj formira i kasnije, čak i u pubertetu, a kada se završi rast i razvoj onda te stanice mogu rasti ali im se ne povećava broj.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Masne stanice

                  The size of fat cells increased during the first months of life and decreased over the second 6 months, in parallel with the tissue fat concentration and the skinfold thickness of subcutaneous fat. From the end of the first year of life, the size of the fat cell increased slowly. The number of fat cells did not begin to increase until the end of the first year of life, maintaining a continuous increase until 9 years of age. During the first years of life, important changes occurred in the concentration of adipose tissue fatty acids. Palmitic acid had the greatest concentration in adipose tissue at the moment of birth and then decreased, becoming stabilized from the age of 2 or 3 years

                  Moja isprika, nije do 3. nego do 9., iako se negdje spominje i da se do 11. god. formira najveći broj masnih stanica, znam da se spominje 3. godina, ali to ima veze s konačnim formiranjem količine palmitinske kiseline, na žalost ne pamtim detaljno sve te podatke koji mi i nisu nešto toliko važni, iako kako sam spomenuo i tijekom adolescencije se mijenja broj masnih stanica odnosno točnije:

                  From one to about 18 years old, we body gain fat mainly through the increase in the number of fat cells

                  A kako je činjenica da 75% pretile djece postanu pretile odrasle osobe mislim da broj formiranih masnih stanica u djetinjstvu, odnosno djelomično i u adolescenciji pored neizbježnog genetskog nasljeđa ima važnu ulogu u determiniranju da li ćemo i koliko ćemo tijekom daljnjeg života imati problema s viškom špeka.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Masne stanice

                    Originally posted by Dragan86 View Post
                    Koja istrazivanja, tko ih je objavio, gdje koliki uzorak ispitanika??
                    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21475140

                    http://www.dailymail.co.uk/health/ar...Chris%2BBrooke

                    Comment


                    • #11
                      Re: Masne stanice

                      Originally posted by TitanGym_BP View Post
                      A kako je činjenica da 75% pretile djece postanu pretile odrasle osobe mislim da broj formiranih masnih stanica u djetinjstvu, odnosno djelomično i u adolescenciji pored neizbježnog genetskog nasljeđa ima važnu ulogu u determiniranju da li ćemo i koliko ćemo tijekom daljnjeg života imati problema s viškom špeka.
                      Da slažem se, upravo to ja i govorim ovdje na forumu, važnije je jesti pravilno dok rasteš i razvijaš se nego kasnije kad si već formirana osoba. Zato me jako živcira kad tipovi izvaljuju: Jedi šta hoćeš dok si mlad, kasnije ćeš paziti!
                      To je potpuno pogrešno razmišljanje.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoj

                        tacno je da postoji odredjeni broj masnih celija koje se uvecavaju kako se gojimo,ali samo do odredjene garnice,posle toga ipak dolazi do njihove podele tj stvaranje novih celija masti,sto prakticno znaci da osoba koja je nekada bila predebela (i samim tim joj se povecao broj masnih stanica) ce se daleko brze ponovo ugojiti od osobe koja je bila umereno debela i kod koje do tih proimena nije doslo. jedini nacin za uklanjanje masnih stanica je operativno,tj liposunkcijom. U protivnom, telo ce uvek imati tendenciju da "popuni" svaku masnu celiju do vrha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoj

                          http://metro-portal.hr/masne-stanice...eli-zivot/6811
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoj

                            Meni to nije jasno. Znači kad smršaviš, skineš salo onda ostanu masne stanice?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Masne stanice - mi povecavamo, odnosno smanjujemo volumen, ali one uvijek postoj

                              Originally posted by nikola86 View Post
                              Meni to nije jasno. Znači kad smršaviš, skineš salo onda ostanu masne stanice?
                              Masne stanice dobivaš sa rođenjem, tek kod abnormanog debljanja broj tih stanica se povećava te osobe i nakon što izgube kilažu imaju veću tendenciju da je vrate, mada ni to nije dokazano. Ono što je bitno da se kaže je da do povećavanja broja masnih stanica dolazi tek kod velike gojaznosti, a ne ako se uhvati nešto sala.

                              I kao što simba reče liposukcija je najveća prevara, kada ukloniš masne stanice sa kritičnih zona onda će ih tijelo pohranjivati masti na mjestima gdje nije uobičajeno pa tek kada te masne stanice popuni onda će krenuti u stvaranje novih na mjestima sa kojih smo ih skinuli.

                              Comment

                              Working...
                              X