Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

    Pozdrav svima,

    Znam da već postoji mnogo tema o salu i prehrani, ali jednostavno ne mogu pronaći ono što ja tražim. Već sam tražio po forumu, tako da ne otvaram temu čisto što mi se neda tražiti.

    Imam 18.5 godina, visok (nizak) sam 172 cm, imam 73 kg i salo svuda po tijelu koje me jako jako nervira. Treniram oko 1.5 godinu, kod kuće 1 godinu i par mjeseci u teretani. Sada trenutno ne idem u teretanu i radim samo sklekove, podizanje na vratilu i trbušnjake. Mene muči jedna stvar odavno, a to je što imam dosta sala i ne vide mi se mišići. Sa snagom sam zadovoljan, mogu dignuti oko 1-2 X 85 kg na benchu, na bicepsu mogu dignuti šipku od oko 35 kg 10-ak puta, uglavnom to mi nije problem, ja sam zadovoljan time, problem je salo.

    To salo me stvarno jako mnogo nervira, i zato sam počeo u zadnje vrijeme brojati kalorije, ali stvarno mi se neda još i ugljikohidrate brojati i proteine, jer jedem šta mi se servira. Nikakvi whey-ovi ne dolaze u obzir da ih konzumiram!

    Eh, sad, da vas pitam, pošto moje tijelo već ima nagomilane rezerve kalorija, ja ne bih trebao da gladujem, jer sam pročitao da tada tijelo manje troši kalorija i to utiče na neke hormone i na hormon rasta,
    Da li bih ja mogao da jedem niskokaloričnu hranu u normalnim količinama, tako da ne bih bio gladan? Mislio sam npr. povrće kao krastavce i šta ja znam nešto još, tako da bi mi želudac bio pun, ne bih gladovao, a rezerve bi se trošile iz sala?

    Usput da vas pitam, visok sam 172 cm, i prošlih oko godinu i po, možda dvije, nisam narastao ni 1 cm! Da li mogu očekivati da narastem bar još malo u sljedećih godinu-dvije?

    HVALA MNOGO VAM UNAPRIJED

  • #2
    Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

    Za visinu ces dobit odgovor jedino ako kontaktiras Onog gore
    Ne mozes jer se pod gladovanje ne smatra samo tvoj osjecaj gladi nego energetski deficit u tijelu.
    Po tome pijes vodu i coca colu zero i sve 5, ne trebas nikako jesti
    Prouci ove linkove ispod i zapamti da nitko pa ni ti kilograme nije i nece skinuti ako se malo ne potrudi kako s ucenjem, tako s primjerenijom prehranom i unosom makronutrijenata, treninzima i cime sve ne-ili jednostavno prestani jesti dok ne postanes skinyfat logoras a mozes se jednostavno i pocasti liposukcijom
    http://www.building-body.com/forum/t...7nu-definiciju
    http://www.building-body.com/forum/t...odaci-prehrani
    I potrazi temu KETOGENA dijeta-- Sretno
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

      Originally posted by donottrackme View Post
      Nikakvi whey-ovi ne dolaze u obzir da ih konzumiram!
      Reci nam zašto?
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

        Originally posted by donottrackme View Post
        Pozdrav svima,

        Znam da već postoji mnogo tema o salu i prehrani, ali jednostavno ne mogu pronaći ono što ja tražim. Već sam tražio po forumu, tako da ne otvaram temu čisto što mi se neda tražiti.

        Imam 18.5 godina, visok (nizak) sam 172 cm, imam 73 kg i salo svuda po tijelu koje me jako jako nervira. Treniram oko 1.5 godinu, kod kuće 1 godinu i par mjeseci u teretani. Sada trenutno ne idem u teretanu i radim samo sklekove, podizanje na vratilu i trbušnjake. Mene muči jedna stvar odavno, a to je što imam dosta sala i ne vide mi se mišići. Sa snagom sam zadovoljan, mogu dignuti oko 1-2 X 85 kg na benchu, na bicepsu mogu dignuti šipku od oko 35 kg 10-ak puta, uglavnom to mi nije problem, ja sam zadovoljan time, problem je salo.

        To salo me stvarno jako mnogo nervira, i zato sam počeo u zadnje vrijeme brojati kalorije, ali stvarno mi se neda još i ugljikohidrate brojati i proteine, jer jedem šta mi se servira. Nikakvi whey-ovi ne dolaze u obzir da ih konzumiram!

        Eh, sad, da vas pitam, pošto moje tijelo već ima nagomilane rezerve kalorija, ja ne bih trebao da gladujem, jer sam pročitao da tada tijelo manje troši kalorija i to utiče na neke hormone i na hormon rasta,
        Da li bih ja mogao da jedem niskokaloričnu hranu u normalnim količinama, tako da ne bih bio gladan? Mislio sam npr. povrće kao krastavce i šta ja znam nešto još, tako da bi mi želudac bio pun, ne bih gladovao, a rezerve bi se trošile iz sala?

        Usput da vas pitam, visok sam 172 cm, i prošlih oko godinu i po, možda dvije, nisam narastao ni 1 cm! Da li mogu očekivati da narastem bar još malo u sljedećih godinu-dvije?

        HVALA MNOGO VAM UNAPRIJED
        Cek ne kontam, nije ti tesko brojati kalorije a tesko ti je brojati unos UH i P??? WTF... Jako je jednostavno moras da potrosis vise kalorija nego sto uneses. Prouci malo svoj metabolizam i skontat ces svoj idealni unos kalorija,,,I zasto unos Whey-a ne dolazi u obzir? I covjece radi kardio ako vec ne ides u gym (gdje si u stanju odraditi kvalitetan trening)
        If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

        Comment


        • #5
          Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

          Originally posted by donottrackme View Post
          Pozdrav svima,

          Znam da već postoji mnogo tema o salu i prehrani, ali jednostavno ne mogu pronaći ono što ja tražim. Već sam tražio po forumu, tako da ne otvaram temu čisto što mi se neda tražiti.

          Imam 18.5 godina, visok (nizak) sam 172 cm, imam 73 kg i salo svuda po tijelu koje me jako jako nervira. Treniram oko 1.5 godinu, kod kuće 1 godinu i par mjeseci u teretani. Sada trenutno ne idem u teretanu i radim samo sklekove, podizanje na vratilu i trbušnjake. Mene muči jedna stvar odavno, a to je što imam dosta sala i ne vide mi se mišići. Sa snagom sam zadovoljan, mogu dignuti oko 1-2 X 85 kg na benchu, na bicepsu mogu dignuti šipku od oko 35 kg 10-ak puta, uglavnom to mi nije problem, ja sam zadovoljan time, problem je salo.

          To salo me stvarno jako mnogo nervira, i zato sam počeo u zadnje vrijeme brojati kalorije, ali stvarno mi se neda još i ugljikohidrate brojati i proteine, jer jedem šta mi se servira. Nikakvi whey-ovi ne dolaze u obzir da ih konzumiram!

          Eh, sad, da vas pitam, pošto moje tijelo već ima nagomilane rezerve kalorija, ja ne bih trebao da gladujem, jer sam pročitao da tada tijelo manje troši kalorija i to utiče na neke hormone i na hormon rasta,
          Da li bih ja mogao da jedem niskokaloričnu hranu u normalnim količinama, tako da ne bih bio gladan? Mislio sam npr. povrće kao krastavce i šta ja znam nešto još, tako da bi mi želudac bio pun, ne bih gladovao, a rezerve bi se trošile iz sala?

          Usput da vas pitam, visok sam 172 cm, i prošlih oko godinu i po, možda dvije, nisam narastao ni 1 cm! Da li mogu očekivati da narastem bar još malo u sljedećih godinu-dvije?

          HVALA MNOGO VAM UNAPRIJED
          cccccc... nauci kuhat

          Comment


          • #6
            Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

            @corry
            Hvala ti, zar tijelo neće opet osjetiti deficit ako unesem 2000, a potrošim 2500 kalorija?
            Btw tražio sam ketogena dijeta i evo našao: http://www.fitness.com.hr/prehrana/d...na-dijeta.aspx
            Prva dijeta mi djeluje kao najpovoljnija, ali ne piše šta da jedem?

            @kelly
            Jednostavno ne treba mi, sada ne treniram aktivno, ne želim mišićnu masu, skup je, a prijatelji koji ga koriste kažu da ne pomaže mnogo.

            @gruyson
            Lako mi je izračunati ukupne kalorije, a sad ako se ne poklope UH i P onda moram nešto drugo jesti i tako dalje. Uglavnom lakše je izračunati ukupne kalorije

            @bjelanjak
            Ako ja naučim kuhati, onda ja moram kuhati, a ovako dobijem gotovo :P

            Uredu, sad mi je jasnije kako funkcionira tijelo i kako da skinem salo. Dakle, ketogena dijeta je rješenje. Eh, da li bi mi neko mogao da napiše svoj program šta jede za doručak, ručak i večeru i koliko grama. Jer, ako me opet počnete zatrpavati linkovima, to mi stvarno neće pomoći. Znači, ako nije problem, samo ukratko koliko čega jede za svaki obrok i to je to.

            Salo koje imam na rukama (ne vidi mi se triceps) me najviše iritira kao i ono koje prekriva pločice sa strana i takođe ono na leđima

            Hvala vam )

            Comment


            • #7
              Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

              Originally posted by donottrackme View Post
              @corry
              Hvala ti, zar tijelo neće opet osjetiti deficit ako unesem 2000, a potrošim 2500 kalorija?
              Btw tražio sam ketogena dijeta i evo našao: http://www.fitness.com.hr/prehrana/d...na-dijeta.aspx
              Prva dijeta mi djeluje kao najpovoljnija, ali ne piše šta da jedem?

              @kelly
              Jednostavno ne treba mi, sada ne treniram aktivno, ne želim mišićnu masu, skup je, a prijatelji koji ga koriste kažu da ne pomaže mnogo.

              @gruyson
              Lako mi je izračunati ukupne kalorije, a sad ako se ne poklope UH i P onda moram nešto drugo jesti i tako dalje. Uglavnom lakše je izračunati ukupne kalorije

              @bjelanjak
              Ako ja naučim kuhati, onda ja moram kuhati, a ovako dobijem gotovo :P

              Uredu, sad mi je jasnije kako funkcionira tijelo i kako da skinem salo. Dakle, ketogena dijeta je rješenje. Eh, da li bi mi neko mogao da napiše svoj program šta jede za doručak, ručak i večeru i koliko grama. Jer, ako me opet počnete zatrpavati linkovima, to mi stvarno neće pomoći. Znači, ako nije problem, samo ukratko koliko čega jede za svaki obrok i to je to.

              Salo koje imam na rukama (ne vidi mi se triceps) me najviše iritira kao i ono koje prekriva pločice sa strana i takođe ono na leđima

              Hvala vam )
              ovoliku količinu gluposti nisam odavno pročitao naročito ovo za whey...hahaha

              Comment


              • #8
                Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                Originally posted by Šjor Bepo View Post
                ovoliku količinu gluposti nisam odavno pročitao naročito ovo za whey...hahaha
                Eto super baš :P Neću da uzimam whey i gotovo! Ja nisam profesionalni bodybuilder i nije mi namjera da to postanem. Želim da imam solidno građeno tijelo, a to mogu da imam i bez whey proteina!

                http://www.youtube.com/watch?v=vEUHGR735Rg

                Comment


                • #9
                  Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                  Originally posted by donottrackme View Post
                  Eto super baš :P Neću da uzimam whey i gotovo! Ja nisam profesionalni bodybuilder i nije mi namjera da to postanem. Želim da imam solidno građeno tijelo, a to mogu da imam i bez whey proteina!

                  http://www.youtube.com/watch?v=vEUHGR735Rg

                  Pazi da slučajno ne uzmeš whey, da ne postaneš Cutler ili tko već drugi............................................. ....
                  Rome wasn't built in a day.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                    Ne uzimaju whey samo profesionalni bodybuilderi,i ne postaje se pro od wheya ugl tvoja odluka,ako ne zelis koristit whey ne moras
                    Goal: to become a legit reason to widen doorways.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                      @HTC
                      Ne brini neću

                      @mario.
                      Znam da ne uzimaju samo pro bilderi, ja neću Kažeš od whey-a se ne postaje pro ? Još jedan razlog da ne koristim whey





                      Je li to magični prah koji moraš uzimati? Niko se nije nabildao ako nije uzeo whey? Dajte molim vas, došao sam na ovaj forum da potražim rješenje za salo, a vi me napadate što ne koristim whey.

                      Molim vas, je li neko voljan da podijeli samnom svoj program hrane ako nije problem

                      Hvalaa

                      p.s. nemojte se uvrijediti, samo kažem svoje mišljenje
                      Last edited by donottrackme; 22-07-13, 22:30.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                        Kad naucis sta je protein, pomoci cemo ti.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                          sa tvojim stavom tesko da ces imati lijepo gradjeno tijelo " ne da mi se brojati jos i te uh i proteine" mslm halo idi na zihericu sve se radi ako zelis nesto postici nema ti se tu nista ne dati... da je lako izgledati lijepo svi bi tako izgledali pozzz i ako mozes odgovori mi zasto ne zelis koristiti whey samo mi nemoj reci jer je to kemija jer je nezdravo i tako to onda prestani udisati zrak jesti meso sir piti mlijeko itd...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                            ne napada te nitko što ne koristiš whey, nego što imaš neko čudno mišljenje o njemu
                            naravno da se može bez njega svašta postići, ali uz sređenu prehranu ti može damo pomoć, a ne odmoći

                            imaš jelovnika koliko hoćeš po forumu, imaš i cijelu temu o ketogenoj dijeti

                            evo jedan primjer ketogene:
                            obrok: 1.neki proteini i masti (jaja)
                            2. neki proteini i masti (posni i šaka badema)
                            3. neki proteini i masti (piletina i šaka oraha)
                            4. neki proteini i masti (posni i šaka oraha)
                            5. neki proteini i masti (piletina i šaka badema)
                            6. neki proteini i masti (jaja)

                            +zeleno povrće radi vlakana (jako bitno)
                            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                            Fak me, right?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                              Da si malo vise potrazio nasao bi.

                              Link1.
                              Link2.
                              Link3. #13 post imas jelovnik
                              I live for BODYBUILDING

                              Comment

                              Working...
                              X