Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cisti endomorf - par savjeta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cisti endomorf - par savjeta?

    Imam 15 godina, 183cm i 103kg.
    Cisti sam endomorf, nikad nisam bio mrsav, uvijek sam bio kriticna debljina. Nikad nisam nesto pretjerano trenirao, vecinom sam kuci za kompom, gojim se, a ne trosim. Ipak, vise mi je dosadilo biti u nemogucnosti trcati, i sve to, radi zdravlja prvenstveno, htio bih se promijeniti. Znam da to nece ici brzo, ipak, 15 godina sam se gojio, bio bi red da malo uradim nesto za sebe.

    Znaci, citajuci forum shvatio sam da je za dorucak zobene pahuljice + voda, vise malih obroka dnevno, po mogucnosti broz hodanje ujutro nataste, te navecer posni sir. Kako imam dosta kg, trcanje bas i ne dolazi u obzir, iako mogu protrcati nekih 300m brzo, sprint, a laganim tempom isto mogu pretrcati. Sad, sto mi savjetujete?

    Ako trebaju nekakve dodaci prehrani, mogu uzeti, a i htio bih nakon sto smrsavim malo otici bildati, jer ipak, kazu da je ovo moje doba, 15 godina, najbolje za bildanje radi lucenja hormona. Mogu li ocekivati nekakvu mrsavost ili barem laganu misicavost do jeseni?

    Unaprijed hvala, poz.

  • #2
    Re: Cisti endomorf - par savjeta?

    brzo hodanje, teretana 3-4 puta sedmicno i odlican jelovnik( imas na forumu mnostvo) ugl mora da se bazira na mnogo pproteina znaci svaki obrok probaj... jaja,meso, sir,whey..... skontaj koliko trosis kalorija i vidi da unosis malo manje sto trosis.

    Comment


    • #3
      Re: Cisti endomorf - par savjeta?

      do jeseni? pajdo, ti do ljeta stigneš velik posao napravit ako zapneš

      prvenstveno prehranu sredit, žestoko trenirat
      počni odmah sa teretanom + kardio (brzo hodanje) + prehrana

      guglaj tdee, bmi, izračunaj, pa malo vidi jelovnike forumaša, regaj se na myfitnesspal, i počni pratit šta i koliko jedeš

      kad skontaš ove neke stvari,, probaj si sastavit jelovnik i napiši ga ovdje, pa će te netko uputit dalje, ako bude potrebe

      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: Cisti endomorf - par savjeta?

        Da, malo sam proguglao te pojmove. Znaci koliko sam shvatio, trebao bih unositi 500 kalorija manje negoli mi je potrebno. Za prehranu sam shvatio da ujutro treba pojesti zobene pahuljice, ili jaja. Tijekom cijelog dana 5-6 obroka sve proteini. Vjezbe aerobne, brzo hodanje ili lagano trcanje. Koliko mogu ocekivati? Kilogram - dva tjedno? Veoma mi je bitno da mogu koliko god do ljeta istopiti sala, i krenuti u nabacivanje misica.

        Kakve vjezbe izvoditi u teretani?

        Sto mislite o najmu osobnog trenera? Ima li toga ovdje u Splitu? Da mi malo objasni to o prehrani, vjezbama, cisto teoretski, malo vjezbi da mi pokaze da mogu dalje sam? Znate li nekoga?
        Last edited by Multi; 29-11-13, 01:32.

        Comment


        • #5
          Re: Cisti endomorf - par savjeta?

          Za početnika je najbolje unajmiti osobnog trenera, da ti sve objasni i pokaže. Ovako možeš lutati godinama bez rezultata.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Cisti endomorf - par savjeta?

            Značii trebao bih pod hitno naći osobnog trenera? Zna li itko u Splitu nekog s iskustvom?

            Comment


            • #7
              Re: Cisti endomorf - par savjeta?

              Imaš tamo našeg Dalibora, on je profesor kineziologije, a BB se bavi već skoro 20 godina.

              http://www.building-body.com/forum/members/2676-Dalibor

              https://www.facebook.com/dalibor.zulejhic?fref=ts
              Last edited by kelly; 01-12-13, 02:50.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Pozdrav ljudi.
                Opet se javljam, nisam htio otvarati novu temu, kad sam vec imao ovu neuspjesnu, sramotno propalu. Dakle, od otvaranja ove teme nisam nista ucinio, mozda nezrelost, mozda manjak volje itd. Uglavnom, sad imam 18 godina, 190cm i 116kg. Rast gotov, pubertet krenuo pri kraju. Vise mi je dosadilo nositi jedno te isto salo na sebi vec godinama, biti inertan i zapusten. Informirao sam se, savjetovao, citao, i mogu reci da sad imam znanja, zrelosti, i nadam se volje za ponovno poceti s transformacijom koju trebam.
                Nisam dosao ovdje traziti osnove, nego cisto savjetovati se oko onoga sto sam dosad ucinio. Dakle, od pocetka ozujka uveo sam neke velike promjene. Kompletan junk sam izbacio, ne radi zdravlja nego vise zbog nekog klika u glavi kad me je to pocelo doslovno odbijati i nemam nikakvu zelju za ikakvim gaziranim, secerom itd. Krenuo sam pratiti sto jedem, zapisivati, odredio sam si TDEE na 2400kcal, od toga -250 deficita, dakle unos dnevni cca 2150. Jos 250 sagoriti u teretani i to bi valjda trebalo biti to, od pola do 1kg tjedno, zdrav zivot i napokon promjena.
                Upisao sam se u teretanu, za pocetak sam samo istrazivao, snalazio se i malo trcao, ali sad nastojim krenuti na ozbiljni trening, utezi i jak kardio.
                Ono sto mi od vas treba je cisto iskustveni savjet oko prehrane. Dakle, kao sto sam rekao, cca 2150kcal dnevno. Omjer C:P:F = 25%:45%:30%. Kako sam endomorf, ove ugljikohidrate bi bilo najbolje drzati ovako nisko, jesam li u pravu? Dakle oko 130g C dnevno, 240g P i 70g F. Ovaj put necu odustati, nisam nikad bio nabrijaniji i motiviraniji nego sad, a motivaciju nastojim zadrzati i povecati napokon zdravijim izgledom. Vremenski rok mi nije bitan, ako sam se dugo debljao, onda zasluzujem i dugo mrsaviti. Ne bih volio ostati samo na mrsavljenju, vec kad budem zdraviji i laksi nastaviti s bodybuildingom i iskoristiti najvise od sebe.

                Comment


                • #9
                  Nije uredu da deficit kcal bude ispod bazalne potrosnje organizma jer moze da mnogo skodi psihi a i funkcijama organizma.Ako pravis deficit onda ga pravi kroz povecanu potrosnju.Pr.Bazalni je 2500 znaci ti ces ici na unos kcla 2700 a dnevna potrosnja uz treninge ce ti biti 3200 tu imas 500kcal deficita.Omjer nutrijenata da ti bude P 1.5-2.5g, Omjer UH 3.0-4.5g a masti od 0.5-1g.
                  Ovo su neke brojke do kojih sam dosao istrazujuci na sebi.

                  Ako radis intenzivni deficit onda neka bude vremenski kraci i obrnuto.Prati kako napredujes svakih 5-10 dana kontrolisi promene.
                  Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                  Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                  Comment


                  • #10
                    Nemoj da radiš, jedeš i treniraš prema nekim spisima, prema forumima i člancima koje nađeš na internetu. To je velika greška.

                    Uredu su neke osnove kao što je dao momak iznad, ali za sve dalje prati svoje tijelo i vidi kako ono reaguje na određene promjene. Svaki čovjek je drugačiji i niko ti na svijetu ne može bolje pomoći, nego ti sam sebi. Jedi pravilno, treniraj, odmaraj i prati promjene. Ako vidiš da ne ide, promjeni. Ako te radi, nastavi.

                    Comment


                    • #11
                      Aldiin ti nije mogao bolje objasniti,moras uciti iz svog tijela ono sta njemu pase a ne citat razne programe sa interneta koje su slozena za vise ljudi.Znaci moras znati sta tvom tijelu pase pa moras eksperimentirat s raznim stvarima treninzima,suplementima da bi vidio sta ti pase kako bi mogao dobit svoj maksimum.

                      Comment

                      Working...
                      X