Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan transformacije/ jelovnik i trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan transformacije/ jelovnik i trening

    Pozdrav svim forumašima,

    ukratko da se predstavim. Ime mi je Miro. Iz ZG-a sam. 20 godina. Student. Visina 200 cm, težina 123-4 kg.

    CILJ #1: OBARANJE BF-A do željene razine - kilažom se ne zamaram ako je bf dobar

    Ukratko bf sam digao u 2 godine. Neznam iskreno koliko no prije sam bio na 97-99 kg jer sam se aktivno bavio sportom (košarka).Treninzi 2 x dnevno nekad čak i 3. Upis na fax, tu kreće nagli prestanak, prehrana sve što dođe pod ruku i evo, kilice lagano se složile. Body fat skočio, a sada ajmo mučno u obaranje jer mi je pun ku**c više ovakvog stanja.

    Inace za pocetak planiram 4 x tjedno gym pa vidit da li se tako giba dolje. Kasnije planiram jutarnji kardio povecavat s 2 x tjedno na taste 30ak minuta brzi hod na više.

    Evo ovako neki moj plan prehrane pa Vas molim za komentare koji su dobrodosli:

    BMR: 2,395 kcal

    prehranaaa.PNG

    Što se treninga tiče, planirani dani su PON,SRI,ČET,SUB

    PON- Ruke, ramena
    SRI- Ledja
    ČET- Noge
    SUB- Prsa

    Konkretne vjezbe posaljem cim sastavim. Sve vaše kritike i komentari su više nego dobrodošli.

    I da na kraju slike trenutnog stanja:

    FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    Last edited by mifi95; 18-10-15, 17:59.

  • #2
    Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

    možda tribaš povećat unos kalorija jer ako unosiš onoliko koliko trošiš u stanju mirovanja a uz to i treniraš - riskiraš gubitak dragocjene mišićne mase. Imaš vrimena sve izgubit uz lagani kcal deficit do lita 2016
    Npr deficit od 10%, za tvoj TDEE to bi bilo cca 2000-2500 kcal tjedno tj. skoro po kila tjedno, 2 misečno, 15 do lita
    squat 90 | deadlift 115 | bech press 52.5
    https://instagram.com/kokinaaa/

    Comment


    • #3
      Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

      Originally posted by kokina View Post
      možda tribaš povećat unos kalorija jer ako unosiš onoliko koliko trošiš u stanju mirovanja a uz to i treniraš - riskiraš gubitak dragocjene mišićne mase.
      Ni pod razno. Obzirom na njegovo stanje pod hitno treba mrsati, a to se najbolje postize iscrpnim i kvalitetnim treningom uz kalorijski deficit. Ukoliko je jos pocetnik u pitanju to ce biti najbolji moguci gainovi, jer ce se tijelo sokirati. Brzo ce trositi, a ujedno se i razvijati. Upravo je to nacin na koji sam i ja transformisao svoje tijelo.

      Samo naprijed i vise obrati paznju na to da treniras kao zivotinja, nego sto ces se ubijati racunicama. U pocetku jeste bitno racunati i paziti na kalorije, ali samo da ti to predje u naviku i rutinu. Kasnije ce sve to doci na svoje, ali djaba sve ako ti ne treniras kako treba. Nema preskakanja treninga i improvizacija. Ako treba radije se opusti u kuhinji, nego na treningu. Trening je sve. Ko god kaze da je kuhinja vaznija nije u pravu (osim ako sada jedes insuficijentno i nekvalitetno, pa tijelo fizioloski otkaze). Kuhinja je jako vazna, ali trening je broj jedan.

      Sretno.
      Last edited by Argentum; 18-10-15, 21:52.

      Comment


      • #4
        Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

        Originally posted by Argentum View Post
        Obzirom na njegovo stanje pod hitno treba mrsati, a to se najbolje postize iscrpnim i kvalitetnim treningom uz kalorijski deficit. Ukoliko je jos pocetnik u pitanju to ce biti najbolji moguci gainovi, jer ce se tijelo sokirati.
        (Pre)veliki kalorijski deficit + najbolji moguci gainovi?
        A cime ce se onda punit popucala misicna vlakna ako kalorija ima samo za odrzavanje na zivotu?

        Edit: pod povecanje unosa nisan mislila na suficit nego na povecanje onoga sta trenutno unosi :@
        Last edited by kokina; 18-10-15, 23:06.
        squat 90 | deadlift 115 | bech press 52.5
        https://instagram.com/kokinaaa/

        Comment


        • #5
          Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

          Radi full body 4x tjedno a ne split pa mozda i smrsavis...bit ce vise misica pa i vise potrosenih kalorija od viska misica.................

          Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

            Samo nastavi tako, vazno je da udes u rutinu treninga, ispoectka ce biti malo teze, ali s vremenom nebi trebao imat nekih problema sto se tice kontinuiteta ili discipline ako si donio cvrstu odluku da se zelis promijenit.

            Split trening ili full body je najmanje bitno, bitno je da su treninzi intenzivni, prehrana probaj sto vise clean, oke je ak ti se dogodi da malo popustis kod prehrane, ali zapamti, rezultat dolazi kontinuitetom.

            Sretno.
            Wenn schon, denn schon!

            Comment


            • #7
              Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

              Originally posted by kokina View Post
              (Pre)veliki kalorijski deficit + najbolji moguci gainovi?
              Nisam nigdje spomenuo kolicinu, pogotovo ne preveliki kalorijski deficit. Deficit u fizioloskim granicama uz kvalitetan trening. To je to. Uglavnom razumijemo se, da ne pisem sada. Gladan sam.

              Comment


              • #8
                Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                1.PNG
                2.PNG
                3.PNG

                Plan treninga... Sve pohvale i komentari dobrodošli.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                  Originally posted by mifi95 View Post
                  [ATTACH=CONFIG]19830[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]19831[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]19833[/ATTACH]

                  Plan treninga... Sve pohvale i komentari dobrodošli.
                  Katastrofa.

                  Volumen za ruke nepotrebno velik. Ruke rade na drugim vjezbama. Rastu od benca cucnja i mrtvog, Ne mozes drzati striktnu formu kroz svih pet serija i tako kroz svih tri vjezbi. Volumen za biceps i triceps jednak: biceps dvije glave, triceps tri glave. Ramena si stavio zadnje, znaci snaga na kraju treninga za odraditi tako bitnu skupinu ce biti minimalna, a isti ce biti i ucinak. Uz to, nisi odradio sve glave ramena. Zadnje rame?

                  Prsa. Vjezbe za donja prsa? Volumen "srednjih" prsinh misica i gornjih neuskladen. Dugorocno ces imati prsa ko Homer Simpson.

                  Leda. Mrtvo u tvojoj fazi mrsavljenja u drugom planu, zasto? Potpuno nepotreban gigant set za leda. Mislis da ces time napraviti neki veci pomak u odnosu na vjezba po vjezba sistem? Forma na prvom mjestu. Neuskladen volumen izmedu prsa i leda sto je bitno za drzanje/posturu tijela.

                  Noge. Cucanj sveta vjezba nestala na smithu. Bezveze. Gluposti poput extenzije i fleksije trebas staviti na kraju treninga. Listova nisu dovoljno zastupljeni.
                  Leg press 4x25? 25?? Zasto?

                  Trbuh?

                  Sve u svemu, dosadno, bez progresije od koje se napreduje, neuskladen volumen i intenzitet. Pretpostavljam da si gledao krive yt filmice ili citao krive clanke. Uzmi program koji ima sve to sredeno, ti samo biras vjezbe. Starting strenght, 5x5 ili nesto slicno. Drugi ce preporuciti jos programa.

                  Istrazivanja pokazuju da nema razlike u hipertrofiji izmedu 3-5 ponavljanja i 8-12. Ne robuj starim sistmima vec istrazuj sto vise. Iznenadit ces se koliko tabu tema oko treninga postoji.

                  Edit: nemoj da te moj post demotivira, ja sam prvi koji sam grijesio u pocecima, pa onda svi ostali.. Zato uzmi neki od gotovih programa pa otvori temu i dobiti ces puno korisnih savjeta kako nesto promijeniti da odgovara tvojim zeljama i potrebama.. Mozes procitati i temu modifikovani 5/3/1 ili maximus 5/3/1 ili pitati starugardu o njegovim full body.. Siguran sam da ce te uputiti na pravi put jer decki imaju iskustva
                  Last edited by neuk; 19-10-15, 23:01.
                  Originally posted by madmax22
                  da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                  Originally posted by jocker77
                  Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                  Originally posted by Hajduk
                  isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                    To cijenim... Respect... Ipak sam ja vjezbac s nekim iskustvom a nisam expert. Moze neki link tih programa ili da se staragarda oglasi ? 😊 hvala unaprijed

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                      Ljudi evo da tema ne ode u zaborav. Sutra je tjedan dana iza mene. Odradio sam 1 trening po jason novice ice cream. Krecem od ponedjeljka 3 x tjedno taj program. Promjene osim na vagi vidim u nogama i struku. Na vagi jučer sam imao 118.7 kg što je s usporedbom na 3 dana ranije (točnije 20.10.) razlika. Naime 3 dana ranije vaga je pokazivala 121,4 kg.

                      Imam sljedeće pitanje za Vas iskusnije:

                      - nakon koliko preporučavate cheat meal ili day da se metabolizam ne uspori?

                      Slike pošaljem sutra.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                        E ajd pogledaj sve linkove iz mog opisa...
                        Drago mi je da si presao na blahu )
                        Sretno i ugodno progresanje )

                        Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                          Originally posted by mifi95 View Post

                          - nakon koliko preporučavate cheat meal ili day da se metabolizam ne uspori?
                          Pravilo je 2x tjedno, a neki idu i jednom tjedno.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Plan transformacije/ jelovnik i trening

                            Originally posted by mifi95 View Post
                            Ljudi evo da tema ne ode u zaborav. Sutra je tjedan dana iza mene. Odradio sam 1 trening po jason novice ice cream. Krecem od ponedjeljka 3 x tjedno taj program. Promjene osim na vagi vidim u nogama i struku. Na vagi jučer sam imao 118.7 kg što je s usporedbom na 3 dana ranije (točnije 20.10.) razlika. Naime 3 dana ranije vaga je pokazivala 121,4 kg.

                            Imam sljedeće pitanje za Vas iskusnije:

                            - nakon koliko preporučavate cheat meal ili day da se metabolizam ne uspori?

                            Slike pošaljem sutra.
                            nadovezat cu se na ovo jer mi je zapelo za oko.
                            na tvom bodifetu, kilazi i trenutnom stadiju cheat day jednom tjedno, vodit ce potpunoj stagnaciji...
                            usporenje metabolizma na ovakoj bazi mnogo je daleko i nerijetko veoma preuvelicano, po meni nikakav cheat obrok, a kamoli day.

                            punjenje odraduj na cisto, i to svakih 10-14dana. ili kada skuzis da dijeta stagnira, odnosno da se nista ne desava...

                            upravo ovo je problem vecine u dijeti, precesta punjenja raznoraznim sranjima i brdom kcal, kada to opce nismo zasluzili niti najmanje! i onda sto napravis, ostvaris tjedni deficit nebitno (4000-5000-6000kcal), i fino za vikend odradis "cheat" day, od 10000kcal. i napravio si nista =)

                            osobno na sebi i klijentima ne upraznjavam nikakva punjenja, dokle god dijeta ide, i dokle god. kalorije (makrosi), nisu poprilicno nisko, a time i sami bf.

                            ili npr. jednom mjesecno, cisto radi psihe i zelje za "pizd."

                            jer tijelo ko tijelo po pitanju funkcionalnosti i ucinkovitosti same dijete, NEMA potrebu za JUNKOM.
                            Online Transformacijski Specijalist:
                            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                            ->
                            http://www.fgfitness.uk
                            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                            Comment

                            Working...
                            X