Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim smršati a ne znam od kud da pocnem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim smršati a ne znam od kud da pocnem

    Pozdrav ljudi,novi sa na forumu i zelim da napokon transformisem svoje tijelo.
    Nadam se da cu ovdje pronaci svoj put ka boljem tijelu i zdravijem zivotu.
    Visok sam 178cm i imam 90kg.Vec 1,5 godinu idem u teretanu i stekao sam određenu misicnu masu ali to je sve sakriveno ispod sloja masti
    Npr. Bench mogu 80 kg bez problema 10 puta ( rekord mi je 95 kg 3 puta) Čučanj 100 kg i slicno.
    Zelim da od sebe napravim nesto do ljeta ali ne znam od kud da pocnem,da li prvo da radim "masu" ili da skidam kile?
    Pa bi mi dobro doslo par savjeta
    Trenutno prehrana izgleda ovako
    5:00 h 3 Jaja i 150 grama piletine
    9:30 h 200-250 grama piletine brokula,prokulice ili neko povrce bez UH
    oko 15:00 h 200 grama piletine ili ribe i neka salata
    1 h prije treninga jedem 100 grama rize
    Poslije treninga popijem whey,bcaa i jedem oko 200 grama mesa i UH
    Ponekad 2 sata prije spavanja pojedem 200 grama sira

    Trening :
    PON- Prsa,triceps
    UTO- Leda,stomak
    CET- Noge,Stomak
    Petak-Ramena biceps

    Dobro bi mi dosao bilo kakav savjet
    Unaprijed veliko hvala

  • #2
    Re: Želim smršati a ne znam od kud da pocnem

    Dobro dosao na forum...Ako hoces da smrsavis ondah moras da budes u deficitu sa Kcal i da isprobas koja ti dijeta najbolje odgovara(Visoko P,keto,rotacija UH...).Dalje ide da ubacujes vise aktivnosti tj.da imas vecu potrosnju Kcal.Ovo je moje dosadasnje iskustvo tj.koliko ja znam

    Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      Alexxx hvala na odgovoru

      Evo slika trenutnog stanja
      http://imgur.com/KeUFYm6
      http://imgur.com/J8YPIoh
      http://imgur.com/tY3i6p6
      Odlucio sam da budem u deficitu sa kcal,da u prehranu ubacim sto vise proteina a da UH smanjim,tj da ih koristim samo prije i poslije treninga ? (Npr 80 gr rize prije i 80 gr rize poslije trereninga)
      Masti cu koristiti u manjim kolicinama necu pretjerivati niti cu ih izbaciti skroz.
      Trening ce biti 5 puta sedmicno sa utezima i tu i tamo cu ponegdje ubaciti kardio poslije treninga sa utezima npr (steper ili preskakanje vijace)
      Od suplemenata trenutno imam BCAA i Whey protein.
      Sta vi mislite o ovome svemu? Samo da napomenem moj cilj nije da izgledam ogromno,sa velikim misicima.Moj cilj je da reduciram masti,da izgledam "zdravo" odnosno fit i da imam vidljive misice.
      Unaprijed hvala.

      Comment


      • #4
        Nije lose,ali mora biti bolje.Pazi kada budes smanjivao calorije da ne spustas naglo i ubaci slobodno malo uh u 1-obrok.Obroci koji treba da sadrze najvise UH su onaj kada ustanes i ona 2-3 oko treninga.Sretno u transformaciji
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          Trebas gadjat da gubis oko pola kg tjedno iako ces 1. Tjedan vjv izgubit kilu 2 vise zbog povlacenja vode takodje izracunaj si tdee imam 1938383827 stranica i probaj se tako hraniti pa vidi kako ti se na kilazu odrazava
          Last edited by Sergi97; 03-01-16, 23:51.

          Comment

          Working...
          X